Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T Set-Top Box

Reserved (79)|10.12.2005 23:15
Zdravím,
jsem tu opět s žádostí o radu. Po kladných zkušenostech s DVB-T kartičkou v počítači, jsem se rozhodl koupit i DVB-T Set-Top box a nemohu se rozhodnout mezi několika modely - u každého se mi něco líbí a něco vadí.
Požadavky na zařízení:
1. České menu, český TXT a EPG (při nejhorším bez diakritiky, ale bez paznaků).
2. Nahrávání na int HDD v šuplíčku, nebo externí USB disk nebo síťový disk
3. Možnost nahrávat 2 programy na jednou (i z jiných multiplexů)
4. rozumná cena (+-10K)

Zatím se rozhoduji mezi:
1. Radix DTR-9000 PVR
+ cena, +české menu +český TXT? EPG?
- interní HDD bez šuplíčku, patrně možné nahrávání jen z jednoho multiplexu

2. Humax PVR-8100T
+ cena, +kompletmí čeština
- interní HDD bez šuplíčku, patrně možné nahrávání jen z jednoho multiplexu

3. Siemens Gigaset M740 AV
Ano já vím, že tu na něj jsou velké ovace, ale jak to vidím já:
+ 2x USB HDD +Eth +2 tunery (dá se na každém nahrávat z jiného multiplexu a přitom sledovat?)
- čeština!!
+- cena by i šla, ale musím dokoupit HDD......

4.Inverto IDL-7000T PVR
+čeština +vestavěný HDD +USB (lze použít i křížený USB pro připojení do PC?) + Možnost nahrávat 2 programy na jednou (i z jiných multiplexů)
+2 CI sloty
+- cena.....12K je už docela dost, ale zase je to fakt pěknej strojek a nemusel bych hned kupovat USB disk, stačilo by jednou za čas vylít na stávající USB HDD, který sice nemohu obětovat na trvalé připojení, ale na "vylití" dat ano (půjdou už nahraná data vykopírovat ven?)

Jak to vidíte vy? Bude u Siemensu v dohledné době čeština? Nebo raději jít do dražší varianty Inverto?

Co je RF modulátor a co je modulátor PPL ?

Díky předem za odpovědi
Reserved (79)|25.12.2005 16:19
Zdravím,
tak jsem nakonec koupil Inverto (od Radeqa?).
Můj nasledující dotaz zní:
Zkoušel jste někdo připojovat externí USB disk k tomuto přístroji? Mě se disk nepodařilo v menu najít (FAT32). Daří se vám nahrávat titulky u jednotlivých pořadů?
Radeq (277)|10.1.2006 20:13
Ano, me se to fakt povedlo, dokonce opakovane, a mam jeste par souboru z Iverta na PC. Je fakt, ze jsem musel nechat USB disk pristrojem znovu naformatovat, prestoze uz predtim mel format FAT32 (zrejme neni FAT jako FAT). Nastesti i PC takto zformatovany disk precetlo bez problemu, takze v pohode.
Format tech souboru je mi ale dodneska zahadou. Jsou bez koncovky a vypadaji jako transport stream, ale pri pokusu o demux pomoci ProjectX to vyhodi spoustu chyb (i kdyz puvodni zaznam je subjektivne uplne bez vypadku) a nakonec vyplivne polovicni *.m2v, ktery sice jde prehrat, ale je zjevne poskozeny (nekde jsou vypadky, nektere framy chybi uplne). Zrejme jsou v souboru nejake specificke struktury, ktere jej odlisuji od klasickeho TS formatu. Bombardoval jsem uz evropskou pobocku Inverta, ktera sice komunikuje, ale zatim z nich moc informaci nevypadlo. Existuje i specialni forum viz http://www.invertoforum.co.uk, ale potiz je v tom, ze v UK, kde se Inverto nejvic prodavaji tyhle pristroje vubec USB nemaj (zeptal jsem se jestli nevedej o konvertoru souboru, hned se na me sesypali kde jsem vzal verzi s USB portem a mysleli si ze si z nich delam srandu). Je to fakt skoda, protoze citlivost tuneru je nevidana. Dozvim-li se neco noveho (prubezne to zkousim a doufam), reknu.
Reserved (79)|11.1.2006 06:17
Ahoj,
pokouším se připojit 60GB externí disk (resp. normální disk v USB ramečku), zkoušel jsem ho připojit jako 2 oddily formátované jako FAT32 i neformátované, zkoušel jsem to jako 1 oddíl FAT32 i neformátovaný a zkoušel jsem to jako disk bez oddílu a nic. Jedna z věcí, kterou jsem ještě nezkusil, je formátovat disk z přístroje (bojím se o stávající nahraný záznam, napřed ho přehraju alespoň na kazetu ). Múžeš mi prosím napsat postup, jak jsi ho naformátoval? Zkoušel jsem (nejsem u přístroje takze přibližně) nastavení -> nastavení HDD -> formátování (červeným čudlíkem), ale to se mi zformátoval jen interní HDD a jiný mi to neukázalo (tehdy byl ale pripojen jako FAT32).

O Invertoforu vím, jsou tam cenné informace, ale bohužel nemají verzi s USB (mají verzi UK, zatímco my patrně DE), nicméně spousta informací je užitečných.

U toho videa - nepoznal to GSpot?

Se mnou výrobce nekomunikuje :(( :-( , ale já nejsem bussines partner
Pitomec (10211)|11.1.2006 08:25
[quote=Reserved]Co je RF modulátor a co je modulátor PPL ?

Díky předem za odpovědi[/quote]
RF modulátor znamená vysokofrekvenční neboli modulátor s výstupem v televizních pásmech (typicky E2-R69 celé pásmo, nebo v tomto případě spíš R21-R69 UHF pásmo). PPL je snad nějaká doručovatelská služba zásilek (Professional Parcel Logistic) :-) , ale jestli máš na mysli PLL, tak to je fázový závěs (nedochází k rozladění výstupní frekvence třeba změnou teploty).
Reserved (79)|11.1.2006 08:43
Jo jo, uz vim, dekuju za reakci. Budes si asi muset zmenit prezdivku, s tím PPL jsem tu ted za pitomce ja :)