Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Graficka karta pre AV Master

ustredna (12)|30.6.2004 15:31
Ahojte ,
nemate niekto niejaku starsiu grafiku do PCI slotu nieco podobne ako MATROX Mistique alebo najlepsie tento typ min 4MB pamate. Podmienka musi byt PCI a musi mat podporu PCI BUS MASTERING. Viem ze tie matroxy spolupracovali s AV Masterom.


poptrebujem to k AV MASTERU do starsej strizne.

a aby slapala min 1024*768 pri min 24 bit farbach.
podmienka CANOPUS softov. !!!

ak nieco mate , tak ponuknite do fora, popr. na sukromnu spravu.

popripade ak poznate iny typ karty ktoru mate odskusanu ponuknite.
vdaka vsetkym.
najlepsie z Okolia Nitry popripade Blava a okolie. alebo je to jedno...
:-D :-D :-D
Pitomec (10211)|1.7.2004 12:30
Kup si v nějakým PC bazaru obyčejnou ATInu za pětikilo...
ustredna (12)|5.7.2004 20:00
muze byt i v prevedeni AGP alebo musi byt iba PCI.

a jakou ATInu mas odskousenou???
Pitomec (10211)|5.7.2004 21:07
Samozřejmě že AGP a konkrétně třeba Rage 128. Ono je to ale celkem jedno, protože s AV Masterem chodí prakticky všechny ATIny od roku výroby 1998...
ustredna (12)|5.7.2004 21:10
jo, diki
a jakou pamet ma ta ati rage 128??
da se kopit i 32MB??
Pitomec (10211)|5.7.2004 21:13
Já u AV Mastera začínal s nějakou 4MB ATInou, pak jsem tam dal tu Rage 128. Kolik má ale paměť, to už z hlavy nevím a je to vcelku jedno - 4MB bohatě stačí.
ustredna (12)|5.7.2004 21:16
jasne ja to potrebuji kvoli canopusu xplode a photoalbumu,
musim mat min 4mb aby to chodilo 1024*768 pri 24bit.
Pitomec (10211)|5.7.2004 21:21
To bude u té Rage 128 určitě, protože jsem ji provozoval na 1024x768 a ve 32-bitech.
pjotr (32)|7.7.2004 22:37
jede nekomu ten av master ve win 2000 nebo v xp??kde se daji stahnout ovladače?chtel bych ji dat do noveho rychlejsiho compu ale ty win98 uz me u toho :-? nebavi
Pitomec (10211)|8.7.2004 06:53
Jó hochu, to máš smůlu... stejně jako tisíce dalších lidí, kteří již několik let (marně) shánějí totéž...
Ovšem na druhou stranu - i kdyby ty ovladače někdy někdo napsal (nebo předělal z W NT), tak omezení 2GB by nepochybně zůstalo (stejně jako je tomu u W NT) a navíc v dnešní době už je M-JPEG dávno po smrti. Lepší je A/D+D/A převodník do/z DV formátu (např. Canopus AceDVio).
stayman (12393)|8.7.2004 07:17
Poznam cloveka, co ten AVmaster v pohode instaluje s W2k \/
Pitomec (10211)|8.7.2004 07:22
[quote=StayMan by €RikŁ€]Poznam cloveka, co ten AVmaster v pohode instaluje s W2k \/[/quote]

Já taky - ale teoreticky (popis na rozchození byl dokonce na stránkách FAST-Dazzle). Jinak sem ale v životě neviděl nikoho, komu by se to skutečně povedlo. :-(((
stayman (12393)|8.7.2004 13:45
Ked myslim v pohode, tak v pohode 9-) Chces kontakt???
Pitomec (10211)|8.7.2004 13:51
Na té kartě si vylámali zuby všichni a nikomu se to pod W2K nepodařilo rozběhnout (a to ani v SRN a dalších státech) - takže pochybuju, že to někdo zvládnul tady u nás...
Postup ze stránek FASTu byl asi takový, že se ovladače do Win NT nahrají do W2K a karta bude šlapat - ovšem... toto byla pouze iluze (on ten AV Master nechodil pořádně ani pod samotnýma NTčkama) a posléze sám FAST k textu ještě alibisticky dopsal (červeně a s vykřičníkama), že je to vše bez záruky a pak ta stránka zmizela úplně...

Ale kontakt sem klidně dát můžeš - pokud to uvidím na vlastní oči, tak bude vše OK :-)
stayman (12393)|8.7.2004 13:56
Ten clovek je dost inteligentny, a nebude sa tu na webe s niekym hadat (to ber ako fakt), ale skusim sa s nim porozpravat, mozno ho prehovorim a prehodite rec cez sukromne spravy :-D
Pitomec (10211)|8.7.2004 14:04
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ten clovek je dost inteligentny, a nebude sa tu na webe s niekym hadat (to ber ako fakt), ale skusim sa s nim porozpravat, mozno ho prehovorim a prehodite rec cez sukromne spravy :-D[/quote]

Nejde o hádání - pokud mně ukáže, že to šlape, tak je vše v pohodě. Jestli to ale bude na způsob "včera to jelo a dneska musím něco vyladit a zase to pojede" atp., tak ho radši nechej v klidu, aby z mě nedostal infarkt... :-)
Chainslaw (149)|8.7.2004 14:49
Mám na predaj ATI RAGE 128 Pro 32 MB RAM
HVT (59)|10.7.2004 12:13
Osobne som postavil niekolko strizni svojho casu s AV MASTER a VSETKY boli pod W2K.
Sam so na tejto konfiguracii strihal cca 2roky.
Ak ma niekto zaujem som schopny este vysvetlit ako sa to da rozchodit.
Upozornujem ale vsetkych zaujemcov, ze to potrebuje striktne dodrzat niekolko pravidiel, takze kazdeho kto si mysli, ze to pojde na hocijakom MB asi sklamem.
wirelex (4)|14.7.2004 08:52
[quote=Chainslaw]Mám na predaj ATI RAGE 128 Pro 32 MB RAM[/quote]

A za kolik? Mel bych zajem zvlast pokud by byla i s TVout.
Pitomec (10211)|14.7.2004 09:43
[quote=HVT]Osobne som postavil niekolko strizni svojho casu s AV MASTER a VSETKY boli pod W2K.
Sam so na tejto konfiguracii strihal cca 2roky.
Ak ma niekto zaujem som schopny este vysvetlit ako sa to da rozchodit.
Upozornujem ale vsetkych zaujemcov, ze to potrebuje striktne dodrzat niekolko pravidiel, takze kazdeho kto si mysli, ze to pojde na hocijakom MB asi sklamem.[/quote]

Cha, chá... hezky kecáš... :-)- (nezvládne to nikdo na světě, ale v SK je zázračný človíček, kterej to umí... :-E :-E :-E )
HVT (59)|14.7.2004 13:34
Pre vsetkych, ktori su ochotni uverit ze to dokazem som k dispozici a rad poradim. DVe tieto strizne s Av Master a W2K su este u mojich zakaznikov funkcne tak skusim natocit nejake video a tebe ho Pitomec rad poslem
Pitomec (10211)|14.7.2004 14:49
A k čemu mně takový video bude, ha...? Tam přece nelze poznat, jestli je z W95, W98 nebo W2K... :-)
P.S. Stejný GUI jako W2K mají i W ME - nesplet sis to náhodou? :-)
HVT (59)|14.7.2004 17:16
Dostal som radu aby som uz na tvoje prispevky nereagoval ale naposledy :
Mal som namysli video natocene kamerou kde bude vidiet ako striham s AV Masterom pod W2K a Premiere 6.5...urcite by tam boli dostatocne znaky na to aby si poznal, ze nie som lama, ktora si pletie operacne systemy. A bolo by tam aj vidiet namontovanu kartu v pc PREPOJENIE A TAK A TO BEZ JEDINEHO STRIHU. Mozem ti tak isto dat kontakty na oboch ludi ktori pod tym stale este strihaju..a mozem sa ti zarucit, ze tiez rozoznaju rozdiel medzi ME a W2k.

Nakoniec zamyslenie : je zvlastne ze ta vobec nezaujima ako som to rozchodil, skor ti ide o to aby si presvedcil vsetkych ze sa to neda, len preto ze tebe sa to nepodarilo.

Tymto koncim debatu na tuto temu a som ochotny poskytnut navod ci pomoc vsetkym serioznym zaujemcom bez patentu na rozum.
Pitomec (10211)|14.7.2004 18:23
Teď ses ze zcela zjevné lži usvědčil sám - AV Master měl ovladače pro Adobe Premiere naposledy na verzi 4.2 a jinak pracoval výhradně s Ulead Media Studiem (až do verze 6/6.5).
Takže tady přestaň lakovat a běž se zviditelnit do jiný diskuze, kde ti nějakej osel na podobný bláboly možná skočí.
HVT (59)|14.7.2004 21:59
Ano to je pravda ale ja AV Master VYHRADNE pouzivam s Premiere a ono to ide si vedla pretoze ako vidim nemas s tym ziadne skusenosti.
Pitomec (10211)|14.7.2004 22:07
Ono "to jde" asi stejně jako pod W2K, že...? 9-) Až na to, že FAST Cap musíš instalovat do už nainstalovanýho UMS a s celou AP si můžeš tak leda vytřít zadní část těla. Stejně jako s W2K... :-I

Mimochodem - nikdo to tady nezmínil: W2K nemá u AV Mastera stejně žádný význam (i kdyby se to někdy někomu podařilo rozchodit), takže celá debata je úplně o ho*ně. :-I
HVT (59)|15.7.2004 10:32
Fast Cap je samostatna aplikacia, ktora sa nemusi instalovat do UMS..AV Master sa predaval aj bez UMS.

pod W2K to malo vyhodu v tom ze to islo ovela stabilnejsie a rychlejsie ako pod NT

jedina nevyhoda bola v tom, ze vo Fast CAP nefungoval test rychlosti disku.

Pod AP AvMaster isiel uplne bez problemov po uprave suboru prem60.ini kde bolo treba vypnut DitectShow

Ale kludne si tvrd co chces...ti co to pouzivaju vedia svoje a ti co to este chcu pouzivat..mozu sa mi ozvat
Ironfist (13)|18.1.2005 14:56
[quote="HVT"]Pre vsetkych, ktori su ochotni uverit ze to dokazem som k dispozici a rad poradim
OK, tak mi porad. Mam AV MASTERA, desku EPOX8RDA6+PRO, a nevim jak na to. Zkousel jsem to na ECS K7S5A a bez uspechu. Na Epox jsem to zatim nezkousel, ale myslim, ze to stejne nepujde.
Pitomec (10211)|18.1.2005 15:05
Neporadí ti nic, protože kecá... AV Master 2000 se s W2K pokoušelo rozjet už tolik lidí, že to až hezký není, a všichni dopadli stejně - jak sedláci u Chlumce.
HVT (59)|21.1.2005 09:02
pojde to na tej ECS K7S5A tam som to skusal a ide to, dokonca ti dam kontakt na cloveka co dodnes na tej doske AVMASTER a W2000 pouziva
ozvi sa mi na mail a poradim nehodlam sa ti s Pitomcom natahovat. ALe slubis mi ze ked to to rozchodim tak mu to das vediet...OKI?
Ironfist (13)|21.1.2005 14:45
[quote=HVT]pojde to na tej ECS K7S5A tam som to skusal a ide to, dokonca ti dam kontakt na cloveka co dodnes na tej doske AVMASTER a W2000 pouziva
ozvi sa mi na mail a poradim nehodlam sa ti s Pitomcom natahovat. ALe slubis mi ze ked to to rozchodim tak mu to das vediet...OKI?[/quote]

Ja uz tu ECS nemam. Ted jedu na EPOX8RDA6+PRO. Zvladnes to i s ni?
Pitomec (10211)|22.1.2005 10:54
Jasně, že to zvládne - HVT to je profík každým coulem. Tomu pojede i gramodeska strčená do CD playeru... 9-)
HVT (59)|23.1.2005 18:02
no pokial ta doska splnuje podmienku ze ma aspon jeden PCI slot ktory nieje zdielany s nejakym komponentom integrovanym na doske, napr USB,SOUND atd a v biose sa da vypnut ACPI tak by to ist malo. ozvi sa mi na mail..popis aky mas osatny HW a poslem ti navod..alebo este lepsie spoj sa so mnou cez MSN
Pitomec (10211)|24.1.2005 13:39
[quote=HVT]no pokial ta doska splnuje podmienku ze ma aspon jeden PCI slot ktory nieje zdielany s nejakym komponentom integrovanym na doske, napr USB,SOUND atd a v biose sa da vypnut ACPI tak by to ist malo. ozvi sa mi na mail..popis aky mas osatny HW a poslem ti navod..alebo este lepsie spoj sa so mnou cez MSN[/quote]
Aha - takže "by to ist malo" a nikoliv, že "to skutečně jde"... :-E :-E :-E