Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: PANASONIC DMR ES10EG a digitalizace

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Uvažuji o koupi tohoto rek.
    Jedno z kriterii je převod z analogové kamery na DVD.Známy mi cvičně na Panasonik combu (typ nevím) natahl cca 10min. z kamery a výsledek byl ucházejíci,"pouze" každé 2min. obraz na chvilku zrychlil !! Jako by doháněl zvuk nebo co!?
    Máte taky takovou zkušenost?
    Bude asi rozdíl u DMR ES10 která má Hybridní VBR
    a vyšších modelů které mají nějaký lepší!??
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Jestli při přehrávání z kamery vypadávají snímky, tak je jasný, že se to tomu DVD rekordéru moc nelíbí.

A HybridVBR je tuším u všech nových modelů (snad i vypínatelný) a jeho podstatou je pouze snížení rozlišení - takže žádný lepší nebo horší nehrozí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Já jen že u recenze na [url]http://www.cdr.cz/a/13668/7[/url]
    se udává že mezi některými enkordery rozdíly v typu jsou.A nějak mě mátlo ,že se píše o „SuperVBR“. :-? [/url]

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Tak pořád si nejsem jistý co mi vyhoví.
    Mám za to,že ES 10 by na občasné nahrání z televize na RAMku a digitalizaci mých starých analogu z kamery mohl stačit.
    co se týka přehrávání originalních DVD,bude znatelný rozdíl v kvalitě obrazu,když panas.má videopřevodník nějakých 54 / 12 MHz/bit
    a některé přehrávače mají 108 etc..???

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Dneska večer jsem měl tu čest si jej u známého letmo osahat a musím říct, že jsem nadšen kvalitou záznamu. Známý nahrál z TV asi minutové sekvence ve všech módech a pak mi je pouštěl. Musel jsem se hodně štípnout, jestli se mi to nezdá, kvalita obrazu byla i u nejvíc komprimovaného módu subjektivně daleko nad záznamem na VHS.
    Možná by to chtělo názor přímo nějakého vlastníka, který by mohl popsat vlastní (dlouhodobější) zkušenosti.

Registrace
    Mar 2004

Tak tos měl asi nějakou divnou VHSku, protože EP 6(8) hodin je oproti VHS příšerný. U DVD rekordéru je max. 120 minut (SP) a úplně v nouzi ještě LP (4hod.).

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Tak tos měl asi nějakou divnou VHSku, protože EP 6(8) hodin je oproti VHS příšerný. U DVD rekordéru je max. 120 minut (SP) a úplně v nouzi ještě LP (4hod.).
    V tom případě jsem asi úplně slepý, protože ze tří metrů nebylo na 63cm TV poznat rozdíl mezi SP a LP a na EP se dalo v pohodě dívat, žádné "kostičky" a "fleky", jak mě někteří strašili.

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

filo01: asi ano, EP je naprosto nepoužitelné pro záznam, datový tok už je tak malý, že je nutno snížit i rozlišení a to vidět rozhodně je...
    Stačí o něco méně kvalitní příjem TV (šum v obraze, který při sledování TV skoro ani není vidět) a ani XP si s tím neporadí a při velkých změnách v obraze budeš mít "kostek" až ti to nebude milé. Ale kdo nechce vidět, tak neuvidí kostky ani kdyby záznam vypadal jak přímý přenos z Legolandu.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od filo01
    V tom případě jsem asi úplně slepý, protože ze tří metrů nebylo na 63cm TV poznat rozdíl mezi SP a LP a na EP se dalo v pohodě dívat, žádné "kostičky" a "fleky", jak mě někteří strašili.
    Kdybych neměl ty DVD rekordéry od Panasonicu hned 2 (z nichž jeden používá u LP 352x576 a druhý 704x576, přičemž u EP je to shodně 352x288), tak bych ti možná i věřil. Ale takhle sorry...

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Hmm, tak nevím, popisuju co jsem viděl, váš názor vám vyvracet nebudu, odborník v této oblasti opravdu nejsem. Možná se to jinak jeví na monitoru/LCD, ale na té TV to bylo (pro mé oči) naprosto dostačující. Tím bych to uzavřel.

Registrace
    Mar 2004

Vysvětlení je nejspíš v tom, žes nikdy neviděl VHSku reprodukovanou přes TBC a hlavně nahranou na pořádné mašině - pak se ti srovnání s např. VHS Daewoo, LG, Funai (apod. hrůzy) může jevit jako zavádějící. Každopádně u VHSky (u žádné) nikdy neuvidíš artefakty způsobené nízkým datovým tokem (tzv. kostičky), zatímco u DVD rekordérů (a TV vysílání) bohužel ano.

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Vysvětlení je nejspíš v tom, žes nikdy neviděl VHSku reprodukovanou přes TBC ...
    To teda neviděl, TBC je pro mě maximálně zkratka tuberkulózy
    Srovnával jsem moji stařičkou 4hlavou Toshibu s tímhle low-cost Panasonicem.

Registrace
    Mar 2004

Podobná témata

1. VD: Jak vnímáte proces digitalizace v ČR a SR?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 26-01-2009, 12:41
  2. Digitalizace záznamu na Hi8
    Od wendy271 v sekci Videokamery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-10-2007, 22:04
  3. Digitalizace...
    Od mikimauz v sekci DVB-T
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 23-08-2006, 18:53
  4. Panasonic DMR-ES10EG a Hybrid VBR