Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: YAKUMO QuickStick DVB-T -zkušenosti?

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Zdravím,má někdo zkušenosti s tímto externím zařízením:
    YAKUMO QuickStick DVB-T
    Chtěl bych si ho koupit,ale zajímali by mne také poznatky ostatních.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

před týdnem jsem si ho pořídil a zatím neměl moc čas s ním laborovat. nicméně dobrá zpráva je, že pro něj na webu výrobce existují BDA ovladače (důrazně doporučuju instalovat rovnou je, pokud nejdřív nainstaluješ ovladače z cd, můžeš pak mít s instalací BDA dost problém), a funguje tak s poslední verzí DVBVieweru a spoustou dalších softů s podporou BDA.
    je to stejný zařízení jako DVB stick od hamy a dalších výrobců, jak říkám, zatím jsem moc netestoval, ale na žádný zásadní problém jsem ještě nenarazil. konkrétní dotazy můžu zodpovědět..

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Taky prispeju troskou do mlyna a sice ze s timhle zarizenim, Yakumo QuickStick DVB-T, neni zadny problem v OS GNU/Linux (jadro rady 2.6). Podpora (cti. ovladace) je primo ve standardnim jadre. Proste "Plug and Play"
    Ted to "Play":
    Pro prehravani jsem zatim pouzival mplayer a kaffeine. Mplayer jsem zkusil pro prvni pokus (cca 2 minuty po prvnim pripojeni zarizeni do notebooku ), ale pak jsem zacal hledat neco co je pro DVB preci jen komfortnejsi A tak jsem nasel kaffeine (melo by byt standardni soucasti KDE desktopu).
    Par screenshotu je mozne videt na homepage tohohle univerzalniho prehravace:
    DVB
    OSD
    EPG
    Nahravani(TS,PS,PES) a to jak podle EPG, tak pro "spozdene prehrani" pripadne pro archivaci a to vcetne moznosti nahravat nekolik programu najednou ze stejneho multiplexu je samozrejmosti.
    S cim ale zatim zapasim jsou ceske znaky v EPG . Pry je to ale problem na strane vysilacu (zda se ze v CR existuje vic interpretaci jak ma vypadat ta "defaultni" kodova stranka)

No, snad to nekomu nejak pomuze.

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od ego42
    před týdnem jsem si ho pořídil a zatím neměl moc čas s ním laborovat. nicméně dobrá zpráva je, že pro něj na webu výrobce existují BDA ovladače (důrazně doporučuju instalovat rovnou je, pokud nejdřív nainstaluješ ovladače z cd, můžeš pak mít s instalací BDA dost problém), a funguje tak s poslední verzí DVBVieweru a spoustou dalších softů s podporou BDA.
    je to stejný zařízení jako DVB stick od hamy a dalších výrobců, jak říkám, zatím jsem moc netestoval, ale na žádný zásadní problém jsem ještě nenarazil. konkrétní dotazy můžu zodpovědět..
    Já mám Yakumo DVB-T mobile USB a zajímalo by mě, jestli existují BDA ovladače i pro toto zařízení, nejsou stejné jako pro YAKUMO QuickStick DVB-T ? Na stránkách http://www.yakumo.com jsem našel jen jedny ovladače a o BDA ani zmínka. Jde mi samozřejmě o použití DVBVieweru s tímto modulem. Jestli je šance na rozchození této kombinace, tak mě prosím nakopněte správným směrem. díky J.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od jaudak
    Já mám Yakumo DVB-T mobile USB a zajímalo by mě, jestli existují BDA ovladače i pro toto zařízení, nejsou stejné jako pro YAKUMO QuickStick DVB-T ? Na stránkách http://www.yakumo.com jsem našel jen jedny ovladače a o BDA ani zmínka. Jde mi samozřejmě o použití DVBVieweru s tímto modulem. Jestli je šance na rozchození této kombinace, tak mě prosím nakopněte správným směrem. díky J.
    to se obavam, ze ovladace pro quickstick nebudou s mobile usb pouzitelne, protoze jde o jine zelezo, naopak vzajemne pouzitelne by mely byt ovladace pro quickstick a dalsi podobne "dvb-t klicenky" (hama, gecube, prolink..), ktere asi maji prakticky stejny vnitrek (bez zaruky!). zkusil bych se podivat po dalsich vyrobcich, kteri vyrabeji neco jako usb mobile, je tam slusna sance, ze hw bude shodny a ev. bda ovladace od jednoho budou fungovat i s druhym. chce to zkouset..

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Tyhle prijimace by mely byt shodne, podobne ci plne kompatibilni:
    Yakumo DVB-T mobile USB
    Yuan DVB2GO UB300
    Hama DVB-T Box
    TYPHOON USB2.0 DVB-T BOX
    TYPHOON DVB-T USB DRIVE (old rev.)
    WideView USB2.0 DVB-T Receiver
    WideView Pentype DVB-T-Receiver (WT-220U)
    Freecom DVB-T USB Stick
    V-Gear PocketDTV USB2.0 DVB-T TVBox
    dnt EuroStick USB-Stick DVB-T Receiver

V podstate vse co je zalozeno na WideView WT-200U nebo WT-220U majici frontend(demodulator) Zarlink MT352

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

@kmarty: hmm, respect, sikula, presne tohle jsem mel na mysli nemel bys taky odkud vytahnout obdobnej seznam pro Yakumo Quickstick? docela rad bych se podival, jestli k tomu nekdo nedela jeste jine bda ovladace, i kdyz o tom dost pochybuju

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

No pockej, prave ten seznam jsem psal ohledne Yakumo QuickStick. O tehle potvurce

Nebo existuje jeste jiny QuickStick od Yakuma? DVB QuickStick? Aby nedoslo k mylce, protoze je jeste jiny produkt s nazvem Yakumo QuickStick

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

tak to ale pozor, Yakumo QuickStick DVB-T a Yakumo DVB-T mobile USB jsou dva ruzny produkty, ke kterejm vyrobce dava jiny ovladace, viz http://www.yakumo.com/produkte/index.php?pid=1&ag=DVB-T
    ale samozrejme je mozny, je to to samy jenom v jinejch krabicich a na webu maj trochu chaos v driverech, kompatibilitu jsem nezkousel a streva neznam

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

OK, tak to jeste upresnim:
    Produkty zalozene na zakladu WT-200U:
    Yakumo DVB-T mobile USB
    Yuan DVB2GO UB300
    Hama DVB-T Box
    TYPHOON USB2.0 DVB-T BOX
    WideView USB2.0 DVB-T Receiver
    V-Gear PocketDTV USB2.0 DVB-T TVBox

a produkty zalozene na zakladu WT-220U:
    Yakumo QuickStick DVB-T USB
    TYPHOON DVB-T USB DRIVE (old rev.)
    WideView Pentype DVB-T-Receiver (WT-220U)
    Freecom DVB-T USB Stick
    dnt EuroStick USB-Stick DVB-T Receiver

Ale jestli koukam dobre, tak jedina vyznamna odlisnost je v nahravanem firmwaru (ten je nutne nahrat pri kazdem zapojeni prijimace - resi to ovladac ktery ale je/muze byt shodny pro obe verze).

EDIT: Aha, uz vidim kde vznikla chyba. Nejak jsem prehledl ze jsme se prestehovali od "QuickStick DVB-T" k "DVB-T mobile USB" Toz to pardon, netusim kde mi to vypadlo. Celou dobu jsem bral ze to je topic jenom o QuickSticku.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

super, ted uz mi to dava plne smysl, diky!
    jaudak by tim padem mohl zkusit treba tyhle ovladace pro HAMA DVB-T USB 2.0 BOX http://www.hama.de/webresources/driv...2k_mce2005.exe

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2004

Citace Původně odesláno od ego42
    super, ted uz mi to dava plne smysl, diky!
    jaudak by tim padem mohl zkusit treba tyhle ovladace pro HAMA DVB-T USB 2.0 BOX http://www.hama.de/webresources/driv...2k_mce2005.exe
    Tak jsem zatím moc nepochodil. Nainstaloval jsem tyhle ovladače http://www.hama.de/webresources/driv...2k_mce2005.exe a zařízení se tváří že je vše OK, ale v DVBVieweru vidím jen SATELITNÍ vysílače. V seznamu kánálů mám jen SAT a nemužu tedy přepnout na pozemku. Ňáké rady by nebyly ? Verze 3.2.1 (dvbviewer)

Nováček Avatar uživatele AlBi_tvf
    Registrace
    Mar 2004

Ahoj,
    Chtěl bych se zeptat, jestli DVB Viewer TE běží s tímto zařízením, nebo až placená verze.
    Dík za odpověď,
    Aleš.
    PS: Mám nainstalované BDA drivery.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od AlBi
    Ahoj,
    Chtěl bych se zeptat, jestli DVB Viewer TE běží s tímto zařízením, nebo až placená verze.
    Dík za odpověď,
    Aleš.
    PS: Mám nainstalované BDA drivery.
    ne, jenom placena (je to na webu: http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=features )

Nováček Avatar uživatele AlBi_tvf
    Registrace
    Mar 2004

Díky za info.
    Aleš

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. YAKUMO DVB-T quickstick
    Od MomoBrut v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1