Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

xvid s titulky primo ve filmu (vsfilter - textsub)

in0 (146)|19.12.2005 01:54
snazim se dostat do obrazu titulky, ale defaultni nastaveni mi nevyhovuje (zvetsil sem pismo, zmenil barvu a upravil pozici oproti default). ovsem u stareho TextSub co sel s VobSub 2.23 se tohle vsechno nastavit dalo, ale pri dvoukanalovem konvertovani do xvid to proste nevzalo to vlastni nastaveni a vzdy pouzilo default, u jednokanaloveho konvertovani to fungovalo, co delam spatne? :-? :(

vyzkousel sem novy vsfilter, knihovnu prejmenoval na vdf a soupnul do slozky plugins. titulky sem nacetl, ovsem tady uz zadne nastaveni ani neni :( takze taky jen defaultni nastaveni.

jak na to?
mirekv (7169)|19.12.2005 08:39
in0
Na to s výhodou použij Job control ve VirtualDubu(modu), kde si můžeš nastavit parametry i pro 2. průchod. Dobrý popis má vlada na http://jech.webz.cz/ .
in0 (146)|19.12.2005 13:32
mirekv: zdravim stareho freaka. tu tvou radu sem ovsem moc nepobral, prosel sem si cos napsal, ale pripada mi to jak rada "jak na uvod do virtualdubu". job control mi v nicem nepomohl. (v cem by mel?)

... radou pokus-omyl sem ovsem zjistil ze prave ten jobcontrol nejak neulozi nastaveni toho starsiho filtru (vobsub > textsub). kdyz sem nechal probehnout prvni a druhej pruchod ihned (bez joblistu) tak mam titulky spravne, nedefaultni podle meho nastaveni.

u ty novy verze VSfilteru sem fakt nenasel kde zmenit zobrazeni titulku (barva, velikost, pozice). nasel sem na netu neco pres "rundll32.exe VSFilter.dll,DirectVobSub" ale to mi nefunguje. asi to v novy verzi uz zas nejde
mirekv (7169)|19.12.2005 17:34
in0
Psal jsi, že to to dvouprůchudově nešlo ani s Vobsubem a nepsal žes to už jobcontrolem zkoušel. VSfilter bohužel neznám, tyhle postupy už dávno nepoužívám.
in0 (146)|19.12.2005 20:00
aha, sakra tak nedorozumeni :-/ k vsfiltru neexistuje zadna diskuze, tak to mam celkem smulu.
vlada (3470)|19.12.2005 23:31
in0
A co místo VSFiltru zkusit radši FFVD (součást FFDShow), pokud už chceš cpát titulky přímo do videa, což je IMHO pěkná prasárna. Ale chápu, že to je někdy potřebný.
in0 (146)|20.12.2005 13:15
uz sem na nej nekde narazil, podivam se. jasne ze to je blbe reseni davat primo do filmu, ale jak si spravne pochopil ...bude to pro mobil, tam software ani hardware overlay s titulkama neumi.