Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Airstar II a anténa - rozbočovač - doporučte

rara (50)|7.1.2006 18:55
Dnes jsem přistoupil k připojení Airstar karty k anténě na kterou jsou již připojené televize. Udělal jsem to "prasecky" bez přizpůsobení, prostě středové žíly na sebe a stínění také spolu. Tak že zapojení vypadá následovně:
Anténa, 0,5m koaxiálu do rozbočovaře, rozbočovač na dvě televize, koaxiály k 2. televizím, na jeden z nich je připájen další koaxiál který vede ještě k Airstar kartě.

1) Nemáte někdo schema na TV rozbočovač? stačil by mně pasivní, signál je dobrý. Případně pod jakym označením se prodává
2) Kam umístujete oddělovací kondenzátor na zemi (stínění koaxiálu) - na straně rozbočovače či konektoru do karty? Elektricky je to jedno, ptam se z důvodů mechanického provedení.

Má idea je rozbočovač koupit (udělat) a odělovací kondenzátor umístit přímo do něj. Mam pěkné malé SMD, ty se vejdou leckam. Kondenzátory jsou nutností, neb mezi zemí počítače a stíněnim koaxiálu je napětí 100mV (to naměří voltmetr) ale ve skutečnosti více. Poznal jsem to tak, že jsem si jednou rukou šahnul na koax a druhou na šasí PC - pěkně to brní. NEDĚLEJTE TO, proud jde z ruky přes srdce do druhé ruky a to neni zrovna bezpečné!
Nasty_tvf (568)|7.1.2006 20:08
To chcu taky!!
Mám tam teď rozbočovač, jehož jedna větev je průchozí pro napájení antény(přestože nic nenapájím) a chodí to dobře, s obyčejným jsem byl v háji, přesto bych tam asi měl dát někam ještě ten kondík. Ten rozbočovač je taková plastová krabička, možná by šla i snadno rozloupnout a dodělat, ale teď tam nepolezu :-) . Výrobce podle potisku - Veselý Elektro nebo tak nějak, na plášti schémátko, které vypadá, jako že v jedný větvi je nakreslená dioda, ale moje elektrotechnický znalosti jsou opravdu chatrný :-(
Každopádně až tahle krabička mě zachránila, ale pořád si myslím, že by bylo na tom co vylepšit, tak doufám, že se ozve někdo, kdo se v tom vyzná :-)
ka1ra (120)|11.1.2006 08:33
Tak jsem se seznamoval s tím co nabízí trh, vypadá to tak, že rozbočovač je dělaný jako filtr, 5-1000MHz. Pak by byl zbytečný ten filtr na koaxiál jak na něj uvádíš odkaz. Navíc podle schématu by mohl být rozbočovač úplně neprůchozí pro stejnosměrnou složku a nízké kmitočty. Až je koupím, tak proměřím a dam vědět.
ka1ra (120)|16.1.2006 09:09
Koupil jsem rozbočovač v http://www.ges.cz, celokovový. Tak stínění přerušené neni. Po seznaméní se s tim, jak jsou pasivní rozbočovače dělané se to ani nedá očekávat.
Přerušení stínění pro stejnosměrnou složku jsem udělal na konektoru, jenž se strká do PC, střídavou složku nechávám projít pomocí kondenzátorů 100pF a 470pF zapojených k sobě paralelně. Tak že 570pf. Vnitřnín žílu koaxiálu nepřerušuji. Karta pracuje dobře, zasekávání a kostičkování zmizelo. Ted ještě zjistit jak změřim kvalitu signálu, to abych si oveřil zlepšení i měřením.
Nasty_tvf (568)|16.1.2006 10:47
a co ten přiložený Setup4PC? ukáže dB i BER, to nestačí? nebo myslíš ještě něco jinýho?
ka1ra (120)|16.1.2006 13:10
Jo, tak na ten Setup4PC jsem zapomněl. Hledal jsem to v DVBVieweru. Mrknu na to večer a dam vědět.