Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupe dig. kamery - nesmi byt na pasky

okno_tvf (56)|6.1.2006 10:25
Ahoj mam takovy problem, mam koupit do rpace digitalni kameru. tak do 20-25 litru, ale sef nechce aby kamera byla na pasky - pry je to uz stara technologie :-)

Mame v praci SonyDVD kameru ale jsou sni takove problemy ze jsem sefovi rekl ze je to smejd a ze musime koupit jinou.

Nevit nekdo o nejake alternative? na karty naebo na hdd, vzdy se to bude trihat v adobe premiere, cca 5minutove videa.

Problem u pasky byl i trochu s pomalym natahovanim do pocitace 1:1 coz treba u DVD neni.

Poradte prosim.

Nejedna se o nejake profi, ale o 5minut klipy, podle mne by na to stacil dig fotak s 640x480 ale to neprojde u sefa.
redburger (499)|6.1.2006 11:40
ta ono, hocico ti kto poradi, paska je furt na tom najlepsie, neviem co trepe , ze stara technologia.sak je to digitalny zaznam ne?teda pokud nekupuje hi 8 abo čo.
okno_tvf (56)|6.1.2006 12:03
[quote=redburger]ta ono, hocico ti kto poradi, paska je furt na tom najlepsie, neviem co trepe , ze stara technologia.sak je to digitalny zaznam ne?teda pokud nekupuje hi 8 abo čo.[/quote]

To ja samozrejmne vim ale sef je "vul" a tezko mu vysvetlim ze technologie co tu je uz par let je porad lepsi nez drahe nvoe kamery na DVD co jsou na pikacu.
ODSakEda (2278)|6.1.2006 12:18
okno -mrkni na JVC! Nabízí Everie ai 3CCD a není to věru zlé a nebo nabízí i HDD (kousek ukázky z jedné HDD je na videokamery.cz). Co se týče střihu, jde zhruba již v kameře a v PC pak v softu od JVC i mimo klíčové snímky, neb obě technologie generují MPEG-2! Pro místní cukrovar k prezentaci použí kamoš právě to Everio :-)
pee.tr (1208)|6.1.2006 12:22
Tak to máš šéfa podobným zvířetem jako já. Ten koupil tohle
http://kasa.cz/audio-video-technika/koupit/38601/everio/jvc-gz-mc500/

a tobě tedy mohl vyhovovat o něco nižší typ:
http://kasa.cz/audio-video-technika/koupit/21302/everio/jvc-gz-mc200/
okno_tvf (56)|7.1.2006 10:21
taky jsem na to koukal, jinak jak to mas se strihem v premiere? pokud v ni strihas.

Jde to bez problemu?

My mame zatim tohle http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=DCR-DVD201E&site=odw_cs_CZ&pageType=Overview&category=CAM+DVD+Handycam


a jsou s tim jen problemy.
Hlavne strih je problem, premiera nejak nezvladne ac3 a pak i kdyz to zvladne tak to spatne demuxne takze to probiha tak ze video pretahnu do pocitace skopirovanim z dvd - pokud se neposer* dvd (tak v 40%tech se to stane a je v cudu) pak to musim predelat do DVkodeku a dal strihat, oppripade kydz to nejde stahnou tak se to jeste grabuje prez ANALOG kartu do vnitr jelikoz to ani nema FireWire.


Jde ti teda tenMPEG2 strihat v pohode?
Modena (1706)|7.1.2006 10:38
[quote=okno]taky jsem na to koukal, jinak jak to mas se strihem v premiere? pokud v ni strihas.

Jde to bez problemu?

My mame zatim tohle http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=DCR-DVD201E&site=odw_cs_CZ&pageType=Overview&category=CAM+DVD+Handycam


a jsou s tim jen problemy.
Hlavne strih je problem, premiera nejak nezvladne ac3 a pak i kdyz to zvladne tak to spatne demuxne takze to probiha tak ze video pretahnu do pocitace skopirovanim z dvd - pokud se neposer* dvd (tak v 40%tech se to stane a je v cudu) pak to musim predelat do DVkodeku a dal strihat, oppripade kydz to nejde stahnou tak se to jeste grabuje prez ANALOG kartu do vnitr jelikoz to ani nema FireWire.


Jde ti teda tenMPEG2 strihat v pohode?[/quote]
Žádnej střihovej soft nezvládne AC3 a komprese MPEG2 taky není nejlepší varianta pro stříhaný soubor ! :-R
Ta SONY má USB, tak proč to negrabuješ do PC tudyma ? Proč analog ? 9-)
ODSakEda (2278)|7.1.2006 15:20
Modena -ježííšš!!! Jak a proč kabelem (USB)??? Jaký grabovat???!!!... :-E :-E ...
Od teho je to DVD kamera a pojítkem s PC je to vyndavací DVD medium!!! 8-)

Takhle se kdesi pozastavili "odborníci" nad DVD-R/RAM kamerkou HITACHI, že jí kupodivu chybí dig. výstupy! :-E :-E :-E No, jaksi nechybí! Je jím vyndavací medium DVD-R (RAM)! 8-)

Navíc se nemusí nic ani kopírovat v DVD-ROM na HDD a může se začít editovat rovnou z media z mechaniky PC!!! (lepčí je to ale skopnout na hadr samo) Editace je jednoduchá s přiloženým softem!
Modena (1706)|7.1.2006 15:30
ODSakEda
No vidíš, jak jsem zblblej - myslím na na to JVC s Microdrivem a píšu kraviny . . . 9-) :-E
[quote]Navíc se nemusí nic ani kopírovat v DVD-ROM na HDD a může se začít editovat rovnou z media z mechaniky PC!!! (lepčí je to ale skopnout na hadr samo) Editace je jednoduchá s přiloženým softem![/quote]
I Ty píšeš kraviny - Sony DVD "věc" nenahrává na DVD-RAM (ani DVD-ROM co píšeš Ty :-D ), ale pouze na DVD-RW ! A tam nic nevyedituje, že ? :-E
ODSakEda (2278)|7.1.2006 15:39
Modena jsi nepozorný! Já psal o RAM u HITAHI!: ........pozastavili "odborníci" nad DVD-R/RAM kamerkou HITACHI....... a o kopčení media (a tedy i DVD-RW ze SONY) nebo možnost editování již z mechaniky PC: DVD-ROM na HDD!

A já vím, neb jsem je testoval pro jednu firmičku, že: SONY nahrává na DVD-R a -RW a Panasonic (licence HITACHI) na DVD-R nebo -RAM!
okno_tvf (56)|7.1.2006 15:45
zkusim prekecat sefa na pasku.
jinak jeste jedna vec.
stale nikdo neprisel na zpusob jak nacpat video do pocitace trychleji nez 1:1 ?

vyjma kamer na HDD a DVD
clee (6592)|7.1.2006 15:46
ale jo, pametovy karty :-R
ODSakEda (2278)|7.1.2006 15:56
okno nooo jasně žejo! K páskovým kamerám, do kterých nevložíš pásku, připojíš z FireWire externí HDD na baterky s ovládáním záznamu (spíše zápisu dat) taky s FireWire za cca 20.00(?) a je to rovnou na HDD :-D
Oprava: 20.00 na 20.000!
clee (6592)|7.1.2006 16:02
tj, ale firestore se vyplati az u prosumer kamer, u spotrebek by byl disk kolikrat drazsi nez samotna kamera :-E (80GB FS - $900)