Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

otocenie DV videa o 90° v Pinnacle studio 9

Baldo (5)|8.1.2006 21:13
ako otocim natocene video o 90°prosim? mam pinnacle 9 (bez plus). ide to vobec v pinnacle? nenasiel som to tam. skusal som to aj vo virtualdube, ale hodilo mi to vzdy error code 100.

riesilo sa to tu uz niekde? skusal som hladat ale nepodarilo sa mi to najst...
vdaka
pavelfrc (30)|9.1.2006 16:57
To byl jeden z důvodů, proč jsem se zbavil Studia. Přejdi na Vegas nebo Premiere, prostě na něco profesinálnějšího. Mně to pomohlo.
Studio je doopravdy jen na základní editaci.
Baldo (5)|9.1.2006 17:18
skoda, dik za odpoved :)
tak uz budem vediet ze nemam tocit na vysku :)
mirekv (7169)|9.1.2006 17:27
Baldo
Zajímavé, že ti to nejde ve VD! Použil jsi filtr ze základní nabídky?
Baldo (5)|9.1.2006 18:33
ano, stiahol som poslednu stable verziu tusim 161 a v compress nastavil DV kodek, zadal filter z ponuky a ked som zadal tvorbu avi, tak to napisalo hore uvedenu chybu.
Kolombo (8)|20.1.2006 16:34
Jde to bez problemu v Pinnacle 9 a v Pinnacle 10 také. Použiješ plugin Prodad- Adoradge. Plugin není standartně dodáván s instalací. V PN 10 je standartně na instalaci DVD Bonus.
jerry_jarry (56)|4.3.2006 19:04
Snad úplně nejjednoduší to je v Windows Movie Maker, tam se to otočí, pak to uložíš jako wmm, je problém že to Pinnacle Studio 9 neskousne ale 10 už jo.
Pinncle považuju jedno z nejpřehlednějších Editorů vůbec, jednoduchý ovládání, z Vegasu nebo U-lead video by se člověk ze-ral.
V Pinnaclu je perfektní detekce scén, to u U-lead videa je dost mizerná
Modena (1706)|4.3.2006 19:44
Kolombo + jerry_jarry
Je vám přáno, hoši ! :-D :BB:
Pears (1027)|4.3.2006 22:53
jerry_jarry
Tak na tvoje rady si dam bacha! :-D
[quote]Snad úplně nejjednoduší to je v Windows Movie Maker, tam se to otočí, pak to uložíš jako wmm, ....[/quote]

[quote]Pinncle považuju jedno z nejpřehlednějších Editorů vůbec, jednoduchý ovládání, z Vegasu nebo U-lead video by se člověk ze-ral. [/quote]
On to chce do DV \/ . A srovnavat Vegas; Ulead s Pinaklem se ani neda. Ze-ral bych se akorat tak ja z ty vysledny kvality mit to video od tebe.
jerry_jarry (56)|4.3.2006 23:47
to video nevypadá zas tak špatně když se to to hodí do windows movie maker, ale co naplat je to podělanej windosovksej program, a ten je KO. Ale ten kdo točí na výšku už je to dost divný, to se může stát jenom omylem a to třeba s fotákem kde je mov nebo u některejch avi formát. Takže se to udělá jednou a víckrát už ne, navíc z fotáku je ta kvalita už tak dost mizerná že to člověk nepozná.
Ale měls pravdu že z tý kvality by se jeden nebo víc ze-ral
Modena (1706)|5.3.2006 10:10
[quote=jerry_jarry]to video nevypadá zas tak špatně když se to to hodí do windows movie maker, ale co naplat je to podělanej windosovksej program, a ten je KO. Ale ten kdo točí na výšku už je to dost divný, to se může stát jenom omylem a to třeba s fotákem kde je mov nebo u některejch avi formát. Takže se to udělá jednou a víckrát už ne, navíc z fotáku je ta kvalita už tak dost mizerná že to člověk nepozná.
Ale měls pravdu že z tý kvality by se jeden nebo víc ze-ral[/quote]

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=PAF-LX1
Já bych foťáky zas tak nepodceňoval - když odhlédnu od velikosti optiky, tak rozlišení toho videa mi nepřijde malý . . . :-) :-R
Kamery to nenahradí, ale video momentky v nouzi bych se nebál vysmažit na DVD jako krátký klip !
[quote]Pinncle považuju jedno z nejpřehlednějších Editorů vůbec, jednoduchý ovládání, z Vegasu nebo U-lead video by se člověk ze-ral. [/quote]
A co chceš draku - koukat na ten soft a nebo v něm i něco dělat ? :-E
vlada (3470)|5.3.2006 10:16
Pánové zapomínáte podle mě na jednu dost podstatnou věc - prokládání a rozměr videa. Pokud bych něco takovýho dělal (jako že už jsem to dělal), tak si spustím VirtualDub (případně napíšu AVS skript) a jako první udělám deinterlace. Potom resiznu video na 576x464, otočím o 90° a přidám napravo a nalevo černý pruhy 128px široký. A je hotovo.

Pinnacle na tohle asi nestačí, chce to holt nějakej složitější editor například VD :-E
vlada (3470)|5.3.2006 10:21
Pánové sorry, zapomněl jsem na zku*vený anamorfický DV, takže jestli to je 4:3, musí se resizovat na 576x400 a potom přidat pruhy 160px.