Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

priame nahrávanie do xvid

kekso (4)|27.12.2005 18:35
ako mám nastaviť xvid 1.0.1 kodek na priame nahrávanie z TV. viem, že väčšina z vás preferuje bezstratové kodeky a až následnú úpravu, ale ja by som rád priamo :-)-
Milosbb (889)|27.12.2005 18:39
kekso

HW ?

---------------
ODSakEda (2278)|28.12.2005 03:43
kekso -nemášli CPU alespon P4 2,4 GHz (i vyladěný zbytek: zákl. deska-RAM-HDD!), zapomen na digitalizaci analogového videa (TV vysílání) a současnou komprimaci přímo do MPEG-4/XviD v plném rozlišení (720x576), u kterého je navíc třeba dat tok alespon 2000kb/s, nebo spíše právě pro tak supr malý dat. tok a tedy tím pádem i větší a komplikovanější komprimaci!!!
- Dále i kdyby Ti to jelo, počítej s vytížením CPU na 100% a tedy hrozí výpadky snímků a rozjetí zvuku od obrazu! Tedy je prakticky nutné nastavit vysokou prioritu procesu zachytávání, nemít obraz ve fuul screenu a samo nepracovat jinak na PC tedy nemít otevřeny jiné aplikace ani IE!
- Počítat po delší při více jak 1h "nahrávání", že se PC pořádně zapotí a tedy že poběží větráky na max a hlučněji a u podcenění chlazení u Celeronu natož AMD počítat i s kousnutím systému!...
- Uved příště svůj HW PC i TV karty nebo převodníku! a o jakou kvalitu nahrávky a účel ti jde!
marat_tvf (32)|1.2.2006 19:39
Ja mam sestavu jak hrom a stejne mi to nefunguje.Resil jsem to jinde s Fantasem a pricina neznama.
Mam Prescota na 3,4GHz, zvlast disk 160GB, 2GB Ram a ikdyz jede prc na 45% tak mi dropuje framy jak o zavod.
ODSakEda (2278)|1.2.2006 20:59
marat to je divné??? Nastav kvalitu u XviD na 4-High. Neběží ti statistika na pozadí u novšho kedeku XviD?! Nastavil jsi vysokouprioritu aplikace TV karty?! Jakou máš TV kartu? CPU Prescot je HT technologie, ale! To nejspíš pomáhá u dvou různých proceců, ne u jediného!!! Zvuk při tom nekomprimuj a nechej ve WAV 44100/16bit (PCM) ten vždy přepočítáš ve VD bez újmy na videu za pár minutek i z 1h záznamu a navíc díky progresi komprimace Xvid to ani néni třeba, alespon to sežere nejden stolní MPEG-4 player, které maj s komprimovaným zvukemvětší problémy než s obrazem v MPEG-4!!!
marat_tvf (32)|1.2.2006 21:29
Statistika je vypnuta, zvuk PCM, HT jsem vypnout zkousel, ale efekt nulovy. Dokonce je trhany nahled pri nahravani. Proc je max. 50%. Koumam, ze si koupim 500GB SATA a pojedu nekomprimovane, pak to ve Vegas pretavim do koukatelne podoby.
Milosbb (889)|1.2.2006 22:06
marat
Skús zohnať Xvid verzie 0.9...
S jednotkovými verziami mám takisto problém.


-----------------------
Fantas! (3016)|1.2.2006 22:11
marat
taky jsem myslel, ze to tak budu delat, ale jak to jednou rozjedes v realu i s kompresi zvuku, tak uz budes na takove uvahy kaslat. Pro me je lepsi nakotlit tomu datovy tok 2500 a met to rovnou hotove. Vzdyt uz tu mame DVD media, tak proc skrblit? :-)