Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mpeg2 z Pinnacle Studia v DVD přehrávačích

chacharV (1)|19.12.2005 19:06
Ahoj,
stříhám video v Pinnacle Studiu 9 a exportuju do Mpeg2 (je tam přednastavena kvalita DVD - bitrate 6000 kbit, VBR, zvuk 224 kbit
Na počítači si výstup přehraju. Teď mám půjčený stolní DVD přehrávač Cyberhome 462. Tam se mi ale takhle udělané video hrozně škube. Kolega má přehrávač H&B3255, zkoušel to se stejným výsledkem. Jinak jsou oba přehrávače bezproblémové - DVD, různé verze DivX, XviD.
Zkoušel jsem snížit datový tok a při hodnotě 2000 a 3000 kbit je video v pořádku.
Takže se ptám - je chyba v těchto přehrávačích (pochybuju). Nebo je vadný kodek v Pinnnacle Studiu? (kvalitativně mi připadá video naprosto v pořádku i při těch 2000 kbit.) Má konkrétně s tímhle někdo nějaké zkušenosti?
Četl jsem, že norma DVD připouští datový tok 2000-10000 kbit, tak snad těch 6000 není až zas tak moc?

Mám už takhle zarchivovaného spoustu videa, nerad bych je všechny předělával...
Snah (48)|20.12.2005 07:37
No na některých stolních přehrávačích bývá údajně problém s disky, které jsou vypáleny velkou rychlostí, zkus to vypálit rychlostí 4x. Pak bych ještě zkusil CBR místo VBR.
dejv_tvf (85)|20.12.2005 09:50
Já jsem s tí měl problémy také. Na domácím kinu mi to trhalo až se to seklo úplně. Už je to déle, tak si nepamatuji, jaký jsem měl bitrate, ale asi ten default (6000). Pak jsem laboroval s typy DVD disků a mělo to na to taky vliv. Pinnacle jsem měl 9.4.3 tuším. Od té doby to ale dělám v Procoderu a problémy jsem už neměl. Myslím že ten kodér od Pinnacle za moc nestojí. Nevím jak teď ve verzi 10...