Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD nahrané na DVD rekordéru. Po masteringu v PC nesedí zvuk

anatol (3)|16.12.2005 21:51
Nahrávám si domácí videa z VHS na DVD rekordér. Potom v PC dodělávám kapitoly a menu. Používám TMPGEnc DVD Author. Program nejprve vytvoří na HDD mpeg soubor,který hraje ve WinDVD v pohodě. Poté vytvořím menu,kapitoly atd. a po vyrenderování už je zvuk mimo obraz. sedí jen na začátku a postupně se rozchází.
Zkoušel jsem trial Tsunami a tam to bylo v pohodě. Ovšem je to jen trial a do menu si dává reklamu.
Jinak jsem zkoušel Vegas + DVD Architect a problém je stejný.
mirekv (7169)|16.12.2005 22:14
anatol
Jaký je rozdíl mezi Tsunami a TMPGEnc DVDAuthor? Jinak s tím zvukem - nevypadávají ti snímky?
anatol (3)|19.12.2005 16:49
Právě,že by neměl být rozdíl mezi těmi programy žádný. Ale asi je. je fakt,že na těch VHS jsou dost staré a nekvalitní nahrávky.(Jedná se o domácí video, jinak bych se na to vykašlal ). Takže to vypadávání snímků by mohlo být. Při nahrání z TV tuneru to DVD Author zatím vždy zvládal, problém jen některé VHS. Ale Tsunami je asi v něčem vylepšené. Jenže mám jen měsíční trial, takže se to budu snažit stihnout.
Kdyby byl ještě neký nápad tak díky anatol.
oton (49)|30.12.2005 10:42
mam stejnej problem viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=6428

s tim rozdilem ze zachytavam z TV tuneru, ale koukam ze ti nikdo neporadil, tak to vidim blede :-(
Alf (888)|30.12.2005 16:49
Anatol, oton
Je dobré udělat celý proces tvorby DVD bez rekódování (hlavně obrazu). Pokud je ale audio ve zdrojovém souboru v jiném formátu než v AC3 nebo PCM, authoringový soft ho překóduje a tam zřejmě problém posuvu A/V vzniká.
Je několik možností jak se tomu vyhnout:
1. Při grabování nastavit audio na PCM nebo AC-3, nebo
2. Ve střihovém softu uložit zvlášť audio (ve formátu PCM nebo AC-3) a zvlášť video, nebo
3. Udělat po střihu demux a do authoringového softu vložit zvlášť audio a zvlášť video (tady si ale nejsem jistý, jestli to pomůže).
Milosbb (889)|30.12.2005 18:57
anatol
V tom rekordéri máš nastavenú maximálnu kvalitu ?