Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg2 změna datového toku.....

parkan (53)|9.1.2006 18:10
Mám problém nezná někdo nějaký program ,kterým bych mohl lrychle změnit datový tok již hotovému souboru mpeg2..tedy z vyšího na niší.....
třeba z 8Mbps.....7Mbps..a tak.....
lada (195)|9.1.2006 18:29
Já to dělal v ProCoderu, ale myslím, že jakýkoliv slušný enkoder.
Na ten ProCoder jsou zde silná slova, já jsem s ním navýsost spokojen.
Pears (1027)|9.1.2006 23:20
[quote=parkan]Mám problém nezná někdo nějaký program ,kterým bych mohl lrychle změnit datový tok již hotovému souboru mpeg2..tedy z vyšího na niší.....
třeba z 8Mbps.....7Mbps..a tak.....[/quote]
Bez rekomprese asi zadnej nebo jsem blbej a nevim o nem.
S rekompresi to umi snad kazdej.
lacc (45)|13.1.2006 12:47
DVD-lab Pro vie znížiť dátový tok m2v bez rekompresie, aj CBR aj VBR.
Tiež MainConcept Pro plugin for Premiere Pro, ale ten len u CBR.
Odskúšané.
Alebo to prinajhoršom prežeň cez Shrinka ako DVD.
B-)
Bullback (352)|16.1.2006 12:34
Co že ??? :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
parkan (53)|16.1.2006 13:27
Jsně že mě to hned nenapadlo že to může i takto chodit já pořád měl snahu snížit samotný mpeg22 formát.........ale ted přs HW kartu haupag 250 nahrávám při 12Mbs vbr.........přes Ulead workshop 2 udělám DVD a pak vše přeženenu přes DVD shrink tím udělám přesné DVD...a chodí super.....
lacc (45)|16.1.2006 22:54
Bullback - no aj Shrink je riešenie či nie?? Ak to nechce robiť inak .
stayman (12393)|16.1.2006 23:01
lacc
To hej, ako transkoder je castokrat vhodnejsi ako enkoder, ktory si robi co chce,ale to co pises o tej bezrekompresie v DVDlabPro tak to si bud isty, ze to nejde, rekompresia je uz len to, ze to ma iny kompresny pomer (zrovnava sa zvacsa ku nekomprimovanym formatom, resp ku predoslemu), teda ze to chce zmensit (=>kompresny pomer bude vacsi).
lacc (45)|16.1.2006 23:06
StayMan - už som to robil. Vytvorí z m2v nový mpv súbor, zmenšený bez rekompresie. Akurát nový bitrate sa nezadáva presnou hodnotou, ale len posuvníkom s ukazovateľom v %. Ale nie je problém si to ľahko spočítať, nie? Je to nejaký plugin alebo čo v DVDlab Pro. Mám najnovšiu verziu. Skús stiahnuť od výrobcu a uvidíš. 1000%.
stayman (12393)|16.1.2006 23:07
Uz som ti tu vetu predtym :-I trochu upravil, tak si to skus precitat pozorne este raz :-)
lacc (45)|16.1.2006 23:11
Ešte upresním pojmy - rekompresia je podľa mňa to, keď lama dá do strih.softu mpeg2 a znova to dá prepočítať, aby zmenšil objem videa v mpeg2. Vtedy dochádza ku klasickému rendrovaniu, ktoré každý dobre poznáme aj z časového hľadiska.
Naproti tomu zmenšenie objemu zmenšením dát.toku je veľmi rýchle, pretože sa len vyhádžu dáta z GOPov podľa zvolenej hodnoty výsledného bitrate.
Takto dôjde k menšej degradácii obrazu. Je to to isté, ako keby som rendroval Dvavi napr. na 6000kbps a mpeg2 s bitrate 8000 zmenšil v DVDlab na tiež 6000.
stayman (12393)|16.1.2006 23:15
Hmm a to "vyhadzu data" a spominas este GOP, takze predpokladam, ze vies ze je to struktura snimkov I,P,B, to jako nejake snimky sa len tak zahodia? :-)
lacc (45)|16.1.2006 23:21
StayMan - asi si myslíš že keď si stále na fórach tak nikto nemôže vedieť to čo ty. Ja viac robím ako píšem tak na takú stupídnu (sorry) otázku ani nebudem odpovedať.
Apropo, nie si zo SNV?
Fantas! (3016)|16.1.2006 23:22
lacc
takto mozna zmenis kvantizaci, ale nic jine...
lacc (45)|16.1.2006 23:33
Fantas - ako inak zmenšíš mpeg2? Len normálnym renderingom alebo smart renderingom. Druhá voľba je určite lepšia. Osobne sa snažím, aby mi to vyšlo, ale párkrát som už prešvihol kapacitu DVD o 20-30MB a musel som to riešiť. Znova rendrovať DVavi kvoli 30MB je nezmysel.
V prípade Parkana ktorý zadal dotaz len toľko, že capturovať priamo do mpeg2, hoci aj pri 12000kbps je blbosť.
stayman (12393)|16.1.2006 23:38
[quote=lacc]StayMan - asi si myslíš že keď si stále na fórach tak nikto nemôže vedieť to čo ty. Ja viac robím ako píšem tak na takú stupídnu (sorry) otázku ani nebudem odpovedať.
Apropo, nie si zo SNV?[/quote]

Niekto to tu uz spominal:

Mysliet, znamena hovno vediet. Ja nemyslim, pisem, aj tu na forum. :-)
Fantas! (3016)|16.1.2006 23:42
lacc
urcite v takovem pripade bych pouzil trancodovani.
lacc (45)|16.1.2006 23:43
StayMan - veď práve to ...
vlada (3470)|17.1.2006 00:05
lacc
Se sebezapřením a naprosto vyjímečně musím souhlasit se Staymanem :-). Zmenšit datový tok bez rekomprese je nemožné. Jediné o čem vím že jde, je doplnit MP3 VBR na CBR nulovými daty. Ale to se jedná o zvýšení datovýho toku.
Jakmile chceš snižovat bitrate, je to rekomprese. A to buďto úplná (kvalitnější) nebo částečná (rychlejší, míň kvalitní). Částečnou rekompresi dělá Shrink a zřejmě i ten DVDLab. Zkrátka zkomprimuje všechny frejmy filmu o trochu víc (vyhází z nich nějaký data). Že to logicky zapříčiní ještě nižší kvalitu než úplná rekomprese je snad jasný.
stayman (12393)|17.1.2006 01:28
A ja zase tradicne nesuhlasim. :-)
Pokial pri tej rekompresii s transkoderom viditelne nedochadza ku vzniku novym artefaktom (a to jak zmeny v zavislosti od dynamiky scen, tak od samotneho dat.toku), tak je to ovela lepsia cesta, ako enkoder, kde dochadza ku kompletnemu enkodovaniu snimkov (vzniknu nove snimky presne takou istou stratovou transformaciou akou vznikali predtym=>nizsia kvalita), co ma za nasledok VZDY iny vysledok, ako ten transkoder, ktory vyhadzuje LEN "nadbytocne data" (rekvantizacia). Prejavi sa to znizenim ostrosti, plavanim pozadia/suvislych ploch, ku posunu prechodov, ku rozpadnutiu obrazu hlavne v pohybe. Samozrejme u oboch, jak transkodera tak enkodera zalezi ake algoritmy ku tej rekompresii vyuzivaju a Shrink to naozaj robi spickovo. 9-)
parkan (53)|17.1.2006 07:44
Nechápu co se vám nelíbí na tom že captur.přimo do mpeg2.........pokid je na to hardw.karta tak proč né?......není možné !!!aby doházelo takto při spoždování zvuku!!!!jako to občas dělají nějaké mpeg. softwar. programy....já na té kartě mám nastaveno VBR 9000kbs-1200kbs!!!
což podle mého je asi nejlepší kvalita!!!
lacc (45)|17.1.2006 21:06
Parkan - realtime pravod do mpeg2 je nižšej kvality, ako prevod z DVavi softv.encoderom. Veď si len porovnaj dobu prevodu.
parkan (53)|17.1.2006 21:30
tady se pořád jedná o tu věc pokud budu nahrávat třeb az dig. sat sice jen přes s-video té hardw. karty tak jedu v realu a kvalita? je super!!!!pokud to budu nahrávat do jako avi a pak softw. děklat do mpeg. tak nevím co bude rychlejší!!!!!a určitě !!! dojde možná k nějakému čas.posuvu....
vyděl jsem i hardw. kartu mpeg2 s DV vstupem!!!!ale na našem trhu se neprodává!!!tam musí bít kvalita super...
Ale co cena.....kolik stojí kvaliotní mpeg2 softw. coder a kolik karta..teda tu co mám....
dělal jsem pokus z DV kamerty jsem pres Pinacle studio 10 natáhl DVavi a projel pak přes Procoder2 uděl mpeg2 8000kbs/VBR......a uděl DVD přes Ulead works2 DVD...
a pak to samé na vstup přes S-video HW karty z DV kamery/ S-video/ to samé a zas následovně uděl to samé DVD a kvalita....na TV plazmě stejná!!! DVD bylo značkové SONY............
vlada (3470)|17.1.2006 21:48
StayMan by €RikŁ€
Chtělo by to otestovat, já jsem vždy slyšel obrácený názor, ale nikdy jsem to nezkoušel. Samozřejmě používam taky DVDShrink a jsem s ním celkem spokojený.

parkan
MPEG-2 je výrazně ztrátová komprese a s tim videem se potom špatně manipuluje.

lacc
Ten čas je poměrně špatný argument a neobstojí. Ale jinak souhlasím.
vlada (3470)|17.1.2006 21:53
parkan
Kvalitní SW enkoder HC stojí 0 Kč. Máš něco levnějšího? A nahrávat z digitálního satelitu přes s-video se mi zdá naprostý vrchol prasení signálu. Originál se zkomprimuje do MPEG-2, ty to potom dekomprimuješ, převedeš na analog a přes s-video pošleš do TV karty. Ta to zase zdigitalizuje a zkomprimuje znovu do MPEG-2 9-) Vidíš to množství zcela zbytečnych ztrátovych konverzí :-R
No a navíc ten problém s posuvem zvuku - je to věc zachytávací karty a zvukovky. Když máš dobrou zvukovku nebo kartu s digitalizací zvuku, nemáš problém. Naopak se podívej do diskuzí, kolik lidí má problémy s MPEGem a desynchronizací zvuku. Tam je to naopak mnohem horší.
parkan (53)|17.1.2006 21:57
mpeg2 ..špatná manipulace? neřkl bych ...dá se stříhat...sztejně jako avi....jasně avi je na střih přesnější.....ale pokud použiješ Mpegvideo wizard tak né....dá se najet až na 1 fram
Fantas! (3016)|17.1.2006 22:02
zkousel jsem si encodovat video na cca 90 procent puvodni velikosti a pak jsem to transcodoval s shrinkem s deep analyzou. Vysledek hovoril v detailech a mnozstni sumi pro transcodovani. B-)
Cim vic se soubor zmensuje, dochazi k tomu, ze je vyhodnejsi pouzit encodovani. Nutne podotknout, ze kazdy film ma tu hranici jinde...
parkan (53)|17.1.2006 22:03
já to uvedl jako příklad...
tak jináč ta karta má i vlastní TV tuner.......tam pak nic nejde přes analog.... jako Skystar1.....pro dig.sat.. tam mám občas problém s posuvem zvuku ale u té TV haupage nikdy!!!!
Modena (1706)|17.1.2006 22:39
[quote=lacc]Fantas - ako inak zmenšíš mpeg2? Len normálnym renderingom alebo smart renderingom. Druhá voľba je určite lepšia. Osobne sa snažím, aby mi to vyšlo, ale párkrát som už prešvihol kapacitu DVD o 20-30MB a musel som to riešiť. Znova rendrovať DVavi kvoli 30MB je nezmysel.
V prípade Parkana ktorý zadal dotaz len toľko, že capturovať priamo do mpeg2, hoci aj pri 12000kbps je blbosť.[/quote]
Ta TV karta tazatele se obávám, neumí capturing do DV AVI kontejneru - tzn. nic jinýho mu nezbývá, než ten MPEG ! Pak třeba do Womble Video vystříhat werbung a když je to big, pak MC, ProCoder, nejlépe CCE to nechat přepočítat a šup na stříbrnej kotouček ! Nepotřebuju ani VDM, ani 20 jiných trapných freep*čovin, abych z toho udělal kino !
Bullback (352)|18.1.2006 14:43
Co to tu řešíte za ptákoviny ? Tak to nahraju HW kartou do MPEG-2 na 9500 CBR a tím to končí \/ \/ \/
Fantas! (3016)|18.1.2006 16:37
Bullback
a co udelas, kdyz to bude mit vetsi velikost, nez DVD? Nahrajes si to asi znovu z mensim bitrate, ze? :-I
Bullback (352)|19.1.2006 13:48
[quote=Fantas!]Bullback
a co udelas, kdyz to bude mit vetsi velikost, nez DVD? Nahrajes si to asi znovu z mensim bitrate, ze? :-I[/quote]

Ne, vím jak dlouho bude nahrávka trvat a +- si vypočtu, CBR je základ, u VBR to nejde a to nehledě na sníženou kvalitu.
stayman (12393)|19.1.2006 14:49
[quote=Bullback]Ne, vím jak dlouho bude nahrávka trvat a +- si vypočtu, CBR je základ, u VBR to nejde a to nehledě na sníženou kvalitu.[/quote]

A napadlo ta vobec, ze ten subor uz ma? \/ Nikto tu predsa neriesi digitalizaciu zaznamu, to sisi zmylil diskusiu :-)
vlada (3470)|19.1.2006 21:34
StayMan by €RikŁ€
VBR a snížená kvalita :-E :-E :-E

Že to ty debilové vůbec vymejšlejí, když CBR je nejlepší. 9-)
stayman (12393)|19.1.2006 21:39
Psssst
vlada (3470)|19.1.2006 22:12
StayMan by €RikŁ€
Je, to nebylo Tobě, ale Bullbackovi. Sorry :-I
stayman (12393)|19.1.2006 22:36
Nicto, len ze je to jedno a to iste (nemyslim ja s bullbackom, ale tie dve vety co si napisal, kedze sa jednemu z toho smejes :-D )
Stano_tvf (504)|20.1.2006 08:52
Schvalne som si skusil 1 klip, priemerne sceny, aj rychle pohyby, aj priroda. CBR=8000, VBR=4000/6000/8500.
Nevidel som nijaky rozdiel ( na 82cm TVP). Ale mozno mi uz nesluzia oci. :-D
vlada (3470)|20.1.2006 10:59
Stano
To si ale udělal pěkně nesmyslnej test, nemyslíš? Musíš zkusit CBR 6000 a VBR 6000 (9000 MAX), potom porovnávej. Dobrej enkoder se na spodní hodnotu bitrate neptá. Jak chceš porovnávat kvalitu videí s různou velikostí?
Stano_tvf (504)|23.1.2006 08:20
mas recht, je to blbost. Ale potrebujem narvat klipy v celkovej dlzke 1h 45min. na 1 DVD. Takze podla prepoctov mi to vychadza na cca 5600kb/s.
Pre CBR je to malo, tak som skusil VBR. Vo Vegase (MC) som nastavil VBR 8500000/6000000/4200000. Stred som dal raz na 5600000 a raz na 6000000. Vysledok - prvý krat 4GB, druhy krat 4,5GB. Neviem sa trafit na 4.3GB. :BB:
Fantas! (3016)|23.1.2006 08:40
Stano
Mozna jen nevypocitavas bps ale kbps a to muze byt ten problem... Tady jsem vytvoril pro vypocitavani calculator. Je tam zvyraznena kolonka specialne pro Vegas. Muzes si tam zarezervovat MB pro menu a dalsi zvuky... B-)

http://plasap.wz.cz/download/download.php?nazev=FantasDVDBitrateCalculator&url=http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/FantasDVDBitrateCalculator.zip
Bullback (352)|23.1.2006 16:51
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
VBR a snížená kvalita :-E :-E :-E

Že to ty debilové vůbec vymejšlejí, když CBR je nejlepší. 9-)[/quote]

Debil seš akorát tak možná Ty když ještě si nepřišel na to že VBR je kompromis s 99% nedostatků v kvalitě. VBR používají televize kvůli takovejm slepejšum jako seš Ty aby ještě více ušetřily. Víš vůbec jak VBR v RT pracuje ??? Asi né, to je mě tě líto ...
Stačí sračka z DVB-T a je to všem rozumným jasný ..., a hlavně těm kdo si kvality všímají ... \/ \/ \/
Bullback (352)|23.1.2006 16:56
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Bullback]Ne, vím jak dlouho bude nahrávka trvat a +- si vypočtu, CBR je základ, u VBR to nejde a to nehledě na sníženou kvalitu.[/quote]

A napadlo ta vobec, ze ten subor uz ma? \/ Nikto tu predsa neriesi digitalizaciu zaznamu, to sisi zmylil diskusiu :-)[/quote]

Mě připadne hodně divný udělat VBR 8000 - 12 000 a pak to nějak snižovat . O tom se mě zdá že se diskutuje. Osobně bych špatný záznam zahodil a nesnižoval nic jakým koli způsobem. V krajním případě bych kus vystříhl nebo kusy, a rekompresoval zvláš´t (pokuď bych chtěl kvalitu).
stayman (12393)|23.1.2006 20:50
Bullback
Hmm, sice tu prikladame aj svoje osobne nazory, ale tento tvoj je mu k hovnu :-)
vlada (3470)|23.1.2006 23:21
[quote=Bullback]Debil seš akorát tak možná Ty když ještě si nepřišel na to že VBR je kompromis s 99% nedostatků v kvalitě. VBR používají televize kvůli takovejm slepejšum jako seš Ty aby ještě více ušetřily. Víš vůbec jak VBR v RT pracuje ??? Asi né, to je mě tě líto ...
Stačí sračka z DVB-T a je to všem rozumným jasný ..., a hlavně těm kdo si kvality všímají ... \/ \/ \/[/quote]

A kdo tady mluví o realtime VBR? Víš vůbec jak fungují různé módy - CBR, ABR, CQ, VBR 2-pass? Zřejmě o tom nemáš vůbec šajna a motáš pátý přes devátý. Ujasni si to a potom nebudeš plácat nesmysly. A kromě toho - DVB-T používá CBR. Jak chceš vysílat VBR? Maximálně můžeš distribuovat bitrate mezi různýmy kanály multiplexu. Ale v praxi to fungovat stejně nebude. Takže DVB-T je klasická ukázka toho, jak tragický je CBR.

Je naprosto neuvěřitelný, jak dokážeš úplně všechno přehrátit naruby 9-)

Stano
Pokud by si chtěl udělat smysluplný srovnání, tak porovnej CBR 6000 a VBR 6000 (max 9800). Jak chceš něco porovnávat, když to má naprosto odlišný velikosti souborů? Porovnání kvality má smysl jedině při stejnej velikosti souborů.
clee (6592)|23.1.2006 23:59
dvb-t je temer vyhradne vbr, vsechny kanaly CT (nova ma sice taky vbr ale minimalni vykyvy) v muxu A vyuzivaj statistickyho multiplexingu, tzn. navzajem si od sebe "pujcujou" kapacitu
winrar_extract_128.jpg winrar_extract_128.jpg
vlada (3470)|24.1.2006 00:04
clee
U ČT je VBR v omezený míře možný díky tomu přelejvání bitrate mezi kanálama. Ale co když budou zrovna všechny 4 potřebovat nadprůměrnej bitrate? Všechno to půjde do háje. Tohle je poměrně lacinej trik, kterej toho moc nezachrání.

Navíc si nedokážu představit u dalšich multiplexů, jak si budou komerční stanice vzájemně "půjčovat" bitrate. Každopádně pokud to vezmu celý jako jeden multiplex, tak ten má CBR.
clee (6592)|24.1.2006 00:12
v nemecku to taky funguje, ale tam je dvb-t ultraeklhaft (bezne 480x576, 2000kbit), jinak za omezenou miru bych to nepokladal, treba nedavno sem si nahraval koncert slipknot z ct2 a jelikoz u podobnejch zaznamu je docela divoka kamera a rychly strihy, bitrate se pohybovala okolo 4.8mbit, a uz behem zaverecnejch titulku spadla na 2mbit, ale pokud vezmu mux jako celek, bitrate ma konstantni, nakejch 22mbit vcetne zvuku, statictickej multiplexing se vyuziva temer vsude, "cbr" maj jen nektery hdtv kanaly...
Stano_tvf (504)|24.1.2006 08:31
Vlada, o tom hovorim od zaciatku. Skusil som to znovu a myslim, ze VBR nie ja taka ptakovina ako pise Bullback. V situacii, ked musim dodrzat batovy tok 6000 ( kvoli dlzke nahravky), je urcite lepsie a kvalitnejsie urobit to s VBR 6000/9000- 2pass, ako s CBR 6000. Konkretne s mojho klipu - s lyzovanim - 80% su zabery na krajinu, ludi a asi 20% aj lyziar v pohybe. Na tu krajinu by sice stacilo CBR, ale na lyziarov nie.
Pri sledovani datoveho toku to bolo aj vidiet - 5-6000, pri zaberoch na lyziara to vyliezlo na vyse 8000. Ziadne kockovanie, perfektne video.
Samozrejme, ak mam 60min. klip, uz len kvoli rychlosti ho dam na CBR napr.8000. :BB:
Bullback (352)|24.1.2006 14:36
[quote]
A kdo tady mluví o realtime VBR? Víš vůbec jak fungují různé módy - CBR, ABR, CQ, VBR 2-pass? Zřejmě o tom nemáš vůbec šajna a motáš pátý přes devátý. Ujasni si to a potom nebudeš plácat nesmysly. A kromě toho - DVB-T používá CBR. Jak chceš vysílat VBR? Maximálně můžeš distribuovat bitrate mezi různýmy kanály multiplexu. Ale v praxi to fungovat stejně nebude. Takže DVB-T je klasická ukázka toho, jak tragický je CBR.

Je naprosto neuvěřitelný, jak dokážeš úplně všechno přehrátit naruby 9-)

Navíc si nedokážu představit u dalšich multiplexů, jak si budou komerční stanice vzájemně "půjčovat" bitrate. Každopádně pokud to vezmu celý jako jeden multiplex, tak ten má CBR.[/quote]

Bhuhehehehehehehehehééééééééé, Ty vole tebe tady nebejt tak je tady smutno :-E :-E :-E

VBR se pouze uštří energie, nic víc, kvalita jde dolu, není VBR jako VBR, záleží na nastavení - základem je "za jak dlouho" se sníží či zvýší tok, začátky než dojde ke zvýšení toku jsou zákonitě nižší než by měly být a opačně, jinak to udělat nejde a nikdy nepude při VBR, ať budou bloky ukládány do paměti jak velké, to by se musel znát nejlépe celej pořad dopředu, to už ale je "více pass" a né VBR.

Více pass pokuď je encoder kvalitní tak ano, nikoli však pouze VBR. VBR+2pass může být jakési kompromisní řešení :-)