Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s Internet Explorerom

vladoc (456)|6.1.2006 12:46
Na Slovenskej klávesnici sa mi zmenili niektoré znaky vo vrchnom riadku takto:
miesto mäkkého "l" je ">"
miesto mäkkého "s" je "a"
miesto mäkkého "c" je "enter"
miesto mäkkého "z" je "~"
tieto sú správne: ;+ýáíé=´
cez shift sú vaetky správne °1234567890% až na mäkčen ktorý nefunguje.
Dalej miesto mäkkého "n" je "H"
Ostatné znaky sú OK.
Vo Worde, Excely, pri vypisovaní názvou súborov vo Windowse všetky znaky OK.
Robí to len na IE.
Na PC mám viac OS. Ked som na inom OS tak to funguje i na IE.
Mám Win-XP SP2+aktualizácie.
Dá sa samostatne reinstalovat IE?
:-?
stayman (12393)|6.1.2006 13:09
To ako ty pises do IE ??? :-? A nemas len prepnutu jazykovu podporu, ked mas IE ???
Doom (2331)|6.1.2006 14:02
co antivir?
clee (6592)|6.1.2006 14:03
a co format? 9-)
vladoc (456)|6.1.2006 16:25
[quote=StayMan by €RikŁ€]To ako ty pises do IE ??? :-? A nemas len prepnutu jazykovu podporu, ked mas IE ???[/quote]
Kde ju prepnem na IE?
vladoc (456)|6.1.2006 16:27
DoomHammer
Víry nemám.
vladoc (456)|6.1.2006 16:28
clee
Upresni otázku.
stayman (12393)|6.1.2006 17:36
[quote=vladoc]Kde ju prepnem na IE?[/quote]

V IE prepnes akurattak kodovanie, ale jazyk na liste vo Win :-E Inak vobec neviem ako dokazes pisat do IE
vladoc (456)|6.1.2006 18:04
StayMan by €RikŁ€
Mám nastavený jazyk a klávesnicu SK.
V IE zmenou kódovania sa zmenia znaky na celej stránke. Stránku ja vidím vporiadku.
stayman (12393)|6.1.2006 18:06
Tak v com mas vlastne problem? Vobec to nechapem :((
vlada (3470)|6.1.2006 19:18
vladoc
Já bych doporučil nepoužívat IE. Ale to jamozřejmě obejití problému a ne vyřešení. Tipoval bych to ale opravdu na nějakej sajrajt v PC, projel si to i antispywarem?
Myslim, že IE standardně přeinstalovat nejde. Ale jde pomocí nLite odinstalovat a potom by zase měl jít nainstalovat.
vladoc (456)|6.1.2006 21:36
vlada
Už mi to chodí.
Všetkým ďakujem za pomoc.
Preinštaloval som OS.
Najviac času z inštalácie mi zabral úplný formát HDD.
Mám bezobslužnú inštaláciu Win-XP SP2+40 záplat s ovládačmi k MB a GK zhotovenú v nLite (čas inštalácie do 15´).

Pred preinštalovaním OS som sa pokúšal nainštalovať IE s SP1, ale OS mi ju neprijal, lebo mal v sebe novšiu s SP2. Samostatný IE s SP2 som nemal a tak som preinštaloval OS.

Zaujímalo by ma, ako sa dá pomocou nLite odstrániť už nainštalovaný IE.
Počas spracovania OS v nLite mi je to jasné.
vlada (3470)|8.1.2006 14:21
vladoc
To nevím, ale někdo (tuším že DoomHammer) se tu kdysi poukoušel odinstalovat Media Player, s IE by to mělo být podobný.

P.S. IE nepoužívám, ale na počítači ho mám jako zálohu a pro kontrolu když dělám stránky.
stayman (12393)|8.1.2006 20:23
[quote=vlada]vladoc
To nevím, ale někdo (tuším že DoomHammer) se tu kdysi poukoušel odinstalovat Media Player, s IE by to mělo být podobný.

P.S. IE nepoužívám, ale na počítači ho mám jako zálohu a pro kontrolu když dělám stránky.[/quote]

A prave preto ti tie tvoje stranky s IE nefunguju spravne :-E
vlada (3470)|9.1.2006 01:11
Ale celkem fungujou. Bohužel udělat to tak jak chci já je v IE zcela nemožný. Tak jsem se rozhodl, že na IE kašlu a stačí mi, když je to v něm čitelný. Má přeci jenom ještě pořád 50% návštěvníků mych stránek.
Doom (2331)|9.1.2006 08:08
pomocí nLite lze IE odstranit pouze při instalaci, což vladoc udělal. jsou na to 2 možnosti: 1) odstranit pouze GUI a odkazy, přičemž knihovny jádra IE zůstanou a dá se použít např. Maxthon. nebo 2) odstranit kompletně celej IE...

vladoc: Maxthona jsi zkoušel?
Miuvek (858)|9.1.2006 08:55
já to odstarňování částí windows v nlite vidím skepticky
zkoušel jsem to a i když je člověk hodně opatrný, furt je tu riziko, že něco nebude fungovat.
- úspora místa na HDD je při dnešních kapacitách bezvýznamná
- úspora času při instalaci taky (jak často instalujem, že)
- rychlost spouštění: ano tady by šlo ledacos uspořit, ale zase je to pochybné (já mám ještě přídavný řadič, který po startu "poctivě" detekuje všechny kanály, trošku se mi prodloužil start po instalaci SS2, možná by se našly i další vlivy - potom nahánět pár sekund rejpáním do systému mi přijde irelevantní)

nLite používám, ale jen na integraci SP, záplat, defaultní nastavení, bezobslužné instalace a tweaky, ale jinak nic.
Jinak, co se týče prohlížeče - viz můj podpis. Na to málo případů, kdy je IE nutný (některé banky, co vím co ještě) ho používat, ale jinak ee.
Doom (2331)|9.1.2006 10:10
jj, wojebání instalace je docela kumšt, viz. moje laborování; nejde o to místo, ale spíš o rychlost výsledného produktu. právě díky odebrání nepotřebných služeb se výsledek dost zrychlí, nejen náběh, ale hlavně běh OS.
nlite jako celek je vynikající nástroj...
stayman (12393)|9.1.2006 10:16
[quote=vlada]Ale celkem fungujou. Bohužel udělat to tak jak chci já je v IE zcela nemožný. Tak jsem se rozhodl, že na IE kašlu a stačí mi, když je to v něm čitelný. Má přeci jenom ještě pořád 50% návštěvníků mych stránek.[/quote]

Vidis a IE pouziva celkovo 85% potencialnych navstevnikov z celehosveta a kedze to nefunguje spravne, zbytocne si ich odradis, pretoze to povazuju za sabotaz a vlastne ze im chces dat asi nieco najavo! :-D

Ja osobne kto ma spatne stranky a nech su tam ale zlate doly, nezajem. 9-) Este sa mi nestalo u nejakych znackovych webov (akychkolvek), ze by nerespektovali IE. :-)
vlada (3470)|9.1.2006 12:55
[quote=StayMan by €RikŁ€]Vidis a IE pouziva celkovo 85% potencialnych navstevnikov z celehosveta a kedze to nefunguje spravne, zbytocne si ich odradis, pretoze to povazuju za sabotaz a vlastne ze im chces dat asi nieco najavo! :-D [/quote]

Pokud je to odradí, jejich chyba. A ano máš pravdu, chci jim něco naznačit 8-)

[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja osobne kto ma spatne stranky a nech su tam ale zlate doly, nezajem. 9-) Este sa mi nestalo u nejakych znackovych webov (akychkolvek), ze by nerespektovali IE. :-) [/quote]

Za špatný stránky považuju takový, který nejsou vytvořený podle danych standardů. Na rozdíl od lidí, který dělají stránky komerčně, si můžu dovolit ten luxus dělat si je jak chci já. Komerční firma samozřejmě nemůže IE ignorovat.
stayman (12393)|9.1.2006 16:35
[quote=vlada][quote=StayMan by €RikŁ€]Vidis a IE pouziva celkovo 85% potencialnych navstevnikov z celehosveta a kedze to nefunguje spravne, zbytocne si ich odradis, pretoze to povazuju za sabotaz a vlastne ze im chces dat asi nieco najavo! :-D [/quote]

Pokud je to odradí, jejich chyba. A ano máš pravdu, chci jim něco naznačit 8-)

[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja osobne kto ma spatne stranky a nech su tam ale zlate doly, nezajem. 9-) Este sa mi nestalo u nejakych znackovych webov (akychkolvek), ze by nerespektovali IE. :-) [/quote]

Za špatný stránky považuju takový, který nejsou vytvořený podle danych standardů. Na rozdíl od lidí, který dělají stránky komerčně, si můžu dovolit ten luxus dělat si je jak chci já. Komerční firma samozřejmě nemůže IE ignorovat.[/quote]

Tak potom niet o com, na take stranky :-k nechodim \/ 8-)
mirekv (7169)|9.1.2006 16:39
Vlada je takový průkopník všeho, co se stejně neujme! :-E
stayman (12393)|9.1.2006 16:40
[quote=mirekv]Vlada je takový průkopník všeho, co se stejně neujme! :-E[/quote]

Vystihol si to presne, ja som mu to uz raz hovoril, ale neda si povedat, roky utekaju a utekaju.... potom bude neskoro 9-)
Miuvek (858)|9.1.2006 18:33
mirekv
StayMan by €RikŁ€

pěkně si chlapci navzájem pochlebujete (původně jsem chtěl použít jiný výraz :-) ), jen co je pravda :-E
na skutečnosti to nic nemění - rozšířenost nerovná se kvalita, důvody rozšíření IE jsou všeobecně známé - kdo si třeba z auta vykuchá firemní autorádio, když ho má v ceně (ne zdarma!), že? Většině lidí to bude fuk, i když rádio bude hrát mizerně, respektive jim to bude stačit - nic proti tomu.
:BB:
Pak jsou lidi, kterým "standard" nestačí.

P.S. Jestli jsou stránky validní, měl by je zobrazit korektně i IE. Mohou se sice vyskytnout rozdíly, ale ty - a teď budu citovat klasika - "...sice odborníka dráždí, ale vy si jich ani nevšimnete..." - myslím lidi, kteří pojem "internetový prohlížeč" neznají (Internet je to modrýýý éééčko, né voéé?,tak co řešíš). Natož aby měli tucha o tom, že jsou i jiné. Tito uživatelé tvoří podstatnou část (neříkám, že většinu, někteří mají IE naordinovaný třeba ve firemním systému) těch 85%.
clee (6592)|9.1.2006 18:49
no kdyby firefox ovesenej deseti extensionama (adblock, all-in-one sidebar, fasterfox, flashgot, linkification, miniT, Sage, nightly tester tools, superdrag and go a tabbrowser preferences), ktery sou nutny abych mel stejnej uzivatelskej komfort jako v zakladni instalaci maxthonu, nezral po cistym startu 30mb pameti a po deseti otevrenejch tabech 100 tak ho pouzivam taky...
Miuvek (858)|9.1.2006 18:57
clee
v tom máš asi pravdu
nicméně já jsem srovnával s IE. Až mi FF přestane stačit nebo přestane vyhovovat, možná do Maxthona půjdu, kdo ví.
Mě šlo spíš o věčné IEoptimisty. :-)

P.S. u mě 10 tabů -> 55MB RAM, Firefox 1.5cz
clee (6592)|9.1.2006 19:05
no u me 10 tabu-20MB 8-)
Miuvek (858)|9.1.2006 19:08
njn, nemůžu mít všechno :-)
máš nastavené jádro na IE nebo na Gecko?
vlada (3470)|9.1.2006 19:42
clee
No mě daleko víc se*e těch 300 MB, co mi berou Windows je tak. Těch 100MB navíc co bere FF mě vůbec netrápí, když je ta paměť využitá účelně.

StayMan by €RikŁ€, mirekv
Máte pravdu, propaguju zcela zcestné věci, které nikdo nikdy nevyužije. Například MPEG-4, OGG Vorbis, FireFox, Operu, FFDShow, XviD, x264, MPC, VLC, VirtualDub, AviSynth, Linux, OpenOffice, GIMP a další nesmysly, který vůbec nikdo nepoužívá. Teda kromě odborníků v oborech.
clee (6592)|9.1.2006 19:51
100mb je este v pohode, ale kdyz se rozjedu a mam otevrenejch 40 zalozek, tak ff zere pul giga a to uz neni sranda
vlada (3470)|9.1.2006 19:54
clee
Tak to se mi ještě nestalo, lehce přes 100 se s 20 záložkama dostanu, ale víc ne.
clee (6592)|9.1.2006 19:59
no to delaj ty extensiony, na cistym foxu je to v pohode, bohuzel zakladni ff je pro me dost malo...
stayman (12393)|9.1.2006 23:30
Kaslite na to, v niektorych pripadoch som aj ja ignorant, ale odfuknut si 85% potencionalnych surfistov z celeho sveta uz nie ani ignoracia..

PS: nebudem rozoberat podrobne vlada vsetky ingrediencie co si vymenoval, ale je to mensina, na par vynimiek. :-)
vlada (3470)|10.1.2006 09:07
StayMan by €RikŁ€
Ano, je to menšina. Bentelyů, Astonů, Rolsů a Masserati je na silnicích taky menšina. Jsou to tim pádem horší auta neš Fabia Junior?

clee
Ve FF mám asi 20 různých rozšíření. Stejně mi zabírá kolem 100MB RAM. Co vim, tak FF si bere tolik paměti, kolik je jí volný. Takže jestli máš 1GB RAM a půlka je volná, tak si jí klidně vezme.
Doom (2331)|10.1.2006 09:25
hehe, mě momentálně maxthon bere 3 mb paměti a firefox 18mb. jeden aktivní tab
stayman (12393)|10.1.2006 09:33
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Ano, je to menšina. Bentelyů, Astonů, Rolsů a Masserati je na silnicích taky menšina. Jsou to tim pádem horší auta neš Fabia Junior?[/quote]

Ale v tomto pripade je to vykonovo ta mensina ako ta Fabia, takze nepovsimnute... a co sa tyka este toho tvojho webu, tak bud to nevies, alebo naozaj to robis naschval ab ysi nam ukazal trebars dlhy nos, ale ostatne weby idu jak v tom, tak aj v tom, ...zaujmave :-)
Doom (2331)|10.1.2006 10:09
neřekl bych, že firefox je výkonově níž než IE. spíš je s ním těžší práce. to, co má Maxthon v základu se do FF musí doinstalovat
Miuvek (858)|10.1.2006 11:35
[quote=DoomHammer]hehe, mě momentálně maxthon bere 3 mb paměti a firefox 18mb. jeden aktivní tab[/quote]
takové srovnávání je stejně k prdu, protože je nefér. Čistokrevný IE nebo cokoliv, co využívá jeho části na tom bude vždycky líp. Díky totální provázanosti a zabetonovanosti IE do systému se některé části spouštějí postatně dřív (při startu) a ve správci zařízení jsou částečně RAM nároky obsaženy v jiných položkách. To co potom ukazuje příslušný exe jako spotřebu RAM je už ten zbytek. FF je samostatná aplikace a tudíž toho musí ukazovat daleko víc. Jestli mi to tu ram sežere pod nálepkou systém nebo samostatná aplikace je celkem prašť jako uhoď.
Bohužel mě jako uživatele FF systém žere část RAM i díky přítomnosti IE, který nepoužívám, ale co už s tím naděláme.
Kdyby MS udělal Windows bez některých provázaností (a IE distribuoval jako samostaně existující aplikaci), hned by se ukázalo, kolik žere skutečně systém a kolik vnucené pi*oviny.
Doom (2331)|10.1.2006 11:55
tak tak...
mě např. Explorer.exe žere nějakejch 30 mb jen to hvízdne
vlada (3470)|10.1.2006 14:42
[quote=StayMan by €RikŁ€]a co sa tyka este toho tvojho webu, tak bud to nevies, alebo naozaj to robis naschval ab ysi nam ukazal trebars dlhy nos, ale ostatne weby idu jak v tom, tak aj v tom, ...zaujmave :-)[/quote]
Ani jedno ani druhý. Zkrátka jsem měl nějakej nápad, jak chci stránky udělat. Ten nápad jsem zrealizoval a zjistil jsem, že IE neni schopný akcpetovat zcela standardní zápisy rozměrů a nefunguje tak, jak má. Snažil jsem se to nějak obejít a zjistil jsem, že to nelze.
Takže jsem měl dvě možnosti: Omzeit funkčnost WEBu pro všechny nebo udělat verze. Udělal jsem tedy 2 verze, aby nebyli uživatelé lepších prohlížečů omezeni neschopností Microsoftu. Verze 1 funguje v IE bez problémů až na drobné kosmetické detaily. Uživatelé IE mají plnohodnotný WEB srovnatelný s jinejma. Uživatelé ostatnich prohlížečů mají na výběr.
stayman (12393)|10.1.2006 15:29
aha, no ostatne weby idu jak v tom, tak v tom bez toho, aby si vyberali, ale neva, je to TVOJ web...
vlada (3470)|10.1.2006 17:07
StayMan by €RikŁ€
Ale vždyť ten můj WEB v IE celej kompletně funguje. Ale pouze ten jeden layout. Kolik webů Ti nabídne víc layoutů?
stayman (12393)|10.1.2006 18:46
Co vidim a co ide s IE, ide aj s ostatnymi, akurat som cital ze Firefox nevie dobre zobrazovat rozmery obrazkov, tak im to niekedy uleti... ale to je ich problem, teda problem samotneho programu, ak ho chce pouzivat tak s chybami a myslim, ze aj utovok uz bude onedlho dost. MS je spicka, divim sa ludom, co maju na pocitaci nieco ine, ba vsetky mozne prehliadace, lebo ten povedal ze to je najlepsie, zase onen to atd. :-E
clee (6592)|10.1.2006 19:21
IE neumi pruhledny PNG, to vidim jako nejvetsi bug rendrovaciho jadra
vlada (3470)|10.1.2006 21:06
[quote=StayMan by €RikŁ€]Co vidim a co ide s IE, ide aj s ostatnymi, akurat som cital ze Firefox nevie dobre zobrazovat rozmery obrazkov, tak im to niekedy uleti... ale to je ich problem, teda problem samotneho programu, ak ho chce pouzivat tak s chybami a myslim, ze aj utovok uz bude onedlho dost. MS je spicka, divim sa ludom, co maju na pocitaci nieco ine, ba vsetky mozne prehliadace, lebo ten povedal ze to je najlepsie, zase onen to atd. :-E[/quote]

Měl by ses probudit. Tady opravdu srovnáváš Oktáfku f metle a f tédéíčku s BMW 7 nebo MB S-klasse. FF žádnou chybu v zobrazování rozměrů obrázků pokud vim nemá. Naopak IE dokáže chybou zobrazení rozměru obrázků (teď nemluvím o tom mega-průseru s WMF) shodit celý Windows. Pokud by si někdy vyvíjel stránky, tak víš, že třeba neumí min(max)-width/height (tedy minimální a maximální šířku/výšku stránky). IMHO celkem dost důležitá věc. Špatně počítá velikosti prvků a jejich vnější a vnitřní okraje. Chyby s ujetím o několik pixelů v mnoha případech jsou pověstný.

U každýho vzorovýho layoutu na webu jsou desítky nesmyslných zápisů s poznámkou "obchází chybu v IE". Psát o každé jednotlivé chybě v IE by vydalo na několik stránek. Neříkam, že jiné prohlížeče jsou stoprocentní, ale ty postavené na Gecko nebo KHTML a Opera jsou na tom o několik tříd líp.

Pokud obhajuješ IE, tak evidentně vůbec netušíš o čem mluvíš. Zkoušel jsi někdy vytvářet internetový stránky? Teď nemam na mysli export z Wordu nebo Frontpage do pseudo-HTML, ale opravdový pasní kódu. Každej, kdo to zkusil, tak ví, že v IE je naprosto neuvěřitelný množstvá renderovacích chyb. Naopak když se něco zobrazuje blbě ve FF nebo Opeře, tak si můžu být téměř jistej tim, že jsem to blbě napsal já.

Útoky na FF a Operu jsou nesmysl. Nemáš tam totiž na co útočit. V IE jsou řadu let neopravený chyby na který se dá zaútočit, v Mozille, Safari, Konqueroru nebo Opeře taková chyba přežíje maximálně několik dní než se opraví. Než někdo vymyslí možnej útok, je už veškerá snaha opět marná. Na kritický problémy jsou alespoň dočasný opravy vydaný v řádu hodin. Samozřejmě může někdo najít chybu, nezveřejnit jí a útočit potom na nechráněný prohlížeče. Ale tohle hrozí IE stejně tak jako ostatním.

Takže pokud srovnam IE a zbytek velký pětky (Opera, Mozilla, Konqueror, Safari), tak v bezpečnosti prohrává IE na hlavu. Co se týká správnosti zobrazování stránek, je to opět IE, kterej je na tom výrazně hůř. A nakonec tu je uživatelskej komfort - IE prohrává největšim rozdílem. Díky Maxthonu a Avantu se sice vyrovná s ostatníma, ale tohle není v žádném případě zásluha Microsoftu.

A ještě poslední poznámka - narozdíl od mnoha ignorantů a diletantů (třeba programátoři internetovýho bankovnictví KB) dělám stránky tak, aby je zobrazil úplně každej prohlížeč, co existuje. Neni to jednoduchý a dá to dost práce. Pokud najdeš stránky, který se ve FireFoxu zobrazí špatně, napiš mi o nich a já Ti během okamžiku vyjmenuju, co všechno za chyby tam jejich autoří napráskali.
stayman (12393)|10.1.2006 22:58
vlada
Nezmysel je podla mna bavit sa o tom, co je lepsie, pretoze IE je internetovy prehliadac ktory nerobi problemy, musel si si tam nieco spatne naprogramovat, ignorovat kod, alebo proste o niecom nevies a tak ti to robi chyby, urcite su stranky venovane podrobne zasadam dobreho webu, ako si to mas vlastne diletansky urobit. Ja ked si robim web, tak nejakym programom, a je mi jedno ake kody/tagy pouziva , ja to potrebujem iba graficky spravne a samozrejme funkcne v IE. Ten Firefox je tymi chybami znamy, cital som to zrovnanie aj teraz v nejakom casopise (mam to v kancli, neviem presne) a tam jasne IE je povazovany za najrozsirebejsi a dobry prehliadac (vyse 85% pouzivatelov zo vsetkych na svete :))), s poznamkou, ze vsetky seriozne weby v nom zobrazis so 100% uspechom, kdezto vo Firefoxe (a este tam nejaky spomenuli, ale to ma nezaujma) nie, navyse tam aj pisali, ze hackeri si zacnu asi teraz ten skor vsimat, ako IE, tomu to uz stacilo. :-D
Takze sa trochu zobud, nadavat si mozes na lekvarove pecivo posypane kakaom, ale na chleba, navyse chrumkavy, nie :-)
clee (6592)|10.1.2006 23:32
ie je smejd, o tom neni pochyb, pulka lidstva chodi do mcdonalda a o tom ze prodavaj smejdy taky neni pochyb (viz super size me, mclibel)

anyway

nejlepsi gui: maxthon
nejbezpecnejsi browser: ff
nejlepsi renderovaci jadro: gecko
nejrychlejsi browser: opera
nejvic pluginu: ff
celkove idealni browser neni, ale bude to maxthon az (jestli vubec nekdy ovsem) bude plnohodnotne chodit na gecko jadru :-R
stayman (12393)|11.1.2006 00:00
Si naisntaluj IE7betu ked sa teda nevies rozhodnut pre aky browser :-E :-E :-E
clee (6592)|11.1.2006 00:11
jo tu sem zkousel taky, jestli takhle bude vypadat ostra tak teda nic moc, acid2 test taky neda, hnusnej design 9-)
vlada (3470)|11.1.2006 01:38
StayMan by €RikŁ€
Přečti si třeba tohle: http://www-128.ibm.com/developerworks/web/library/wa-ie2mozgd/. Pokud tomu teda budeš aspoň trochu rozumět. Věř mi, že o tvorbě stránek toho vim hodně a vim, co je dobře a co špatně. Navíc jsou i služby, který Ti zkontrolujou, jestli je stránka napsaná správně. Viz. například http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fjech.webz.cz%2F. Divil by si se, jak málo stránek má kód bez chyby. Například teď když píšu tenhle příspěvek, tak mi hlásí plugin HTML Tidy tady na fóru 114 chyb! Většina z nich je tu proto, aby se obešly chyby MS IE.

Současná situace na internetu je asi taková, jako když se u nás vybudujou vlnitý silnice (IE) a výrobcí aut (tvůrcí stránek) potom budou muset vyrábět oválný kola, aby se jejich auta nehoupala. Jenom pár jich dokáže udělat auta s rovnejma kolama (dobře udělaný stránky), který se nebudou houpat ani na vlnitej silnici. Jenže v okamžiku, kdy někdo udělá silnici rovnou (Firefox), tak všechny ty auta s šišatejma kolama (špatně udělaný stránky) se na ní budou houpat.

Další zajímavá věc je taky to, že z lidí, který aspoň tuší, co to je internetovej prohlížeč, používá IE jenom 7 %.

IE je tak neuvěřitelně špatnej program, že se nedá obhájit žádným způsobem. Tvoje argumenty, že někde v Blesku psali, že IE je boží a Firefox špatnej, jsou spíš k smíchu. S těma hackerama to je taky blbost, jak chceš útočit na program, kterej nemá bezpečnostní chybu?

Kromě diletantů z KB neznam jedinou stránku, která by mi ve FireFoxu nefungovala. Možná ještě nějaký stránky Microsoftu.