Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videosoubor s příponou .vro

vhl (6)|10.12.2005 11:57
Dostala se mi do rukou videa, která mám zpracovat. Byla vytvořena na nějaké kameře, která je nahrála na malé kotoučky DVD-RW. Některé jsou přímo v DVD - mpeg2, ale jeden z nich je na kotoučku v adresáři RTAV, v něm jsou 3 soubory, z nichž hlavní videosoubor má příponu .vro. Softwarové přehrávače na počítači jej bez problémů přehrají. Podle přehrávače WinDVD 6 jde o soubor v kompresi mpeg2, s variabilním bitrate 9100. Pinacle ho ale odmítá načíst. WinAVI program ho převádí do .avi, ale výsledek je ten, že z něj udělá asi 20 souborů po 697 MB (asi je tam tolik klipů - 20), z nichž korektně jde přehrát jen první - u dalších je vždy první polovina klipu obraz, ten se pak zastaví a následuje zvuk. Před převodem tohoto souboru nelze vlézt do nastavení WinAVI - program se bez dalšího ukončí. Nemáte někdo zkušenosti s tímto typem souborů a jak a čím s nimi pracovat? Ke kameře je dodáván Pinacle 9.4 PLUS.
Pitomec (10211)|10.12.2005 13:18
Ulead Movie Factory. A té kamery, jenž pořizuje záznam v MPEG-2, se rychle zbav a kup nějakou se záznamem v DV formátu.
vhl (6)|10.12.2005 18:44
Děkuji, pohledám někde ten program a vyzkouším jej. Kamera není moje, ani jsem ji neviděl, jinak bych napsal alespoň typ.
Pears (1027)|10.12.2005 22:24
Zkousel jsi ty videa s .vro priponou nacist do WombleVideoWizard? Myslim, ze jsem jednou neco podobneho delal, ale je to uz dlouho tak si moc tu divnou priponu nepamatuju. Ten soft mi z toho udelal "cistokrevny" mpeg2 bez rekomprese.
vhl (6)|11.12.2005 11:32
Ne, Womble Video Wizard jsem nezkoušel a neznám, ale moc děkuji za tip, všem, určitě se nějaký nápad ujme, stejně jsem slyšel, že jste tady samí odborníci. Pohledám ten program a jak pojedu k našim (tam to video mám), vyzkouším.:OO
Pears (1027)|11.12.2005 11:58
http://www.womble.com/
Pozdravuj vasi :-E
vhl (6)|13.12.2005 20:17
Womble stažen, děkuji za odkaz, sice jenom Trial, ale snad to půjde (nejlépe mě nedávno vypekli s trialem WinAvi - všechno šlo, jak mělo, akorát uprostřed filmu byl pořád průhledný nápis, že mám kamsi poslat skoro 30 dolarů....), a kdyby ne, tak jej zakoupím....
Pears (1027)|13.12.2005 20:44
[quote=vhl]Womble stažen, děkuji za odkaz, sice jenom Trial, ale snad to půjde (nejlépe mě nedávno vypekli s trialem WinAvi - všechno šlo, jak mělo, akorát uprostřed filmu byl pořád průhledný nápis, že mám kamsi poslat skoro 30 dolarů....), a kdyby ne, tak jej zakoupím....[/quote]

Ani nevim jak se chova ten trial Womble. Trial mi na comp nesmi! :-)-
Ses na netu prvni tejden? To je u programu tehlech typu normalni, ze to nejak omezujou (delka,napis atd...)
vhl (6)|13.12.2005 22:08
Bez obav, i s tím WinAvi jsem si také poradil (kdo hledá, najde....). Jen jsem jej tehdy použil dle rady, že i trial na základní konverze jede. Jsem tady nový, nevím, jak moc jste zde akorátní, co se komentářů licenční politiky různých softwarů týká. Opatrnosti není nikdy nazbyt!
cd-print_192.png
Pears (1027)|13.12.2005 22:22
No vsak oni si te zkroti, kdyz budes moc doternej :-E Ale pridelas jim "praci" :-D
vlada (3470)|15.12.2005 09:20
A co DGMPGDec? Ten je zadarmo a měl by z toho udělat .m2v a .ac3 (.mp2). To už se potom dá nahrnout do skoro každýho programu. Případně se z toho udělá MPEG.
Nostradam (210)|15.12.2005 22:44
4 vhl nebo vhl123??
Ten tvůj dotaz mi je nějak povědomý, neptal ty ses jen tak náhodou na stejný problém na jednom nejmenovaném intranetu??? :BB: Pokud ano, já ti psal, že máš dát ruce pryč od kamery na MPEG2.
Pears (1027)|15.12.2005 23:39
[quote=vlada]A co DGMPGDec? Ten je zadarmo a měl by z toho udělat .m2v a .ac3 (.mp2). To už se potom dá nahrnout do skoro každýho programu. Případně se z toho udělá MPEG.[/quote]

Prosim te, jak ulozim z tohodle programku video? Vzdy mam kartu "Stream" zašedlou. Pouzivam ho jedine na vytazeni audio stopy, protoze umi extrahovat DTS, ale to video me z toho nejak nejde. Co tam musim nastavit? V manualu pisou, ze pro demux staci pouze "Save Project" (tak jsem to apon pochopil ja)
Mam verzi 1.4.6b2 stazenou zde: http://neuron2.net/dgmpgdec/dgmpgdec146b2.zip
ODSakEda (2278)|16.12.2005 00:00
- Jedná se o malé DVD-R/DVD-RAM kamerky Panasonic/Hitachi! (jsouv licenci a shodné!) Nejsou špatné a se softem k nim jde docela dobře editovat i zatracovaný MPEG-2. Takže kritici-teoretici sklapněte!
- Ten soubor je takový hlavně kvůli božímu profi formátu DVD-RAM, narozdíl od DVD kamer SONY, která zapisují "jen" na DVD-R a RW soubor s klasickými VOBy DVDvideo kompatibilními! Není ale tak pohotová, bezpečná s ohledem na ztrátu natočeného videa do zazálohování (do PC) a RAM je navíc oboustranné medium, podobně jako MiniDisc.
- doporučuji se poptat kdo je má a "sehnat" ten soft(já jen taknějakpozby, dlou jsemto nepoužil, když bude nejhůř, kamoš DVD-RAMkameru má, ale bydlí z ruky), co to převede (nepřepočítává to video ale!) i na klasický DVDvideo formát s VOBy! 8-) (je to formát, něco jako u dig. fotky, když nafotíte do formátu RAW a pak se to dodatečně převede např. do JPG nebo TIF 8-) )
nestor (3)|16.12.2005 02:30
načti to do YMPGEnc DVD Autor umi načíst celej adresář RTAV a vytoří z toho DVD strukturu
vlada (3470)|17.12.2005 09:55
Pears
Je tam volba File -> Save project and demux video. Uloží ti D2V, video a zvuk.
Pears (1027)|17.12.2005 20:43
vlada
Mam tam pouze Save project (F4), ale uz ne nic o demuxu. Do d2v mi to sice ulozi, ale je to nespustitelny soubor o velikosti 5.1kb. Puvodni VOB je o velikosti 28MB. Audio mi to demuxne v poho.
vlada (3470)|18.12.2005 17:27
Pears
To nechápu, zkoušel jsem verzi 1.4.0 i teď tu "Tvojí" 1.4.6b2 a v obou tam tu volbu mam hned pod "Save project". Zkontroluj to ještě jednou.
Pears (1027)|18.12.2005 20:16
vlada
Radeji bych se nevidel :-G. Ta polozka tam samozrejme je. Nesmazl jsem puvodni (starsi) verzi programu a "novy" zastupce mi ji porad spoustel. Chyba je na me strane. Diky za tvuj cas a trpelivost.
vhl (6)|24.12.2005 15:59
[quote=nestor]načti to do YMPGEnc DVD Autor umi načíst celej adresář RTAV a vytoří z toho DVD strukturu[/quote]
Tak na toto se ještě také podívám, ale hlásím již úspěch, ten kdo mi dobře poradil Womble Video Wizard (byl to Pears!), tak heuréka - soubor chroupnul a skutečně z toho udělal mpeg2, který jsem potom v Canopusu předělal na avi a nyní již mohu stříhat v Pinacle, tedy problém vyřešen, všem děkuji za snahu a námahu. A jaký rozhled v softech zpracovávajících video jsem získal! Ani jsem dříve netušil, že je jich až tolik. Ulead Movie Factory to odmítl načíst.
Pears (1027)|24.12.2005 16:58
vhl
Jsou vanoce tak tu radu ber jako darek :BB: . Mam u Tebe hvezdicku az mi bude chybet 9-)