Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

panasonic DMR-ES10 skusenosti

imported_jozo (82)|30.12.2005 19:21
Mam to asi maesiac, najprv som to vychvaloval,, ale teraz neviem najprv to zle nahravolo len na DVD-RAM neslo to prehrat do pocitaca , zaznam mal chyby-rozsypany obraz , myslel som ze je to mediami lebo mi to robilo len na 2-3 rychlostnych bez tvrdej ochrannej vrstvy , prosste na tych co mi dali zadarmo k prehravacu , ale ked to zacalo robit aj na DVD-R, po takejto chybe to nejde autorizovat jedine nakopirovat do PC vystrihnut chybu , znova spojit a autorizovat, tak pochbujem o tzv slovenskom vyrobku. Tak to vie cloveka poriadne nasrat , ked nieco nahra a moze to zahodit z VHS sa to da zopakovat , ale z TV je to horsie. TAK ake mate skusenosti . Inak placka sa strasne hreje uz pri prehravani, , myslim, ze je to na reklamaciu, len ma stve ze som si kupli znackovy stroj a po mesiaci mam uz problemy . Pitomec Ty mas dva , aky mas odpad medii, urcite ziaden inak by si to vyhodil von oknom. Celkom som na nom urobil asi 30 medii DVD-R a 5x DVD RAM, proste smejd
Pitomec (10211)|30.12.2005 21:32
Zatím musím zaklepat - je to v pohodě. Nahrávám tedy hlavně na DMR-E55, zatímco DMR-ES20 slouží převážně jenom k přehrávání. Být tebou, tak to reklamuju (ostatně nic jinýho ti ani nezbývá...).
DanculD (7)|3.1.2006 10:10
Normalne to urcite nieje. Takze sup na reklamaciu.
imported_jozo (82)|4.1.2006 19:43
Zaujimave, ze to prestalo, to muselo mat suvis s el. prudom nakoniec na novy rok sme mali vypadok elektriny asi 10x . Teraz je to zase vsetko OK. aj na RAM aj DVD-R Urobil som asi cca 10 kopii na plny disk. A este jedna otazka . Kedze tento stroj ma ochranu proti kopirovaniu chranenych VHS kaziet, pomoze obycajny ext. dekoder . Pytam sa aby som zbytocne nevyhadzoval zan peniaze . Kto ma skusenost. moze uvest aj znacku. dik
Bufes (20)|10.1.2006 15:17
Moje skusenosti su vcelku dobre, az na:
1.) Pomaly start - po zapnuti pristroja trva niekolko (10-15?) sekund, kym sa da nieco robit s menu. Asi vtedy prehladava disk, ktory tam prave je.
2.) Pomale pozeranie JPG obrazkov. OK, toto nie je bezne pouzivana ficuria, ale 5sek. na nacitanie 1MB obrazku sa mi zda v 3tom tisicroci dost vela.
3.) DVD-RAM format je super, da sa priamo editovat v pristroji. Akurat je potom problem vyrobit z neho kopiu (napr.) na DVD-R. Chce to pocitac + spravnu DVD mechaniku + spravny sofvter + cas. Tomuto sa mozno da vyhnut, ak ma clovek DVD recorder s HDD?
4.) nema slovenske menu - na to, ze sa vyraba v Krompachoch (v 3tom tisicroci), je to dost smutne. Polstina sa tam napr. vosla.
5.) Pri editovani tracku, sa neda rozsekat ho na viacero casti naraz, ale vzdy iba na 2 casti. Pri kapitolach to uz ide.
6.) Neviem sa dostat priamym skoskom na konkretny cas (napr. 20. minutu). Mozno je chyba vo mne, ale fakt som nezistil, ako by sa to dalo.l
Pitomec (10211)|10.1.2006 15:30
1) Už se to tady řešilo - stačí v menu přístroje povolit "Quick Start" (nebo jak se to jmenuje) a začne to nahrávat do 1sec!
2) Těch 5sec tam určitě není doba načtení obrázku, ale doba zobrazení, aby z toho taky člověk něco měl :-)
3) DVD-RAM dneska čte i obyčejná DVD-ROMka od LG za pětikilo, a pak samozřejmě taky celá řada DVD vypalovaček. Soft třeba Ulead Movie Factory.
4) Procvičení ENG jazyka neškodí :-)
5) A vadí to?
6) To mě taky štve :-I
Brko (201)|10.1.2006 16:30
Na ovladači tlačítko Time slip (aspoň myslím, nejsem doma) a při přehrávání z RAMky se dá šipkou navolit čas v min o kolik se posune, bohužel přesný čas skutečně nejde.
imported_jozo (82)|10.1.2006 18:18
1. skutocne staci zapnut Quick Start, neviem predpokladal som ze to pracuje len v sucinnosti s TV. DIK
Este keby niekto zareagoval ma VHS kazetu.
Milino (9)|11.1.2006 01:35
Moze mi niekto z Vas poradit, kde robim chybu ?

Aj ja mam tento rekorder a nahravanie z TV alebo z VHS je O.K.,
pokial nahravam priamo na DVD-R.
Ale ked nahravam na DVD-RAM alebo DVD-RW a chcem nahravku
spracovat v PC a az potom vypalit na DVD-R, rekorder mi uz tuto
novu nahravku nezoberie.
Skusal som na spracovanie pouzit Shrink, Ulead Movie Factory,
alebo aj Descrypter a ulozit tento projekt na disk PC. Po tento usek
je to v poriadku a aj spracovana nahravka na PC sa da prezerat.
Vypalovanie som skusal cez Ulead Movie Factory, CD Burner XP Pro
a HT Fireman a pri zacati vypalovania som zaskrtol finalizovanie disku.

(Ak vlozim toto DVD do PC, nahravka sa da prezriet napr. cez Power DVD. Na Panasonicu mi ale napise poznamku, Unformat, alebo Unsupport.)
Som zaciatocnik, takze Vas prosim o zrozumitelnu odpoved.
Dakujem.
M.
Pitomec (10211)|11.1.2006 08:32
[quote=jozo]Este keby niekto zareagoval ma VHS kazetu.[/quote]
COPYMAN model AVX109, http://www.mk-electronic.cz/index.php?categoryis=7&perpageis=5
Bufes (20)|11.1.2006 09:01
[quote=Milino]Moze mi niekto z Vas poradit, kde robim chybu ?
...snipped...
Vypalovanie som skusal cez Ulead Movie Factory, CD Burner XP Pro
a HT Fireman a pri zacati vypalovania som zaskrtol finalizovanie disku.
M.[/quote]
Ja ti viem len povedat, ako to robim ja. Pouzivam Tsunami MPEG DVD Author, ktoreho trial verziu si mozes stiahnut z ich webu. Bohuzial je to plateny soft. Tymto softom jednoducho vyberiem, co z DVD-RAM (prip. z inych zdrojov) chcem skopirovat, zvolim ako ma vyzerat menu a vie to potom aj napalit vysledok na cielovy disk (napr. DVD-R).
Milino (9)|11.1.2006 14:15
A co dalsi prispievatelia? Jozo2, Pitomec, Spyman, Clee, ...

Ake su Vase skusenosti ?

Dakujem za odpoved.
M.
stayman (12393)|11.1.2006 14:19
Ja ti dam Spymana \/ :((
Milino (9)|11.1.2006 14:39
Sorry Stay man, ale radsej sa vrat k mojmu dopytu.
(Pomylil som sa, lebo pisem z roboty a som sledovany sefom).
stayman (12393)|11.1.2006 18:20
Neviem odpoved na tvoj problem, ale nieco podobne tu niekto spominal, teda ze v PC OK a ked to hodi do playera (tu DVD-RAM co bola nim nahrata a raz vlozena do PC mechaniky), tak sa mu nespusti nahravanie na nom, nepozna disk.
Pitomec (10211)|11.1.2006 21:21
[quote=Milino]Moze mi niekto z Vas poradit, kde robim chybu ?

Aj ja mam tento rekorder a nahravanie z TV alebo z VHS je O.K.,
pokial nahravam priamo na DVD-R.
Ale ked nahravam na DVD-RAM alebo DVD-RW a chcem nahravku
spracovat v PC a az potom vypalit na DVD-R, rekorder mi uz tuto
novu nahravku nezoberie.
Skusal som na spracovanie pouzit Shrink, Ulead Movie Factory,
alebo aj Descrypter a ulozit tento projekt na disk PC. Po tento usek
je to v poriadku a aj spracovana nahravka na PC sa da prezerat.
Vypalovanie som skusal cez Ulead Movie Factory, CD Burner XP Pro
a HT Fireman a pri zacati vypalovania som zaskrtol finalizovanie disku.

(Ak vlozim toto DVD do PC, nahravka sa da prezriet napr. cez Power DVD. Na Panasonicu mi ale napise poznamku, Unformat, alebo Unsupport.)
Som zaciatocnik, takze Vas prosim o zrozumitelnu odpoved.
Dakujem.
M.[/quote]
Vypaluj to NEREM a DVD rekordér to musí přečíst bezproblémů (problém bude nejspíš v tom, že UMF si - podobně jako třeba Pinnacle - vkládá na DVD disk ještě něco "navíc", co se tomu DVD rekordéru nelíbí. Mám takový tušení, že je to uloženej projekt nebo co jsem to tam jednou našel... Prostě NERO, načíst soubory ze složky, kterou předtím UMF vytvoří, a vypálit - to NERO event. samo přijde na zádrhel a oznámí to, v případě nekompatibilních souborů je pak ani nebude importovat na DVD disk).
Brko (201)|12.1.2006 01:12
Taky to vypadá že Milino nevypaluje DVD-video, ale datové DVD. Asi nedělá žádnou autorizaci. Co ty na to, Milino.
Milino (9)|12.1.2006 11:20
Pitomec napisal:
Vypaluj to NEREM a DVD rekordér to musí přečíst bezproblémů (problém bude nejspíš v tom, že UMF si - podobně jako třeba Pinnacle - vkládá na DVD disk ještě něco "navíc", co se tomu DVD rekordéru nelíbí. Mám takový tušení, že je to uloženej projekt nebo co jsem to tam jednou našel... Prostě NERO, načíst soubory ze složky, kterou předtím UMF vytvoří, a vypálit - to NERO event. samo přijde na zádrhel a oznámí to, v případě nekompatibilních souborů je pak ani nebude importovat na DVD disk).

Pitomec, ale vieš že program Nero pre vypaľovanie DVD je platený.
Ja som dostal k vypalovačke Nero (myslím, že to je verzia 5.5.9.9)
len verziu, ktorá umožňuje len vypaľovanie CD, VCD a SVCD.
Nenašiel som ani update na novšiu verziu, ktorá by umožňovala
napaľovanie DVD.
Aha ! Teraz ma napadlo, že v poslednom čísle časopisu Computer
vychádza Nero 7 na dobu 6 mesiacov zdarma. Dúfam, že to bude plná
verzia a budem to môcť vyskúšať.
Pitomec (10211)|12.1.2006 12:13
[quote=Milino]Pitomec, ale vieš že program Nero pre vypaľovanie DVD je platený.
Ja som dostal k vypalovačke Nero (myslím, že to je verzia 5.5.9.9)
len verziu, ktorá umožňuje len vypaľovanie CD, VCD a SVCD.
Nenašiel som ani update na novšiu verziu, ktorá by umožňovala
napaľovanie DVD.
Aha ! Teraz ma napadlo, že v poslednom čísle časopisu Computer
vychádza Nero 7 na dobu 6 mesiacov zdarma. Dúfam, že to bude plná
verzia a budem to môcť vyskúšať.[/quote]
To se mně snad zdá, ne??? NERO je placený program i pro CD/VCD/SVCD a pokud máš verzi 5.5.x.x, tak ta určitě vypalovat DVD umí. Jinak upgrade třeba na verzi 5.5.10.x lze sehnat skoro všude (tuším i na stránkách Aheadu).
Milino (9)|12.1.2006 13:02
Brko napísal:
Taky to vypadá že Milino nevypaluje DVD-video, ale datové DVD. Asi nedělá žádnou autorizaci. Co ty na to, Milino ?

Brko, myslím, že dátové DVD nevypaľujem, pretože pred spustením
napaľovania v Ulead Movie Factory sa ma program spýta, či chcem
napaľovať DVD-Video.
Brko (201)|12.1.2006 14:32
No promiň, ale už to tady taky bylo. Vím, že UMF při zpracování videa tuto možnost nabízí. UMF mám, používám a DMR-ES10 taky a od začátku bez potíží při zpracování. No, ale jak píše Pitomec složku Video_TS potom v Neru vypaluju jako DVD video. V UMF nevypaluju. No a ještě zkusit jiná média.
Pitomec (10211)|12.1.2006 14:32
To je fakt zbytečný... :-I
Milino (9)|12.1.2006 15:05
No promiň, ale už to tady taky bylo. Vím, že UMF při zpracování videa tuto možnost nabízí. UMF mám, používám a DMR-ES10 taky a od začátku bez potíží při zpracování. No, ale jak píše Pitomec složku Video_TS potom v Neru vypaluju jako DVD video. V UMF nevypaluju. No a ještě zkusit jiná média.

Diky Brko! Konecne odpoved na ktoru som cakal !
Dakujem aj Tebe StD !

Len pre Vasu info: pouzival som media Gigabyte -R, ale aj Sony -RW.
Skusim teda namiesto UMF pouzit Nero.

M.
Brko (201)|12.1.2006 18:25
Ale vždyť tohle už psal i Pitomec o trochu vejš.
Pitomec (10211)|12.1.2006 19:03
Někdo to asi potřebuje napsat 2x, než to pochopí :-E
Milino (9)|12.1.2006 19:44
Pitomec napisal:
Někdo to asi potřebuje napsat 2x, než to pochopí ...


Pitomec, s tym, ze NERo je plateny program si asi objavil Ameriku!
Posielam Ti dokaz, ze moja verzia podporuje len, VCD alebo SVCD:
Nero verze 5.5.9.9:
"To burn your video to high-quality Super Video CDs (SVCD) or DVD-Video, an MPEG-2 codec license is required, due to patent license restrictions for encoding and decoding MPEG-2 files.
Please purchase our state-of-the-art MPEG-2/SVCD plugin to create SVCDs
or our all-in-one MPEG-2/DVD plugin to create DVD-Video titles. The MPEG-2/DVD plugin includes the MPEG-2/SVCD plugin for SVCDs.
Using the MPEG-2 SVCD or the MPEG-2/DVD plugin, you can also encode and burn SVCDs within the latest versions of Nero - Burning Rom and Nero Express."
Citat este viem !
Ale uz ma vobec neprekvapuje, preco si prihlaseny na tieto stranky
ako Pitomec !!!
Pitomec (10211)|12.1.2006 20:01
[quote=Milino]Pitomec, s tym, ze NERo je plateny program si asi objavil Ameriku!
Posielam Ti dokaz, ze moja verzia podporuje len, VCD alebo SVCD:
Nero verze 5.5.9.9:
"To burn your video to high-quality Super Video CDs (SVCD) or DVD-Video, an MPEG-2 codec license is required, due to patent license restrictions for encoding and decoding MPEG-2 files.
Please purchase our state-of-the-art MPEG-2/SVCD plugin to create SVCDs
or our all-in-one MPEG-2/DVD plugin to create DVD-Video titles. The MPEG-2/DVD plugin includes the MPEG-2/SVCD plugin for SVCDs.
Using the MPEG-2 SVCD or the MPEG-2/DVD plugin, you can also encode and burn SVCDs within the latest versions of Nero - Burning Rom and Nero Express."
Citat este viem !
Ale uz ma vobec neprekvapuje, preco si prihlaseny na tieto stranky
ako Pitomec !!![/quote]
Co ti mám na to napsat, když ani nevíš, co to NERO vlastně píše... 9-) Ale nebudu zlej a pomůžu ti - extra placená je pouze ta část NERA, která ti umožní SVCD/DVD vyrobit z něčeho (třeba z AVI). Ale pokud už máš jednou na disku adresář VIDEO_TS a v něm soubory VOB, IFO a BUP (což ti vytvořil soft UMF), tak to můžeš normálně vypálit a nic navíc platit nemusíš. Osobně pálím od začátku roku 2002, a to byly ještě mnohem starší verze NERA :-)
Brko (201)|13.1.2006 00:28
Pitomec - i když z toho nic nekouká, máš můj obdiv.
Pitomec (10211)|13.1.2006 01:27
[quote=Brko]Pitomec - i když z toho nic nekouká, máš můj obdiv.[/quote]
Máš 5 hvězdiček - víc pro tebe fakt udělat nemůžu :-E
Bufes (20)|15.1.2006 16:07
[quote=Pitomec]1) Už se to tady řešilo - stačí v menu přístroje povolit "Quick Start" (nebo jak se to jmenuje) a začne to nahrávat do 1sec!
[/quote]
...snip...

Pozeral som si nastavenia a mam quick start povoleny - napriek tomu mi trva cca 15sec., kym mozem zobrazit uvodne menu disku. Na displeji je v tom case zobrazene 'Reading'. Takto mi to funguje s roznymi typmi (-R, -RW, -RAM) a znackami diskov. Uplny otras je, ked zapnem pristroj a chcem ihned vymenit disk, ktory tam je - ani eject mi nedovoli.
Brko (201)|15.1.2006 20:00
Bufes
Když chceš rovnou vyndat disk, tak přístroj nezapínej, ale stiskni eject a on ti rovnou vysune disk a zapne se. Záznam do jedné vteřiny funguje při naprogramování záznamu. Pokud spouštím záznam ručně, tak mám přístroj zapnutý a záznam začne okamžitě po stisknutí čudlítka pro záznam.
Bufes (20)|16.1.2006 11:17
[quote=Brko]Bufes
Když chceš rovnou vyndat disk, tak přístroj nezapínej, ale stiskni eject a on ti rovnou vysune disk a zapne se. [/quote]
...snip...

Ved presne toto robim - pristroj je vypnuty, stlacim Eject a od tej chvile to trva vyse 15sec, kym sa disk vysunie. Na displeji svieti pocas toho cakania 'Read'.
jpokorny (1)|10.2.2006 09:50
Ahoj,
mám následující problém. Při pokusu přehrát DVD-RAM nahraném na ES10 přes soubor IFO (tzn. rád bych aby mi to ukázalo i to menu) mi to vyhodí hlášku "CPRM must be activated before playing CPRM-protected content."
Nevíte co s tím?

Normální přehrání nahrávky pak běží, ale nahraný pořady jsou tam za sebou a já bych rád, abych mohl stejně jako na Panasonicu vidět, co mám na disku a přímo na to skočit.

Díky.
Brko (201)|11.2.2006 22:47
Pro PowerDVD, trochu kostrbaté, ale jde to. Při požadavku na aktivaci CPRM dát storno. Další hlášku na pozdějí aktivaci odkliknout. Spustí se přehrávání. Na obraz potom pravým myšítkem a vybrat volbu Select menu a tam je jenom Program set Viewer - nabídne se ti menu a tam zvolíš titul pro přehrátí. Nic lepšího se mi přímo z RAM nepodařilo.
japlo (1)|18.2.2006 23:18
Dobrý den ve spolek, mám následující problém. Z videokazety jsem si přehrál film na DVD-ES10 na DVD-RAM. Ten jsem si upravil v rekordéru a teď ho chci nějakým způsobem dostat na DVD-+R. V počítači ale nevím jak na to, chtěl bych také aby to mělo vzhled takový jako to má v rekordéru. Mám program Powerproducer 2 gold, Nero a vypalovačku LG GSA-4163B. Děkuji za odpověďi
Brko (201)|18.2.2006 23:35
Proč to upravuješ v rekorderu? Lepší je to načíst do UMF v něm zpracovat a hned i vypálit. Je to tak vše v jednom. Nebo načti soubor *.VRO z RAM do MPEG video wizarda, vysekej co nechceš, ulož jako MPEG a potom dál zpracuj.
katowice (1)|21.4.2006 21:02
Mám takový problém:Nahrál jsem už podruhé film na dvd+r a při pojmenování filmu jsem napsal název dal jsem uložit a pak to napsalo SELF CHECK a poté unsupport a film už nemohu z dvd dostat ven.poraďte mi prosím.A ještě jak zjistím firmware?
Brko (201)|22.4.2006 18:40
Pokud máš DMR-ES10 nahrávej na RAMku a tu načteš v počítači do řady softů a můžeš editovat co chceš. RW jsou taky bez problémů.
RadoK (60)|24.4.2006 18:13
2x sa mi stalo, ze mi DMR-ES10 pri casovom nahravani na DVD-RAM skoncil hned na zaciatku s chybou, ze disk je plny. Prvy krat to bol uplne novy cisty disk a druhy krat na nom bolo 1h27 volneho miesta (nahraval som vecernicek dlzky 15 minut). Po chybe uz disk ostal oznaceny ako plny, aj ked sa nic nenahralo.
Stalo sa vam tiez nieco podobne?

Ako som to riesil:
Prvy cisty disk som este raz naformatoval.
Druhy so styroma nahravkami som poriesil tak, ze jednu nahravku som rozdelil na dve casti (divide title). Druha cast mala iba necelu sekundu (aby som o nic neprisiel). Tento kratky usek som potom zmazal (erase title). Kapacita sa opat obnovila a disk sa dal pouzivat.

Rado
imported_jozo (82)|8.5.2006 17:39
Mne sa to tiez stalo. S RAM- kami nemam dobru skusenost. su tam chyby v obraze. mozno je to Ramkami- neviem, Mne tento stroj zacal blbnut po 3 tyzdnoch, nakoniec po 5-tich mesiacoch uplne odisiel, teraz mam 15, Je to uplne ina koncepcia, ina napalovacka, ale s Ramkami je to tak isto nahovno su od Panasonic 2-3
Pitomec (10211)|8.5.2006 17:42
Toto už mně jeden kamoš s ES10 říkal taky. Ale stačilo přejít na DVD-RAM Verbatim (já sám nic jinýho ani nepoužívám) a je po problému. Ty Panasonic média asi fakt stojí za vyliž pr*el :-k
Brko (201)|8.5.2006 19:04
K rekordéru jsem jako present dostal 5 ks RAMek Panasonic. Je to cca 8 měsíců. Dvě se točej pořád dokola a zatím nezaznamenán problém. No Verbatimky jsou taky bez potíží.
GeorgeX2 (14)|1.8.2006 07:56
největší shit co znám...bohužel jsem jeho vlastníkem,ale kdyby ho někdo chtěl koupit dejte vědět....
Brko (201)|1.8.2006 11:55
Koupit ho nechci. Sám ho mám. Nemám žádné problémy a ve všem splňuje co jsem od něj očekával.