Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NEC-ND4550 a "pruhovaná" média

wishmasterX (4)|11.12.2005 12:18
začnu takhle: :-I
dříve jsem měl palírnu Toshiba 5112, která uměla pouze 4X, tuhle rychlost jsem používal, mechanika během pálení svoji rychlost neměnila, jak je tomu u nových mechanik, když se používá rychlost 8X a více, včetně tohoto Neca, čistě náhodou se dívám na médium, a zjistil jsem, že to vypadá jako vinyl, když jsou mezery mezi skladbama, médium je pruhované a každý pruh má trochu jiný odstín, použil jsem média Verbatim 16X, rychlost zvolená 8X, DVDdecrypter, pálení začlo na 4Xněkde v polovině to šlo na 6X a zybtek média na 8X, ty pruhy zjevně dělají ty změny rychlosti .......
vadí to nějak, je něco špatně ? díky předem za reakce .......
ohm (398)|11.12.2005 13:13
Nic špatně není, je to normální (u starších pecí) - tj. přeřazováním na vyšší rychlost.
Nevím jak je to u 4550, ale u mé 3540a je to dokonalé = žádné pruhy tam nemám :-)- Hlavu si z toho nedělej... :BB:
wishmasterX (4)|11.12.2005 13:39
No já jsem se špatně vyjádřil, chtěl jsem říct, že ta Toshiba to nedělala, ale až teďka ten Nec, před chvílí jsem se díval na zapůjčené médium od známého , který má mech. LG, a ty pruhy tam jsou taky, ještě zantelnější než u mě :-?
no pokud to fakt nevadí, tak si na to nějak zvyknu ........
samozřejmě média pálené na 4X jsou bez pruhů, jenže se na různých fórech řešilo, že 16X médium pálit na 4X je blbost, že ten zápis bude horší :-((
navíc média na 8X stejně vymizí, takže nezbyde jiná možnost než pálit tou rychl 8X na média pro 16X ............
ohm (398)|11.12.2005 14:31
Jak říkám, má 3540 to nedělá. nepoznáš nic :-!!! :-R :-D
a LG? to Ti jistě vysvětlí Stayman B-)
Na medium o rychlosti X palit X/2
prosign (18)|20.12.2005 10:06
No mne to 3540 robila tiež na starom PC s chipsetom KT133. A média boli nepoužiteľné. Zobral som ju do práce a tam to nerobilo, takže napaľovačka nešla na reklamáciu. Kúpil som teda novší výkonnejší PC a problémy zmizli. Otestuj napálené médium, či ho skopíruješ. Mne kopírovanie alebo prehrávanie sa zaseklo práve na tom medzikruhu (odhadom).
stayman (12393)|20.12.2005 11:14
prosign
Nepleties si pruhy a ryhy ? :-D