Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení PC s televizní kartou a LCD TV

Jacq1453 (13)|5.1.2006 20:40
Ahoj,

chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor, co si myslíte o trvalém propojení TV s DVB-T televizní kartou a LCD TV. Jelikož jsou výrobci impotentní dodávat na trh TV s vestavěným digitálním tunerem, chtěl bych k nové LCD TV koupit i barebone PC X-play od Comforu, které bych k televizi trvale připojil přes DVI-HDMI kabel. TV jsem zatím stále nevybral a trochu dumám nad následující otázkou.

Pokud budu TV krmit video signálem přes HDMI vstup, budou se na něj uplatňovat různá "zlepšení", která dnes LCD TV nabízí? Např. SONY LCD TV řada V - třeba KLV-V40A10E má tzv. WEGA engine, o kterém se povídá, že obraz značně vylepší. Pokud by tomu tak nebylo, stačila by mi LCD-TV z nižší řady S, která je značně levnější.

Tím se dostávám k tomu, proč vlastně píší do tohoto oddělení. Zajímalo by mne, zda TV karta v počítači má rovněž tendenci obraz vylepšovat (hřebenový filtr, atd.), v X-Play se dodává typ "Hauppauge WinTV NOVA-T MCE DVB-T".

Díky.

Tomáš
ODSakEda (2278)|7.1.2006 15:53
Jacq1453
-1. na HDMI se vykašli! Je to past na blokování videa s autorskými právy! A naco tahat audio z PC k displeji, když zvukovka PC je lepčí a samostatné audio na rozdíl od pidi repráčků po stranách displeje, taky lepčí! DVI nebo i VGA je best!!!
-2. v Comforu v Brně v Carefouru maj nažhavenou komplet sestavu Xplay+LCD LG (na LCDTV, tedy s nějakým..., analogovým... tunerem se taky vykašli, akorát to LCDTV je spíše TV než LCD monitor a nereaguje přesně na pixel na grafickou kartu PC!!!...) Tato setava je i s bezdrátovou suprmini speciální klávesnicí, myší a navíc i s orig DO!!! Tunery at již PCI či externí si dkoupíš dle teho co vůbec bude! Ale šel bych spíše do HDTV DVB-S tuneru! Díky PC ušetříéš i za HDV DVD player! a později za HD DVD a BR a tak dále do nekonečna... :-E
TV PCI kartu při nejhorším vyměníš za WinFast Expert, co v realtime deinterluje obraz 8-)
Mrkni tam na to a pak mudruj 8-)