Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BenQ LCD TV DV3750 37"

janmimra (6)|12.12.2005 22:13
Všechny zdravim a prosim o radu. Mate nekdo zkusenosti s BenQ LCD TV DV3750 ? Dle parametru to vypada na velice dobrou LCD TV s vysokym rozlišenim a DVI vstupem. Rovněž parametry kontrastu a jasu nejsou špatný.
Jediný co me trochu zneklidnuje je fakt, že přes DVI vstup (např. z DVD přehravace) nelze nastavit HDTV 1080i ale jen 720p.
HDTV 1080i umi pouze přes komponentni vstup.
Diky za jakekoliv info.
Modena (1706)|12.12.2005 22:56
janmimra
[code]Screen
Screen Diagonal (cm/inch) 94/37
Aspect Ratio True 16:9
Brightness (cd/m2) 550
Contrast Ratio 800:1
Response Time 8 ms (GTG)
Viewing Angle (H/V) (CR>=10) 176 / 176
Resolution 1920 (x3) x 1080
TV Broadcast
HDTV Compatible 480i/480p/720p/1080i
Broadcasting System Pan-Europe
Teletext System
Teletext Page Storage 250
Audio
Sound Effect
SRS TruSurround®XT Sound Effect
Dolby Surround Pro Logic II
Stereo/Bilingual System NiCAM/A2
Video
Sense Eye Technology
10-Bit color processing
Independent Four-Color Adjustment
DCDi
16:9 / 4:3 /Full Screen / Fine zoom / Wide
Picture Modes Vivid/Standard/Movie/Sports
Personal Setting 2
De-Interlacing Motion Adaptive De-Interlacing
3D Y/C Comb Filter
Features
PIP (Picture In Picture)
PBP (Picture By Picture)
Picture Freeze
Child Lock/Parental Control
Backlight Eco Mode
Sleep Timer
PC Mode
Image Auto Setting
Horizontal Frequency 31.5 ~ 60 KHz
Vertical Frequency 50 ~70 HZ
DPMS (Display Power Management System)
Input Terminals
Composite AV (3 Cinch) 2 (1 Rear, 1 Side)
S-Video 2 (1 Rear, 1 Side)
SCART 2 (1 Full, 1 Half)
Component (Y Pb Pr / Y Cb Cr) + Audio 2
D-Sub
PC Audio
DVI-HDCP + Audio
RS232
Output Terminals
Headphone 1 Side
Audio Out L/R
General Specification
Dimension with Stand (W x H x D mm) 1025x657x220
Dimension w/o Stand (W x H x D mm) 1025x591x122
Weight (with stand, kg) 24
Weight (without stand, kg) 21
AC Input AC 100/240V, 50/60 Hz
Power Consumption 200W[/code]

To DCDi od Faroudja je super, nativní rozlišení je bombový a cena taky ujde ! Než se HDTV rozlišení stane u nás běžnou realitou, vystačíš si i s tím componentem ! Podstatná je dnes spíš uváděná podpora HDCP kodování na tom DVI ! :-) :BB:
ODSakEda (2278)|31.1.2006 15:28
janmimra -bohužel ano, po VGA ani po DVI neumí více jak 1280x768 a tedy vždy interpoluje... Je toprostě spíče TV než monitor!... (můj velký displej bude raději "jen" LCD POC monitor bez tunerů a repro!!! :(( 8-) ). Třeba taková:

-I tak má zatím nejlepší obraz z velkých dotupných LDV TV z anaologového live TV vysílání hlavně jas a kontrast a pletovou barvu nemá do ruda a deinterlije sice na hraně postřehnutelnosti (jak kým) ale bez ztráty ostrosti!!!
- No a alespon jsou Windows větší a dá se přečíst nejen drobný popis pod ikonkami z dáli a pohodlně i v leže z gauče 8-)
janmimra (6)|1.2.2006 08:35
Od meho prvniho dotazu ohledne LCD Benq DV3750 ubehla uz pekne dlouha doba a nyni jiz vice nez 1 mesic tuto LCD TV pouzivam. K obrazu nemam vyhrady. Je perfektni.

Zatim mam k teto LCD TV jedinou vyhradu: u vsech typu signalu pres jakekoliv vstupy dochazi k nepatrnemu zpozdovani obrazu za zvukem. Je to temer neznatelne pri normalni reci zobrazene osoby, ale velmi znatelne pri prenosech tenisu, kulecniku, apod. Na lince technicke podpory (http://www.asupport.cz) nic o tomto problemu nevedeli, ani jak se to da nejak resit. Pokud by jste nekdo vedel co s tim, tak dejte urcite vedet.
Nez ten Benq odvezu do servisu (vzhledem k rozmerum to zabere pul auta), tak bych chtel vyzkouset vse co by mohlo pomoct.

diky
ODSakEda (2278)|1.2.2006 11:57
janmimra myslíš u zdroje např. ze satu DVB-S?! Nebo z interního TV tuneru?!
U satu to je občas pozorovatelné a jde o rozejítí zvuku již v záznamu, neb ani MPEG-2 neumí mnohý technik bez problému připravit...
- Další důvod může být deinterlace v reálné čase a víme že slovo reálném, není až tak přesné, neb se to vždy nějakou chvilinku počítá. Nevšiml jsem si u zpráv, které jsou Live(!!!), že bych pozoroval spoždění na něm??? Zaměřím se na to a napíšu sem.
- Dále bacha na dabované filmy! Jde o velmi nepřesnou věc, navíc anglická slova jsou jinak dlouhá a tedy už vůbec nesedí slova s mimikou!!!
- dále by bylo zajímavé vyzkoušet, jestli je rozdíl v posunu u sygnálu zvuku jednak, pokud jej pouštíš nezávisle přímo do nezávislých repráků (ozvučení domácího kina) a jednak, vezmeš li jej opět přes ten BENQ, tedy z jeho výstupů či posloucháš na jeho reprákách, dokoupil-li jsis je k němu, což je ale zbytečnost k takovému skvostu bych určitě pořídil lepčí ozvučení!
-Jo a BENQ není bůhvíjaká kvalitní značka! Má jen dobrej poměr cena/výkon a je hodně progresívní co se nových technologií týče!
janmimra (6)|1.2.2006 14:58
Odpovedi vezmu postupne:
- posun zvuku nastava pri vstupu ze satelitniho prijimace pres Scart, z DVD prehravace pres DVI i pri vstupu antenniho signalu
- u dabování je jasný, ze se nedá nic presne odpozorovat (i kdyz dabovani do CZ jazyka je treba oproti Polakum na skvele urovni)
- ohledne výstupu zvuku - nemám k tomu ty drahý originál "bedýnky", mám to propojený přes zesilovač. Vim co myslíš, zkoušel jsem i přímý výstup přes originál repro-výstupy, ale je to jedno. Zpoždění je stejný.

Podle mě je to zpoždění dané dobou nutnou na zpracování obrazu (asi ten deinterlace, o kterým píšeš) a nemají správně nastavené zpoždění zvuku ve vnitřních parametrech TV. Myslíim si, že v servisu se budou muset připojit přes RS232 konektor a nastavit někde uvnitř spravnou hodnotu zpoždění zvuku (pokud to vůbec jde ?!?!?! Ale to snad jo).
Gasimo (4)|16.2.2006 12:51
Muze mi nekdo vysvetlit, jak je to s tim rozlisenim ?

Dle teto diskuse je maximum z PC 1280x768.
Pak tu mam treba recenzi z
hxxp://www.pcmag.com/article2/0,1895,1915072,00.asp
kde zase tvrdi 1360x768.
Kdyz jsem zkusil oficialni zdroj (http://www.benq.cz), tak jsem postupne dostal nekolik ruznych odpovedi :) .
Nejdrive 1360x768 a pak 1280x1024. Kdyz sem po nich chtel vysvetleni, jak je mozne, ze pisou odlisne hodnoty v CZ dokumentaci vs ENG dokumentaci vs emailovy dotaz, tak jsem se nakonec dozvedel, ze klidne zvladne 1920x1080, ale ze to zalezi na grafice.
Neznam max. frekvence elektroniky, protoze i tyto hodnoty se kupodivu z ruznych zdroju lisi, takze fakt nevim na cem jsem.
Pokud je nativni rozliseni 1920x1080, tak mi uchazi duvod, proc by toto rozliseni nebylo dostupne pro DVI vstup z PC. Predpokladam, ze v omezeni elektroniky (frekvenci) by problem byt nemel.
Kazda dnesni grafika zvlada klidne i vyssi rozliseni, takze muze mi nekdo odpovedet v cem je ten hacek ?
ODSakEda (2278)|16.2.2006 14:56
Gasimo -bohužel jsemten BENQ testoval a opravdu zahlásil, že je rozlišení mimo jeho dosah-tedy přesněji jeho elektroniky i když mřížka obrazovyk je z 1920x1080pixelů(čtvercových chvála bohu-nebo BENQu? :-) ), mikrotrojdiodek, z 1080řádků chceteli! již při rozlišení nad 1280x768!... a kupodivu i u DVI!!!

Přitom moje sice obstarožní grafika, ale vynikající a v té době skoro za 10.000kč Asuska GF Ti4200 Deluxe (dosahující v té době výkonu 12.500 biodů 3DM, kdy okolo mě měli tak maximálně 4 a ž 6.000 3DM) s dvoumonitorovým výstupem 2xVGA nebo 1xVGA 1x DVI nabízí na výstupu rozlišení až 2048x1536 pixelů! Optimální a nejostřejší se však jevilo rozlišení tuším 1280, ale ne x768, ale x720!!! Ted si nevzpomínám. (Ještě to budu zkoušet v tuto So asi)

Ještě je zajímavé, že konkurence má fyzicky obrazovky většinou 1366x768, ale na grafikách je řada 1366 těžko docilitelná, standartní řada PC grafik je 1360!!!, a tedy není standartem a musí se nastavit jen ručně, umožnujeli to vůbec konkrétní grafika, nastavitelná!... Benq ani 1360xcokoli nebral...

Navíc jiné LCD TV nereagovali většinou na širikoúhlé rozlišení Windows z PC grafiky a byly ikony i tex deformovány!!! Nebo stále jen v režimu té obrazovky 4:3!!! Naštěstí tento BENQ je více PC monitorem než telkou!!!

Doporučuji důrazně před koupí takového drahého zobrazovadla, vaše PC vyzkoušet, připojit k LCD, kor jdeli o TV!..., a testnout chování elektroniky a její reagování na změny rozlišení grafiky PC!!!!!!!!!
(U plasmy s mizrným rozlišením 800x600, natož x480 ani nic zkoušet nemusíte :-k , málu vůbec alespon VGA rozhraní...)

U mnohých lze roztáhnout plochu Windows nastavním grafiky, jak jsem psal, ale jen dálkáčem přepnutím obrazu telky na 16:9, jako u živého vysílání..., což ale nemá takto bejt!!! Z toho plyne, že především LCD TV je spíše TV a vždy přepočítává-interpoluje rozlišení z grafiky!!!!!!!!!!......:-k

Raději sám půjdu do čistě PC monitoru LCD a ne LCDTV... a repro a tuner si alespon zvolím libovolný (Třeba zatím z VHS recorderu 8-) ) ale Windows a grafiku a fotky i HDV budu mít jak břitvu, přesně 1pixel z grafiky=1 pixel na monitoru, jak jsem zvyjklej z mého 17" LCD 1280x1024!!!
Gasimo (4)|16.2.2006 15:22
ODSakEda - OK. Ma grafika zvladne bez problemu rozliseni presne "1920x1080". Pokud by tedy ta LCDTV mela mit nativni rozliseni take presne "1920x1080". Pak by byl dosazeny vysledek = " 1pixel z grafiky=1 pixel na monitoru" = " Windows a grafiku a fotky i HDV budu mít jak břitvu" :D . Navic bych na to mohl koukat ze dvou metru :D.

Pokud je problem v elektronice, tak je nespis problem ve frekvencich. Mozna by stalo za to zkusit grafiku, treba od Matroxu, kde se da celkem hezky snizovat frekvence. U LCD preci na frekvenci tolik nezalezi. Sice si nemyslim, ze by se to dalo znizit na nejakych 25 sn/s (coz asi odpovida casovani videa 1920x1080x50i ). Ale mozna by to na tech 43-50Hz bezelo i v tomto rozliseni. Zkousel to nekdo ?

Dle specifikaci by to melo zvladat Dot Clock pres 108MHz. Pokud se nemylim, tak pri 1920x1080x50Hz by mel byt Dot Clock na 103MHz.
Nevim zda ta Geforce Ti4200 umi snizovat kmitocet pod 60Hz.

Nevic nechapu, proc ta elektronika neni alespon o trosku lepsi. Kdyby mela Dot Clock okolo 160MHz, tak bez problemu zvlada 1920x1080x75Hz.
Mozna je to nejaky problem u LCD, ale u CRT je tato sirka pasma celkem bezna. Jsou CRT i s 300MHz.

BTW co tech 8ms ? Zkousel nekdo jestli jsou videt "duchove" ?
ODSakEda (2278)|16.2.2006 16:31
Gasimo -no koukat se na to dá již z 1m!!! A tím máš pocit zorným úhlem obrovské uhlopříčky řádově několik m!!!

- moje grafika zvládá minimálně 60Hz, ale!!!! čoveče kupodivu v nabídce: zobraz všechny režimy je jeden jediný vyjímečný a to: 1920x1080 trueColor (32bitů) 30Hz (!!!) a v závorce za tím jako u jediného poznámka: (prokládaný režim) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8ms se zdá hooodně v pohodě! Jak jsem někde ale psal, nemaj obecně jiné LCDTV problém ani tak s rychlostí LCD jako spíše s A/D převodníky a mažou jen Live analogové TV vysílání a také deinterlace bejvá hrozná a maže obraz!!! Z PC např. HDV po VGA bejvá mnohem lepčí!
Tento BENQ má deinterlaci dost chytrou, aniž by rozmazal vše, ale jen pohybující se objekty a ještě je to nerozpatlané, nezdvojené a na hranici viditelnosti teho prokládání!!! 8-)
wizzard (447)|16.2.2006 22:02
Eda,
tych 30Hz na full HDTV by si naozaj mohol este raz pre istotu skusit otestovat, ak je to len problem s frekvenciou, pre staticke obrazky a WIN aplikacie by to bolo fajn. Neviem ale, ci pri 30Hz bude pozeratelny nejaky HD-DVD film, hra alebo trebars hokej... :-?

P.S.
Taky velky pure LCD monitor bez TV tuneru, ako je tento 37" Benq asi bude momentalne stat 3-5x viac, takze si music pockat. Zakratko ma prist na trh od Dell 30" WS zazrak, pekny 24" LCD je uz v predaji davnejsie, recenzia napr. tu, kvalita je dobra, MVA, len je trochu pomaly na dnesnu dobu...
https://www.svethardware.cz/recenze-je-libo-velky-lcd-panel-dell-2405fpw/13204
Gasimo (4)|17.2.2006 08:05
ODSakEda 30Hz prokladane je vlastne 60i. Tzn. ze tam posle 60 pul snimku, ale pro elektroniku je to polovicni zatez. Dle specifikaci umi pro video 1920 x 1080 33.75KHz 60i 74.25MHz HDTV 1080i - takze by to jit melo.

Mohl by sis od nekoho pujcit nejakou lepsi grafiku (mozna by pomohly i ovladace) ?
Uz i ma grafika v kancelari (ATI9200) umi bez problemu frekvence 30,43,47,56,59,60Hz. Myslim ze Matrox to umel primo po 1Hz.

Dost by me to zajimalo, protoze je to asi rozhodujici vec pro muj nakup. :)) Zvlast pokud je tech 8ms OK.

Samozrejme pokud by s tim byl problem, tak pujdu do 24" LCD, ale prece jenom 24" vs 37" je rozdil. :D
ODSakEda (2278)|17.2.2006 16:16
wizzard -Gasimo má pravdu s těmi 30Hz prokládaně, že je to defacto 60Hz progresívně! Normální je u PC grafik progresívní zobrazování a tedy ty Hz jsou udávany pro progresívní obraz a proto i 50 i 75 Hz je u CRT PC monitoru vidět jako blikání a u telky ne!

Ale LCD neva 30Hz ani progresívně! (video stejně má 25fps), LCD má dokonce při statickém obazu-wokna či dig. fotka, obnovovací frekvenci 0 fps !!! i když pulzy z grafiky valí dál, ale stejný údaje a tedy dioda díky setrvačnosti staticky svítí! (podobně jako klasická žárovka!!!!!)
Dolphine (1)|23.2.2006 15:00
Videl jsem tuto TV v Alze, maji ji napojenou na DVB-T, ale ten obraz mi rpisel nekoukatelny. Strasne moc artefaktu.
Myslim, ze to ale neni 100% problem te TV - doma mam zajimavou zkusenost s poslednim ATI Media Centrem, kdy zvetseni obrazu vygeneruje podobne artefakty (rozmlzeni, rozpliznuti loga, prechodovych hran apod.).
Jako kdyby nejaka spatna kombinace upscalingu a deinterlacingu vytahla nektere problemy. Napr. pri pouziti MPC nebo starsi verze Media Centra je ten obraz ok.
Nemate nekdo zkusenosti s TV na teto veci? Pomuze, kdyz ten upscaling udela nejaky lepsi algoritmus v PC?
ODSakEda (2278)|23.2.2006 15:34
Dolphine A neměli to jednak propojený jen Compositem namísto Scartem? A jednak , DVB-T má příliš malý datový tok...
Doufám že tam měli OčKO?!... - "nejlepší" je totiž právě tato CZ stanice... (nehledě na dvojí převod-z přijámače z digitálu (MPEG-2) na analog a v TV zase na digitál...)
Já na tem BENQu testoval obraz z interního tuneru z pozemního analogového vysílání z antén a tedy prokládaný signál, který je sakra tvrdej test LCD TV a tato jediná nemazala celý obraz při deinterlaci, která je nutná pro takovýdle progresívní zobrazovadlo!!!
(porovnej ostrost loga z analogového prokládaného(!) vysílání, foto níže: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/6240-jakou-televizi-k-trvalemu-propojeni-s-pc )

Koukáme o weekendu na ni u kámoše na DVB-S a nezdá se nám býti problém na straně displeje, halvně u stanic s dat tokem nad 5 -6 Mb/! I když i to DVB-S je proti analogu více rozplizlé i na telce i na PC monitoru...

Z PC po VGA ani DVI nemazala obraz vůbec, natož HDV zdroj videa! Je to boží stroj za tyto prachy!
janmimra (6)|26.2.2006 13:51
[quote="ODSakEda"]janmimra myslíš u zdroje např. ze satu DVB-S?! Nebo z interního TV tuneru?!
U satu to je občas pozorovatelné a jde o rozejítí zvuku již v záznamu, neb ani MPEG-2 neumí mnohý technik bez problému připravit...
- Další důvod může být deinterlace v reálné čase a víme že slovo reálném, není až tak přesné, neb se to vždy nějakou chvilinku počítá. [color=red]Nevšiml jsem si u zpráv, které jsou Live(!!!), že bych pozoroval spoždění na něm??? Zaměřím se na to a napíšu sem.[/color]-

ODSaku, mel jsi uz moznost pozorovat to zpozdeni obrazu za zvukem?
PavelP_tvf (13)|27.2.2006 13:44
Odkaz na obrázky se servisním menu DV3750.
http://www.avbuzz.com/bbs/av/av-thread-51323.html

PP
ODSakEda (2278)|27.2.2006 15:22
janmimra často pozoruji rozjetí zvuku z dig. satu a to až o sekundu!!! Ale často pozoruji, jak nejen v hudebních videoklipech zápasí technici, nebo kdo?, s anamorfně natočeným obrazem 16:9 - to jako mám při sem tam videoklipu "16:9" skočit rychle po ovladači a změnit aspectratio, nebo koukat na natažený ksichty nebo u "16:9" (černé pruhy jsou součástí obrazu) koukat na malý obdélníček obrazu orámovaný ze všech stran černou na velké obrazovce 16:9 poměrem stran (u plasmy a LCD i rozlišením!) ???...
PavelP_tvf (13)|27.2.2006 16:05
Diskrepance obrazu a zvuku souvisí se synchronizací transportních streamů zvuku a obrazu v kodéru. Kodér má velmi mnoho nastavení a z toho plynou různá kombinace mutiplexování paketů, která se dlouhodobě "rozchází".

Jestliže stanice vysílá čast svého programu 16:9 anamorfoticky, musí tuto informaci přenést do parametrické části transportního streamu neb nic jiného se nemění. Pak na tato data musí zareagovat družicový přijímač a např. poslat jiné přepínací napětí na konektor SCART. Byl-li by zobrazovač připojen po YUV (rozdílovými složkami), zde žádný takový identifikační signál norma nedefinuje. Někdy jsou doplňkové informace v řádku 21. Máte-li na mysli stanici Óčko, tak tam se žádných onformací o anamorfotickém programu nedočkáte vzhledem k tomu, jak mají data v serveru uložena. Když délám videoklip, tak vždycky pro Óčko udělám verzi 4:3 s černými okraji, aby jej odvysílali správně.

PP
Jura55 (12)|3.3.2006 13:23
Ja mam BenQ DV3750 a pekne me stve, ze pres DVI umi dobre(a fakt dobre) 1278x1024 a 1368x720, 1080i je obraz strasnej(jak DVI, tak komponent), text se skoro neda precist, obraz se celej chveje...fakt kokoti v tom Benqu, takovej display a tak ho poserou...asi bude reklamace
ODSakEda (2278)|3.3.2006 16:35
Jura55 bohužel,jednak to BENQ uvádí ve specifikaci (tedy to asi neyreklamuješ) obecně a nejen BENQ, maj LCDTV problém s VGA a DVI vstupy a správnoureakci na rozlišení z grafiky a vždy to přepočítávaj... oproti čistě monitorům LCD! Prostě LCDTV je více telka než monitor... Doporučuji rozlišení 1280x720, má nejostřejší třext windows. I to je dost dobrý.
wizzard (447)|3.3.2006 22:23
A ja som si uz na neho zacal setrit ... :OO :-? :-(( :-(((
Jura55 (12)|4.3.2006 13:31
[quote="ODSakEda"]Jura55 bohužel,jednak to BENQ uvádí ve specifikaci (tedy to asi neyreklamuješ) obecně a nejen BENQ, maj LCDTV problém s VGA a DVI vstupy a správnoureakci na rozlišení z grafiky a vždy to přepočítávaj... oproti čistě monitorům LCD! Prostě LCDTV je více telka než monitor... Doporučuji rozlišení 1280x720, má nejostřejší třext windows. I to je dost dobrý.[/quote]

Co BenQ uvadi ve specifikaci? Supported 1080i, ne supported 1080i with text flickering....No a to je snad problem vyrobce, ze ma problem s DVI a VGA vstupy(on se ten obraz chveje i pres component vstup). Kdyz ma vyrobce problem s 1080i, tak nema psat, ze to ta LCD TV umi, kdyz to NEUMI(umi blbe). Jasne 1280x720 vypada hodne dobre, ale proc hergot pusti do prodeje display s 1900x1080, kdyz to rozliseni pak nemam sanci v rozumne kvalite pouzivat? Fakt kokoti v tom BenQu......
ODSakEda (2278)|4.3.2006 18:11
Jura55 hm, bohužel :-? Přesto je jednička ve své velikosti a TV modelech za tu cenu a možná právě proto jej nic (konkurence-ale ruka trhu je dle soudruhů špatně!..., dle mě naopak dobře!) netlačilo k tomu...:-)

Ale nějaká konkurence s tímto rozlišení přeci jen nově je! http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36104
Otázka jestli se problém neopakuje je ale stále na snadě, dokud zase fyzicky nevyzkoušíme!...
Gasimo (4)|8.3.2006 08:20
Vyzkoušel to někdo konečně v těch 30-50Hz ? V nativním rozlišení to musí přece vypadat perfektně. Dle této diskuse usuzuji, že to pár uživatelů již má doma. To nikdo z vás nemá schopnou grafiku, která by zvládla takové frekvence ?
ODSakEda (2278)|8.3.2006 10:47
Gasimo zkoušel jsem to rolišení 1920x1080i/30Hz, což je jediný vyjímečný režim (30Hz a prokládaný!...) na mojí grafice a je to hnus, jen to kmitá, chvěje se to celý. tedy pro toho kdo by přešel s CRT telky (natož z 50Hz, což je defacto 2x25Hz(2xpůlsnímek) či hrubé plasmy a použil by HD player a propojil to komponentním (ne Compositním-1x Cinch...) video rozhraním a nastavil na playeru toto výstuopní rozlišení, asi bude velký posun k detailnějšímu obrazu a bude nadšenej!
Kdo ale viděl HDV na dobrém LCD alespon 1280x720p, ten se tomu akorát zasměje...

(ještě poznámka-grafika sice uměla těch 1080, ale i!... a prokládání a dig. PC tecnnologie se s prokládaným zobrazováním jaksi neslučuje!
- Stejně 1080i odpovídá zhruba cca 540p, tedy i proto mi bylo divný, proč převádějí všeci vzorky i ze HD kamer SONY z 1440x1080i na 1280x720p :-) ??? Maj špatný svědomí? Jednak z prokládání a jednak z anamorfního obrazu sice poměrem stran 16:9, ale rozlišením zase jen 4:3?! (1440x1080=4:3!!!...)
- Pak dochází při přehrávání stejně k další interpolacím a interferencím s pixely displeje a to nepředvídatelné!!! Kdeždo přesné zpracování HDV na 1280x720p, což je i jeden z režimů na HD i u SONY-proč asi?!, a také
- JVC, který valí v tomto rozlišení již od rozlišení CCD až přes generováním kamerou a a při reprodukci právě na displeji s rozlišením grafiky i obrazovky 1280x720 je vše ideálně optimalizovaný, jak reklamní fotky na prezentaci starších notebooků s mizerným displejem! a tedy obraz nejostřejší!
- Nechápu tedy, proč se velké LCD a plasmy dělaj s rozlišením obrazovky nějakejcj 1366x768???, Navíc 1360 je ve standartní řadě nastavení rozlišení grafik, ale 1366 ne! Bude to problém?!)
stani (1647)|8.3.2006 13:59
[quote=ODSakEda]Gasimo zkoušel jsem to rolišení 1920x1080i/30Hz, což je jediný vyjímečný režim (30Hz a prokládaný!...) na mojí grafice a je to hnus, jen to kmitá, chvěje se to celý. tedy pro toho kdo by přešel s CRT telky (natož z 50Hz, což je defacto 2x25Hz(2xpůlsnímek) či hrubé plasmy a použil by HD player a propojil to komponentním (ne Compositním-1x Cinch...) video rozhraním a nastavil na playeru toto výstuopní rozlišení, asi bude velký posun k detailnějšímu obrazu a bude nadšenej!
Kdo ale viděl HDV na dobrém LCD alespon 1280x720p, ten se tomu akorát zasměje...

(ještě poznámka-grafika sice uměla těch 1080, ale i!... a prokládání a dig. PC tecnnologie se s prokládaným zobrazováním jaksi neslučuje!
- Stejně 1080i odpovídá zhruba cca 540p, tedy i proto mi bylo divný, proč převádějí všeci vzorky i ze HD kamer SONY z 1440x1080i na 1280x720p :-) ??? Maj špatný svědomí? Jednak z prokládání a jednak z anamorfního obrazu sice poměrem stran 16:9, ale rozlišením zase jen 4:3?! (1440x1080=4:3!!!...)
- Pak dochází při přehrávání stejně k další interpolacím a interferencím s pixely displeje a to nepředvídatelné!!! Kdeždo přesné zpracování HDV na 1280x720p, což je i jeden z režimů na HD i u SONY-proč asi?!, a také
- JVC, který valí v tomto rozlišení již od rozlišení CCD až přes generováním kamerou a a při reprodukci právě na displeji s rozlišením grafiky i obrazovky 1280x720 je vše ideálně optimalizovaný, jak reklamní fotky na prezentaci starších notebooků s mizerným displejem! a tedy obraz nejostřejší!
- Nechápu tedy, proč se velké LCD a plasmy dělaj s rozlišením obrazovky nějakejcj 1366x768???, Navíc 1360 je ve standartní řadě nastavení rozlišení grafik, ale 1366 ne! Bude to problém?!)[/quote]

Ha ha ha, další šunt 9-)
Jak "správně" říká "pitomec" - koupili jste si další sračku a teď tady naříkáte! Dobře vám tak, že jste naletěli...

Kdyby jste si stejně jako Pitomec koupili hezky v bazíku nějakou blikající Selenu a k tomu buzerantský VHSky kupený na blešáku(!)
:-D a silně namazanou levou ruku :-R tak je vám hej, jste "kůl" :-E a neskučíte tady nad těma sračkama...

Jedině Pitomec to zná a ví....
parson (11)|8.3.2006 14:21
Divím se co vymýšlíte za bejkárny, jestli chceš čučet na PC tak si kup monitor LCD a pokud chceš koukat na TV LCD tak jí propoj s pořádným DVD či SAT a není co řešit, to mě vždycky dostane, když chtěj magoři PCčkový mít 100cm LCD TV a serou tam obraz přes PC. Hold musíte vyčkat na různý bluraye a HD až se to dostane do Čech na plackách.....
ODSakEda (2278)|8.3.2006 22:21
stani nejde o sračku, ale o nejlepčí obraz jaká jsem kdy viděl na 32" až 37" LCD, jak neobvyklým jasem a kontrastem, tak odezvou, tak zpracováním analogového prokládaného signálu i barvami pleti!!! Kvůli tomu dokonce kamoš odstavil nový CRT 72cm televizor Panasonic!!!! Ten měl vynikající obraz, ale na to LCD nemá!!! Až jej sám osobně uvodíte, tak to tady klidně prohlašte!!!

Nejde opakuji o šunt, jen neumí plně využít nebývalé rozlišení obrazovky!!!

parson ... Nevíte o čem píšete, až uvidíte (obraz na takovém displeju přes DVI), pochopíte!
wizzard (447)|9.3.2006 07:01
To je vsetko pekne, ale ako si na tom prehram filmy vo formate WMVHD, Xvid HD alebo MPEG2 HD ktore mam vsetky na PC a moj desktop DVD player tieto formaty nepodporuje ??? (Odpovede typu kup si KISS DP600, JVC HD Pro a pod. poznam, ale nemam zaujem, jednoznacna podmienka je poriadny DVI vstup na LCD TV) :-R
stani (1647)|9.3.2006 15:19
[quote=ODSakEda]stani nejde o sračku, ale o nejlepčí obraz jaká jsem kdy viděl na 32" až 37" LCD, jak neobvyklým jasem a kontrastem, tak odezvou, tak zpracováním analogového prokládaného signálu i barvami pleti!!! Kvůli tomu dokonce kamoš odstavil nový CRT 72cm televizor Panasonic!!!! Ten měl vynikající obraz, ale na to LCD nemá!!! Až jej sám osobně uvodíte, tak to tady klidně prohlašte!!!

Nejde opakuji o šunt, jen neumí plně využít nebývalé rozlišení obrazovky!!!
[/quote]

Tato TV má ale jednu PODSTANOU vadu: zvuk NENÍ synchronní s obrazem.
Nebo se to někomu zdá jako maličkost? To je spíš vada jako hrom!

Tato obrovská závada dělá tuto TV prakticky nepoužitelnou!... :-(
janmimra (6)|9.3.2006 18:24
STANI: "Tato TV má ale jednu PODSTANOU vadu: zvuk NENÍ synchronní s obrazem.
Nebo se to někomu zdá jako maličkost? To je spíš vada jako hrom!

Tato obrovská závada dělá tuto TV prakticky nepoužitelnou!... :-([/quote]"


Stani, máš s tím nějakou konkrétní zkušenost, nebo vycházíš z toho, co jsem tu popisoval já dříve?
Zajímalo by mě, jestli mám jenom já problém s asynchroností zvuku a obrazu na tomto LCD-TV.
ODSakEda (2278)|9.3.2006 22:12
stani DVB-T i -S má často silně(!) asynchronní zvuk s obrazem!!!
- a tedy je tento systém MPEG-2 v DVB pro původní účel -šíření TV vysílání, nepoužitelný?!
- a proto jej mnoho lidí používá??? Raději jej nepoužívej!

- Nebo napříště pro tvoje, tak kategorické tvrzení, udej zhruba kolik milisekund ti to připadalo to zpoždění, jelito vůbec tvoje osobní zkušenost?!
- A z jakého zddroje vobraz byl?! Je také velký rozdíl, jeli z live vysílání, nebo z externího zdroje!
- pokud totiž použiji PC a VGA a zvukvůbec nepůjde přes tento displej, ne jen že nemá displej repro, ale nepošlu zvuk nejprve do audio obvodů displeje, ale zpravidla přímo z PC do nějaké nezávislé audiosoustavy,mámli love na takový displej, a pak ani VGA ani zvuk nebude zpožděn a tedy minimálně pro toto logické použití, neb stolní playery s DVI a HD výstupem ani media s filmy zatím moc dostupné nejsou, je displej použitelný! Teda bychsi byl tebou dovolil tvrdit, že je nepoužitelná maximálně interní TV tunes v součinnosti se zpracováním obrazu z analogu na digitál!

janmimra nějakou asynchronizaci zvuku u teho 37" BENQu u live TV vysílání (čt1, Nova) nepozoroval! Alespon ne výrazné. U satelitního vysílání,jak jsem již výše psal, i velmi výrazné!
parson (11)|10.3.2006 10:44
[quote=ODSakEda]stani nejde o sračku, ale o nejlepčí obraz jaká jsem kdy viděl na 32" až 37" LCD, jak neobvyklým jasem a kontrastem, tak odezvou, tak zpracováním analogového prokládaného signálu i barvami pleti!!! Kvůli tomu dokonce kamoš odstavil nový CRT 72cm televizor Panasonic!!!! Ten měl vynikající obraz, ale na to LCD nemá!!! Až jej sám osobně uvodíte, tak to tady klidně prohlašte!!!

Nejde opakuji o šunt, jen neumí plně využít nebývalé rozlišení obrazovky!!!

parson ... Nevíte o čem píšete, až uvidíte (obraz na takovém displeju přes DVI), pochopíte![/quote]
ODSAkEda........ myslím, že vím o čem píšu, PC jedu přes DVI na LCD a jelikož jsem spíše hifista... tak nenávidim experimenty tzn. různé filmy v Divxu Xvid a nevim v čem ještě.. pokud mám TV a slušnou aparaturu tak preferuju zvuk a obraz...tzn. orig. DVDplacky CD-DVD audio, dneska vlastně je stejně většina pálenejch... PC je PC, mob. telefon je telefon a né foťák, a takovej dobrej gramec třeba za 20litrů.... ale to už jsme každej jinde.... čus
ODSakEda (2278)|10.3.2006 12:21
parson HiFi-sto, už si viděl na takovým displejipřes DVI z PC vzorek nebo elej film v HD rozlišení a třeba i v DivX, XviD -u?!!! Já myslím že ne! Pak mudruj o XviD-uteprve!

A zvuk z dobrých DV kamer a mikráků předělat do DVDvideo placky je hrůza empegová..., takljako z těch filmů, akorát že je 50+10..., HiFi-sto...

Zlatý DV nebo i ten Xvid a tím mohu důležitý zvuk nechat ve WAV (PCM 48kHz/16btů)!!! a vejde se mi přesto až 2h na 1 placku 8-)
čus-neslepec Eda
parson (11)|10.3.2006 15:30
[quote=ODSakEda]parson HiFi-sto, už si viděl na takovým displejipřes DVI z PC vzorek nebo elej film v HD rozlišení a třeba i v DivX, XviD -u?!!! Já myslím že ne! Pak mudruj o XviD-uteprve!

A zvuk z dobrých DV kamer a mikráků předělat do DVDvideo placky je hrůza empegová..., takljako z těch filmů, akorát že je 50+10..., HiFi-sto...

Zlatý DV nebo i ten Xvid a tím mohu důležitý zvuk nechat ve WAV (PCM 48kHz/16btů)!!! a vejde se mi přesto až 2h na 1 placku 8-)
čus-neslepec Eda[/quote]
EDA -
tady hifista - neboj se už jsem shlédl 2 dokumenty v 1080i - obraz, neni co řešit... až to bude na placce a sjedu to v dvd přes TVLCD budu spokojenej, a netlač furt ty vaše Xvidy přes PC do TVLCD, nepotřebuju honit hry, windowsy, internet a já nevím co přes TV, od toho mám monitor.... ať to vyrobci neserou všechno do jednoho...stejně se toho půlka nechytí, tak jako dopadly výrobky ....minidisky, walkmany a disckamany a další... kdo si koupí dvdrekorder když to neumí 5.1, k čemu je RAMka z dvaceti známých jí používá jeden na data, k čemu budou bluraye a další... na co potřebuju placku s 50GB...chci pořádnej film nebo muziku se super ozvučením na normální placce a ne že tam narvu 8 filmů, zkrátka klasiku /jestli sisi nevšim tak oni už neví co vyrábět víš a z lidí dělaj tak akorát debílky.... aby utráceli za ty jejich výmysly... ty taky plácáš všechno do jednoho koukam jak kamery tak zkrátka všechno, tak se zaměř na jedno a pak povídej dál....když pustim Divx film na dvd přes dvdčko tak kvalita vhsky...... zatim ....
ODSakEda (2278)|10.3.2006 16:01
parson ale právě proto co píšeš! proto ne jednotlivé krabičky, ale nejuniverzálnější player - PC! :-D 8-) (dokoupíš za 1000 jen mechaniku, doinstaluješ SW :-D , nic nevyhodíš!!! :-E )
Jo 8-)
wizzard (447)|10.3.2006 17:11
[quote=ODSakEda]parson dokoupíš za 1000 jen mechaniku, doinstaluješ SW :-D , nic nevyhodíš!!! :-E )
Jo 8-)[/quote]

Aj ja chcem HD DVD alebo BR mechaniku do PC za 1000, staci zatial aj ROM na citanie, napalovacku neskor, ked zlacneju media.... :-!!! :-!!! :-!!!
P.S.
Radsej sem dajte nejaky tip na LCD monitor min. 30", 8ms, PVA/MVA, rozlisenie 1920x1200, DVI + komponent + S-Video, nieco ako ma Dell ale s lepsou odozvou, staci aj bez repro... :-R :-R :-R
parson (11)|10.3.2006 18:54
[quote=ODSakEda]parson ale právě proto co píšeš! proto ne jednotlivé krabičky, ale nejuniverzálnější player - PC! :-D 8-) (dokoupíš za 1000 jen mechaniku, doinstaluješ SW :-D , nic nevyhodíš!!! :-E )
Jo 8-)[/quote]

Pro EDU -
to je to co právě když už jsem se nazval hifistou - nechci, PC je PC a ten nemá nic společných hifi aparaturou, ten zvuk z PC neuděláš jako z aparatury, to se můžeš dohadovat s kýmkoliv, každoročně jezdím na výstavy jako Highedn v Praze atd... a nikde jsem tam multimediální PC neviděl pouze jak říkám aparatury pro zvuk a video, takže každej preferujem něco v čem se tzv. vyžíváme, co říkáš třeba tomuhle
http://www.lcdtelevize.biz/catalog.do;jsessionid=039DD83FD1CDD038382A73D7D5138D9D?clear=yes&brand=756
stratos_tvf (164)|10.3.2006 19:29
parson : ta hudba,ktoru pocuvate na HighEnd vystavach sa nahrava v studiu ! A tam sa to nahrava a edituje prave v PC !
Samozrejme studiove zvukovky su v inej cenovej kategorii.
Doporucujem RME multiface ( dobry pomer cena-vykon )
Ked uz ti ide o max.zvukovu vernost a kvalitu tak mi ver,ze take DA-AD prevodniky ake maju tieto karty nenajdes ani v najdrahsich HighEnd CD/DVD/SACD playeroch !
Ale odbornici na HighEnd prikladaju vecsiu vahu napr. pozlatenym a specialne odpruzenym nozickam na CDplayery ako by si uvedomili,ze ta nahravka,ktoru pocuvaju presla desiatkami uprav s EQ - COMP - FX a je to iba zvukarova sikovnost aky to bude mat finalny zvuk 8-)
parson (11)|11.3.2006 11:47
pro STRATOSE
ny výstavách přehrávají muziku většinou z nosičů CD,DVDA a SACD a nebo co si přineseš sebou a hlavně co zdůrazňuju LP desky a ty nenamiksuješ an PC..... kokam ale že mi tu chcete všichni vnutit zvuk z PC přes bakelitové repráčky ne... :-D , když pustíš CD a to samé třeba na LP...tak to je taky o něčem jinym... v USA dělali test 500 lidí seděli střídavě ve studiu a hráli jim pár ukázek z CD a LP aníž by věděli z čeho to hraje a 300 se jich přiklánělo k LP.. takže nejsem fanda nějakých EQček a úprav zvuk přes PC, tak jak to slyšíš bez cukru a přísad.. :-I , taky mam třeba hlavní sloupy na koberec - puky - mramor deska - puky a hroty, každej se snažíme ten zvuk co nejvíc oivit jak to jde... zatim páčko... :BB:
system_896.jpg
stayman (12393)|11.3.2006 12:03
To je hrozny thread toto.
stratos_tvf (164)|11.3.2006 12:37
parson : a na com sa podla tebe dnes nahravaju LP :-? asi na gramofonorekorderoch ze ? :-E
[quote]takže nejsem fanda nějakých EQček a úprav zvuk přes PC[/quote]
Pri kazdej nahravke ci uz je to klasika alebo metal su pouzivane zvukove a signalove procesory a ich mieru pouzitia moze ovlivnit iba zvukar a nie ty doma v obyvacke B-)
Ale netrap sa detailami pri HighEnde ide viac o pocit a s logikou a realitou to nema vela spolocneho.
Niekto veri na magiu a niekto nie ! ( hlavne ked vie a vidi ako sa to v skutocnosti robi :-E )
parson (11)|11.3.2006 21:26
pro Stratose:
to si asi děláš srandu ne... :-D , ty chceš srovnávat zvuk z PC a z gramce jo.... ale to je o ničem jako s EDOU, měli by jste si zřídit forum pro PCčkáře a necpat do všchno do jednoho pytle /PC-HIFI/ 9-) .....
stratos_tvf (164)|11.3.2006 22:03
parson : kedze pracujem v hudobnom nahravacom studiu tak ma fakt tvoje nazory dokazu maximalne rozosmiat :-E :-E :-E

A jednu mramorovu dosku si daj aj pod zadok ked budes pocuvat tie tvoje zazracne nahravky ,ktore nikdy nepresli mixom a masteringom na PC :-E :-E :-E
parson (11)|11.3.2006 22:15
......tos toho asi moc nenahrál v tý vaší zemljance nebo jak se to píše...
:-(((
stratos_tvf (164)|11.3.2006 23:18
Takto konci debata s expertami co si dvaktat pecitali casak Stereo & Video 8-)
parson (11)|11.3.2006 23:58
....a pracují v nahrávacím studiu..... :-)-
ODSakEda (2278)|12.3.2006 02:21
parson co myslíš tím: z PC???
- Já mám v PC dvě profi zvukovky (přesněji jde o externí boxy spojené mnohažilovámi datovými kabely z PCI kartami -což jsou spíše "jen" obvladače těch externích zvukovak s SDPéčky(AD/DA převodníky) (USA patent ale i Made in USA!, ne Thaiwan nebo dokonce China...) - ECHO Layla 2x 10IN/10OUT v realtime se symetrickými(!) vstupy a co weekend nahrávám dvěma s mladými akpelami i folkařema, zpracovávám nahrávky i klasiky od kámoše dcery z konzervatoře a člověče nepříjde mi muzika z PC hořší než z LP, které vlastně jak ti tu někdo naznačl, vzniká až následně a od dob Windows 98, 98 výhradně z PC!!! :-E :-E :-E :-E

To jako myslíš že krom zvukovek a SW, má vliv na kvalitu zvuku i jiné komponenty PC??? Jako CPU, nebo zákl. deska, nebo paměti, nebo´snat i zdroj??? :-E :-E :-E

Samo že to nedělám klasicky, že bych to pouštěl zpět do Mixu a nahrával klasicky, ale nahravám to na HDD jako multirtrackrecording a těmi datovými kabely jde díky bohu (Amíkům :-) ) "zvuk" jako data na HDD a tedy další zpracování a Tebou odsuzovaná EQkvalizace a j. úpravy, haly, echa stereo fázování a pod. je již beze ztrát a zkreslení nebo vnášení dalšího šumu, čož by se u mnoha tracků sčítalo!!!!!

Jinak analogovou LP desku nezatracuji, je to analog a zvuk v reálu je analogový, co se věrnosti reprodukce týče, ale!

- Jednak záleží na nahrávce a analogovel cívkáč na tom nebyl lépe než PC+profi profi zvukovka + HDD a WAV formát s vyšším vzorkováním!

- A jednak záleží na reprodukci-kolísání a absolutní rychlost, na přesném nastavení přenosky i tvaru jehly a přesné přítlakové síle, ale i změně úhlu ramene, kdy by se mohla síla nesymetricky přenášet více ne jadnu stěnu drážky-jedné stereo stopy! Ale i homogenitě materiálu jako u magnet. pásku!... HDD Tě ujištuji, že vady nemá! Máli jen jedinou vadu z biliard sektorů, pak i tu jedinou vadu zjistíš klidně dopředu testempovrchu! 9-)

Dále: další a další kopie analogu=ztráta (zklreslení, šum, a j.)... Kopie v digitálu je prakticky totožná! :-D

No to by stačilo tolik ran do hlavy :-E , měj se HiFi-sto, zdraví profi zvukař a ODSák Eda 8-)

Jo co se týče toho linku na 37" LCD 1920x1080, tak údaje jako: HDMI-HDCP, nebo podpora 1080i i p vypadá slibně, nerozdíl od teho 37" BENQ, co to rozlišení neumí plně (neřekl bych vůbec!) využít...!!! :-) Jen mi nic neříká "značka" AMOI, co to je za zemi,státmlicenci??
stani (1647)|12.3.2006 09:40
[quote] Jo co se týče toho linku na 37" LCD 1920x1080, tak údaje jako? HDMI-HDCP, nebo pospora 1080i i p vypadá slibně, nerozdíl od teho 37" BENQ, co to rozlišení neumí plně (neřekl bych vůbec!) využít...!!! :-) Jen mi nic neříká "značka" AMOI, co to je za zemi,státmlicenci??[/quote]

Ohmega Electronics - Výroba a prodej LCD televizorů AMOI montážního závodu v Srbči. http://www.ohmegaelectronics.cz/scripts/home.php?language=cz