Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternativa k HUFFYUV?

Wlk (13)|30.6.2004 14:38
Takova otazkoanketa pro zkusenejsi uzivatele. Hledam nejaky vhodny pokud mozno bezztratovy kodek pro prechodne ukladani videa. Moji prioritou je rychlost a pak kvalita obrazu, kompresni pomer je az na poslednim miste. Jde mi o kratke, max nekolikaminutove klipy exportovane z Premiery do CinemaCraft enkoderu.

Donedavna jsem pouzival HUFFYUV v2.1.1 nebo v2.2.0 ovsem ted jsem objevil jeden klip, ve kterem neni pouzivany ZADNY narocnejsi ci specialni efekt a presto mi pri kazdem vyrenderovani vznikaji chyby (vodorovne chaoticke linky, 1-10 radek, nahodne barevne) v horni nebo dolni casti videa. Vzdycky jeden nebo dva frames za sebou. Pritom velice podobnych klipu mam vic a nikde jinde to neni, stejne tak kdyz renderuju do jineho formatu. Problem castecne odstrani prepnuti na automaticky prevod RGB>YUV, ale stejne se tam obcas neco objevi, i kdyz mnohem mene...

Tak uz mam trochu strach pouzivat HUFFYUV nadale, cili hledam nejakou alternativu. Uvazoval jsem o MJPEG, ale rozumne pouzitelne kodeky (Pegasus) jsou placene a taky nevim jak moc se projevi artefakty JPG komprese pred dalsim prevodem do MPEG2.

Zkousel jsem jeste CorePNG a ten Aparysoft kodek, ale oba jsou strasne pomale...

Existuje jeste nejaka dalsi alternativa?
Wlk (13)|30.6.2004 15:00
Dikec za soubory, ale specialne tyhle kodeky samozrejme mam. Muj problem je ale v tom, ze to potrebuju pouzivat v praci a tak hledam nejake co nejlevnejsi a zaroven funkcni reseni. MJPEG od paegasu je tusim za 100$, Aware uz se snad ani neprodava ;-)
Wlk (13)|30.6.2004 15:13
Jinak jsem zkousel jeste ty aware wavelety a ty umi maximalne 320x200, nebo lepe receno export z premiery v PAL rozliseni skoncil neuveritelne kostickovany a navic video v pulce spadlo...

Asi holt zustanu u toho huffyuv a budu kontrolovat vystupy :-)
vlada (3470)|30.6.2004 22:07
Mě ještě napadá použít nějaký kodek (třeba MJPEG) z nějaké novější verze FFDShow. K nalezení je na diskuzním fóru http://www.doom9.org nebo se dá stáhnout přímo z mých stránek http://jech.webz.cz. Je zadarmo, ale rychlost neni nijak úžasná. Pořád je ale mnohem lepší než CorePNG. Další možnost je tůten codec. Je nutná pouze bezplatná registrace a měl by bejt dobrej, zatim sem ho ale nezkoušel.
Vláďa
artam (1147)|30.6.2004 22:10
Wlk
No, ja by som na tvojom mieste radšej ešte skontroloval hardvér (pamäť, CPU) pretože to skôr vyzerá na problém zmršenia dát na ich ceste pri presune medzi aplikáciami.

Už som mal v ruke podobný prípad a problém bol pretaktovaný CPU (hlavne Athlon :-E ), prípadne môže byť vadný, podobne sa môže správať vadný IDE kábel, vadná RAMka atď., skrátka čokoľvek na dátovej ceste.
Wlk (13)|30.6.2004 23:40
Hardware uz jsem dneska testoval hodne podrobne, pres noc bezel test pameti a dneska jsem kopiroval pres 10GB dat a pak to overil pres SFV a vsechno OK. Proste mi to pripada, ze v Premiere ten kodek obcas neco nestihne a vznikne artefakt. Jeste to budu zkoumat, zkusim jinou masinu a tak...
stayman (12393)|1.7.2004 01:33
[quote=Wlk]Jeste to budu zkoumat, zkusim jinou masinu a tak...[/quote]

Skus radsej iny editacny software... :-E
starej_vul (250)|1.7.2004 09:21
pro WLK:

Jestli ty se nehoníš za něčím a skončíš úplně někde jinde. Jako já.
Co je to kvalita? 720x576 bude mít vždy menší "kvalitu" než 352x288 ...

Po dlouhé cestě přes zachytávání na TV kartě a zlobení s kodeky jsem skončil tak, že jsem zakoupil DV-kameru s analogovým vstupem, průchozím analogovým kodérem/dekodérem a výstupní media jsou dvě: DV-kamera nebo DVD placka.
Mám vystaráno a je po ptákách.
bobesh (28)|2.7.2004 10:56
Když ti jen o několikaminutové video, ukládej to uncopressed.
Wlk (13)|2.7.2004 11:00
Jojo, uz jsem to taky chtel ukladat takhle. Nakonec jsem ale ten problem s HUFFYUV vyresil jinak. Muze za to muj pocitac, budu ho muset preinstalovat, protoze vedle na ciste masine ten kodek funguje naprosto v pohode. Jinak s tim uncompressed jsem si hral i predtim a zjistil jsem, ze jak jsou to velke objemy dat, tak pri kompresi HUFFYUV se renderuje asi 2x rychleji - viditelne i tak maly kompresni pomer ulehci disku, takze ve vysledku je rychlejsi kodovat nez ukladat uncompressed ;-)
artam (1147)|6.7.2004 20:33
Veru tak, Wlk. Pokročilý užívateľ operačných systémov od M$ už vie, že reinštalácia OS je ako droga - pokiaľ ho nepreinštaluje minimálne raz za čas (T < 1 mesiac :-E ), tak jeho miláššek (PC 9-) ) začne trpieť krutými absťákmi a jeho činnosť sa stane nevyspytateľná.
starej_vul (250)|8.7.2004 09:36
A je to způsobeno hlavně těmi "kvalitními" instalacemi a odinstalacemi "progresivními" programovými balíky třetích stran ... to já jen tak, aby bylo o čem diskutoavt. Ale ve své podstatě je to pravda. Já třeba mám W2000AS už 2.rok a nemám problém. Ale je pravda, že do toho ne_eru kde co. Na "odzkoušení" mamá jinej komp. Vypadá to na "dobrý postup".
vlada (3470)|8.7.2004 19:19
Já mam doma počítač a na něm mam už 8 let Windows 95. Je pravda, že ho nepoužívam, ale zatim ani jednou nespadl. Asi dobrej systém :-)
Samozřejmě to je ftip. Počítač je tu od používání a systém vydrží tak dlouho, jak náročně je používán. To je asi každýmu jasný. Většina zkušenějšich lidí samozřejmě ten počítač vytěžuje víc. Zkouší všechno nové a tak.
Vláďa