Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

špatný dárek

peetr1 (110)|31.12.2005 21:05
:-((( Zdravím všechny na tomto fóru. Na vánoce jsem koupil svému synovi gameport - Royal E5. Na CD byl přiložen driver. Po instalaci driveru a připojení gameportu přes USB se však tento přihlásí jako neznámé zařízení v řadičích USB/správce zařízení - nemá to ani žádný ovladač. Aktualizovat ovladač nejde protože ho nemohu najít. V program files instalace driveru vytvořila novou složku nazvanou PCDualShock - v ní jsou dva soubory Dll. Zkoušel jsem stránku výrobce E5 - tam žádné drivery ke stažení nejsou. Zajímavé je že u známého se to chovalo úplně v pohodě. (winXP profesional - já mám home) Navíc v ovládacích panelech /game port - šel tento gameport otestovat - automaticky tam byl ten PC Dual Shock. Nevím jak dál jak to zprovoznit - poradí někdo?

V Novém roce přeji Všem hodně zdraví. ....ostatní přijde samo
peetr1 (110)|1.1.2006 19:50
Možná ještě doplním - u známého je gameport nainstalován ve správci zařízení /podle typu- jako zařízení standardu HID. U mě je ve správci zařízení/podle typu - řadiče sběrnice USB - jako neznámé zařízení. Po odebrání ovladače a opětovné instalaci zařízení to vždy vypíše chyb hlášení: jedno ze zařízení USB nepracuje správně a syst.windows jej nerozpoznal. V okně je vidět: USB ROOT HUB(2portů) - nepoužitý port,neznámé zařízení. Neznámé zařízení je zobrazeno tučně - to je zřejmě to vesraté ve spr.zařízení. Kontroloval jsem Bios - zapnutí sběrnice USB - enabled. Tak ještě jednou - napadne někoho něco ??? Dík za pochopení
Lubi (408)|1.1.2006 23:12
me to delalo to same s Flaskou....vyresil jsem to jinym USB portem....proste na nekterych USB portech na PC (treba v predu) mi to nefachalo....jinde jo..
Doom (2331)|2.1.2006 07:39
nebo se ten gamepad s tím PC nesnese. mě zase blbne bluetooth adaptér, který v jiných PC jede bez problému. akorát mě blbne ve všech portech :-((
peetr1 (110)|2.1.2006 16:48
Jiný USB port nepomohl (vyzkoušel jsem všechny) - vyhazuje to stejné chybové hlášení. Napadá ještě někoho nějaký postup?
wizzard (447)|2.1.2006 20:45
jo este je tu moznost iny OS, iny PC alebo uplne nakoniec iny Gameport ... (som ti asi moc nepomohol, ale tych moznych kombinacii je stale vela, co sa da vyskusat...) :-R
peetr1 (110)|2.1.2006 21:05
No jo Iron Maiden - ale oper.syst.mám zakoupený, PC docela průměrné P4,2,4 GHZ,1,5 GB paměti, grafika slušná i zákl.deska. Asi to vidím na cestování s PC do prodejny kde jsem obojí zakoupil - tedy PC i gameport. Doufal jsem že na to přijdu, příp. s Vaší pomocí. Docela mě to překvapilo - že to nefrčí , ještě jsem uvažoval o přehrání Biosu - ale se.... na to, ať bojuje někdo jiný. Díky za příspěvky
wizzard (447)|2.1.2006 21:24
A co to je vlastne ten Gameport ??? nejaky joystick, volant alebo podobny ovladac na hry ??? Mozno ho treba najprv fyzicky pripojit, zapnut, pockat kym ho XP detekuje a az potom instalovat drivery, alebo tam bude nejaky iny maly figel, precitaj si pekne cely navod, co bol na tom CD a mozno na to prides aj bez cudzej pomoci.. :-R
P.S.
XP ver. Home by nemal byt pricinou problemu, ved to je cielova skupina zakaznikov pre taketo produkty...
Lubi (408)|3.1.2006 01:11
jj nekdy se nejdriv instaluji drivery a az potom pripojuje zarizeni, jindy je to zase naopak...treba vyzkouset fse... :-R
peetr1 (110)|3.1.2006 06:01
Zkoušel jsem obojí - též mě to napadlo. U známého jsem nejdříve instaloval drivery - potom jsem připojil gameport (něco jako joistik) a fakalo to. U mě to zařízení detekuje, ale vypisuje to již zmiňované chybové hlášení a je jedno zda první nainstaluju drivery, nebo připojím gameport.
peetr1 (110)|3.1.2006 06:07
Též si nemyslím že by příčinou problému měl být operační systém. Typl bych spíš bios. Manuál jsem si dokonale přečetl - jsou to čtyři body. Zvládl jsem v praxi i složitější úkony než přidat k PC nový hardware.Ale toto mě fakt překvapilo.
Doom (2331)|3.1.2006 07:27
BIOS to být může, ale nemusí.
Miuvek (858)|3.1.2006 08:00
téměř cokoliv to může být, ale nemusí :-)-
wizzard (447)|3.1.2006 19:18
Ja som dnes instalovel nejaky Genius Tablet, tiez najprv robil hluposti, ale uz som ho rozchodil...prelozil som ho do inej USB zasuvky.
jojto (865)|4.1.2006 07:46
Ono je dost problem nieco riesit s tymito USB zariadeniami. Vsetky boli navrhmute systemov vloz a hraj. Maximalne tak nejaky ovladac. Hrabat sa v PC, nastavovat, preinstalovavat,aktualizovat je tu podla mna zbytocne. Zariadenie nieje take drahe, treba ho venovat ako darcek dalej a kupit nieco ine. Treba sa vsak dohodnut s predajcom o moznej vymene alebo vrateni.
wizzard (447)|5.1.2006 22:35
Dnes som instaloval zase scanner Canon Lide 60 do USB (data aj napajanie v jednom) a furt ho XP nechcel detekovat, akoby tam ani nebol...
hyba bola velmi prozaicka - USB konektor na strane scannera je taky stvorcovy a samozrejme som ho zastrcil blbo - o 90st otoceny... :-I :-?
Jimm (45)|11.1.2006 01:40
Před pár měsíci jsem si taktéž koupil gameport do usb a pořád jsem ho nemohl zprovoznit, ovladače, jiný usb, manuál a zoufalství, než jsem si všiml, že mi pes rozžvejkal kabel. Kdyby ho rovnou překousl, nemusel jsem si s tím tak dlouho lámat hlavu :-)
peetr1 (110)|11.1.2006 17:06
Takže pánové - je to vyřešeno. Měl jsem PC v prodejně kde jsem gameport kupoval.Po týdnu bádání dopadli přesně jako já - závěr??? Na ostatních PC to funguje na mém neéééé. Prý je to nekompatibilitou zákl. desky. Hurá :-!!! Vyměnili mi to za jiný typ gameportu - o něco lepší - bez doplatku. Instalace proběhla OK a vše šlape jak má. Takže díky všem za snahu , jsem spokojen :BB: