Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou antenu - SITO nebo KRABICKU ?? (AirStar2, Praha 8)

handimann (41)|31.12.2005 13:40
Po mnoha doporučení jsem si koupíl dvb-t AirStar 2.

Ale jakmile jsem chtěl chytit signal, tak ..

1) U mě v pokoji [mám tam PC, pokoj je směrem Sever - Roztoky]
- na prutovou anténu
= nechytim nic - 0%


2) Balkon [směr Jih - Troja,Holečovice]
-natáhl jsem koax.(již nataženej koax pro radio - takovej s tim dratkem) od prutové antény až k pc
= a chytim tak 60-70 % (25k, ostani nic,) - obraz se seká (natažení je velmi provizorní)


A proto se ptám.

Pokud si koupím lepší anténu, chytím signál
- u mě v pokoj ?
nebo
- na balkoně (+natazenej koax-normalni, pres cely byt) ?


A jakou antenu doporucujete..
Koukal jsem po tehle Venkovní anténa DA5000 - Digiality

- stačilo by - i když nemá VELKOU PLOCHU-síto na chcení signálu ?
- má parametry 20dB - > není to málo ???
- jak je to s napájením ?

Pokud to pomůže bydlim v Praze 8.

Děkuji moc za odpovědi návrhy,

IVan
Nasty_tvf (568)|1.1.2006 11:45
Ve tvé lokalitě by určitě stačilo nějaké obyč. síto za pár stovek. + pozor na problémy se zeměním /napájením, co leze z výstupu karty, oddělovač vřele doporučuju, viz několik sousedních diskusí
handimann (41)|1.1.2006 11:55
[quote=Nasty]Ve tvé lokalitě by určitě stačilo nějaké obyč. síto za pár stovek. [/quote]

"Bojim" se abychom nekoupil nějakou kravinu a aby to konečně pěkně šlo, tak jsem šel na jistotu (dražší, venkovní, menší)

síto je moc velký a neforemný, přece jenom ta "menší krabička" i lépe vypad

stejně o tom sítu popřemýšlím. dejmy nějaký tip? nebo link.
díkyi
Nasty_tvf (568)|1.1.2006 12:40
No já nevím, nejsem v tom moc honěnej, s aktivníma anténama nemám už vůbec zkušenost, ale zkušenost s příjmem nedaleko od místa, který popisuješ, mám dobrou. Připojeno na starou anténu, co jsem používal na analog, když jsem vyřešil to oddělení zemí 9-) , tak Setup4PC ukazuje: Žižkov 100%, 26 dB, Cukrák 94%, 24dB, BER 0 nebo něco málo. Anténa na baráku vypadá nějak takhle: http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k=34&p=276, ale to ber jako ilustraci, parametry tý mojí neznám a určitě tam nepolezu :-) , nebude to nejspíš ale žádnej HiTech :-D
handimann (41)|1.1.2006 15:44
[quote=Nasty]Anténa na baráku[/quote]

Právě že samotná instalace krabičky mi přijde jednodušší, rychlejší.Kdybych dával sito,tak bych asi musel někam na bytové družstvo....
Nasty_tvf (568)|1.1.2006 17:52
ale jo, s velkou anténou na paneláku bude určitě nějaká potíž, nebo ti zabere půl balkonu :-) , ale původně ses ptal [quote]
Jakou antenu - SITO nebo KRABICKU ??[/quote], tak jsem ti odpovídal podle nejlepšího vědomí :-)
rara (50)|2.1.2006 10:15
Těžko radit, jsem kus od tebe, o 3km dál a funguje mi to na kus drátu, asi jako tobě na balkóně. Mam zkušenost, že pokud jsem naimportoval nalezené stanice, tak jsem na ně mohl i přijímat. Prostě stará analog anténa, oskenovat stanice (našly se všechny dostupné), přepnuto na kus drátu a ejhle, ač je jiš karta skenem nenajde tak na ně je schopna ject. Nemůžeš zkusit připojit do karty anténu (pokud máte anténu) co jsde do televize?
handimann (41)|2.1.2006 16:39
jelikoz skoncil CZG na 46.k (ladvi), tak nechytam ani na prut z balkonu :(

na spolecnou STA nic nechytim (napichl jsem ze zdirky pro net (DATA) a to jsem propojil s AS2 - jelikoz takhle jde koax primo.


Takze asi koupim nejakou tu anetnu, akorat bude nejvets s pripevnenim..


- rara : odkud jsi, ze chytas na drat?
Radeq (277)|4.1.2006 21:32
Pokud muzu radit, taky doporucuju spis klasickou antenu (i male sito) bez zesilovace. Rozhodne je to vetsinou signalove lepsi reseni nez mala panelovka se zesilovacem (zesilenej blbej signal je silnej blbej signal). Je ale fakt, ze vsude to fyzicky nejde umistit, takze delej jak myslis.