Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zadrhávání nagrabovaných mpegů

j_k_tvf (34)|18.12.2005 18:18
Poprvé jsem použil novou kartu Leadtek a zdigitalizoval jsem si staré nahrávky z videokamery (VHS-C).
Převedl jsem je do formátu DVD mpeg-2 codec, audio codec mpeg-1 Audio Layer II.
Všimnul jsem si, že v některých částech mpegů se video zadrhne a pak pokračuje dál. :-((
Dá se ten problém nějak vyřešit?
Na originální nahrávce (kazetě) tento problém není. Problém je až v nagrabovaném mpegu.
Mám Win XP SP 2, Intel Celeron 2,7 GHz, 768 MB RAM.

Díly za tipy.
Jano (592)|18.12.2005 19:01
no dosť malo ramky - niečo otvoriš a framy su v keli alebo vysoky bitrat.tok
skus nahrať do avi a potom prekonvektovať do mpgu je to pracnejšie ale kvalita bude určite lepšia
na koľko % ti šlapal procesor?
Cez TV kartu som skušal aj ja nic moc -potom som to robil cez digitalnu kameru to bolo mooc stabilnejšie
StD (8612)|18.12.2005 19:13
...no já bych si to tipnul na přehozené půlsnímky - v čem že je to nagrabováno a v čem přehráváno? RAM má na přehrávání Mpeg2 až až.
j_k_tvf (34)|18.12.2005 19:38
RAM vypada v pohode, ale procesor bezi na 100%

Jak to mam nahrat do AVI - myslis nekomprimovany AVI?
Pouzil bych na to Virtualdub, ale nevim kolik mista na disku potrebuji na 30 min.

[quote=Jano]no dosť malo ramky - niečo otvoriš a framy su v keli alebo vysoky bitrat.tok
skus nahrať do avi a potom prekonvektovať do mpgu je to pracnejšie ale kvalita bude určite lepšia
na koľko % ti šlapal procesor?
Cez TV kartu som skušal aj ja nic moc -potom som to robil cez digitalnu kameru to bolo mooc stabilnejšie[/quote]
Jano (592)|18.12.2005 19:48
Na ful pal cca 40Gb nekomprimované
j_k_tvf (34)|18.12.2005 19:51
všimnul jsem si, že se občas zadrhne i obraz když se dívám na televizi
je na to opravdu 2,7 GHz málo? :-?
StD (8612)|18.12.2005 19:56
Pánové!! Dotazy i odpovědi bych prosil konkrétněji. Zatím tady nezaznělo ani ťuk o tom, odkud a jak čím v jakém formátu z čeho že se ta škubající videa berou a už se dělají výsledné počty a soudy...
j_k_tvf (34)|18.12.2005 20:11
V úvodu jsem psal:
karta Leadtek konkrétněji WinFast TV2000 Xp Expert
odkud a jak:
převod z VHS-C do mpeg2 pomocí aplikace dodané ke kartě konkrétně WinFast PVR (volba formátu pro záznam DVD)
berou se z kamery VHS-C kamery Grundig
--------------

Díky
Jano (592)|18.12.2005 20:18
Tv karty bohžiaľ nie sú tým pravým orechovým na naberanie videa
ale keď už skús trebars format svcd ten by mal ísť pri menšej záťaži procesora ak ti to trhať nebude tak je to tým procesorom nestiha
zvuk sa ti nerozchadza ?
StD (8612)|18.12.2005 20:24
No sláva, to už ti aspoň bude moci Ivo Mašek ukázat správné nastavení pro WinFasta, ale jak říkám (opakuji se), z kamery ti to jde LowerFieldFirst (LFF) v interlaci a chceš-li to dát na DVD, musí to být UFF (UpperFieldFirst), na to pozor! Při přehrávání v PC by to teoreticky mělo být jedno, ovšem to by se onen codec musel chovat korektně. To zadrhávání se děje i jinde?
Milosbb (889)|18.12.2005 20:28
RAM 768 MB stačí v pohode, to 100 %-né vyťaženie procesora je problém.
Pri grabovaní musíš povypínať všetky zbytočné procesy a programy na pozadí, to znamená aj antivírus atď.

Nekomprimované avi má - 1 hod. YUV cca 80 GB a RGB cca 110 GB to všetko pri nastavaní rozlíšenia 768x576, teda maximum.
----------------
Ivo Mašek (10205)|18.12.2005 20:29
Kdyby bitrate snížil na 6000 a nedával nejvyšší kvalitu, tak by to i šlo. Na PC samozřejmě nic jiného nepoužívat. Systém se nesmí zabývat ničím jiným.
StD (8612)|18.12.2005 20:33
...jen dodávám: při "nabírání" (grabování) je zaškubávání obrazu normální... Záznam potom hraje plynule. Tudíž neházet hned flintu do žita...
j_k_tvf (34)|18.12.2005 20:43
Jak mohu snížit bitrate ve WinFast PVR?
Nastavil jsem si formát pro záznam DVD, abych dosáhl co možná nejvyšší kvalitu i tak nekvalitní nahrávky z VHS-C. Má to smysl pro VHS-C?
Prohlížel jsem si mpegy, které jsem nagraboval a zjistil jsem, že některé se zadrhávají méně a jiné více. Jako laik se domnívám, že příčina bude ve vytížení procesoru.

Děkuji

[quote=Ivo Mašek]Kdyby bitrate snížil na 6000 a nedával nejvyšší kvalitu, tak by to i šlo. Na PC samozřejmě nic jiného nepoužívat. Systém se nesmí zabývat ničím jiným.[/quote]
StD (8612)|18.12.2005 20:49
Krucifix: Tak zkus nejprve přehodit to pořadí: SWAP FIELDS v čemkoli na úpravu videa, máš-li něco... A úplně jako první sem postni png-obrázek toho, co ti na ten tvůj Mpeg vypíše BitrateViewer! Tohle je jak dát dítěti do ruky nůž... Sakrisch lidi, vzpomeňte si na toho blba Uljanova, co říkal!

P.S. Jinde se to jmenuje třeba Field Order.
Milosbb (889)|18.12.2005 20:52
Ešte dodám, že ja pri grabovaní vypínam aj preview (náhľad) a prehrávané video radšej sledujem na TV v malom okne (PIP) alebo pri grabovaní z kamery priamo na LCD kamery, aby som vedel, kedy vypnúť grabovanie. Vypnutím preview kleslo vyťaženuie CPU o cca 5%. A ver tomu, aj to tých pár percent pomôže. Len teraz neviem, či sa dá na Leadtek-u vypnúť preview. Na mojej TV karte s chipom Philips SAA 7134 to vypnúť ide.

--------------------
j_k_tvf (34)|18.12.2005 20:54
Díky
Ta interlace se dá nastavit softwarově kde prosím?
To zadrhávání se projevuje pouze v nagrabovaných mpeg2 souborech.

[quote=StD]No sláva, to už ti aspoň bude moci Ivo Mašek ukázat správné nastavení pro WinFasta, ale jak říkám (opakuji se), z kamery ti to jde LowerFieldFirst (LFF) v interlaci a chceš-li to dát na DVD, musí to být UFF (UpperFieldFirst), na to pozor! Při přehrávání v PC by to teoreticky mělo být jedno, ovšem to by se onen codec musel chovat korektně. To zadrhávání se děje i jinde?[/quote]
Ivo Mašek (10205)|18.12.2005 21:03
[quote=j_k]Jak mohu snížit bitrate ve WinFast PVR?[/quote]
Já měl Experta, ale ty záložky by měly býti podobné i u PVR2000:


Alf (888)|18.12.2005 21:07
j_k
Jednoznačně Ti vypadávají snímky. Podívej se na vytížení CPU když negrabuješ a pokud je vysoké, přes Správce úloh si zkontroluj co Ti běží na pozadí. Dalším problémem může být to, že disk, na který grabuješ, je systémový a ještě k tomu je na něm stránkovací soubor. To pak nesmíš po dobu grabování na PC pomalu ani sáhnout, aby Ti navypadávaly snímky. Pokud máš možnost, grabuj na jiný disk, než je systém (myšleno fyzický disk, ne logický).
StD (8612)|18.12.2005 21:13
Tak správně! Back to Basics! Nechť nejprve tazatel popíše podrobně svou HW/SW situaci... Já předpokládal, že stať "Než se zeptáte" má už podrobně nastudovanou. :-((( :-G
StD (8612)|18.12.2005 21:26
Důležitý je ten oddíl Scan Type. Já používám ZigZag, ale i Alternate je OK. Ten výpis se zdá býti naprosto v pořádku (i když ta kvantisace je hodně vysoká).
Edit: Tomuto předcházel obrázek, který jaksi zmizel...
j_k_tvf (34)|18.12.2005 21:30
Díky za tip, tohle se rozhodně hodí vědět.
Vyzkouším na jiný fyzický disk. :-)

[quote=Alf]j_k
Jednoznačně Ti vypadávají snímky. Podívej se na vytížení CPU když negrabuješ a pokud je vysoké, přes Správce úloh si zkontroluj co Ti běží na pozadí. Dalším problémem může být to, že disk, na který grabuješ, je systémový a ještě k tomu je na něm stránkovací soubor. To pak nesmíš po dobu grabování na PC pomalu ani sáhnout, aby Ti navypadávaly snímky. Pokud máš možnost, grabuj na jiný disk, než je systém (myšleno fyzický disk, ne logický).[/quote]
Ivo Mašek (10205)|18.12.2005 21:33
[quote=StD]Edit: Tomuto předcházel obrázek, který jaksi zmizel...[/quote]
Oni tu byly dva obrázky. Nevím kde jsou.
StD (8612)|18.12.2005 21:34
Tak se podívej pod vykřičníky pro Mody...
j_k_tvf (34)|18.12.2005 21:40
Díky za všechny informace.
Má odpověď se mi nějak zduplikovala, tak jsem ji odstranil.

Ano máte pravdu Než se zeptáte jsem si měl nejdříve prostudovat, mezery doplním.



[quote=StD]Důležitý je ten oddíl Scan Type. Já používám ZigZag, ale i Alternate je OK. Ten výpis se zdá býti naprosto v pořádku (i když ta kvantisace je hodně vysoká).
Edit: Tomuto předcházel obrázek, který jaksi zmizel...[/quote]
StD (8612)|18.12.2005 21:48
Při autorisaci/masteringu by to asi chtělo trochu srovnat ty "špičky" (Peak) směrem dolů, je tam přes 8000 a to v součtu s audiem by mohlo dělat přehrávačům /playerům/ potíže = což by mohl být jako projev právě těch "záškubů" v dotazu... Zkoušej to v MPC, ten když se kousne, tak je rozhodně chyba ve streamu nebo v DVD-navigatoru (= Qdvd.dll ve Win; když už je to předělané na DVD-formát)
j_k_tvf (34)|18.12.2005 21:49
Děkuji za radu, nastavení profil záznamu jsem naprosto přehlédl.
Co za nasteveni byste doporučil pro to stažení z VHS-C?

Použil jsem toto:



[quote=Ivo Mašek][quote=j_k]Jak mohu snížit bitrate ve WinFast PVR?[/quote]
Já měl Experta, ale ty záložky by měly býti podobné i u PVR2000:

[/quote][/img]
StD (8612)|18.12.2005 21:51
WinFast ani kameru nevlastním, tak to musí poradit jiní.
Ivo Mašek (10205)|18.12.2005 21:55
No, je to malinko odlišný od Experta. Asi bych si vyzkoušel video kompresi - jak se to bude chovat.
Profil formátu jsem nikdy neměl na DVD.
j_k_tvf (34)|18.12.2005 21:56
Jasně to byl dotaz na pana Iva.

Jinak v MPC se to zadrháva taky.
Vyzkouším to znovu nagrabovat na jiný HD a vypnu všechny procesy co půjdou a dám vědět, zda to pomohlo.

JINAK DĚKUJI VŠEM ZA RADY A POMOC

[quote=StD]WinFast ani kameru nevlastním, tak to musí poradit jiní.[/quote]
StD (8612)|18.12.2005 21:59
No, já bych také moc neriskoval s VBR /viz výše v tom nastavení/ a nastavil tam CBR 6500 a bylo by vystaráno...
vladoc (456)|19.12.2005 22:41
j_k

Chcel som vidieť záťaž CPU pri nastavení "Video kompresie" rovnej 1000 a "výslednej datovej kvalite" rovnej 10000 Kbps, VBR. Formát DVD. 720x576(WinFast PVR 3.0.10.73). Mne sa pohybuje záťaž CPU od 60% do 72%. Zachytené video bolo plynulé.
Príčina problému je vysoká záťaž CPU.
Mne sa to už stalo. CPU pri hociktorom programe bolo vyťažené na 100%. Reinštaloval som OS a všetko bolo OK.
Skús najskôr vyčistiť OS a defragmentovať HDD.
---------------------------------------------------------------------------------
XP+SP2, Intel P4A 1,8 & 2,5 GHz, ASUS P4P800-X, 1 GB RAM, MSI GeForce4 MX 440 (64 MB), Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200, 2MB), WinFast TV2000 XP Expert
j_k_tvf (34)|19.12.2005 23:03
vladoc

Taky si myslim ze je to v pretizeni procesoru.
OS mam ciste nainstalovany - zrovna jsem delal novou instalaci XP nez jsem instaloval kartu.
Vyzkousim to nagrabovat znovu a dam vedet jak to dopadlo.
Je lepsi nechat nastaveni VBR?
Video kompresi jsem nenastavoval, je lepsti to nastavit?
Na jakou hodnotu?
Diky


[quote=vladoc]j_k

Chcel som vidieť záťaž CPU pri nastavení "Video kompresie" rovnej 1000 a "výslednej datovej kvalite" rovnej 10000 Kbps, VBR. Formát DVD. 720x576(WinFast PVR 3.0.10.73). Mne sa pohybuje záťaž CPU od 60% do 72%. Zachytené video bolo plynulé.
Príčina problému je vysoká záťaž CPU.
Mne sa to už stalo. CPU pri hociktorom programe bolo vyťažené na 100%. Reinštaloval som OS a všetko bolo OK.
Skús najskôr vyčistiť OS a defragmentovať HDD.
---------------------------------------------------------------------------------
XP+SP2, Intel P4A 1,8 & 2,5 GHz, ASUS P4P800-X, 1 GB RAM, MSI GeForce4 MX 440 (64 MB), Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200, 2MB), WinFast TV2000 XP Expert[/quote]
j_k_tvf (34)|20.12.2005 17:25
Cely problem byl v pretizeni procesoru - takze tomu bylo tak jak jsem se ze zacatku domnival. Vse tomu nasvedcuje.
Nemusel jsem tedy provadet zadna nastaveni.
Po nagrabovani z 1. pasky se zda byt vse v naprostem poradku.
Uvidime co bude dal.
Po vypnuti vsech zbytecne bezicich procesu pro tuto akci mi bezelo zatizeni procesoru cca 60 - 70%.


[quote=j_k]vladoc

Taky si myslim ze je to v pretizeni procesoru.
OS mam ciste nainstalovany - zrovna jsem delal novou instalaci XP nez jsem instaloval kartu.
Vyzkousim to nagrabovat znovu a dam vedet jak to dopadlo.
Je lepsi nechat nastaveni VBR?
Video kompresi jsem nenastavoval, je lepsti to nastavit?
Na jakou hodnotu?
Diky


[quote=vladoc]j_k

Chcel som vidieť záťaž CPU pri nastavení "Video kompresie" rovnej 1000 a "výslednej datovej kvalite" rovnej 10000 Kbps, VBR. Formát DVD. 720x576(WinFast PVR 3.0.10.73). Mne sa pohybuje záťaž CPU od 60% do 72%. Zachytené video bolo plynulé.
Príčina problému je vysoká záťaž CPU.
Mne sa to už stalo. CPU pri hociktorom programe bolo vyťažené na 100%. Reinštaloval som OS a všetko bolo OK.
Skús najskôr vyčistiť OS a defragmentovať HDD.
---------------------------------------------------------------------------------
XP+SP2, Intel P4A 1,8 & 2,5 GHz, ASUS P4P800-X, 1 GB RAM, MSI GeForce4 MX 440 (64 MB), Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200, 2MB), WinFast TV2000 XP Expert[/quote][/quote]
vladoc (456)|20.12.2005 21:34
j_k
Ja používam profil formátu pre záznam "DVD"
Nastavenie profilu je u mňa takéto:
Video kodek: MPEG-2 Codec
Rozlíšenie záznamu 720x576 PAL
Bitrate režim: VBR
Typ video kompresie: 700
Výsledná datová kvalita (Kbps): 7000
Zaškrtnuté políčko: Záznam audia
Hlavný prúd: Audio
j_k_tvf (34)|21.12.2005 09:24
Diky vladoc

Jeste jedna poznamka:
Prisel jsem na jednu vec.
Kdyz jsem povypinal vsechny zbytecne procesy pred grabovanim - jak jsem psal, tak si grabovani bralo cca tech zminenych 60% a neco.
Tak jsem vypnul monitor a sel si po sve praci.
Nedalo mi se ale prubezne divat jak grabovani probiha z hlediska zatezovani procesoru.
Ve spravci uloh jsem zjistil, ze zatizeni po nekolika minutach nabehlo na krizovych 90 - 95 %.
Ve spravci uloh jsem zjistil, ze NECINNE PROCESY SYSTEMU si zacly "brat" cca 30% vykonu procesoru :-((
-------
Jakmile jsem vzal do ruky mys a zahybal s ni, tak vse spadlo na puvodnich cca 60 % zatizeni procesoru a bylo to OK.
Nevis co za necinne procesy se spousti - tohle je pro mne zatim neznama vec.

Jinak bych musel sedet u PC a hybat s mysi, aby se mi zatizeni procesoru diky NECINNYM PROCESUM SYSTEMU nezvedlo. :-?



[quote=vladoc]j_k
Ja používam profil formátu pre záznam "DVD"
Nastavenie profilu je u mňa takéto:
Video kodek: MPEG-2 Codec
Rozlíšenie záznamu 720x576 PAL
Bitrate režim: VBR
Typ video kompresie: 700
Výsledná datová kvalita (Kbps): 7000
Zaškrtnuté políčko: Záznam audia
Hlavný prúd: Audio[/quote]
vladoc (456)|21.12.2005 11:56
j_k
V správcovi úloh systému Windows "Procesy" uvidíš, čo ti odoberá z výkonu, keď klikneš na proces pravým tlačítkom myši, tak mu môžeš zmeniť prioritu, alebo ho ukončiť.
\/
Pozor na dôležité procesy.
\/
Nejaký program sa ti môže spúšťať na pozadí (antivírový - môže si vytvárať databázu, niektoré programy môžu cez internet posielať a prijímať data atď... )
Milosbb (889)|21.12.2005 17:37
A hlavne si zruš screensaver alebo ako sa to volá.
vladoc (456)|22.12.2005 08:14
[quote=Milosbb]A hlavne si zruš screensaver alebo ako sa to volá.[/quote]

Upresni, čo si chcel povedať!
Milosbb (889)|22.12.2005 16:59
vladoc
Jakmile jsem vzal do ruky mys a zahybal s ni, tak vse spadlo na puvodnich cca 60 % zatizeni procesoru a bylo to OK.
Nevis co za necinne procesy se spousti - tohle je pro mne zatim neznama vec.


reagoval som na toto, myslím že to zbytočné zaťaženie procesoru spôsobuje screensaver - teda šetrič obrazovky, ak ho má j_k nainštalovaný

----------------------------
vladoc (456)|22.12.2005 18:10
Milosbb
Ďakujem, tak už tomu rozumiem.
j_k_tvf (34)|26.12.2005 09:23
Jasne vsechny procesy (zbytecne) jsem behem grabovani zrusil - zda se to byt v poradku. Docilil jsem tedy toho, ze mpegy jsou bez obcasnych vypadku snimku.
Nyni jsem se pustil rekneme do finalniho kroku - vytvorit DVD nebo SVCD.
Zkousel jsem oboji a prisel jsem na tento problem:

Pokud prehravam vytvorene DVD v PC, tak je video pekne plynule jak ma byt.
Prehravam-li video na mem DVD prehravaci, tak je video trhane (pri pohybu) - vypadat to, ze prehravac to nestiha prehravat (jak DVD tak i SVCD).
Vyzkousel jsem to i na jinem DVD prehravaci a tam se to chova stejne.
Nevite cim to muze byt? :-?

Otestoval jsem si to na prepisovatelnem DVD a CD - ma to na to vliv?

Dekuji
Milosbb (889)|26.12.2005 12:07
j_k

Nevite cim to muze byt?

1.)Použitím nekvalitného authoringového programu ?
2.)Použitím nekvalitnej vypalovačky ?
3.)Použitím nekvalitného média ?
4.)Interlace ?
5.)Nízky bitrate ?
6.)Dve hodiny na jedno DVD ?

To všetko môže byť dôvodom a ešte omnoho viac, profíci sa určite ozvú

--------------
vladoc (456)|26.12.2005 20:25
j_k
Ako vieš, že vypadli snímky?
Nasty_tvf (568)|26.12.2005 20:46
[quote=j_k]J

Pokud prehravam vytvorene DVD v PC, tak je video pekne plynule jak ma byt.
Prehravam-li video na mem DVD prehravaci, tak je video trhane (pri pohybu) - vypadat to, ze prehravac to nestiha prehravat (jak DVD tak i SVCD).
Vyzkousel jsem to i na jinem DVD prehravaci a tam se to chova stejne.
Nevite cim to muze byt? :-?

Dekuji[/quote]

Nečetl jsem sice tu diskuzi moc od začátku, ale jestli je v PC přehrávání plynulé a na TV se cuká, tipoval bych prohozené půlsnímky. (Upper field first zkus před enkódováním zaměnit za Lower field first nebo naopak)
j_k_tvf (34)|27.12.2005 07:42
[quote=Milosbb]j_k

Nevite cim to muze byt?

1.)Použitím nekvalitného authoringového programu ?
[color=blue]Ulead VideoStudio 8 SE DVD[/color] - ktery je kvalitni?
2.)Použitím nekvalitnej vypalovačky ?
[color=blue]TEAC DV-W58G-A[/color]
3.)Použitím nekvalitného média ?
[color=blue]Verbatim DVD+RW, 4,7 GB, 4x 120 min.[/color]
4.)Interlace ?
[color=blue]Nenastavoval jsem[/color]
5.)Nízky bitrate ?
[color=blue]6000 v Ulead VideoStudio 8 SE DVD jsem ho pri vytvareni DVD nenastavoval - nenasel jsem moznost nastaveni[/color]
6.)Dve hodiny na jedno DVD ?
[color=blue]Tak nejak[/color] :-(


To všetko môže byť dôvodom a ešte omnoho viac, profíci sa určite ozvú

--------------[/quote]
j_k_tvf (34)|27.12.2005 07:44
Ja to nevim, je to jen domenka.
Vypadly nebyl asi ten spravny vyraz jak popsat chovani videa pri prehravani v DVD prehravaci. Spis pri pohybu se napr. postava trhane rozmazne.
Diky
[quote=vladoc]j_k
Ako vieš, že vypadli snímky?[/quote]
j_k_tvf (34)|27.12.2005 07:47
Díky za tip.
Kde se toto nastavení dá prosím provést?
Při grabování videa z pásky nebo před samotným vytvářením DVD ve video editačním programu?

[quote=Nasty][quote=j_k]J

Pokud prehravam vytvorene DVD v PC, tak je video pekne plynule jak ma byt.
Prehravam-li video na mem DVD prehravaci, tak je video trhane (pri pohybu) - vypadat to, ze prehravac to nestiha prehravat (jak DVD tak i SVCD).
Vyzkousel jsem to i na jinem DVD prehravaci a tam se to chova stejne.
Nevite cim to muze byt? :-?

Dekuji[/quote]

Nečetl jsem sice tu diskuzi moc od začátku, ale jestli je v PC přehrávání plynulé a na TV se cuká, tipoval bych prohozené půlsnímky. (Upper field first zkus před enkódováním zaměnit za Lower field first nebo naopak)[/quote]
Nasty_tvf (568)|27.12.2005 10:34
Pokud nahráváš do mpegu, tak by to asi chtělo nastavit před grabováním, protože pak už se s videem kromě authoringu vlastně nic neprovádí. Pokud nahráváš do avi, dá se to přehodit až před enkódováním, ale musíš si to vypátrat podle konkrétních programů, ktere používáš. Taky se to jmenuje v různých softech různě: někde Upper field, někde Top field, A nebo B ,.... ,

Ale jak tak koukám zpátky, totéž ti tu radil už Std někdy před týdnem :-)
j_k_tvf (34)|27.12.2005 10:49
Díky
Používám WinFast PVR orig SW pro kartu WinFast TV2000 XP Expert.
Tuto možnost nastavení jsem právě nikde v konfiguraci nenašel.

[quote=Nasty]Pokud nahráváš do mpegu, tak by to asi chtělo nastavit před grabováním, protože pak už se s videem kromě authoringu vlastně nic neprovádí. Pokud nahráváš do avi, dá se to přehodit až před enkódováním, ale musíš si to vypátrat podle konkrétních programů, ktere používáš. Taky se to jmenuje v různých softech různě: někde Upper field, někde Top field, A nebo B ,.... ,

Ale jak tak koukám zpátky, totéž ti tu radil už Std někdy před týdnem :-)[/quote]