Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké sluchátka?

Jarys (69)|21.12.2005 16:26
Dobrý večer všem. Potřeboval bych se s Vámi poradit, jaký máte názor na tyto sluchátka " Sluchátka s mikrofonem GENIUS HS-04A ". Potřebuju pro hraní her on line, Skype a sem tam i poslech hudby. Mají aspoň trochu dynamiku a nebo je to taková plechařina? Nechám si poradit i s jiným typem se kterým máte zkušenosti. Tak zatím díky moc čau Jarys :BB:
Doom (2331)|22.12.2005 07:50
nějaký uzavřený Geniusy máme na firmě (vypadají stejně jako na obrázku http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=50237 ) a já je nenávidím. po chvíli mě z ních bolí hlava, zvuk mají jako z hrnce, tlačí na uších. podle mě NEBRAT

edit: tak sou to přesně tyhle. :-k
stranger (96)|22.12.2005 19:35
Tyhle Geniusy = totalni sracka...zlaty moje Koss UR/20, i kdyz nemaji mikrec, ale neni problem za par korun nejakej dokoupit...
Doom (2331)|23.12.2005 07:34
to jo. já používám předpotopní 10 let stará uzavřená sluchátka Hama StudioLine a pohoda. mic taky nemají, ale jak píše stranger, není problém něco dokoupit.
Fantas! (3016)|23.12.2005 10:37
doporucuju kombinaci Koss Prta Pro + Micrak za 56Kc! Komplety jsou absolutni SHIT!
Doom (2331)|23.12.2005 10:41
na doma bych já osobně doporučil spíš uzavřený sluchátka než otevřený. koss portapro sice rulz, ale uzavřená přes uši jsou lepší.
mirekv (7169)|23.12.2005 11:16
DoomHammer
Proč myslíš? Na Kossech se mi líbí, že je necítím na hlavě a slyším okolí. Taky se připojuju k Fantas!-ovi s tím externím mikrofonem.
Doom (2331)|23.12.2005 12:13
já mám raději uzavřená sluchátka díky tomu, že neslyším zvuky okolí. doma často hraje nahlas rádio nebo TV nebo někdo vrtá, což s uzavřenými sluchátky neslyším
stayman (12393)|23.12.2005 21:53
[quote=DoomHammer]já mám raději uzavřená sluchátka díky tomu, že neslyším zvuky okolí. doma často hraje nahlas rádio nebo TV nebo někdo vrtá, což s uzavřenými sluchátky neslyším[/quote]

Skor je to opacne, oni nebudu pocut teba :-D
Milosbb (889)|23.12.2005 23:40
[quote=DoomHammer]já mám raději uzavřená sluchátka díky tomu, že neslyším zvuky okolí. doma často hraje nahlas rádio nebo TV nebo někdo vrtá, což s uzavřenými sluchátky neslyším[/quote]

Až raz vstaneš od PC, otočíš sa a zistíš, že ti niekto vykradol byt :-E

--------------
vOid (181)|24.12.2005 01:27
kdyz domaci a uzavreny tak r80ky, dneska sem je kupoval a nemohl jsem se od nich odtrhnout :-)-
stayman (12393)|25.12.2005 12:28
Sranda, ja som dostal od jeziska prave sluchatka, ani som to netusil...

Fantas! (3016)|25.12.2005 12:44
StayMan by €RikŁ€
:-) A jake jsou?
stayman (12393)|25.12.2005 13:06
Neviem sa ich nabazit! :-D
Ivo Mašek (10205)|25.12.2005 14:49
Asi už tě také nemohli poslouchat. :-E
stayman (12393)|25.12.2005 17:03
[quote=Ivo Mašek]Asi už tě také nemohli poslouchat. :-E[/quote]

Ja ani nic nehovorim, ale pracujem \/ , no a v noci sa bez sluchatok neda, to by som ich zobudil,ale tvoji su uz asi az tak hluchí, ze ta aj tak nepocuju :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
bavorak (1494)|13.4.2013 15:31
Uvazujem tiez kupit sluchatka k PC s mikrofonom, ale zaroven na pocuvanie hudby. Znacku asi Sennheiser. Neviem, ci kupit radu PC, alebo HD s mikrofonom. Cena cca 80€. Vybrate mam tieto PC330, alebo HD 429s. Neviem, kde maju tie HD mikrofon, ci na kabli, co je as nanic? Druha vec je dlzka kabla u HD iba 1,2m a druh konektoru 4pin jack vs 2v3pin jack.
Co by ste odporucili? Chcem hlavne dobry zvuk, ale v testoch pisu slabe basy ....
tdlmarek (1566)|13.4.2013 16:08
Bude třeba si uspořádat priority a způsob použití. Ty PC 330 vypadají hodně zaměřené na hraní, kvalita zvuku pro poslouchání hudby tam asi půjde trochu stranou. Naopak 4-pin jack u HD 429 je opravdu dobrý tak k těm telefonům, k běžné zvukovce v PC to (pokud vím) připojit nejde. A ta kvalita snímání mikrofonu na kabelu asi taky nebude kdoví co.

Že má Sennheiser slabší basy se píše všude, osobně dávám raději přednost formulaci, že mají přirozené basy. Ano, nejsou tak nabasované jako např. Koss. Otázkou je, zda je chyba skutečně na straně Sennheiseru. Takže pokud tyto konkrétní modely nemají basy slabší i v rámci standardu Sennheiser, tak bych se vůbec ničeho nebál. Tedy pokud posloucháním hudby nemyslíš náhodou nějaké D'n'B, potom by nějaká jiná značka mohla být skutečně vhodnější :)


Já jsem si kdysi (už to budou asi 4 roky) kvůli hraní koupil PC 350 a mám je dodnes. Až později jsem se dozvěděl, že jsou to vlastně hudební HD 380, ke kterým jenom přidali mikrofon a udělali z nich herní. Ve výsledku se v tomhle modelu kombinuje to nejlepší z obou světů - jsou neskutečně pohodlná, dobře slouží pro poslouchání hudby a mikrofon odpovídá kvalitám Sennheiseru.

Jedná se o poměrně populární model, o čemž svědčí i thread na head-fi.org, kde si lidí sdělují zkušenosti s nejrůznějšími úpravami těchto sluchátek. Např. provrtání několika děr v plastových skořepinách kolem reproduktorů právě pro posílení basů. Nebo výměna náušníků za některé od jiných hudebních modelů - např. z pravé kůže s lepší izolací zvuku. Já jsem tohoto zatím využil jenom tak, že jsem si letos přímo od Sennheiseru objednal náhradní polstrované části (za ty roky používání se už začaly trhat) a ze sluchátek tak za minimální cenu udělal opět téměř nové.
bavorak (1494)|14.4.2013 16:54
tie PC 350 sa uz nevyrabaju, tak to snad bude platit aj pre PC360, teda to, ze su to hudobne prerobene na PC. Uz som si ujasnil, ze k telefonu taketo ozruty :-) nosit nebudem a mikrofon tiez nechcem na kabli. Mne basy typu duc duc nevyhovuju, chcem normalne verne basy, samozrejme v tejto cenovej kategorii. Vdaka za radu.
A keby nie Sennheiser, tak co?
tdlmarek (1566)|14.4.2013 17:18
Máš pravdu, škoda :( Heureka je ještě najde, ale jedná se o pár pochybných zapomenutých obchodů.

Koukám, že nástupci jsou hned dva - PC 360 a PC 350 SE. Změnili systém ovládání hlasitosti a mikrofonu, už není na kabelu, ale na pravém sluchátku a mikrofon se vypne automaticky při sklopení. Užitečné, oboje se mi líbí - čím méně je věcí na kabelu, tím lépe. Bohužel 360 mají trochu levnější provedení (semišové potahy polstrování namísto umělé kůže a kompletně plastová konstrukce namísto kovových pantů). PC 350 SE vypadají parádně, tam vše zůstalo při starém, jenom mají trochu agresivnější design. Bohužel si za ně Sennheiser nechává řádně zaplatit :(

Těžko říct, jestli se něco změnilo i po stránce zvuku. Já bych řekl že ne, podle mého tam budou pořád ty stejné měniče a i konstrukce celého náušníku vypadá beze změny. Ale to je vyloženě jenom můj dohad. Bohužel se kvůli tomu i obtížně obhajuje vysoká cena PC 350 SE, za takovou pálku se dají sehnat už hudební sluchátka z vyšší třídy.

Zkušenosti s jinými značkami moc nemám, takže zde asi neporadím. Bratr má nějaké herní Koss a jediné co o nich vím je, že bych je nedoporučil (zvuk, pohodlnost, ...) :)
bavorak (1494)|14.4.2013 17:31
diky za odpoved. 200€ uz nedam.