Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s kompresí zvuku

Lubik (12)|25.12.2005 15:51
Při spouštění ATV2000 s nastavením jakékoli komprese zvuku (ale i ve VirtualDub) se objeví chybová hláška: Cannot connect audio compressor. Zřejmě došlo při automatické aktualizaci W XP k přepsání nějakého driveru. Naposledy jsem stahoval video v někdy v červenci a to normálně všechno fungovalo, při zachytávání v ATV2000 jsem dělal rovnou kompresi zvuku do MP3 a obraz bez komprese. Pak jsem to upravoval ve Virtual Dubu do XviD a šlo to zcela bez problémů. Teď to najednou nejde, jedině když kompresi zvuku zcela vypnu.
Pro info o konfiguraci: P4 2,4, 768MB RAM, MB Biostar P4TSP-D2, ATI Radeon 9200 128MB ViVo. Máte někdo podobné zkušenosti? Díky za info
StD (8612)|25.12.2005 17:52
...a co takhle k aktualisaci OS a DirectX mezitím nedošlo?
Lubik (12)|2.1.2006 23:40
[quote=StD]...a co takhle k aktualisaci OS a DirectX mezitím nedošlo?[/quote]

Díky za radu, zkoušel jsem. ale to víš, ve W XP toho moc k nalezení není. Systém od té doby udělal hodně aktualizací a pokud se týká DirectX, tak jsem zkusil reinstalaci z CD jedné hry, kterou mám ale bez výsledku. Hláška stále stejná, pořád nejde ani jedna z kompresí. :-((
StD (8612)|3.1.2006 07:51
Když necháš XP dělat co si zachtějí a nemáš zazálohovaný původní stav po instalaci, pak nezbývá než doporučit začít znovu na zelené louce = ReInstall. :-((
oVerKilleR (17)|3.1.2006 13:30
no a dá se to nějak obnovit ten původní stav? to bych měl mít v obnově systému? pochybuju, že to tam budú mít, když mam OS nainstalovaný skoro rok ...
StD (8612)|5.1.2006 10:19
@Lubik> ...koukni se také, jestli se ti nenainstalovalo Security Update KB904706 a HotFix Q818043. Tyhle dva krámy od M$ často "zlobí", tak zvaž, jestli je potřebuješ.
Lubik (12)|5.1.2006 21:10
Prověřím a dám vědět jak jsem dopadl.
Milosbb (889)|5.1.2006 23:04
Lubik
Tipujem, že si z nejakým programom odinštaloval, alebo poškodil aj mp3 kodek. V Správci zařízení to nájdeš pod řadiče zvuku,videa a herních zařízení / "zvukové kodeky". Tak tam mrkni, či tam ten kodek mp3 máš.

-----------------
StD (8612)|6.1.2006 18:52
Milosbb: Bohužel ne "nějakým PRG" ale aktualisací DirectX... :-((
vlada (3470)|6.1.2006 19:27
Já doporučuju při zachytávání a ve VD zvuk nekomprimovat. Potom je nejlepší použít externí LAME kodek na zkomprimování.
Milosbb (889)|6.1.2006 21:41
StD
Ja mám zapnutý autoupdate a žiadny problém, no a konkrétne toto - Security Update KB904706 mám určite nainštalované. Ale netvrdím, že to inde nerobí problém.

--------------------
Lubik (12)|25.1.2006 22:47
Nevíte někdo, jak lze korektně a plně odistalovat kodek pro MP3? Myslím, že bych zkusil něco jako "reinstalaci". Mám ale obavy, že to nejde udělat, jakmile systém zjistí, že je kodek instalován, nic nepřepíše, jen mi oznámí, že O.K. - a stejně nic :-(
vlada (3470)|26.1.2006 06:33
Lubik
Pokud chceš kodek odinstalovat, tak je nejjednosušší odregistrovat ho a potom smazat. Kodeky mají obvykle příponu .ax. Třeba Farunhofferův kodek se tuším jmenuje l3codecx.ax, LAME je tuším LameACM.ax. Hledal bych je v adresáři c:\windows\system32, ale můžou být i kdekoliv jinde.

Nevím ale, co si od tohoto kroku slibuješ. Dělat kompresi zvuku při zachytávání je úplná kravina. Smysl má pouze komprese videa.
Lubik (12)|26.1.2006 20:32
Kompresi zvuku dělám jen kvůli velikosti souboru při zachytávání z VHS při archivaci rodinných událostí. Pokud jsem měl soubyry ve XviD a zvuk v MP3, nedělalo nikomu z rodiny archivované video při přehrávání problémy. Teď mám obavy, že to někdo nepřečte a bude nespokojen. Toť je celý důvod.
A když už jsme u toho - do čeho grabuješ obraz a zvuk? Předpokládám, že asi taky MPEG4 a zvuk...?
A ještě jedna poznámka: mně totiž nejde vůbec žádná operace se zvukem. Ani kdybych chtěl digitalizovat třeba obyč CD nebo MC do čehokoliv. Vždycky to skončí na počátku popisovanou hláškou, nazávisle na softu. :-(
vlada (3470)|26.1.2006 22:52
Lubik
No já používam taky MPEG-4 pro video a zvuk MP3, AAC nebo Vorbis podle toho, za jakym účelem to vyrábim. Já to myslel tak, aby si video nahrál s nekomprimovanym zvukem a zkomprimoval ho až následně.
S tou hláškou to ale vypadá na nějaký problém s ovladači nebo DirectShow obecně. Neinstaloval si třeba nový ovladače nebo nedej bože nějaký codecpacky?
Lubik (12)|26.2.2006 21:05
Tak jsem zkoumal a zkoumal a nejednou se to zase rozešlo.
Tentokrát opět všem děkuji, použil jsem vaše rady a prošel comp, grabuji bez komprese a tu pak později dodělávám a je to najednou v pohodě.