Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plynulé narůstání zpožďování zvuku za obrazem ve VirtualDubu

Pampalini (9)|26.12.2005 12:26
Používám VirtualDub-MPEG. A již nějaký čas vše, co jím projde má rozhozený zvuk a obraz. Vše musím pracně opravovat. Stáhnul jsem si ho nově z internetu, přeinstaloval a stále totéž.
Pokud základní materiál spustím v jakémkoliv přehrávači, je to dobré. V okamžiku, kdy video natáhnu do VD a tam pustím krátkou sekvenci, již je zvuk posunut.
Navíc se dělo to, že po 14. minutě enkodování se zastavilo načítání videa ve 2. passu průchodu kodekem (DivX 5.1) . Po stažení nové verze VD a DivX 6.1 jsem zkusil celý film. Opět při druhém průchodu kodekem se načítání videa zastavilo po 33 minutách a narůstá plynule posun zvuku od obrazu. Takže, abych to nějak zvládnul eliminovat, musím to parcelovat do několikaminutových sekvencí, které pak, po převedené do DivX, již jako .avi soubory upravuji a spojuji do celků. Stává se, že po spojení je to opět rozhozené. Fakt je to nepříjemné a zbytečně pracné.
Přemýšlel jsem, jestli to není např. nějakou chybou již při vzniku základního MPEG souboru, tj. při zachytání TV signálu TV kartou. Pokud ale tento záznam přehraju v ve WMP, tak je v pořádku, ve VD již MPEG nahrávka dělá problém a při enkodování se přenese do avi souboru. Řešit to nastavením nějakého posunu v prokládání při enkodování nejde, protože na začátku filmu je to OK, ale o pár minut dál je již posun.


Napadá Vás někoho, kde by mohla být chyba?

Nechci ovlivňovat, ale vše začalo zhruba v době, kdy jsem provedl formátování disku a reinstalaci W XP a pak všeho dalšího SW.
Pears (1027)|26.12.2005 23:27
Nevim v cem muze byt problem 9-) . Zkus treba jen ulozit samotny zvuk a srovnej casy s videem.Pak aspon uvidis jestli je chyba v audiu nebo videu, ale spis bych to videl na video (kodek?)
Jeste bych zkusil nejaky jiny soft jestli se to tam bude taky rozchazet.
...a z toho vseho me osobne vychazi, ze editovat mpeg je vonicem.
dadanak (1)|23.1.2006 12:48
:-? Nenapsal jsi jakou máš sestavu a hlavně jaký chipset. Ja jsem měl chpset VIA a AMD a takové podobné problémy jsem měl také, jen stím rozdílem, že děláš DivX a jsem jel v plném Palu a do mpeg 2. Problémy mi všechny ustály, když jsem přešel na chipset Intel a to od řady 915. Mohou to také dělat kodeky a tak se zamysli, jestli jsi nenatahoval jinou inovaci kodeků, jsou mezi nimi rozdíly. Procesor AMD je ok, proti tomu nic nemám, ale VIA chipset rozjíždí zvuk od videa. To je můj názor z vlastnho testování. Jinak DivX nepotřebuje nijak velkou rychlost, akorát si počkáš déle. Čágo.
Pears (1027)|24.1.2006 01:14
NO tak to je pro me novinka, ze by to rozjizdeni mohlo byt chipsetem. Osobne si myslim, ze je to blbost, ale rad se necham poucit.
chyba_p_i_instalaci_102.jpg chyba_p_i_instalaci_102.jpg
Stano_tvf (504)|24.1.2006 08:14
Nie je to az taka blbost, stretol som sa uz s nejakym SW na spracovanie videa, kde je od bvzrobcu uvedene, ze pouzitie chipsetov VIA moze priniest problemy :-)
Pears (1027)|25.1.2006 01:51
No ono to bude spise tim, jak a na cem je dany encoder testovan. Mam chipset VIA a zvuk se mi rozjizdel take, ale nikdy by me nenapadlo, ze to muze byt timto. Zmenil jsem encoder a nastaveni a je to OK.