Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LiteOne 1693S - nový firmware

rara (50)|19.12.2005 12:46
Ahoj,
ve vypalovačce je firmware KS09, zvažuji zda jit na novější firmware. Jaké jsou zkušenosti se zmněnou firmware a na jaký jste šli? Našel jsem nějakou stráku s neoficiálním firmware, zkoušel jste ho někdo?

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html
Libor (526)|19.12.2005 12:57
- novější firmware by měl být vždy lepší, minimálně přidává podporu dalších médií
-neoficiální firmwary lze pomocí omnipatcheru "uptravit" (přidat i jiné, než podporované rychlosti zápisu, zvýšit rychlost čtení) a lze je i použít na jiné mechaniky (1673-1693 či OEM Teac/Sony atd)
lachyn (150)|20.12.2005 11:49
Libor Omnipatcherem upravujes OFICIALNI firmware na NEOFICIALNI s podporou rychlejsiho cteni a overspeedu :-)
Libor (526)|20.12.2005 12:19
[quote=lachyn]Libor Omnipatcherem upravujes OFICIALNI firmware na NEOFICIALNI s podporou rychlejsiho cteni a overspeedu :-)[/quote]

a to tobě Omnipatcher otevře ofic. firmware ? mě tedy ne \/
rara (50)|20.12.2005 12:45
Pokud jsem správně pochopil stránky omnipatcheru, tak se používá již na upravené verze firmware, které tam mají vystavené.
Ice (414)|21.12.2005 00:07
Když přehraju fw na neovicielní viz víše např LiteOn 1635S pude tam pak dát zpět i ten orig fw? Co konkrétně u té 1635S získám navíc oproti orig?

či jaký jiné neofic fw doporučíte?

popř jakou mechaniku doporučíte?
rara (50)|21.12.2005 09:46
LiteONE mi připadá lepší, neb zde je postup na zazálohování EEPROM:
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=112103
Již jsem si původní data EEPROM stahnul. podle uvedených stránek to vypadá, že se lze vrátit zpět, bohužel, ale né vždy. Nechápu to, pokusim se jen předat kusy informací, třeba někdo do nich vnese jasno:
Pokud zazálohuji EEPROM jako celek a následně jí ze zálohy obnovim,tak bych měl mít stav stejný jako při zálohování, bez ohledu na to co do EEPROM bylo napsáno před obnovou. Tomu protiřečí informace, že pokud člověk přeflashuje na jiný typ vypalovačky, tak cesta zpět nevede - upozornováno nas CDR.cz.
lachyn (150)|21.12.2005 09:53
Libor
no vlastne mas pravdu, firmware co je ke stazeni na LITE-ON nejde upravit omnipatcherem
ja mel na mysli stock-originalni firmware ze stranek codeguys, ten je prakticky shodnej s originalem jenom je z neho odstranena ochrana proti dalsimu upravovani omnipatcherem, spatne jsem se vyjadril

prirovnano k dvd - stock firmware je originalni firmware po "decrypteru" a omnipatcherem pak "pridas nebo uberes bonusy a zvukovy stopy" :-D
rara (50)|22.12.2005 08:51
Trochu jsem si s vypalovačkou hrál a hledal informace na Internetu. Z vypalovačky lze stahnout (zazálohovat) používaný firmware. V mém případě to je KS09. ento jsem porovnal s KS09stock a jsou do bitíku totožné. Dokonce i datumy sedí.
To Libor, pokud bys chtěl dostat originální firmware do omnipatcheru, tak se to dá udělat přez vypalovačku. Nahrát ho do vypalovačky a následně si ho zazálohovat. Otázkou je, zda to má cenu, riskovat, že se něco nepovede jen pro to, abys viděl co je v originálnim firmware. Pokud ho ale již máš v vypalce, tak je jistě zajímavé vědět co a jak je podporováno a mít možnost si to upravit.
Klobouk dolu, LiteONE je dobře podporovaná co se týče flashování. To taková LG - fuj, nemám slov (aspon já jsem nic pořádného nenašel)

Ještě taková perlička na závěr, jak jsem se prohrabával pamětí vypalovačky, tak všude je SONY CORPORATION a ani slovíčko o LiteOne a to jsem koupil Lite One 1693S.