Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vypadnute framy - ich nahrada?

vlasto_sro (11)|6.7.2004 09:58
Mam FlyVideo3000 kartu, vykonny PC a pri zachytavani z TV mi vzdy vypadavaju framy s naslednym posunom zvuku. Cele toto forum uz mam prestudovane, skusal som uz naozaj vselico, ale nic nepomohlo. Zaujimave je mozno to, ze nech pouzivam akykolvek kodek (DivX 5 Pro Bundle, DivX 4.12, Xvid, Morgan MJPEG a ine) pri akomkolvek! nastaveni kvality zachytavania (a pri akomkolvek zatazeni procesora od 20% do 98%), prvy frame vypadne vzdy v case 2 minuty 2 sekundy od zaciatku zachytavania. Druhy frame po styroch minutach a treti pri deviatej minute..dalsie ma uz sledovat nebavilo. Pouzivam soft Fly2000. A kedze si neviem rady s odstaranenim vypadavania framov, chcem sa opytat, ci niekto nevie poradit, ako ich nejakym sposobom nahradit napr. ciernymi framami, aby nedochadzalo k posunu zvuku..
Miuvek (858)|6.7.2004 11:21
Rozsynchronizování zvuku by mělo zabránit nastavení Master stream na Audio. Framerate bude sice mírně odlišný od 25 Hz, ale to je menší zlo. Zvuk nahrávat nekomprimovaně (PCM) a se vzorkovací frekvencí 48 kHz.

Jinak jsem měl stejný proglém s vypadávajícími snímky. Měl jsem Genius VWpro a Fly TV 2.35. První snímak vypadl se železnou pravidelností po 3:42 s. A další následoval někde kolem 8 min....

No... už tu kartu nemám a žádná jiná další TV karta mi nesmí přes práh, jsou všechny k :-((( :-((( :-((( a k :-k :-k :-k ..... bez výjimky
jojto (865)|7.7.2004 05:29
Mal som podobny problem vo Fly2000Tv. Skusal som vsetko mozne, osvedcilo sa mi jednoduche natiahnutie do VirtualDubu a drobna uprava.

popis-tu
https://www.tvfreak.cz/virtualdub-1410/1224
vlasto_sro (11)|7.7.2004 08:20
diky za tip, ale neviem presne, co myslis. Ak myslis capture cez virtual dub, tak tu su dva problemy: 1. virtual dub ma problem s capture z kariet FlyVideo (co je moj pripad) a za 2. virtual dub ma problem s capture cez WDM ovladace vo Win2000/XP (co je moj pripad).
Ak si mal na mysli posun framerate kvoli synchronizacii zvuku, tak toto sa da aplikovat iba raz. Ked ti vypadne prvy frame, posunie sa ti zvuk. Upravis framerate, aby ti zvuk sedel - ale bude ti sediet iba po miesto, kde ti vypadol dalsi frame. Ak sa rozhodnes dalsi usek s posunom zvuku vystrihnut a len v nom upravit framerate, tak ho uz nebudes moct pripojit k prvemu useku videa (rozlisne framerate).
Ak si mal na mysli export wav suboru, jeho sampling a nasledne prilepenie naspat k videu, tak toto je schodna cesta - ale iba pre fanatika, alebo majitela videa s oralnym sexom lewinskej s clintonom :) Ak si vezmes do uvahy, ze pocas zachytavania poldruhahodinoveho videa mi vypadne 17 framov, tak to je 17 roznych posunov zvuku. Cize vyexportovany wav by som musel 17 krat! upravovat a potom prilepit k videu. Na toto ja nervy nemam :)
Alebo si myslel este nieco ine? Nieco co nepoznam? Ak hej, tak sa este ozvi, pls.
Inak, crta sa mi schodna cesta riesenia tohoto problemu (zas si radim sam:). Video treba stiahnut do MPEG2 formatu. Tomu nejakym sposobom nevadia vypadnute framy. Ale poldruhahodinove video pri najvyssej kvalite bude mat 7 giga :) samozrejme v dvoch suboroch, pretoze MPEG2 moze mat najviac 4 giga, ak sa nemylim. Potom treba zohnat VirtualDub MPEG2 (co sa mi este nepodarilo), u ktoreho sa vraj niekomu podarilo presrat nariadenia microsoftu a doplnil podporu MPEG2 formatu. Dalsi postup by uz mal byt zrejmy.
Inak je v mojom pripade pozoruhodne, ze pri zachytavani videa do DivX 5 v najnizsom aj v najvyssom rozliseni, pri minimalnej aj maximalnej kompresii vypadavaju framy presne na tych istych miestach a v takom istom pocte. A detto sa deje pri zachytavani do MPEG2 v najvyssej kvalite..A babo rad..
john (149)|7.7.2004 11:15
mozna ovladace, IRQ, BIOS ( tezko rict ), vykonne PC musi zachytavat bez vypadku !! / teda pokud nedojde k podstatne zmene vstupniho signalu... /

tu 'zeleznou pravidelnost' bych videl na problem se zvukovkou / mozna... /

mam priblbleho duronka 1200@1300 na KT133A a vypadky nemam
/ FLY2000 v .36 ? , TV PV951 [conextant], vytizeni CPU v plnem palu ( 720 x 576 ) 60-100% Divx 5.11, qaulity based, PCM 44.1, on board sound [AC97] /
Brko (201)|7.7.2004 15:37
Miuvek ti radí nastavit master stream audio - to ve svém obsáhlém příspěvku opomíjíš a přitom je to způsob jak zajistit synchronizaci audia. John upozorňuje na zvukovku - nepřesnost její frekvence způsobuje rozsynchronizování zvuku. A navíc, kde jsi slyšel, že MPEG2 může mít nejvíce 4 GB? Pokud máš NTFS, což snad jo, tak není problém s velikostí souboru.
vlasto_sro (11)|7.7.2004 16:06
miuvkovu radu som vcera nestihol vyskusat, ale mam to na pamati. Ale nie som si isty, ci som to uz aj neskusal..
Inak, trochu pochybujem o tom, ze posun zvuku sposobuje zvukovka. Posun zvuku nastene vzdy po vypadnuti framu (obrazoveho). To mi pripada, akoby ta zvukovka mala sposobovat vypadavanie obrazovych framov..Navyse, ked som vcera dve hodiny nahraval do mpeg2, tak aj napriek 17tim vypadnutym framom sa zvuk neposunul. Mpeg2 asi nejak inak naraba s tymi framami. Keby bola chyba vo zvukovke, tak by to sposobovalo problemy aj pri nahravani do mpeg2.
Mam NTFS a ten vcerajsi subor mi to rozdelilo, ked dosiahol 4 giga..navyse sa mi zda, ze som niekde cital, ze vyhodou avi oproti mpeg je to, ze avi moze byt "nekonecne" velky..
A ten moj obsiahly prispevok sa tykal Jojtovej odpovede..
Neviete niekto, ako, kua, nainstalujem ten VirtualDub MPG? Uz ho mam, mam aj VirtualDub 1.4.10 a neviem to spustit. VD MPG hlasi, ze nemam ogg.dll a preto to nejde nastartovat..
Miuvek (858)|8.7.2004 22:54
K tomu dělení souborů po 4GB: Může to být jenom vlastnost příslušného softwaru (pokud máš teda NTFS). Nedávno jsem např. enkódoval cosi do MPEG2 a enkoder mě upozorňoval, že výsledný soubor bude větší než 4GB a některé autoringové softy že s tím mohou mít problémy. Možná, že jiný software se neptá a rovnou dělí....
vv (47)|10.7.2004 14:43
Ja mam 800MHz Celeron a zachytavam do iuVCR4.8.7 cez MJPEG v plnom PALe a bez jedineho strateneho snimku. Zvuk nekomprimovany, v roznej kvalite a vsetko synchronne. Master stream mam na NONE.
Na NTFS ide aj cez 4GB.
:-E
jojto (865)|12.7.2004 06:19
Riesim to nasledovne:
VirtualDub 1.5.10.1 build 2366

Nepostrihane AVI
Video/Frame Rate.../Change so video and audio durations match
Video/Direct stream
Pre drobnu korekciu Video/Frame Rate.../Change to...frame per second (cca 25.004)

tested :
Fly2000Tv
Manli Tv SAA 7130
Duron 700@950
196 RAM
15 GB 7200ot. 2 MB
GeForce 2MX

1:42:32 hod
15 frames dropped
7 AVI Mux
384/288 YUV2 25 FPS MPEG 4 PCM 22,05 KHz 16 bit. mono



Pri tom slovenskom a ceskom dabingu sa to strati
vlasto_sro (11)|12.7.2004 08:11
jojto, pokial tam mas 15 vypadnutych framov, tak ti tam nastane 15 posunov zvuku. Urcite to nevyriesis posunom framerate. Posun framerate vyriesi len jeden posun zvuku (napr. prvy).
Duration match som este neskusal, ani neviem, o com to je..
jojto (865)|12.7.2004 08:22
Zaujimave mne to funguje :-I

Mozno by si to mal najprv vyskusat a az potom komentovat. To co si popisal je jasne. Pri 15 vypadnutych snimkoch je to AVI total na p..u (skvor srandovne). Mne osobne to pomerne slusne synchronizuje obraz so zvukom. Teda pokial sa bavime o tom istom 9-) :BB:
vlasto_sro (11)|12.7.2004 08:36
dufam, ze sa bavime o tom istom :)
ja som sa pokusal synchronizovat rozhaseny zvuk s videom pomocou posunu framerate (ale nemal som zaskrtnute duration match). Podla mna, pokial mas vypadnutych viac snimkov ako jeden, jednoduchym posunom framerate zvuk s videom nezosynchronizujes. Resp. zosynchronizujes ale iba pre prvy vypadok. Ked dojdes k druhemu vypadku, zvuk bude zas o kusok posunuty. To by malo byt logicke..Ti eposuny sa na seba "nabaluju"..
Jedine ze by ten "duration match" robil nejake zazraky..
Tipi (104)|16.7.2004 11:02
Pred časom som s týmto problémom zápasil aj ja. "Spustil" som aj diskusiju. Problém som "Vyriešil" takto (Výňatok s diskusie):

Problém som "vyriešil" tak ako som už minule naznačil. Čiže pomovou súboru ktorý mi vytvoril VirtualVCR som na inkriminované miesta vložil daaké tie snímky. Potom som k vytvorenému videu pripojil zvuk ktorý som exportoval ešte z neupraveného videa. A vida - výsledok je takmer stopercentný (Takmer, lebo podľa mňa len smrť je stopercentná) Malou iróniou je že tieto miesta som potom aj tak vystrihal . Ešte k tomu toľko, že snímky som sa snažil vložiť k najbližším strihom takže vo výslednom videu to neruší keď ich vystrihnem.

ALE - TOTO JE PRÁCA PRE VRAHA, alebo pre ináč psychicky narušeného človeka ... čo ja rozhodne nie som

Takže vás prosím ak sa vám dostane do ruky (alebo do vedomia) neičo (software, hardware, finta, podraz, ...), čo by tento problém vedel riešiť aj automaticky tak sa mi prosím vás ozvite. Poprípade či by sa niekto nenašiel, kto by napísal nejaký plugin napr. do VirtualDub-u ktorý by pomocou už spomínaného súboru hodil tie snímky automaticky, alebo dačo také.

Celá diskusia je pod názvom "Ako synchronizovat pri dropped frames"
Bask (53)|17.7.2004 10:03
Ak Vas to potesi, tak pri nahravani z TV, vypadavaju obrazky aj mne. Mam athlon 2000, 512 MB RAM, pinnacle PCTV. Procesor nie je zdaleka vytazeny a aj tak sa to serie. Nie je v tom ziadna logika. Dakedy nahram v plnom rozliseni bez problemov aj viac desiatok minut, dakedy kazdych par sekund zopar obrazkov vypadne. Ak si chcem cosi nahrat z TV a neriskovat pri tom, musim nahravat ako mpeg 1 (video CD). Tu mam istotu, ze mi nic nevypadne. Nastavujem vsak vyssi datovy tok, aby sa na to vobec dalo pozerat. Takze v mojom pripade mpeg1 a 3000kb/s. Kvalita je ako VHS, resp. aj lepsia. Zaznam sice pri tomto toku nie je prehravatelny vo video CD prehravacoch, ale ked si to pustim na PC a pozeram obraz prepojenim na obrazovku televizora, je to dobre. Bezny film ma v takejto podobe asi 2GB, takze na DVD-cko sa vojdu v takejto podobe 2 filmy. Vzhladom na kvalitu TV signalu a TV kariet vobec, asi nema vyznam nahravat vo vecsom rozliseni. A nic mi nevypadne. Snad som vas neunudil k smrti. B-)
vv (47)|21.7.2004 12:15
Ste fakt samovrahovia. :-((
Ja som tiez skusal kadejake softy a vypadavali mi snimky a posuval sa zvuk.
Vsetko vyriesil iuVCR :-D
Nahravam aj 1,5 hod plny PAL a ziadny snimok nevypadne, potom sedi aj zvuk.
Whitejoker (616)|21.7.2004 12:24
VirtualVCR
jojto (865)|22.7.2004 06:33
To verim. Ale skuste ho rozbehat s SAA 7130 9-) :((
5ulo (9)|21.6.2007 14:25
NO... a co robit ak v 6 minutovom videu vipadne po druhej minute neznamy pocet framov (tipujem tak 14)... zaciatok videa synchronny do druhej minuty, od vypadnutych framov je zvuk asynchronny a synchronny je az v poslednych sekundach videa... hmm. Ake riesenie by to chcelo? Ako zistim presny pocet vypadnutych framov?
Foolproof (2713)|23.6.2007 15:00
[quote=5ulo;144476] Ako zistim presny pocet vypadnutych framov?[/quote]

No jako řídící stream dej audio, tím se vyloučí desynchronizace a používaj něco, co ty vypadnuté snímky počítá samo, např. Fly2000TV, ale pokud tam chybí framy bude tam škubnutí, bez ohledu na jejich počet. Opravit leda tak v editoru, který umožní zvuk posunout, natáhnout, zeychlit, zpomalit atd.
StD (8612)|23.6.2007 22:48
Základ je NEMÍT vypadnuté framy, tj. mít vyladěnou mašinu bez "škodivého" SW, a není co řešit (příklad se starým Athlonem 1800, 512MB RAM, 720x576 PAL v DVDkvalitě). Pak mám Mpeg2 Audio Lock Video Lock a bez jediné ztráty květinky (framu) libovolně dlouhý. Ovšem soudruh musí nejprve vědět, co činí a co má vlastně ve stroji. Tím se apropós nepochlubil. :-I

P.S. VirtualVCR je tak pomůcka pro Masochisty co chtějí mít nesynchronní audio už i při sledování TV...
Miuvek (858)|24.6.2007 23:52
Ne vždy je to záležitost výkonu nebo rozštelované či zahnojené mašiny. Když vzpomenu na svoji Genius Video Wonder, tak tam to muselo být zaležitostí buď obslužného softu nebo ovladačů. Snímky vypadávaly se železnou pravidelností po jednom po určitých časech. Athlon1700,512MB, 720*576, PICMJPEG, q=18, audio PCM, FlyTV. Dřív jsem s tímtež kodekem ve stejné konfiguraci zachytával na Duronu900, akorát přes VIVO na GK. Žádný problém nebyl. Akorát že to VIVO (jak už to bývá) mělo proti TVkartě obraz k blití.
jaromir9909 (269)|25.6.2007 08:40
Ty snímky vypadávají, člověk neví ani jak. Proto i já mám vlastní recept na zachycení. Co s tím až pak fakt nevím.

VirtualDub



Prví volby, pokud si to správně vykládám, vloží nulový snímek při výpadku frame nebo půlsnímku.

Resync mode
- zajistí synchronizaci audia k videu.

Audio latency
Tohle je téměř nefunkční vůči předešlé volbě, přesto mám za to ,že VD sám nastavuje 40ms.

Volbou Null frame burst limit se nastaví max. počet nahrazených snímků.Pokud skutečný výpadek je delší, dojde k desynchronizaci.

Nevím proč. Při prvních pokusech s VitrtualVCR nebo VirtualDub se mi to vždy rozjelo. Až po uložení vlastního nastavení vše jelo správně.
VDCapture.png
StD (8612)|25.6.2007 13:20
Mno, když vidím tento "úvodní dotaz", tak je mi hned 100% jasné, že ta mašina opravdu "zahnojená" instalacemi kodeků asi bude... Akurát netuším, proč je z roku 2004.
:-I
[QUOTE=vlasto_sro;5152]Mam FlyVideo3000 kartu, vykonny PC a pri zachytavani z TV mi vzdy vypadavaju framy s naslednym posunom zvuku. Cele toto forum uz mam prestudovane, skusal som uz naozaj vselico, ale nic nepomohlo. Zaujimave je mozno to, ze nech pouzivam akykolvek kodek (DivX 5 Pro Bundle, DivX 4.12, Xvid, Morgan MJPEG a ine) pri akomkolvek! nastaveni kvality zachytavania (a pri akomkolvek zatazeni procesora od 20% do 98%), prvy frame vypadne vzdy v case 2 minuty 2 sekundy od zaciatku zachytavania. Druhy frame po styroch minutach a treti pri deviatej minute..dalsie ma uz sledovat nebavilo. Pouzivam soft Fly2000. A kedze si neviem rady s odstaranenim vypadavania framov, chcem sa opytat, ci niekto nevie poradit, ako ich nejakym sposobom nahradit napr. ciernymi framami, aby nedochadzalo k posunu zvuku..[/QUOTE]
Lar (115)|25.6.2007 14:44
Tak , mě by docela taky zajímalo, jak opravit video s vypadnutými snímky-na mém současném PC je to bez problémů,ale mám nahraný ze dřívější doby díl jistě pane ministře-zrovna ten poslední-v půlce se mi zaktualizoval AVAST-vypadlo pár snímků a rozhodil se zvuk. Docela mě to mrzí protože je to nejlepší díl.
vlada (3470)|25.6.2007 14:50
5ulo
Pokud Ti vypadnulo 14 snímků, tak musíš taky o stejný kus zkrátit zvuk, nebo naopak nastavit video třeba statickým snímkem. Asi nejlíp by se to dělalo pomocí AviSynthu. Ze začátku to je trošku komplikovanější, než pochopíš, jak funguje. Ale potom to je program neomezených možností.

S tím nastavením master streamu na audio bych si nebyl jistý jako s nejlepším řešením. Při tomhle nastavení se po nahrávce spočítá délka zvuku a videa a spočítá se podle toho snímková frekvence. U AVI to nevadí, ale DVD-Video potřebuje pevnou snímkovou frekvenci 25fps.
Miuvek (858)|25.6.2007 23:23
no, to je pravda, že při master stream na audio potom fps nebude 25, ale já bych se s MPEG2 ani nemazalal - jestli to potom konvertuju do MPEG2 nebo MPEG4 je u nahrávky z TV karty celkem jedno a při dnešním rozšíření stolních přehrávačů... Nepočítám případy, kdy někdo realtime zachytává do MPEG2 nebo MPEG4 - buď nestihá sčot nebo je výsledek už úplně k blití.
"Nejčistší" způsob je asi master stream na none a potom si se zvukem pohrát v nějakém editoru - třeba ve Vegasu. Ať tak či onak, je to jen jedna z dalších forem patálie, jejichž společným jmenovatelem je TV karta....
Whitejoker (616)|26.6.2007 09:24
[quote=StD;144665]Mno, když vidím tento "úvodní dotaz", tak je mi hned 100% jasné, že ta mašina opravdu "zahnojená" instalacemi kodeků asi bude... Akurát netuším, proč je z roku 2004.
:-I[/quote]

asi že ten původní dotaz je z roku 2004 a pak se po 3 letech někdo přidal s podoným problémem
9-)

k těm vypadlým framům - pokud by je chtěl člověk nahradit, musel by přesně vědět, které framy vypadly (číslo framu) a pak ten předchozí třeba zduplikovat, nebo tam dát prázdný snímek.
Bojím se, že by to bylo moc velké piplání. V AVI je to skoro jedno (pokud se zvuk rozchází moc, tak by se musela délka srovnat v audio editoru a poté znova spojit s videem) a mpeg enkodér si to stejně převede na 25 fps.

jak psal StD - pravděpodobně zahnojený komp, normálně by plný PAL do nějakého rozumného kodeku (mjpg, huffyuv, nekomprimovaný AVI) měl zvládnout i Celeron 700 MHz se 128 MB paměti (vyzkoušeno).
Samo že při použití nějakého DIVX/XVID při neudržovaném kompu může i procák 3000 MHz mít problémy s vypadlými snímky.
Já mám nejlepší zkušenosti s "master stream" nastaveném na "none"
StD (8612)|26.6.2007 09:54
Master Stream = None je "skoro pravidlo" u Mjpeg a Huffyuv. Už se s tím ale takto nepiplám, a to od doby, co mi obě mašiny stíhají bez problemů ukládat rovnou Mpeg2 v Custom qualitce 720x576 bez výpadků framů při Master Stream = Both (tj. ten Audio Lock & Video Lock MP@ML).

Jinou věcí jsou však úmyslné "výpadky" v TS na digitálu...
vlada (3470)|26.6.2007 16:54
Whitejoker
Když Ti vypadne veprostřed filmu půl vteřiny, tak tím, že srovnáš začátek a konec nic nespravíš. V tom místě toho výpadku se to prostě o ten kus šoupne. Většinou takový místo není problém najít a chybějící snímky zduplikovat.

Nastavení master streamu v podstatě nemá na nahrávku žádný vliv. Až po skončení se jenom dopočítá, o kolik se to rozchází a podle toho se upraví snímková nebo samplovací frekvence. To jsou parametry, kterými lze kdykoliv libovolně hýbat bez rekomprese.
Mike (617)|27.6.2007 11:34
Tohle vypadavani snimku se vzdy konalo na systemu Windows 9x pod VfW, kde pri nastaveni master stream na audio se vyhazovaly snimky, aby se udrzela synchronizace. To potvrzuje i to, ze to vyhazovani se deje ve stejnych mistech - frekvence samplovani zvuku a framerate videa se lisi stale stejne. Pod DirectShow s WDM ovladaci se snimky nevyhazovaly a upravil se na konci framerate o par setin (treba na 25.002).

Takze mi z toho vychazi, ze dotycny bud pouziva Windows 9x nebo pouziva emulaci VfW pod Windows 2k/XP. Mel by prejit komplet na WDM ovladace a DirectShow.
StD (8612)|27.6.2007 11:49
Jj, jenomže tazatel trvá na VD (že by [COLOR="DarkRed"]Veneric Disease[/COLOR]...?) a v něm si jináč než s VfW neškrtne... :p
vlada (3470)|27.6.2007 14:13
StD
Omyl, VD umí zachytávat i z DirectShow zařízení.
StD (8612)|27.6.2007 14:50
Rád bych se mýlil, leč "User Friendly" na zachytávání rozhodně není... Ale kdo chce kam...
Mike (617)|27.6.2007 15:50
vdub umi od 1.6 i WDM
jaromir9909 (269)|27.6.2007 17:43
Já ho používám jedině s WDM, jinak mi nejede a jak jsem už psal, nemám žádné problémy. Výpadku je minimálně, víc to vypadává při nahrávání z VCR, ale i tak je VirtualDub nahradí a zároveň přepočítá samplovací frekvenci zvuku.
mirekv (7169)|28.6.2007 12:28
No ač mám VD rád, tak na zachytávání je na tři věci.
jaromir9909 (269)|28.6.2007 14:52
Přesně:
1.nahrát
2.sestříhat
3.vyexportovat hotové video
:-E:-E:-E

Pro mně je důležitý výsledek a s tím jsem spokojen.
jaromir9909 (269)|28.6.2007 15:56
Ukázka nahrávky při 100% zatížení procesoru. Téměř 2/3 snímků jsou vložené. Po vložených snímcích se ve VirtualDubu pohybuje Shift [, Shift ]. VirtualDub se stále snaží udržet synchronizaci.
http://sweb.cz/KaJaromir/img/Xvid_VDcap.avi
mirekv (7169)|28.6.2007 17:44
jaromir9909: Co máš za sestavu? Ono zachytávat do DivX, Xvid chce silnější stroj, lepší je třeba Huffyuv, ale je třeba dost místa na disku. No, co vidím z ukázky, z toho moc už neuděláš.
jaromir9909 (269)|28.6.2007 19:12
Vždyť jsem to nastavil schválně aby nestíhal. Jde o ukázku toho, že tam vkládá duplicitní snímky, aby synchronizoval zvuk.
vlada (3470)|29.6.2007 10:52
mirekv
VD ja na zachytávání videa podle mě perfektní. Co se Ti na něm nelíbí?
mirekv (7169)|29.6.2007 15:31
Na zachytávání k ničemu, to teda byla Mike-ova ATV2000 podstatně lepší, ladění tuneru blbé, nastavení parametrů videa o ničem, navíc po vypnutí a znovuzapnutí se zpátky nastaví defaultní parametry. Navíc stačí zavadit o jakékoli tlačítko a nahrávání se bez varování vypne nahrávání. a zachycená část zmizí. No dnes už to neřeším, mám DVB.
jaromir9909 (269)|29.6.2007 23:43
[quote=mirekv;145001]Na zachytávání k ničemu, to teda byla Mike-ova ATV2000 podstatně lepší, ladění tuneru blbé...[/quote]
No s tím bys se dalo souhlasit
[quote=mirekv;145001]nastavení parametrů videa o ničem...[/quote]
Je toho dost, nevím co ti chybí.
[quote=mirekv;145001]navíc po vypnutí a znovuzapnutí se zpátky nastaví defaultní parametry.[/quote]
Nastaví se ty, které si uložíš.
[quote=mirekv;145001]Navíc stačí zavadit o jakékoli tlačítko a nahrávání se bez varování vypne nahrávání. a zachycená část zmizí.[/quote]
Nevím u které verze jsi zkončil, ale mě se zachytávání nepodařilo vypnout ani omylem.

[quote=mirekv;145001]No dnes už to neřeším, mám DVB.[/quote]

Nějak mi uniklo, jak jsi problém synchronizace vyřešil. Nebo se ti to nepovedlo?

Možná že není nejlepší, ale mě se s ním podařilo dosáhnout nejlepších výsledků, teda vztaženo na mojí TV kartu.
mirekv (7169)|30.6.2007 08:14
No z počátku jsem zachytával do PIC nebo Huffyuv (do DivX/Xvid ne, měl jsem slabý PC a tam snímky vypadávaly). Ale i tak byl zvuk na konci o pár sekund posunutý a dorovnával jsem ho v SoundForge. Později jsem zjistil, že jsem dělal chybu a měl jsem zvuk 44,1 namísto 48k.
Proč se ti duplikují snímky na místo vypadených to teda netuším. Na kolil % ti jede při zachytávání procesor? Možná pod xp je to jinak, já měl ještě w98.
jaromir9909 (269)|30.6.2007 12:59
Mirku, ty snímky se tam vkládají, protože je to tak nastavené a Xvid jsem nastavil tak, aby procesor nestíhal a jel na 100%, abych moh udělat tu ukázku, při jakém extrému to dokáže pracovat. Normáně by v ní chybělo víc jak 1000 snímků. Při přehrávání by hrál už jen zvuk bez videa. po vložení těch snímků je v dialogu zřejmé, kdo mluví. Doufám, že se někdo nesnaží dívat na ústa. Jednak je to dabing a zadruhé je to víc statické než aby tam byl nějaký pohyb. Je to extrém v reálu mám u jednoho filmu 2 až 5 vložených frame + 3 na začátku.

Dorovnání zvuku v realtime zajišťuje další volba, viz. ukázka v předešlých příspěvcích. Takhle dorovnáš rozdíl ve frekvenci audio a video chipu, ale né vypadlé snímky, to by zas rozhodilo zvuk uprostřed.
aleycon (152)|15.1.2008 14:32
Take zapasim s vypadlymi framy. Uz jsem se s tim natrapil na nekolika PC a venoval tomu tolik casu, ze uz pomalu prestavam verit ze Genius VW Pro III na Intelu ve FLY 2000 TV a pod WinXP jede bez vypadlych framu. Zacal jsem na PIII 1266Mhz na i815, pak presel na P4 2.8GHz na i875 a nakonec jsem si ze zbytku postavil PC jen na grabovani - PIII 1.4GHz na i815. Vzdy framy cas od casu vypadnou a to i kdyz nahtavam jen video bez zvuku. Zachytaval jsem vzdy plny PAL 720x576 v RGB24 a to jak do Huffa, tak i ruznych MJPEG (PIC i MC) a DV (demo MC), vzdy par framu behem hodiny vypadne. U MJPEGu jsem zkousel i ruzne stupne komprese. Nekdy vypadne frame treba az po 50 minutach, jindy uz po 20. Pokud video nekomprimuju (29 MB/sec), tak frame nevypadne. Zakonitost jsem v tom nenasel. Ovladace pro Geniuse jsem zkousel ruzne - jak 2.1.5.0 (od Fantase) tak i treba jedny z nejnovejsich, porad stejne. Disk pro video byl vzdy extra (ne pro system), rychly (25 MB/sec a vice) a po defragmentaci. Ovladace pro MB od Intelu nainstalovany + instalovany Intel App akcelerator (vyjma te sesatvy s P4). Latence na PCI sbernici (hlavne pro grafarnu) jsem take zmensoval (BIOS a PCI Latency Tool). Zkousel jsem i ruzne IDE radice a ejhle, tu bude asi zakopany pes. Zkusil jsem KW-571H (chip HighPoint) s flusnutym biosem a poslednimi ovladaci a po ctyrech hodinach ANI JEDEN vypadly frame (plny PAL v RGB24 do Huff)! Naopak grabovani na SATA II disk (switch na SATA I) pripojeny k SATA I radici v southbridge i875 dopadlo nejhure. Vzdy po cca 30 min. vypadlo naraz 6 framu najednou. Jel jsem i na SATA I disku, tam to bylo OK bez jedineho vypadleho framu - viz zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13887
Zkusil jsem take grabovat ve VD, tam to bylo bez jedineho vypadleho framu na jakekoliv disku a radici. Problem je ze jsem neprisel na to jak grabovat zvuk pri nahravani z videovstupu Geniuse (napr. grabovani z VHS). Grabovani z TV tuneru je uplne v poho, jen VD nema sheduler jako FLY a nedaji se v nem ladit stanice (resp. jsem nenasel zpusob). Nyni me na te PIII 1.4GHz FLY nekdy prestane samo od sebe grabovat. Nekdy po 1 hodine, nekdy az po 2.5. Je to ekviv. rucnimu ukonceni grabovani a dela to jak na integr. radici MB, tak i na tom KW-571H v PCI. Nevite prosim nekdo co muze byt pricina? Diky.
jaromir9909 (269)|16.1.2008 00:00
[QUOTE=aleycon;162059]...Problem je ze jsem neprisel na to jak grabovat zvuk pri nahravani z videovstupu Geniuse (napr. grabovani z VHS). Grabovani z TV tuneru je uplne v poho, jen VD nema sheduler jako FLY a nedaji se v nem ladit stanice (resp. jsem nenasel zpusob)...[/QUOTE]

Windows má plánovač úloh i s možností probuzení PC a nahrávání z VirtualDub lze spustit z příkazové řádky.
Je proto třeba vytvořit dávkový soubor a ten naplánovat ke spuštění v plánovači úloh. Úloze je třeba dát trochu času.

Při grabování z VHS jde zvuk zapojit jak přímo do zvukovky nebo do line-in na TV kartě. Zvuk zvolíš v nabídce:
Audio-Audio Input- volba pro zvukovou kartu
-Audio Source- výběr zdroje zvuku v TV kartě(Audio Line)

nebo v nabidce:
Video-crossbar... v output nastavíš audio a v input se ti objeví možnosti.

Nemám zkušenosti s převodníkem Philips SAA 7134. Ten by měl umět digitalizovat i zvuk. Navíc by měl mít i zámek pro úplnou synchronizaci zvuku s videem pokud čip digitalizuje obraz i zvuk zároveň. Možná je tam pro toto nastavení další volba.
aleycon (152)|18.1.2008 17:16
jaromir9909: Diky za info k VD. Vyzkousim to. Chtel bych vsak pouzivat FLY 2000.
S tim predcasnym ukoncenim grabovani ve FLY 2000 si uz nevim rady. Dosahl jsem uz i toho, ze ta TV karta nesdilela IRQ s nicim dalsim, presto se po 2-3 hodinach grabovani samo od sebe ukonci. Nagrabovany AVI je pritom v poradku, neni tim samovolnym ukoncenim nijak poskozen. Posledni frame v tom AVI je vzdy tmavemodra plocha, zadne stopy grab. obrazu. Zkousel jsem jak Huff, tak i MJPEG (MC). Nevite nekdo prosim kde by mohla byt zdrada? Moje konfigurace: TV karta Genius Video Wonder Pro III, PIII 1.4GHz, MB Asus TUSL2-M (i815E), 384MB RAM PC 133, GK ATI Radeon 9600, HDD pro video Maxtor 200GB. WinXP SP2a, FLY 2000 TV 2.38RC2, ovladace TV karty 2.1.5.0 nebo 2.3.4.2. Diky.
aleycon (152)|20.1.2008 16:28
Tak problem s predcasnym ukoncenim grabovani ve Fly 2000 jsem vyresil preinstalovanim FLY. Nyni to uz grabuje treba 6 hodin v pohode. Jeste jsem prisel na to, ze kdyz nezatrhnu v parametrech grabovani pro AV synchronizaci parametr "use system reference timer for video samples" -viz obr, tak vypadne o trochu mene framu a navic jsou tyto vypadle framy pak dohledatelne ve VD (z menu Go/Next-Prev drop frame).
Capture.PNG