Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD-lab a širokoúhlý film :-(

Janke (80)|29.12.2005 14:22
Po vložení filmu do DVD-lab pro a následném authorigu jsem zjistil, že výška filmu není stejná jako u originálu :-( viz



Obráky jsem típnul ze jstejného filmu jen v jiných místech, prostě v originále je ten černý proužek zhruby 2x tak silný jak v reauthoringu, když spustím VOB samostatně tak je vše v pořádku :-(
Janke (80)|30.12.2005 09:40
Taxem na to přišel ten horní a spodní černý pruh co je na tom obrázku v pravo je součástí filmu, kdežto ten levý je spuštěný jako LetterBox tzn, že jsou ty pruhy 2x tak široké.

Ovšem jak nastavit aby mi to vylezlo z DVD labu a spustilo se to jako LetterBox to nevím :-(((
stayman (12393)|30.12.2005 13:11
Ten prvy mas zrejme 4:3 s letterbox (alebo nejake AVI...) a ten druhy 16:9
Siggi (48)|31.12.2005 13:47
[quote=Janke]
....
Ovšem jak nastavit aby mi to vylezlo z DVD labu a spustilo se to jako LetterBox to nevím :-((([/quote]

MEnu: Project -> Project properties a tam si nastavit polozku 16:9 display mode
Janke (80)|2.1.2006 15:15
[quote=Siggi][quote=Janke]
....
Ovšem jak nastavit aby mi to vylezlo z DVD labu a spustilo se to jako LetterBox to nevím :-((([/quote]

MEnu: Project -> Project properties a tam si nastavit polozku 16:9 display mode[/quote]

To jsem zkoušel a nic. :-((( Když dám do DVD-labu jen samostatný film, nebo film s normálním menu tak to jede v pohodě, ale jakmile dám do menu jako pozadí film co jsem ripnul (Vob Ratorem) z originálního menu tak se to roztáhne jako fullscreen a jako LetterBox to nesputí ani Bůh.

Dokonce jsem zkoušel ten filmík z menu dát jako samostatný film (prostě authoring samostatného 3 minutového) abych zjistil jestli to nedělá bordel jen jako pozadí v menu. Zjistlil jsem, že ani jako samostatný film se to nespustí jako LetterBox, ale jen fullscreen.
vlada (3470)|2.1.2006 16:04
Janke
V čem to spouštíš?
Problém může být v tom, že jestli je něco 16:9 nebo 4:3 určuje video stream i VOB. Pokud se informace rozcházejí, tak je na přehrávači, co si vybere. Zkus nastavit správně poměr stram ReStreamem.

Mimochodem pojem letterbox je v tomhle případě nesmyslný. Letterbox je pouze způsob zobrazení videa (přidání pruhů), neříká nic o jeho vlastnostech. Letterbox má význam pouze u starých televizí, které neumí 16:9, jinde se nepoužívá.
Janke (80)|2.1.2006 20:10
Spouštím to v PowerDVD ver. 6

Ale když ten film chci spustit na monitoru nebo klasické TV (4:3) tak to musím spustit ve formátu LetterBox čisli s pruhem nahoře a dole aby všichni neměli protáhlé xichty 9-)

Zítra zkusím ten ReStream a dám vědět :-)
vlada (3470)|2.1.2006 21:11
Janke
Jasný, ale je to pořád jenom způsob zobrazení. Taky to třeba můžeš ze stran oříznout. Stejně tak ale můžeš třeba letterboxovat 4:3 film na 16:9 monitoru. Takže pojem letterbox toho moc neříká. Samozřejmě já i ostatní víme o čem mluvíš, ale neni to přesný a já sem zkrátka takovej šťoural :-)
Gorol (8)|2.1.2006 23:04
2 Janke:

Narazil jsem na stejny problem s DVD-Lab, pokud otevres VIDEO_TS.IFO v VOBblankeru (http://jsoto.posunplugged.com/vobblanker.htm) zrejme uvidis to same co ja

puvodni stream je 16:9
ale novy ma v hlavicce 4:3 (prestoze jsem v projektu DVD-lab nastavil 16:9)

Staci pres prave tlacitko VOBblankeru pouzit volbu Video Attrib a nastavit 16:9, pustit Process a je to OK.

Ale postup je to tak trochu na palici :-(((
Janke (80)|3.1.2006 08:53
2Gorol

Heuréka funguje to :-)