Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zaseknutí obrazu NĚKTERÝCH DVD při vyhledávání v přehrávači

tirsor (4)|31.12.2005 10:25
Když dám v DVD přehrávači rychlé přehrávání nebo skok na čas, tak některá DVD to vezmou bez problémů a u některých se zasekne obraz na původní pozici (čas běží dál). V čem může být problém?

Druh DVD (+/-)? Výrobce (nejspolehlivější jsou TDK, nejhorší Verbatim)?

Všechna DVD jsou tvořena stejně:
- jsou zachycený z TV karty pokaždé stejně (Leadtek XP 2000 DeLuxe)
- jsou střihané pokaždé stejně (VideoStudio 7)
- jsou vypalované pokaždé stejně (Nero 6)
a přesto se chovají pokaždé jinak.

Děkuji za pomoc, fakt už si nevím rady.
Milosbb (889)|31.12.2005 10:33
tirsor
Zabudol si napísať typ vypalovačky, čo je myslím najdôležitejšie(kvalita zápisu).
Niektoré prehrávače (staršie typy)plne nepodporujú niektorý z formátov +/- . Verbatim určite nie sú najhoršie ale naopak. Možno bude problém aj v tom Video Studiu 7, ale toto neviem, pretože ho nepoužívam, ostatní snáď ešte niečo poradia.

---------------
tirsor (4)|31.12.2005 11:43
VideoStudio to pouze ostříhá od reklam a ponechá to v původním formátu MPEG2.

Vypalovačka podporuje všechny média: LG GSA-4163B

Verbatim jsem kupoval už před X lety jako diskety. Byl jsem nadmíru spokojen i s CD. Ale co jsem od nich bral DVD, tak je to veliké zklamání. Na Verbatim nedám dopostutit, ale co se týká DVD, tak to nedoporučuji nikomu.
Milosbb (889)|31.12.2005 12:25
tirsor
Na Verbatim nedám dopostutit, ale co se týká DVD, tak to nedoporučuji nikomu.

Ak si prečítaš toto fórum, tak takmer všetci pália na DVD Verbatim.

Vypalovačka podporuje všechny média: LG GSA-4163B

Ja som myslel prehrávače, tie staršie majú problémy.

VideoStudio to pouze ostříhá od reklam a ponechá to v původním formátu MPEG2.

MPEG2 formát nie je až tak vhodný na následnú editáciu(aj keď len strih), no ale s tým asi nič neurobíš, keďže ten Leadtek asi do AVI nezachytáva.

No a na záver: pred rokom som kolegovi robil oslavu 50-ky z VHS, no a výsledok bol taký, že tomu kolegovi to išlo v pohode(player Philips), ale jeho švagrovi to prehrávalo trhane (home theater all in one za 5000 Sk nejaká neznáma značka). Takže všetkým asi nevyhovieš. To ani nehovorím o tom, že nedávno som pozeral stužkovú (na DVD) mojej neteri a ten originál z profi štúdia sa už prehrával trhane(dve hodiny na DVD-5 a ešte nechal voľných 400MB), no tak vidíš - aj profíci sa nejak nepretrhnú kvôli kvalite.

-----------------
tirsor (4)|31.12.2005 18:18
Já vím, že Verbatim všichni doporučují. Taky nerozumím tomu, proč stím mám problémy.

Ty problémy s přehráváním jsou i v počítači a i na nejnovějších zařízeních. Ta chyba je na tom DVD. Ale kdyby to byly všechny DVD tak si řeknu, že někde dělám chybu. Ale když je to jen na některých, tak to nechápu.

A v MPEG2 už to zachytávám, takže to dále nekonvertuji a střih probíhá rychleji. Ale zkusím se na to podívat, jestli to AVI půjde.
Milosbb (889)|31.12.2005 18:41
tirsor

Ale když je to jen na některých

Predpokladám, že na tých, na ktorých je záznam dlhší ako jedna hodina.


---------------------