Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztráta signálu po připojení motoru

Jack_lib (42)|3.1.2006 22:29
Zdravím.
mám problém s příjmem signálu pomocí motoru Strong SRT DM-2100. Mám SkyStar2+ProgDVB, před montáží motoru byl signál cca 50 %, teď mám 28-30% a to v rozsahu 13°-28.2°. Jediná výjimka jsou Taquilly na Astře 19.2°, tam je cca 60%. Satelity jsem hledal i přes SatFinder (potenciometr). Dokážete poradit?
SS2CZ (874)|3.1.2006 22:37
Tady máš návod:
http://www.vzduchem.wz.cz/skystar2.htm
Musíš si nastavit úhly na motoru a parabole dle vlastní pozice.
Dělal jsem to podle toho mám všude 70-80% signálu. :-R
blueant (820)|3.1.2006 23:05
Signal na SS2 je len ukazovatko - jeho velkost zalezi na vela faktoroch - napr. aj verzii ovladacov.

Mohol by to byt utlm v motore ale zda sa mi vela. Skontroluj poriadne koncovky na kabli a parabolu (niekedy nieje naskodu poskusat aj umiestnenie konvertora - uz som videl aj nove paraboly kde drziak nebol v ohnisku).
Jack_lib (42)|3.1.2006 23:11
Až budu mít čas a bude lepší počasí, tak se na to mrknu. Já to dělal tak, že jsem si na motoru nastavil 19.2 a pak to s pomocí satfinderu nasměroval na Astru. :-I
Je důležitá správně nastavená deklinace? Jinak ta parabola je tuším 60, ale to by mělo stačit. Zajímavý je, že když ji přes Sfinder najdu např. na Astře nejsilnější signál a zafixuju to, tak mám v ProgDVB furt necelých 30%. :-((
mirekv (7169)|4.1.2006 03:27
Jack_lib
Zkus teda na chvilku obejít motorek, když ti to předtím šlo. Deklinace je samo důležitá, předpokládám, žes ji satfindrem dostavil. Jo a když jsi investoval do motoru, tak tos mohl i do větší paraboly, 60 není žádný zázrak!
Další poznatky na http://skystar2cz.pochta.org/
Jack_lib (42)|4.1.2006 21:40
Taxem vypojil motor - nic. Kabely jsou OK. povolil jsem držák na LNB a zkoušel jsem LNB kývat, taky nic, SS2DiSEqC plugin mám snad nastavený správně (Long. 15°, Lat 50.7°). Parabola je starší, podle mě to bude asi tím, že při montáži motoru bylo použito mírného násilí a rameno s držákem se vychýlilo od paraboly - jestli rozumíte :-? .
Jde to nějak napravit?
jopein (450)|4.1.2006 21:46
no pokud máš SatFinder tak to můžeš zkusit narovnat pomocí něho