Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProjectX titulky cestina

xpersian (10)|6.12.2005 10:11
Ahoj,

mám takový problém pomocí programu ProjectX ripnu skryté teletextové titilky (čt1 str.888) ty sice sedí výborně s obrazem ale místo znaku ě se mi zobrazuje znak ?
poradí prosím někdo jak nastavit správné kódování češtiny.
Díky
xpersian
clee (6592)|7.12.2005 04:43
zkus v presettings zaskrtnout "export text in unicode", pripadne prozkousej moznosti v rolete language
Nasty_tvf (568)|7.12.2005 17:40
jj, když to mám v Unicode, je to správně, jen potom mi to nechce načíst třeba Subtitle Workshop, tomu to musím nejdřív uložit v ANSI a tam se zas specielně ě přepíše na e
xpersian (10)|7.12.2005 19:14
:-?

ja to presetting nemuzu nejak najit mam verzi ProjectX 0.81.8.01
a v zalozce subtitle mam jenom tu roletu "language".
Tak bud mam jinou vezi nebo je to mezi klavesnici a zidli :-D :-D :-D
Nasty_tvf (568)|7.12.2005 19:25
zkus nějakou novější - 0.90.1.00 mám já.

edit:
a tam je eště zatržítko - export text in unicode, language mám na auto, a chodí to
xpersian (10)|7.12.2005 21:28
:-!!! :-!!! :-!!!

tak to bylo tou verzí ProjectX.
Teď už to funguje perfektně. Díky moc za pomoc :-D :-D
xpersian
jkalvoda (7)|28.1.2008 11:00
Úplnou odpověď najdeš v mých příspěvcích týkajících se TmpgEnc Author a české titulky. Proto zkráceně. Příčinou je to, že znak ě v titulcích získaných z ProjectX je z jiné znakové sady (nikoliv ze sady pro středoevropská Windows). Pro opravu stačí tyto titulky otevřít v textovém editoru (notepad plně postačuje), dále zvolit Úpravy, Nahradit, do pole Najít zkopírovat libovolný znak ě (respektive náhradní znak, který se místo něj zobrazuje) z otevřeného souboru titulků a do pole nahradit vypsat znak ě z klávesnice. Potom stisknout Nahradit vše a tyto titulky uložit. Poté pracuje vše správně.

P.S. S písmenem ě má bohužel problém i současně aktuální verze programu ProjectX při demuxování českých titulků do formátu *.srt, přitom se sice tento znak zobrazí zdánlivě správně jako ě, ale je z jiné než středoevropské znakové sady. Pomoc je v tomto případě, jak popisuje předchozí odstavec a to provedením náhrady všech těchto znaků v textovém editoru.