Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Debata o filmu Titanic

Pitomec (10211)|3.1.2006 20:27
Titanic je určitě film, kvůli kterýmu bych si ani nesvinil palírnu :-k
imported_Mahony (71)|3.1.2006 20:34
[quote=Pitomec]Titanic je určitě film, kvůli kterýmu bych si ani nesvinil palírnu :-k[/quote]

Tak to je pouze Tvůj názor a já Ti ho neberu. Ale myslím si, že je to jeden z velmi podařených filmů ve filmové historii a proto si stojím zatím, co jsem napsal.
Pitomec (10211)|3.1.2006 20:40
[quote=Mahony]Tak to je pouze Tvůj názor a já Ti ho neberu. Ale myslím si, že je to jeden z velmi podařených filmů ve filmové historii a proto si stojím zatím, co jsem napsal.[/quote]
Je to asi stejně podařený jako Pearl Harbor - prostě slátanina dobrá tak do červený knihovny :-k No ale puberťákům (nebo spíš puberťačkám) se to líbí a já jim to brát nebudu 9-)
imported_Mahony (71)|3.1.2006 20:53
No tak já se určitě za puberťáka nepovažuji, ten věk už mám dávno za sebou. Jestli narážíš na tu zápletku, tak budiž že je to udělané americky. Ale jsou tam i jiné věci, kvůli kterým za to ten film stojí.
Ivo Mašek (10205)|3.1.2006 21:13
No, tato verze Titaniku je vlastně o romantice chudého hocha a bohaté dívenky, a to vše se odehrává "v blbý čas na blbém místě".
Viděl jsem několik Titaniků a zrovna tento dle mého názoru patří mezi ty nepovedené. Ta část filmu, kde loď naráží na kus ledu a následuje to, co ví každé malé dítě, tak to je o Titaniku. Ten zbytek se podobá jihoamerickým telenovelám.
Ale jak říkám - je to můj názor.
stayman (12393)|3.1.2006 21:15
Mahony
zdielam tvoj nazor, Titanic prinajmensom stoji za pozretie, tiez som sa chystal nan dost dlho, ale potom mi nedalo (este z cias VHS) a nelutujem, aj som si poplakal, dojal ma, a celkovo to bolo prepracovane do detailu, kvalita obrazu super, akurat tie emericke vsuvky su niekedy do grcu, ale tam sa to celkom hodilo, len na tu herecku si moc neviem zvyknut, pripada mi dost "prosta" na ten film a aj celkovo, nevyrazna je moc...

Inak tento Titanic SE vobec nechapem co to porobili kokoti, dat 3h film s dvoma zvukmi mohli na DL, na co tam najebali HU aby to potom rozdelili na dve DVD ??? :-k :-k :-k Neda sa to vobec spojit do jednej sceny :-k
Krtek (1279)|4.1.2006 01:05
[quote=Pitomec]To sem netušil, že kupuješ takový nesmysly... :-E[/quote]

Titanic je romantický film odehrávající se na pozadí námořní katastrofy, podobně jako Pearl Harbor. V něm bylo spousta historických nepřesností, což se o Titanicu říci nedá.
Znám nazpaměť všechny knihy co za posledních 12 let vyšli a taky mám na VHS a DVD všechny dokumenty, takže koupě této sběratelské edice která má navíc 50 minut vystřižených scén s CZ podporou je pro mě samozřejmostí.
Nejde ani tak o příběh, ale hlavně o to jak je to udělaný a jak je brán zřetel na detail a posloupnost oněch událostí.
Osobně třeba vůbec nemusím Pána prstenů. Viděl jsem 1 díl a málem mě trefil šlak. Vůbec nechápu, proč je kvůli tomu tokový halooo...
mirekv (7169)|4.1.2006 03:51
Krtek
No vidíš, já zrovna zase nemusím Titanic, nechápu, když už se tvůrci tak snaží s náročnými a nákladnými scénami, tak dají filmu tak pitomý příbeh.
Jinak trilogie LOTR je zatím to nejlepší, co jsem viděl!
freezeJCavi (199)|4.1.2006 05:14
[quote=mirekv]Krtek
No vidíš, já zrovna zase nemusím Titanic, nechápu, když už se tvůrci tak snaží s náročnými a nákladnými scénami, tak dají filmu tak pitomý příbeh.
Jinak trilogie LOTR je zatím to nejlepší, co jsem viděl![/quote]


mě titanic stál za to abych si ho koupil

jinak filmová trilogie LOTR je pro mne horší než knižní podoba (to je něco) ale i tak jsem si ji koupil


jinak Matrix Trilogie je také super i když jsou na něj různé názory
jojto (865)|4.1.2006 07:40
No ja niesom sice az taky pesimista :-D ako Pitomec, no poviem, ze raz a dost. Nechcem komentovat výkony, ale poznamenam, že moja polovicka co kuka telenovely a Big Bena to videla 1x a ked to bezi tak to prepne :-D
mouty (690)|4.1.2006 07:44
Já mám stejnej názor - na titaniku se mě líbí až část od proražení lodi, dějová linka je slátanina (nechápu proč zrovna bohatej musel být zlej a chudej dobrej). Taky bych chtěl podotknout že je potřeba to vidět na velkým plátně v kině (na poprvé) v TV to stojí za hovno.

Jinak kdo z vás si všiml že když odplouvá titanic z přístavu tak skoro všichni stojící na lodi mávají levou rukou ?? Hádejte PROČ ??? :BB: :OO
jojto (865)|4.1.2006 07:47
Drzia sa za prirodzenie? :-? :OO
mirekv (7169)|4.1.2006 08:00
mouty
Souhlas, ta závěrečná hodina byla dobrá, kdyby ustřihli ty dvě předchozí tak by to šlo.
freezeJCavi
Tak jistě, ža knihy byly ještě lepší, po shlédnutí 1. dílu filmu jsem si je koupil a za 2 dny přečetl!
Joe-Joe (593)|4.1.2006 08:39
Presne ako pise Krtek a mirekv, nakladny film pri ktorom je hlavny pribeh o nicom. To su filmy pre zenske slzave udolie.
Pearl Harbor a Titanic. Obidva filmy som pozeral na 2-3 krat, zakazdym som zaspal.
Pitomec (10211)|4.1.2006 08:42
[quote=Krtek]Osobně třeba vůbec nemusím Pána prstenů. Viděl jsem 1 díl a málem mě trefil šlak. Vůbec nechápu, proč je kvůli tomu tokový halooo...[/quote]
Co to je? 9-) :-E
Doom (2331)|4.1.2006 09:01
mouty: mavají levou proto, aby to nevypadalo, že hajlujou? :-E

jinak, já titanic viděl a stačilo, nelíbil se mi.
SS2CZ (874)|4.1.2006 09:09
Americky natočenej film pro američany. 9-)
Pearl Harbor je ten samej případ(Krtek-námořní katastrofa :-E )
Pán prstenů je dobrej,protože mám fantasy rád. Je lepčí když američani točí fantasy než historický děje. 9-)
mouty (690)|4.1.2006 09:35
[quote=mirekv]mouty
Souhlas, ta závěrečná hodina byla dobrá, kdyby ustřihli ty dvě předchozí tak by to šlo. [/quote]

Právě proto to bylo tak kasovně úspěšný. Tento film má 3 druhy publika.
1. Nadšence, kteří vědí o titaniku uplně vše.
2. Mařky co tam šli kvůli zápletce a Kaprovi
3. Znuděný borce co na to nechcou ale musí, protože mají polovičky, co zpadají do skupiny 2
mirekv (7169)|4.1.2006 09:45
Úplná hrůza jsou dnes katastrofické filmy, na efekty sice dobré, ale dějově... Třeba Armageddon. Kde jsou časy třeba takového Skleněného pekla!
Doom (2331)|4.1.2006 09:59
njn, skleněné peklo je klasika...
Krtek (1279)|4.1.2006 10:46
[quote=mouty]Já mám stejnej názor - na titaniku se mě líbí až část od proražení lodi, dějová linka je slátanina (nechápu proč zrovna bohatej musel být zlej a chudej dobrej). Taky bych chtěl podotknout že je potřeba to vidět na velkým plátně v kině (na poprvé) v TV to stojí za hovno.

Jinak kdo z vás si všiml že když odplouvá titanic z přístavu tak skoro všichni stojící na lodi mávají levou rukou ?? Hádejte PROČ ??? :BB: :OO[/quote]

Protože jsou to leváci ?? :-E
Mávají levou rukou proto, protože byla postavena pouze jedna strana Titanicu a zbytek je dodělanej na počítačích ILM. Cameron potřeboval záběr, kde Titanic odplouvá vlevo a proto musel použít zrcadlového efektu. Dokonce i všechny nápisy museli být napsány obráceně, jen na ty komparzisty na lodi se asi trošku zapomělo. Většina lidí to ani nepostřehla, že mávají levou rukou. Ale o nic nejde. Jack i Fabricio mávají správně... :-E
mouty (690)|4.1.2006 11:16
mirekv
Armageddon je pohádka ta se aspon ještě dá ale co takovej Den po té (topí vzácnejma knihama když tam mají fůru nabytku 9-) :-E )?? Nebo Sopka nebo Rozpoutané peklo ???

Krtek
Nějak jsem si říkal že ty bys to mohl vědět. Je vidět že si pozorný čtenář jedno časopisu (nachci dělat reklamu :BB: )
Krtek (1279)|4.1.2006 11:48
[quote=mouty]mirekv
Armageddon je pohádka ta se aspon ještě dá ale co takovej Den po té (topí vzácnejma knihama když tam mají fůru nabytku 9-) :-E )?? Nebo Sopka nebo Rozpoutané peklo ???

Krtek
Nějak jsem si říkal že ty bys to mohl vědět. Je vidět že si pozorný čtenář jedno časopisu (nachci dělat reklamu :BB: )[/quote]

Čtenář určitě jsem, ale ono stačí prohlédnout si ty 2 bonusové disky. Tam to Cameron sám popisuje. Navíc i v TV byli hned po premiéře 2 filmy o filmu. Tam to bylo řečeno taky. Tuším, že to byl rok 97.

Jak píšeš o těch 3 druzích diváků co šli na Titanic do kina, tak si nemyslím, že tam někdo šel kvůli Capriovi. Ten byl tehdy ještě téměř neznámý. Jedna z jeho nejznámějších rolí tehdy byl western Rychlejší než smrt se Sharon Stone a G. Hackmanem. Takže kvůli Capriovi to asi nebylo.
Pitomec (10211)|4.1.2006 12:14
stayman (12393)|4.1.2006 12:21
ved ale ona prezila tak ako moze byt jej skelet na lodi ? :-E
mirekv (7169)|4.1.2006 12:31
StayMan by €RikŁ€
Kdo říká, že to je ona? Kdoví kterou Caprio odchytil, když se topil! :-E
mouty (690)|4.1.2006 12:38
[quote=Krtek]
Jak píšeš o těch 3 druzích diváků co šli na Titanic do kina, tak si nemyslím, že tam někdo šel kvůli Capriovi. Ten byl tehdy ještě téměř neznámý. Jedna z jeho nejznámějších rolí tehdy byl western Rychlejší než smrt se Sharon Stone a G. Hackmanem. Takže kvůli Capriovi to asi nebylo.[/quote]

Nějak si zapoměl na Romeo a Julie - to viděla taky spousta žen... \/
stayman (12393)|4.1.2006 12:41
[quote=Krtek]
Jak píšeš o těch 3 druzích diváků co šli na Titanic do kina, tak si nemyslím, že tam někdo šel kvůli Capriovi. Ten byl tehdy ještě téměř neznámý. Jedna z jeho nejznámějších rolí tehdy byl western Rychlejší než smrt se Sharon Stone a G. Hackmanem. Takže kvůli Capriovi to asi nebylo.[/quote]

Ale no tak Krtku, napr.v Japonsku sa na premieru Titanicu ponukali listky na ciernom trhu bezne v prepocte na 1000-5000korun len kvoli capriovi \/
Krtek (1279)|4.1.2006 13:06
Stayman:
Zřejmě proto že už bylo půl roku po přemiéře v USA a Caprio mánie dorazila i do Japonska. Taky nevím, proč by se měli prodávat lístky na černém trhu.

Mouty:
No nevím jestli se ten Romeo a Julie s Capriem líbil zrozna ženám. Snad možná ta původní vezre... \/
stayman (12393)|4.1.2006 13:29
[quote=Krtek]Stayman:
Zřejmě proto že už bylo půl roku po přemiéře v USA a Caprio mánie dorazila i do Japonska. Taky nevím, proč by se měli prodávat lístky na černém trhu.[/quote]

Lebo ich bolo malo ty blazon !!!! :-E :-E :-E :-E :-E :-E
Krtek (1279)|4.1.2006 13:41
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Stayman:
Zřejmě proto že už bylo půl roku po přemiéře v USA a Caprio mánie dorazila i do Japonska. Taky nevím, proč by se měli prodávat lístky na černém trhu.[/quote]

Lebo ich bolo malo ty blazon !!!! :-E :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]

Lístků nebylo málo, ale Japonců je asi hodně... :-E U nás běžel Titanic v kinech od tuším 4.1 1997, 2 dny po US premiéře. VHS šla do půjčoven až 14.10. 1997. Šlo spíš o ten první nápor.
Potřeboval bych ještě sehnat IMAX - TITANICA. Jde o dokument, který natočil Cameron 16 mm kamerou, Všude to vyšlo, jen u nás ne... :-I
mouty (690)|4.1.2006 14:05
Krtek
Nebyl to sice kasovní trhák kvuli ději ale Kaprova obliba u žen velice vzrostla. A když si na titaniku přečetli NEJVETSI milostný příběh za pozadím katastrofy a na plakatu byl Kapr tak na to prostě museli jít ! \/
freezeJCavi (199)|4.1.2006 14:09
caprio se proslav tehdy kdyz hrál v nějaké filmu (přesně teď nevím) toho duševně chorého
SS2CZ (874)|4.1.2006 14:17
[quote=freezeJCavi]caprio se proslav tehdy kdyz hrál v nějaké filmu (přesně teď nevím) toho duševně chorého[/quote]
Mě příjde postiženej v každym filmu. 9-)
clee (6592)|4.1.2006 14:53
freezeJCavi
what's eating gilbert grape s johnny deppem
stayman (12393)|4.1.2006 15:48
[quote=freezeJCavi]caprio se proslav tehdy kdyz hrál v nějaké filmu (přesně teď nevím) toho duševně chorého[/quote]

Mal si asi na mysli film Čo žerie Gilberta Grapea
http://www.csfd.cz/film.php?4099

ano, ale tam bol dost mlady a ten film nebol tak popularizovany, reklama na Titanic uplne stacila mladym a aj starsim Japoncickam, isli sa uplne zblaznit z jeho ksichtu :-D
Krtek (1279)|4.1.2006 15:57
[quote=freezeJCavi]caprio se proslav tehdy kdyz hrál v nějaké filmu (přesně teď nevím) toho duševně chorého[/quote]

Ten film se jmenoval Co žere Gilberta Grappa. Byl to ale propadák. O všechny jeho filmy začal být zájem až po Titanicu. Myslím, že Caprio si neumí vybírat role. Muž se železnou maskou, tam byl úplně mimo. Ale byl to první film po Titanicu, takže úspěch byl zaručenej a 20 melounů na účtě taky. . Docela se mi líbil Spielbergův Chyť mě, když to dokážeš. I přesto si myslím, že Jack Dawson je skvěle obsazená a zahraná postava. Caprio pak ještě herecky zabodoval ve filmu Letec.
clee (6592)|4.1.2006 16:14
Krtek
ale kecy propadak, kdes na to prisel??? 9-)
bArDa (274)|4.1.2006 17:22
Titanic je pro me jeden z tech lepsich fimu. Do ty doby nez narazi na ten ledovec je to takova romanticka slatanina na kterou se, ale da docela koukat. Po tom narazu na ledovec je to super. Neco se tomu filmu ale musi nechat 1,8 miliardy dolaru na trzbach v kinech a 11 Oscaru
Krtek (1279)|4.1.2006 22:47
[quote=mouty]Krtek
Nebyl to sice kasovní trhák kvuli ději ale Kaprova obliba u žen velice vzrostla. A když si na titaniku přečetli NEJVETSI milostný příběh za pozadím katastrofy a na plakatu byl Kapr tak na to prostě museli jít ! \/[/quote]

Na tom plakátu nebylo napsaný největší milostný příběh, ale milostný příběh na pozadí největší námořní katastrofy
Krtek (1279)|4.1.2006 22:49
[quote=clee]Krtek
ale kecy propadak, kdes na to prisel??? 9-)[/quote]

Ve většině států se ani nedostal do kin a šel rovnou na video.
freezeJCavi (199)|5.1.2006 03:15
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=freezeJCavi]caprio se proslav tehdy kdyz hrál v nějaké filmu (přesně teď nevím) toho duševně chorého[/quote]

Mal si asi na mysli film Čo žerie Gilberta Grapea
http://www.csfd.cz/film.php?4099

ano, ale tam bol dost mlady a ten film nebol tak popularizovany, reklama na Titanic uplne stacila mladym a aj starsim Japoncickam, isli sa uplne zblaznit z jeho ksichtu :-D[/quote]


jj to je ono tam se stal pro holy wood slavný
mouty (690)|5.1.2006 07:20
[quote=Krtek][quote=mouty]Krtek
Nebyl to sice kasovní trhák kvuli ději ale Kaprova obliba u žen velice vzrostla. A když si na titaniku přečetli NEJVETSI milostný příběh za pozadím katastrofy a na plakatu byl Kapr tak na to prostě museli jít ! \/[/quote]

Na tom plakátu nebylo napsaný největší milostný příběh, ale milostný příběh na pozadí největší námořní katastrofy[/quote]

No pro ženský mozečky stačí i napis MILOSTNY PRIBEH :-R :-D

Jinak kdo z vás ví že Kapr hral myslím ve 4 díle Critters ?? Ale velmi mladý...
stayman (12393)|5.1.2006 12:22
[quote=mouty]Jinak kdo z vás ví že Kapr hral myslím ve 4 díle Critters ?? Ale velmi mladý...[/quote]

Vsetci to vedia co poznaju csfd:

http://www.csfd.cz/herec.php?769&top=

a inak bolo to v 3-jke :-D
stayman (12393)|5.1.2006 14:49
[quote=Pitomec][/quote]

Tak som si Titanic pustil vcera pred spanim a tu som zaspal, takze moze to byt pravda :-E :-E :-E
mouty (690)|5.1.2006 16:00
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=mouty]Jinak kdo z vás ví že Kapr hral myslím ve 4 díle Critters ?? Ale velmi mladý...[/quote]

Vsetci to vedia co poznaju csfd:

http://www.csfd.cz/herec.php?769&top=

a inak bolo to v 3-jke :-D[/quote]

Na CSFD jsem to nečetl, to mam ve své paměti :-!!!