Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externí DVB-T s výstupem na VGA i USB do PC

Phantomski (4)|9.1.2006 10:55
Zdravím,

ať hledám, jak hledám, nedaří se mi nalázt zařízení, které by splňovalo podmínku uvedenou v subjectu - tzn. mělo VGA D-SUB výstup (pro připojení na klasický VGA monitor) a zároveň přenos pomocí USB pro download a ukládání MPEG-2 streamu + zobrazování na PC. Případně zařízení speciálně pro USB a k tomu nějakou redukci SCART - D-SUB, ovšem za rozumný peníz.

Proč to takhle potřebuju ?
* Už pár let mám analogovou TV PCI kartu v PC, ale tohle řešení je nepohodlné i v případě 2 zobrazovacích zařízení - jednak zatěžuje PC a druhak zobrazení v DirectShow okně na 2. monitoru nefunguje korektně při Direct3D zobrazení na 1. monitoru
* Díky digitálu už není myslím třeba volit interní kartu - není degradace signálu cestou. Hlavně to ale prostě potřebuju provozovat i bez PC
* Stejně tak nechci pouze nějaký box, protože chci příležitostně koukat i na PC a hlavně na něj ukládat (proto ono USB)
* Nemám TV, ale zato nevyužitý původní monitor (19" E400 Od Sony). Ten sice občas používám jako druhý k PC, ale primárně by měl sloužit právě pro koukání TV nezávisle na PCku.

Poradíte, nebo mám zatím smůlu ?
Atkins (447)|9.1.2006 21:31
Take jsem nebyl uspesny - nasledne jsem vyresil pomoci prevodniku - Video-VGA. Obraz je bezproblemovy protoze nedochazi k interpolaci obrazu [rozliseni], tak jak je tomu u zarizeni novych - je dobre si takove zarizeni odzkouset
Phantomski (4)|10.1.2006 16:44
Díky za odezvu.

Kde se to dá koupit nebo jak udělat ? Umí to jen RGB+sync ze scartu (např. Hauppauge), nebo i kompozit video nebo přímo anténní výstup jaký má npř. AirStar ?
phv (20)|10.1.2006 16:51
Hauppage DEC 2000-T

Moznost spojit pres USB do PC
Atkins (447)|11.1.2006 11:02
Ta moje krabicka "SmartTV" ma Video a S-Video IN/OUT + VGA IN/OUT
Phantomski (4)|16.1.2006 18:12
Atkins: Chápu to teda správně, že máš DVB-T tuner a k němu pak ještě ten analogový SmartTV od Herculesu, který používáš jen jako konvertítko pro VGA monitor ? Něco levnějšího by nebylo ? ;)
Atkins (447)|17.1.2006 08:21
Obavam se, ze ne - ale hledej existuji-li DVD prehravace s VGA OUT urcite se objevi i nejaky STB s VGA OUT ale a jak je znam [komercni a konsumni vyrobce] tak zase nebude mit LAN nebo USB nebo HDD nebo tak neco... :-)
Piskotek (12)|31.1.2006 15:35
A co trebas tento pristroj "Grandtec Grand DVB-T Master 4" http://www.grand.com.tw/ch/products/DVB-GRAND%20DVB-T%20MASTER.htm
Horsi to bude asi sehnat v CR a cenu odhaduji na cca 5K, protoze nizsi model Master 3 se prodava za cca 4,5K. Jinak tez uvazuji o nejakem DVB-T ktery ma USB, D-SUB, SP/DIF a popripade i SCART nebo S-VHS, jenomze tyto pristroje Vas prijdou cenove stejne jako dva samostatne prijimace SET-TOP-BOXI jeden pouze s USB a druhy treba venom s D-SUBEM.
Atkins (447)|31.1.2006 21:50
PISKOTEK: dobra prace - ja jsem to otocil, patrne koupim monitor s VIDEO IN