Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PCMCIA karty AverMedia DVB-T nechodí

GENEX (1)|29.12.2005 20:33
:-( Koupil jsem MediTel, který si v Praze ani neškrtnul, přestože ho někdo chválí (a nemá rádia). Po úvaze jsem přinesl do NB PCMCIA kartu, nainstaloval z CD, připojoval antény - od malého proutku přes DVBT 20dB až po matraci na střeše, ale všechny dávaly stejně krásný obraz, ale příjem se po každých cca 5 sek. zasekl na 2 sek. pak se zase na 5 sek. rozběhl a tak jsem kartu v Alzasoftu vyměnil (shledali ji vadnou). Jo ale to jsem napřed odpravil WIN XP v notebooku, koupil nový NB ACER TM 8104 (pohoda stroj), ale ani v něm to pořádně nechodilo, proto jsem to reklamoval. Donesl jsem novou kartu - a problém je stejný. Bráchovi jsem koupil pod strromeček tutéž, ale ani jemu to nechodí líp.
Pokud jde o analogovou TV, karta naskenuje jen 2 kanály, č.28 a 38, t.j. ČT1 a ČT2, jinak nic, přičemž ČT1 vysílá na 51.k a ČT2 na 41.
Zajímavé je, že analog chodí plynule, bohužel jen ČT a jinde.
Rád bych si karty nechal, tuším, že je problém buď v dekodéru nebo v Cash paměti karty, nevím, tak dalece do toho nevidím a odvděčil bych se za dobrou radu.
Radu - vrátit a koupit něco jiného - tu ale tuším sám.
JK
Aktiv (2)|30.12.2005 13:14
MAM TAKY AWER HYB, A TEN STEJNÝ PROBLÉM JAKO VY. ŘEŠÍM HO 14 DNÍ ALE ZATÍ ŽÁDNÝ VYSLEDEK FAKT BYCH ODCENIL RADU.PŘEDEM DIK.
JE ZVLÁŠTNÍ ŽE VŮBEC TAKOVÝ VÝROBEK NĚKDO UVEDE NA TRCH???????
PJEJOU CHVÁLU ALE JEN TI CO TO DOMA JEŠTE NEMAJÍ
JE VLASTNĚ NĚJAKÝ SPOKOJENÝ UŽIVATEL??????????
Atkins (447)|31.12.2005 10:27
Bráchovi jsem koupil pod strromeček tutéž, ale ani jemu to nechodí líp. - to je vynikajici, urcite bych chtel byt tvym brachou :-((
Robo111 (7)|1.1.2006 11:27
Možno to bude tým,že ti to ten nb nestíha napájať.Myslím,že som pri nej videl vyslovene napísané,že ten nb musí byť schopný dodať tej karte 1A.
wojta (16)|1.1.2006 17:54
Mám taky tuto kartu s NB Acer Aspire 3023WLMi.
Myslím, že hlavní problém bude v signálu. Z jednoho multiplexu mi jede v pohodě (tedy nevím jaký to je - AverTV neumí zjistit - 674MHz), zasekávání minimální a jen s tou malou anténkou.
Druhý se mi podařilo taktak rozjet jen s velkou širokopásmovou anténou, používanou na analog, ale stejně to občas vypadne. Ještě
zkusím nějaké jiné antény, případně se zesilovačem. Společný TV rozvod nefunguje (asi filtry na zesilovači).
Taky bych dal pozor na jakékoli možné rušení (třeba to ruší notebook). Taky to kazí blízko položený mobil. Ta malá anténka mi jede dobře pokud je zespodu připevněna (tím magnetem) na nějaký uzemněný předmět.
zpetr (19)|2.1.2006 16:42
Ahoj,
kopil jsem si také tuto kartu a ja jsem s ní velice spokojen.
Jediné co jsem musel, bylo:
nainstaloval jsem software z originální CD, potom jsem si najel na http://www.avermedia.com, kde jsem si stáhnul orig. platé driver a pak to chodí jako vííííno.
(na českém přiloženém CD je nesmyslné číslo driveru, tak na to POZOR