Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zaseknutí přehrávání (různé softy, USB tuner)

ego42 (76)|4.1.2006 11:22
Zdravicko,

bojuju trochu s USB tunerem Yakumo Quickstick s BDA ovladaci pod WinXP SP2, aktualni DX9 vc. hotfixu KB896626.

Pri prehravani v jakemkoli softu (ProgDVB, DVBViewer, MyTheatre...) se po ruzne dlouhe dobe (zpravidla tak do 2-3 minut) zcela zasekne obraz a vypne zvuk, pomuze vesmes az vypnuti/zapnuti prehravace, cili zrejme nova inicializace tuneru. Zvlastni je, ze evidentne existuje nejaka souvislost se zatizenim CPU nebo mozna sbernice, protoze kdyz pri prehravani napr. zacnu rychle presouvat okna, prehravani se zastavi zpravidla tak do 5 vterin. Video dekoder na vine byt nemuze (dela to i s radiem), audio dekodery jsem zkousel ruzne a zadna zmena se nekonala. Ovladace jsem vycistil a reinstaloval, vyzkousel snad 5 ruznych USB portu, ale zatim nic nepomaha. Protoze jsem tuner zatim moc nepouzival, nejsem si uplne jisty, jestli takhle blbe uplne od zacatku, nebo to zacalo az s instalaci neceho dalsiho (aktualizoval jsem napr. ovladac ke grafice (AGP Radeon 9800SE)). Stava se to i kdyz zadne jine USB zarizeni prave nepouzivam, dokonce i kdyz pocitac necham uplne nedotceny, jenom se to pak projevi zpravidla pozdeji.

Podotykam, ze na notebooku popsany problem nemam, cili chyba asi neni primo v tuneru, ale v komunikaci s PC.

Diky za jakykoli tip.
Petr
jospo (8)|4.1.2006 20:11
Ja mam problem nejspis stejny, akorat ta "doba vytuhnuti" je delsi, napr. 10 min. Kdyz mi hraje televize a spoustim nejakou jinou aplikaci, zacne se video i zvuk cukat, ale to muze byt zatizenim PC, i kdyz nevim, jestli to tak dela i ostatnim.

Dvbviewer mi pote vytuhne a trva tak 20 vterin nez se ukonci. Po novem spusteni TV funguje.

Mam Airstar USB verzi, Dvbviewer TE. Nevim, jestli by pomohlo investovat do GE verze, myslim si, ze by to bylo stejne.

Protoze mas jiny tuner nez ja, videl bych problem mozna nekde v HW pocitace. Ja mam AMD Athlon 64, 1.8GHz, deska MB MSI K8N NEO4 F, nForce4. Treba mame podobnou konfiguraci.

Taky budu rad za kazdou radu.
Petr
jospo (8)|8.1.2006 20:26
Tak po reinstalaci Windows se mi to rozjelo, sekat se to zase zacalo pri instalaci driveru k MSI USB BlueTooth. Pomohlo potom odinstalovat sitove pripojeni, ktere tam BT software nainstaluje. Asi se to nejak tlouklo.

Petr
ego42 (76)|9.1.2006 00:24
jj, reinstall windows je presne ten posledni krok, ke kterymu nechci pristoupit :/
mam ale pocit, ze jsem pricinu mozna odizoloval na sdilene irq (21) radice disku a pci 2 usb hostu. bohuzel se mi ale nedari presvedcit windoze, aby mi tyhle dve zarizeni rozsadily, jejich install/uninstall nepomaha, porad sedej na irq 21. tusite nekdo, co by se s tim dalo porobit?
AlBi_tvf (67)|9.1.2006 15:17
Ahoj,
chtěl bych požádat o radu jak a co nastavit v ProgDVB, abych mohl použít Výše uvedebý tuner Yakumo.
Díky za odpověď,
Aleš
ego42 (76)|13.1.2006 00:49
chmmm, tak jsem pozakazoval, co se dalo, dokud se windoze neuracily pridelit pci2usb hostu samostatny irq, ale vysledek nula, problem pretrvava :/
tedes bychcip, fakt uz me nenapada, co by mi tady mohlo zahnivat :(

@albi: uz ho mam nainstalovanej, ale zkusim po pameti. v settings - device list zvol BDA.device a pak v channel list - channel search - all transponders, to by snad melo bejt tak nejak vsechno
ego42 (76)|14.1.2006 23:27
ja to vzdavam, evidentne neco zahniva na sbernici, ale neudelam s tim nic :( muzu hejbat s latenci grafiky jak zjednanej, ale tuner porad zrejme nestiha dodavat plynule data
neprovozujete nekdo nejakej USB 2.0 tuner na nforce2 desce? nejlepe s grafikou od ati?
ego42 (76)|14.1.2006 23:54
UAAAAAAAAAAA vyreseno! (asi)

rikal jsem si, ze to zacalo blbnout az kdyz jsem aktualizoval ovladac ke grafice, ale pak jsem overil, ze tim to urcite nebylo. jenze jsem si neuvedomil, ze jsem tehdy taky prestal pouzival ati tray tools, ve kterych jsem mel mj. nastaveno, ze se mi v desktopu grafika (radeon 9800se) PODtaktovava, aby zbytecne nehicoval. no a v tom to je, s podtaktovanou grafikou chodi tuner ok, pri nominalnim taktu blbe tak, jak jsem popsal, a pri pretaktovani se seka prakticky okamzite. URA URA URA!

tak treba se to hodi jeste nekomu ;)
bArokna (105)|15.1.2006 13:30
tyhle popsané symptomi mé PC vykazovalo, když jsem měl v biose zapnutý HyperThreading. hned jak sem to disabloval to začalo chodit krásně. a to bez rozdílu používaného SW.