Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC nevidi MiniDV JVC GR-D270E

asanplasan (1)|20.12.2005 09:55
zdravim vsechny. mam trosku problem s kamerou JVC GR-D270E, moje PC ji proste nevidi, tudiz nemuzu nabirat video. priznam se ze si uz pomalu nevim rady. Na tomto pc jsem bezproblemu pouzival ruzne D8 od Sony. pouzivam Vegas 6, zkousel jsem i VirtualDub i WinDV. zadny kameru nevidi.dva kabely FireWire, ani na jeden.??? pripojim-li USB Web kameru,Vegas ji najde bez problemu. Poradite mi prosim nekdo. Dik Asanplasan
Pitomec (10211)|20.12.2005 17:47
Zkusit kameru v jiným PC.
Saxel (2279)|21.12.2005 11:28
asanplasan
Nechci nikoho děsit, ale už jsme v této konferenci měli i "odešlé" rozhraní IEEE1394 v kameře. Přeju ti, aby to nebyl i tvůj případ :-(((
ODSakEda (2278)|6.1.2006 17:43
Dnes jsme zrovna zkoušeli malou hendi Canon řady 7xx a vypadá to na mrtvé IEE (DV OUT) :-( WinDV píše Error Device not foud, jako by nebyl ani zapojen kabel, přitom jiné kamery valí a stejná hláška je i n další dvou PC kolegů, co jim stejný Canon chdí!
Statická elektrika je sviňa a především tyto malé Canony budou mít asi příliš citlyvý IEE..., neb jsem tyto probly také četl docela často i na videokamery.cz a nejen zde!
Petran (23)|9.1.2006 22:09
Mám úplně ten samý problém s Canon MVX 330i, PC ji prostě nevidí jak přes USB tak FIRE-WIRE. Už nevím co s tím.
Petran (23)|13.1.2006 21:32
Aktualizoval sem BIOS a už to chodí.
filiosys (6)|17.1.2006 06:27
Zdravim..

ja mam podobny problem s JVC gr-d30
pc ju nevidi.../ ina PANASONIC DS-15 / V pohode ide.

ale aj ked prepojim kamery medzi sebou tak JVC na display zobrazi ze dv in je aktivny ale ziadny obraz...ono to ma aj analogovy vstup a ten ide pekne... skusal som aj iny komp ale s tym istym vysledkom.

myslim ze to je bud softwarova vec alebo je ciastocne poskodeny DV vstup na JVC. to je pravdepodobnejsie..

mozete mi niekto poradit kde by som zohnal servisny manual ku tejto kamere?
zlodeji v autorizovanom servise mi povedali ze to je neopravitelne...
ale ja som opravil uz vela neopravitelnych veci...

diky moc za pomoc.
Saxel (2279)|17.1.2006 11:48
filiosys
Při zapojení videa do AV-IN ti přenos do PC přes firewire jde? Nebo tě špatně chápu?

Pokud seženeš servisní manuál, měl bych také zájem. Tuto kameru mám také, ale nebyla to moc dobrá volba :-( . V šeru je nepoužitelná, doostřovací automatika zlobí, ve zvuku se často objevuje praskání krytů, atd. Za co jí však lze pochválit, je celkem kvalitní A/D převodník a obousměrný port IEE1394.
filiosys (6)|17.1.2006 12:20
no ja som ju kupil ako sekac... a pekne ma jeden bratislavcan okaslal.. ja blbec som si otestoval iba s-vhs analogovy vstup.

problem je tento ...ked zapichnes do s-vhs kabel tak ti na lcd automaticky detekne vstup. /a/v in.... / ale ked do nej zapichnem fire wire a pustim tam signal z druhej kamery tak JVC iba na lcd napise ze dv-in ale obraz ziadny...
pc ju vobec nenajde. ale ina kamera ... starucka ds-15 ide v pohode.
takze ani konverzia z analogu na digital nejde.
ja som ju kupoval koli s-vhs vstupu a ten ide... takze nepojdem strelit blavaka...
ja totiz na snimanie pouzivam 3ccd 1/2palcovu sony masinu je to kamera ake mozte vidiet namontovane v reality show programoch...
tu som ukoristil v praci ked sme koncili s crt techologiou...
takze toto pouzijem iba ako zaznamovy stroj.
pokial poznam firewire tak po pripojeni sa musi na lcd ukazat obraz..
nie je treba nic prepinat...alebo sa mylim?
Saxel (2279)|17.1.2006 13:21
[quote=filiosys] ... pokial poznam firewire tak po pripojeni sa musi na lcd ukazat obraz.. nie je treba nic prepinat...alebo sa mylim?[/quote]

Něco je potřeba přecejen nastavit. Přepni ji do režimu Play a projdi si menu. Teď nemám kameru po ruce, abych se podíval, ale menu je celkem přehledné a jasné. Pokud chceš nahrávat z DV-IN, vypni si "S/AV Input". Po připojení firewire stiskni "Record" v režimu play a dostaneš se do nahrávání ve stavu "Pause" a na displeji musí být vidět příchozí video. Dalším stiskem "Record" začne nahrávat.
filiosys (6)|17.1.2006 14:49
zdravim.

no jasne takto to funguje aj ked pripojim analogovy vstup. ale v pripade
firewire napisoom /dvin/ na lcd detekne neaky vstupny signal ale obraz nejde./ aj pri zakazanych av in./

inak moja starucka panasonic ds-15 sa dokonca spusti sama na play ked v pinnacle8.4 spustim nahravanie z dv...to plati aj o spetnom nahrati na kameru.. dv in som si sam odblokoval este v 2001./still pic- rs232 prepoj/

bol by som si isty ze na JVC mam zly firewire vstup ale metie ma to zobrazenie na lcd ze dvin neaky signal prichadza.. to vtedy ked na druhej pripojenej kamere spustim play... nepredpokladam ze by rozdiel 4 roky vo veku kamier sposobil nekmpatibilitu firewire.
nemate niekto skusenosti s vymenou stykoveho ic v kamere pre firewire

diky moc