Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VDM a zpožděný zvuk

Machi (16)|9.1.2006 14:56
Čuss, nahrávám si TV z TV tuneru v mpeg2, která následně konvertuju ve VDM do DivX 6.1. Mám ale problém. Poud je to video delší než cca 20 minut, začne se hodně zpožďovat zvuk. a to čím je video delší, tím je zvuk později. V 30 minutách je to např. 1s a v hodině už 4 s... Pravděpodobně to není samotným nastavením zvuku, protože už při puštění videa ve VDM je zvuk zpožděný, i přes to přikládám obrázek s prokládáním zvuku, které jsem mimochodem ponechal na defaultním nastavení... Nevíte čím to může být? Řekl bych, že nějaká chyba ve VDM existuje nějaká oprava či tak? Nerad bych měnil tento super soft. Jo a původní nahrávka z tuneru je samozřejmě bez zpoždění... thx všem
SS2CZ (874)|9.1.2006 15:07
Machi
Zkus to Mpeg2 demuxnout v PVAstrumentu a zpracovat odděleně video,audio.
Já používám ProjectX je dobrej i na střich a přípravu VOBů.
mirekv (7169)|9.1.2006 15:08
Trochu se divím, že se rozchází o-z i v MPEGu. Přímo ve VDM je audiofiltr, kde se dá délka měnit, ale po nejmenších skocích 0,3 s, takže někdy to nemusí stačit. Když, tak zvuk oddělit a v SounForge upravit délku.
pee.tr (1208)|9.1.2006 15:11
Jestli se ti to rozchází už při grabování tak o tom jsem tu už popsali hodně řádků. I když pravda u MPEG2 přesně nevím jak to je. Načti do Vegasu a uvidíš.
Machi (16)|9.1.2006 20:09
Tak jsem zkusil krom Vegasu všechny uvedené typy (Vegas nemám) a jedině ten demux pomohl, ale těch videí mám moc a dělat to takhle s každým je poněkud problém... Neznáte nějaký podobný jednoduchý program? Na otevření mpeg2 popř. VOB souborů, ořezání a následnou komprimaci? Dík moc...
Milosbb (889)|9.1.2006 21:34
Machi

Skús aj Nero Vision Express

----------------
mirekv (7169)|9.1.2006 22:18
Milosbb
To snad nemyslíš vážně! :-k
Milosbb (889)|10.1.2006 19:06
[quote=mirekv]Milosbb
To snad nemyslíš vážně! :-k[/quote]

Neznáte nějaký podobný jednoduchý program? Na otevření mpeg2 popř. VOB souborů, ořezání a následnou komprimaci? Dík moc...
Reagoval som na toto. Ale občas ho takisto používam, no a žiadne asynchro pri mpeg2 som nezistil.
No a Vegas sa mi nechce kupovať :-D a následne učiť, keďže video robím naozaj len občas, aj to len pre známych, žiadne profi.

--------------------
Machi (16)|12.1.2006 13:29
[quote=Milosbb][quote=mirekv]Milosbb
To snad nemyslíš vážně! :-k[/quote]

Neznáte nějaký podobný jednoduchý program? Na otevření mpeg2 popř. VOB souborů, ořezání a následnou komprimaci? Dík moc...
Reagoval som na toto. Ale občas ho takisto používam, no a žiadne asynchro pri mpeg2 som nezistil.
No a Vegas sa mi nechce kupovať :-D a následne učiť, keďže video robím naozaj len občas, aj to len pre známych, žiadne profi.

--------------------[/quote]

Jenže ten převádí pouze do DVD. Já potřebuju něco na převod do mpeg4...
Bullback (352)|12.1.2006 15:31
Machi
[quote]Čuss, nahrávám si TV z TV tuneru v mpeg2, která následně konvertuju ve VDM do DivX 6.1. [/quote]
[quote]ale těch videí mám moc a dělat to takhle s každým je poněkud problém[/quote]

Buhehehehééé, no tak tomu nerozumím :-E :-E :-E , tak to naser rovnou do DivX. (to to musí vypadat)
vlada (3470)|12.1.2006 20:11
Machi
Nahrávej do AVI (MJPEG komprese) a nastav master stream na zvuk. To je nejjdenodušší způsob jak na to. Jestli to chceš ale udělat opravdu dobře, přečti si tenhle můj návod. Možná Ti pomůže minimálně objasnit, proč se to děje.