Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak nastavit cestu pro dekodery pri dekodovani audia/videa.

pwpc (8)|7.7.2004 11:24
Jak nastavit cestu pro dekodery pri dekodovani audia/videa.Gspot mi pise napr:
Video:(S)->Elcard MPEG2 Demultiplexer->Elcard MPEG2 Decoder->(R)
Audio:(S)->Elcard MPEG2 Demultiplexer->MPEG Audio Decoder->(R)

Potreboval bych napriklad nastavit zvuk aby sel pres jine kodeky.Kde se to nastavi.Nevi to nekdo?
Diky
Anonymous (825)|7.7.2004 11:28
Aktualizací a odaktualizací ...
pwpc (8)|7.7.2004 12:12
Jak aktualizaci?Mam nekolik dekodeku a chci treba pro ruzne filmy pouzit jine kodeky i kdyz je zvuk porad treba AC3
Takze jak jim rict,ze se maji zrovna ted pouzit intervideo nebo nvdvd dekodery
vlada (3470)|8.7.2004 00:33
To neuděláš jinak než ze zakážeš všechny kromě toho jednoho, kterej chceš. K tomu slouží program mmview. Částečně umožňuje výběr kodeků (dekodek je nesmysl, kodek = KOder+DEKoder) MV2Player a MPC. Jiný programy (PowerDVD, WinDVD, MPC, VLC, MPlayer) používají zase jenom svoje kodeky. Některý lepší programy (MV2Player, ViPlay, n.player) umožňují vybrat nebo dokonce vytvořit vlastní graf pro dekódování DVD. Jinak zrovna Elecard bych hnal z počítače. Doporučuju MainConcept nebo GPL MPEG1/2 decoder. Špatný nejsou ani dekodery z WinDVD a PowerDVD.
Vláďa
Anonymous (825)|8.7.2004 13:27
[quote=vlada]zrovna Elecard bych hnal z počítače. [/quote]

Elecard používá narozdíl od jiných decoderů vlastní vyrovnávací paměť, takže je (může být) ze všech decoderů nejplynulejší, nemluvě o tom že používá postprocessing filtr i u MPEG-2

Spíš bys měl vyhnat vše co se týká patlanin MPEG-4 :-E :-E :-E

Jinak k otázce, je nejlepší použít "zástupce" třeba na ploše k souborům *.bat kde jsou uvedené příkazy "regsvrt 32" které se postarají o aktualizaci a odaktualizaci.
Příklad jak to mám já je v popisu Combo Plánovače.