Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nejde zvuk ale obraz ano. TV tuner asi conexant

xkrchnav (9)|8.12.2005 21:24
Zdravím
už dlhšiu dobu sa trápim s týmto problémom. Dnes sa mi úžasne podarilo sfunkčniť obraz pomocou DScaleru nejaká 4. verzia. Celkom som spokojný, ale nechápem ako je možné, že nejde zvuk. Pred tým mi šiel strašne síce potichu ale išiel. Teraz neviem čo som spravil (tuším v Dscaleri prepol z Conexan bla bla na DShow tam bol lepší obraz) ale ani to nie je isté. Ale teraz už to nemôžem vyskúšať pretože pri prepnutí do pôvodného nastavenia to vždy stuhne. Ono za poslednú dobu som pekne často restartoval XPčko.
fotky karty mám tu

http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t=94586

ak by som ju nesprávne určil. Budem veľmi vďačný za každú odpoveď. Mimochodom prečítal som si tieto fóra, ale nenašiel som radu k tomuto. Ovládače som skúšal mám to pripojené do linein na zvukovke. No nejde to. Skúšal som aj ten Pv951 util či ako sa to volá.

Ďakujem.
jojto (865)|9.12.2005 06:57
Mozes skusit pouzit utilitu, ktoru som spominal ( http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3699 ) na identifikaciu karty (zariadeni v PC) a podla toho sa zariadit.
xkrchnav (9)|9.12.2005 10:01
Neviem. Myslíš, že to bude v ovládačoch ten zvuk? Lebo je pravda, že som skúšal rozne, ale v device managerovi vždy keď bolo niečo so zvukom, tak sa písalo, že nemá inštalované ovládače. Stretli ste sa s tým? Ale video capture bolo v pohode. Obraz hovorím fakt krása. Ale bez zvuku úplne. Dík.
jojto (865)|9.12.2005 11:45
Je tazko urcit kde je problem. Ta utilita by mala zobrazit priamo vyrobcu hard waru, preto som Ti ju odporucil. Inac sa jedna o klasicky BT878 cip (kompatibilny s Bt879), takze podpora je bohata. Skus kuknut do download-u a hladaj podporu BT878 (ATV2000,iuVCR...). Najskvor by som vsak reinstaloval DScaler.Pokial nepomoze tak cele Windows, pretoze zdroje problemu budu zrejma prave tu.
Ivo Mašek (10205)|9.12.2005 14:09
Myslíš, že to bude v ovládačoch ten zvuk? Lebo je pravda, že som skúšal rozne, ale v device managerovi vždy keď bolo niečo so zvukom, tak sa písalo, že nemá inštalované ovládače.

Ve správci zařízení nemáš žlutý vykřičník? Jestli ne, a ovladače zvuku tam jsou, tak to musíš "sdělit" programu, který používáš pro tv kartu.
xkrchnav (9)|9.12.2005 22:40
No vidím, že zázraky sa dejú. Pozval som si kamoša, že nech sa na to pozrie. Ehm. Zároveň sme kupovali nový monitor HP 1130 21palcový. tak sme dávali ovládače na neho a tak. No a potom mu ukazujem to čo mi ešte včera večer nešlo.. a kukám a počúvam kua. no ide to :) nepochopím. Sorry za off topic, chcel by som sa opýtať, neviete, kde sú frekvencie TV staníc, ktoré sa dajú chytiť v Brne?
Ivo Mašek (10205)|10.12.2005 09:45
kde sú frekvencie TV staníc, ktoré sa dajú chytiť v Brne?

http://www.dxradio.cz/vysilace.asp
V dlouhém sloupci vysílačů jsou nejdříve vysílače pro radio, potom na tv.