Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS 7131

rpaulen (7)|18.12.2005 22:14
chcel by som sa opytat na vase skusenosti s TV kartou ASUS 7131, planujem kupit na vianoce.. Mate s nou niekto problemy?
dakujem za odpovede.
Bubi (23)|20.12.2005 21:10
Mám tu kartu asi mesiac a som s ňou v celku spokojný. Ten originálny soft k nej je dosť ťažkopádny, ale rozbehal som ju vo FLY 2000 TV 2.38 RC2. Mal som akurát problém so zvukom, ale vyriešil som to prepojovacím káblikom na zvukovú kartu (ten káblik som musel vyrobiť, pretože v balení nie je!). Mám dosku MSI K7N2 Delta, 300W zdroj, CPU AMD 2500 Barton a nezaznamenal som žiadne rušenie. Príjem signálu je dobrý, mám to zapojené na káblovku UPC - rozšírený program. Väčšina kanálov ide čisto, akurát je problém s kanálom Film+, ten mi ide na TV čisto ale cez kartu je dosť zrnitý príjem. Príjem cez normálnu anténu som neskúšal.
Zvuk je čistý a stereo. Grabovanie z karty v pohode, či už do M-JPEG alebo MPEG1 a MPEG2.
Občas dochádza k rušeniu signálu pri prepínaní kanálov na TV, mám totiž na jednom koaxiály zapojené 2 TV a kartu (budem to musieť vyriešiť nejakým oddeľovačom alebo filtrom).
rpaulen (7)|26.12.2005 00:47
uz mam kartu doma, nepodarilo sa mi ju vsak rozbehat. Nainstaloval som prilozeny driver BDA. ostatne Asus tv karty vsak pouzivaju WDW ovladace. Nemoze byt problem v tom?
Skusal som rozbehavat vo Fly2000 2.38rc aj v prilozenom software (tam mi vypisuje, ze nenaslo TV tuner..)
Direct X9 som nainstalovat. System XP.
Neviete, kde moze byt chyba?

dakujem
Milosbb (889)|26.12.2005 01:02
Tak ešte nainštaluj WDM driver
rpaulen (7)|26.12.2005 01:07
ako ho nainstalujem? stiahol som z /blizzardsweb/
Milosbb (889)|26.12.2005 01:13
rpaulen
na tej istej stránke je aj návod na inštaláciu
rpaulen (7)|26.12.2005 02:06
Nainstaloval som, stale mi nechce najst ziadnu TV/FM stanicu. Ktory z driverov som mal nainstalovat pre 7131?
FlyPlatinum? Asus 7134 alebo Asus 7135?
Milosbb (889)|26.12.2005 11:56
rpaulen

Teraz som zistil, že ASUS s chipom 7131 je aj v prevedení DUAL (analog-digital). Tak ak máš tú s digitálnym príjmom, tak s tou fakt neviem, ja mám iba analóg s 7134 a k tomu ani na stránkach ASUS tú kartu s chipom 7131 nenájdeš.
A navyše sa tu na fóre objavujú značné problémy s inštalovaním duo kariet.

--------------
rpaulen (7)|26.12.2005 12:07
nemam dual, mam analogovu ASUS MyCinema P7131
Ktory kodek mam pouzit?
rpaulen (7)|26.12.2005 12:07
myslel som, ktory driver.. :-)
Milosbb (889)|26.12.2005 12:20
Bolo by dobré, keby sa ti ozval Spock, ten má presne tú istú kartu ako ty, ja mám ako som už písal s chipom 7134.

Inak vybral si správny region code (421-Slovak republic) vo FLY ?

------------------
rpaulen (7)|26.12.2005 12:28
regionalny kod mam nastaveny..
Tak dakujem za pomoc, budem cakat na Spocka
Milosbb (889)|26.12.2005 12:35
rpaulen
Pošli mu SZ-súkromnú správu.
Nak (6)|26.12.2005 14:08
Panove tak mam doma taky tu samou kartu P7131 analog a po strance software je to hruza. Jak sem vzdy s ASUSem spokojen tak tohle je hruza a des. Ten soft od Cyberlinku sem nakonec rozjel ale neda se na to koukat. Nema nekdo navod ci snad jine ovladace aby to jelo s Fly2000TV? Diky moc..Nak
Bubi (23)|26.12.2005 15:41
FLY 2000TV 2.38 RC2 ide s touto kartou v pohode, treba však použiť originálne ovládače z priloženého CD. Netreba inštalovať žiadne ovládače pre FLY - sú nekompatibilné s čipom 7131E. Takisto sa dá rozchodiť aj program ChrisTV.

Obrázky s nastavením programu FLY2000 TV som hodil na túto stránku:
http://bubi.xf.cz/tv_fly2000tv.htm

Dôležité je zaškrtnúť voľbu Použiť generickú WDM kartu a pravdaže treba mať korektne nainštalované WDM ovládače.

Zostava, na ktorej mi to funguje je nasledovná:
MB: MSI K7N2 Delta-L
CPU: ATHLON XP 2500+ Barton
MEM: 2x512MB PQI PC3200 dual
VGA: Sapphire ATI 9600XT
HDD: WD 80GB 8MB cache
...

V prípade, že Vám to nefunguje skúste zmeniť pozíciu v PCI slote - prehodiť do iného. Je dobré ak má karta priradené vlastné IRQ a nedelí sa oň s iným zariadením. Mne sa to stalo a FLY síce šlo, ale pri prehrávaní vyťažovalo CPU na 100 percent.
nous (50)|26.12.2005 23:32
Diky Diky za navod na FLY2000, vyzkousel jsem vsechny moznosti, ale WDM me nenapadlo.
Jezisek mi donesl ASUS MyCinema P7131 D a ja ji rozjel jen v tom pribalenem softu a v K!TV.

jeste jednou diky
Nak (6)|27.12.2005 13:16
Taky diky moc za navod!!! Uz to jede... :-E :-E Nak
Nak (6)|2.1.2006 09:02
No tak nakonec se vyskytl problem. Karta normalne jede i ve starsich verzich Fly2000TV (ted pouzivam 2.36), ale pokud otevru nebo zavru jednu ze dvou CD mechanik co mam (CDRW a DVD-ROM) tak mi to pri prehravani TV rozladi tuner a musim znovu zvolit kanal. Proste jakoby zmizel signal, ale kdyz znovu kliknu cislo ulozene stanice tak je to zpatky. Zkousel sem i jine verze FlyTV a je to porad stejne.

Nesetkal se nekdo s podobnym problemem? Nak
Bubi (23)|2.1.2006 19:57
[quote=Nak]pokud otevru nebo zavru jednu ze dvou CD mechanik co mam (CDRW a DVD-ROM) tak mi to pri prehravani TV rozladi tuner[/quote]

S niečím podobným som sa ešte nestretol, ale na tvojom mieste by som skúsil na jednej alebo oboch tých mechanikách vypnúť Autoplay prípadne aj Automatické oznamovanie a reštartnúť komp. Možno to pomôže...
Nak (6)|2.1.2006 23:31
To jsem zkousel, bez uspechu...jeste zkusim jiny vykonejsi zdroj (mozna je ten 300W Forton slaby). Jinak uz vazne nevim, neni to nejak extra zavada, spis otravny detail...Nak
Bubi (23)|8.1.2006 21:43
Spravil som nejaké info o tejto karte a o softoch, s ktorými spolupracuje a hodil som to na:

http://bubi.xf.cz/tv_karta.htm

Tiež je tam aj návod na nastavenie FLY 200 TV.
Ivo Mašek (10205)|9.1.2006 07:20
Pokud tu stránku zachováš, tam kde je, a nebudeš ji rušit, dám na ni odkaz v threadu "Než se zeptáte".
Bubi (23)|9.1.2006 17:34
[quote=Ivo Mašek]Pokud tu stránku zachováš, tam kde je, a nebudeš ji rušit, dám na ni odkaz v threadu "Než se zeptáte".[/quote]

Stránka zostane na tom mieste a ešte to plánujem rozšíriť o skúsenosti so zachytávaním a kodekmi + nejaké odkazy, ale rušiť ju určite nebudem.
Mordred (3)|11.1.2006 17:51
Zdravim! Nedavno som si kupil kartu ASUS P7131 Dual... Karta slape v pohode, ale dialkove ovladanie sa mi nepodarilo spojazdnit. Na CDeckach som nenasiel ziadny dodatocny program. Neviete niekto poradit? Ako som si pozeral toto forum tak na tejto stranke http://bubi.xf.cz/tv_karta.htm som sa docital, ze ku karte ASUS P7131 bol nejaky program ASUS REMOTE CONTROL... Nemohli by ste mi ho niekto dat k downloadu na vyskusanie? DIKES
Bubi (23)|11.1.2006 21:55
Program som dal na adresu:

http://bubi.xf.cz/download/asus_remote.zip

Stačí ho rozbaliť do adresára Program Files a spustiť. Adresár má atribút skrytý, takže treba mať zapnuté zobrazovanie skrytých súborov. Program nemá samostatnú inštalačku, nainštaluje sa spolu s ovládačom a spúšťa sa po štarte z registrov:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"RemoteControlAppl"="C:\\Program Files\\ASUS\\ASUS Remote\\RemoteControlAppl.exe"


Jeho nefunkčnosť mohla spôsobiť napríklad odinštalácia niektorého programu od firmy InterVideo, pretože s programami WinDVD a pod. sa takisto inštaluje program pre diaľkové ovládanie s rovnakým názvom.
Mordred (3)|12.1.2006 09:38
Diky strasne moc. Uz to slape. Prehladal som cely komp a po takom subore ani stopa. Chlapci z ASUSu to akosi zabudli pribalit na CD s driverom. Ale sila, ze ku tej istej karte, len analogovej, to dali. Dokonca som aj z ich stranky stahoval novsi ovladac zo 6. januara 2006. A ani to nepomohlo. Este raz diky.
Galdik (5)|14.1.2006 20:45
Zdravim vsetkych
Po odinstalovani sw od Cyberlink pre TV kartu ASUS 7131 Dual a nainstalovani Fly2000TV aj K!TV mi nejde vobec zvuk. Poradte mi niekto co mam nastavit. Zvuk nesiel potom uz ani v povodnom sw My Cinema. Zvukovka je integrovana na doske (ASUS P5LD2) - Realtek HD audio.
rik77 (4)|16.1.2006 12:47
Mal som presne tento istý problém,po nainstalovaní FLy2000TV mi prestal fungovať zvuk.Trapil som sa tým jeden deň a nakoniec som to vyriešil.Tieto softvery ti prestavili nastavenie hlasitosti na TVkarte,tak ze chod do nastavenia zvku do windowse vo vlastnostiach si vyber smesovací zarizení Asus TV a prestav si hlasitosť.Inač zvuk vo Fly2000TV sa mi nepodarilo zvuk rozbehať :-(((
Galdik (5)|16.1.2006 17:59
Rik77 - Vdaka za navod. Ale vyriesil som to inak. Mozno to pomoze aj dalsim. Vo FLY v menu Setings/Audio som zaskrtol volbu "Zachytavat adio zaznam pres interni ADC" s volbou Realtek HD audio output - t.j. interna zvuk. karta na doske. Predtym s volbou Default direct sound device obraz za par sekund sa zacinal trhat, az celkom zamrzol. Po volbe Realtek HD audio output to uz bezi celkom OK. Teraz chcem skusat rozne nastavenia FLY a nahravanie.
jjoy (0)|18.1.2006 09:18
2 Galdik dik za info po zaskrtnuti "Zachytavat audio zaznam pres interni ADC" uz mi tez funguje zvuk,
mam jeste dotaz- nejak neumim nastavit ruzne normy zvuku u jednotlivych kanalu na kabelovce, zatim to delam ze prepinam regiony vzdy pro vsechny programy, ale to je dost nepohodlne, nevite nekdo jak to nastavit?
rik77 (4)|18.1.2006 11:54
mne po zapnutí ADC zvuk len sumí skusal som vsetky nastavenia.Mate prepojenu TV kartu zo zvukokovkou audio káblikom?
Galdik (5)|18.1.2006 12:04
TV karta nie je prepojena so zvukovkou kablikom, lebo zvukova karta je integrovana na zakl. doske. Preto je zaskrtnuta volba interna.
rik77 (4)|20.1.2006 09:06
:-!!! čo tým chcel básnik povedať :-(( čo ma spoločné integrovaná z internou to veru neviem :-R
Galdik (5)|20.1.2006 13:51
Basnik by povedal, :-) ze interna je doska zasunuta v slote PC, integrovana zvuk.d. je sucastou zakl. dosky - nie je to osbitna zvukova doska.
Tak som sa pomylil, ale otazka bola ci je zvukovka prepojena kablikom s TV kartou. Nie je, lebo zvukovka je integrovana na doske. Este neviem stale ci ti ide zvuk. :BB:
rik77 (4)|23.1.2006 11:37
Tak zvuk som po namáhavom nastavovaní rozbehal vo FLY2000 a fungoval cuduj sa svetu presne 10minut.Potom xp zamrzlo ako dáka hra(obraz zmrzol)a po restarte na moje velké potesenie uz nenastartoval(typická modrá obrazovka nastala kritická chyba reštart).Chudacikovy mojmu choručkemu pomohol formát,tak ze teraz fičime na originalnom softe od cyberlingu.Inač za tých desat minut co mi isiel Fly2000 sa mi obraz moc nepácil hlavne v rýchlich scenach sa pomerne rozsypával a dialkový ovládač mi vobec nefungoval(proste ked chcem sledovať TV tak potrebujem luxus a nie stale stávať a prepinať stanice myšou).Jediné čo mi dosť vadí na original softe je nestabilita zvuku,po neakom čase sa zhorší alebo nieje synchrón z obrazom,aké mate s tým skusenosti?
Tayger (3)|26.1.2006 12:50
Já mám p7131 duál a programi naladím v cyberlinku bez problémů. Používám kabelovku a obraz je proto bez problémů, ale ten zvuk. Na kanálech Primy, Novy a ČT1 mi jede úplně skvěle ale na ostatních 21 buď chrčí nebo nejede vůbec. Propojku ke zvukovce jsem už také zkoušel ale bez efektu. Čet jsem že by měla být ta zvukovka kompatibilní jak zjistím, že C-Media je kompatibliní? :-(( :-((
Ivo Mašek (10205)|26.1.2006 20:17
Musíš někde najít nějaký fígl (u leadteku to je tl. "A"), jak říci programu, že na některé stanice musí použít PAL_BG a na jiné stanice zase PAL_DK.
Bubi (23)|26.1.2006 23:12
[quote=Tayger]Na kanálech Primy, Novy a ČT1 mi jede úplně skvěle ale na ostatních 21 buď chrčí nebo nejede vůbec. Propojku ke zvukovce jsem už také zkoušel ale bez efektu.[/quote]
Stiahni si novy ovládač verziu 13.3.11 opravuje chybu s rozoznaním zvukovej normy PAL BG/DK. Tu máš priamy link (5,7MB):
http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/vga/tvtuner/MyCinema_13-3-11.zip
Thorvald (0)|28.1.2006 08:03
Zdravím.
Mám P7131 dual a nainstalované nejnovější ovladače 13-3-11.
Jedu na Fly 2000 v analogu.
Propojil sem kartu se zvukovkou kabelem ale zvuk mi jde jen z jedné bedny.
Bez propojovacího kabelu mi nešel vůbec.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
Bedo (6)|28.1.2006 10:49
Ja mam Asus 7135 pri ktorom sice kablik bol, ale mam dojem ze nie je poprepajany na konektoroch tak ako je to u kablikoch pouzivanych na prepojenie CD-Rom so zvukovkou. Skus si to overit a pripadne na konektore prehodit, staci ti na to ihla a trocha zrucnosti.
Thorvald (0)|30.1.2006 17:14
Dík moc za radu.
Přehodil sem jeden konektor a vše jede jak má :)
Tayger (3)|1.2.2006 10:57
Přeinstalací novými ovladači se to opravdu spravilo.
Ještě jeden typ. Asus P7131 Dual se dá rozchodit i na 1GHz procesoru.
(Samozřejmě analogový signál)
kuko61 (257)|2.2.2006 04:16
Ja mam za sebou vyse tyzdenne skusenosti s Asus P7131 Dual.

Doma som skusal tyzden analogovu cast (digi signal tam mam velmi slaby). S kvalitou analogoveho obrazu som bol spokojny, subjektivne sa mi zda lepsi ako na Fly TV Platinum+FM s SAA7135. Trochu som sa v programoch potrapil s nastavenim zvuku, kedze som ju neprepajal so zvukovkou kablikom, ale nakoniec som ju rozbehol vo FLY2000, ChrisTV, iuVCR, K!TV (a aj v dodavanom PowerCinema, co je vsak pre mna strasny soft, tak isiel z PC prec). V ATV2000 a v Intervideo DVD Recorderi sa mi zvuk nastavit nepodarilo.
Kazdy den som naprogramoval na nahravanie niekolko blokov od 30 minut do 2h. Najstabilnejsie sa choval iuVCR, ktory nahral vsetko, pri FLY2000 a ChrisTV sa obcas stalo, ze sa zaznam v polke nastaveneho casu prerusil, alebo sa niekedy nahravanie vobec nespustilo. Nahraval som do Xvidu, zvuk PCM. PC stihalo grabovat aj pri plnom rozliseni (P4 2,4GH, 512MB RDRAM)
Pokial ide niekomu len o analogovy prijem, koli bezproblemovejsej spolupraci s alternativnymi softami skor odporucam kartu s SAA7134 alebo 7135 (napr to FlyTV Platinum+FM)

Dnes som kartu zobral do roboty, aby som odskusal DVB-T. Mame priamy vyhlad na Kamzik, takze signal je 100%. Vyskusal som program MyTheatre. Signal nasiel bez problemov, pripojil som len dodavanu antenku. Obraz je super, trochu som sa hral aj s MPEG dekodermi, nejaky vacsi rozdiel som nezbadal, plus ma u mna Elecard a Nvidia dekoder, lebo sa da v jeho preferenciach nastavit svetlost obrazu (len skoda ze nie aj kontrast, aj ked Nvidia dekoder tuto moznost ma, len to nic nerobi) Nahravanie vysielania je na PC 1,8GH do MPEGu absolutne bez problemov, vytazenie procesora sa pri nahravani vobec nezvysilo, pohybovalo sa okolo 40-50%, tak ako len pri pozerani TV.

Este som kartu skusil rozbehnut na tom istom kompe pod Win2000, ale bezuspesne, skusal som softy, ktore som spominal vyssie, aj ked v Device Manageri vsetko vyzeralo po nainstalovani ovladacov v poriadku, nepodarilo sa mi nic naladit.
POLIS (1)|10.2.2006 16:28
mate nekdo jeste plz ten software pro ovladac ? uz nejde stahnout ... diky

[quote=Bubi]Program som dal na adresu:

http://bubi.xf.cz/download/asus_remote.zip

Stačí ho rozbaliť do adresára Program Files a spustiť. Adresár má atribút skrytý, takže treba mať zapnuté zobrazovanie skrytých súborov. Program nemá samostatnú inštalačku, nainštaluje sa spolu s ovládačom a spúšťa sa po štarte z registrov:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"RemoteControlAppl"="C:\\Program Files\\ASUS\\ASUS Remote\\RemoteControlAppl.exe"


Jeho nefunkčnosť mohla spôsobiť napríklad odinštalácia niektorého programu od firmy InterVideo, pretože s programami WinDVD a pod. sa takisto inštaluje program pre diaľkové ovládanie s rovnakým názvom.[/quote]
Bubi (23)|10.2.2006 19:11
[quote=POLIS]mate nekdo jeste plz ten software pro ovladac ? uz nejde stahnout ... diky[/quote]

Sorry, omylom som ho zmazal, uz je tam znova.

http://bubi.xf.cz/download/asus_remote.zip
Devaster (477)|12.2.2006 15:06
[quote]Nahravanie vysielania je na PC 1,8GH do MPEGu absolutne bez problemov, vytazenie procesora sa pri nahravani vobec nezvysilo, pohybovalo sa okolo 40-50%, tak ako len pri pozerani TV. [/quote]

pretoze sa nic nekomprimuje , len sa uklada hotovy MPEG stream ...
vypni si prehravanie pocas nahravania a zataz ti nevyleze nad 15 % ...
bara3v3ku (2)|4.3.2006 11:18
V prípade, že Vám to nefunguje skúste zmeniť pozíciu v PCI slote - prehodiť do iného. Je dobré ak má karta priradené vlastné IRQ a nedelí sa oň s iným zariadením. Mne sa to stalo a FLY síce šlo, ale pri prehrávaní vyťažovalo CPU na 100 percent.[/quote]


No cital som forum "ASUS MyCinema P7131" (FLY 2000 TV ) a vsetko slape vpohode az nato ze mi slape procak na 100% pri pozerani, skusal som aj menit poradie v PCI slotoch ako bolo pisane ale stale pri pozerani TV ma CPU fullBulič nepodarilo sa mi najst v spravcovi ta tabulka z IRQ rozhraniami ako je na obrazku tu na webe ale viem ze nech je v ktorom kolvek PCI slote stale zdiela IRQ z nieakym HW. Co stym ? iny prehravac ako FLY 2000 TV ? mam Intel Celeron 2,4Ghz 512Ram GeForce 5200
StD (8612)|4.3.2006 12:59
Zkus to nastavit schválně na sdílení IRQ s GK a uvidíš, jaká bude výrazná změna... Já mám TVkartu úmyslně na sdíleném IRQ5 nastaveno manuálně v BIOSu (tj. bez APIC) a vše je v pohodě (podle výpisu OS mi na tom přerušení "visí" hned 5 systémových prostředků) :BB:
bara3v3ku (2)|4.3.2006 15:40
No tak konecne sa mi podarilo vsetko zprevadzkovat tak aby bolo ALL OK. Neodporucam stahovat poslednu verziu FLY 2000 TV 2.38 RC2 ale v2.36 mam procesor 2,4 Ghz ale pri tej najnovsej verzii mi slapal stale na 100% a v starsej mi ide na max 20% pri sledovani TV a nepomohly ani prehadzovanie karty v PCI slotoch. Proste len starsia verzia FLY.. Tak nech vam sluzi :-D :-)-
Devaster (477)|4.3.2006 17:35
ja s nou nemam problem ...