Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

používáte DEP ve WinXP SP2

Doom (2331)|5.12.2005 13:07
používáte super funkčnost :-k Data Execution Prevention v XP SP2?
jak máte nastaveno její spouštění v boot.ini?

já to mám nastaveno jako NoExecute=AllwaysOff
vladoc (456)|6.12.2005 09:06
DoomHammer
K čomu to slúži a kde sa to nastavuje? :-?
Doom (2331)|6.12.2005 09:52
mno, místo toho, co by MS vyvinul učinnou strategii, kterak zabránit průniku virů a bordelu do PC, místo toho vyvinul softwarového policajta, který hlídá běžící procesy a pokud se mu nezdají, tak je ukončí. a ve své podstatě to je na houby

nastavuje se to pomocí parametrů v souboru boot.ini a nebo ve vlastnostech počítače
vladoc (456)|6.12.2005 11:26
DoomHammer
Ďakujem. V boot.ini to nemám.
pee.tr (1208)|6.12.2005 12:08
viz.
http://hulan.cz/blog/?item=windows-xp-rychlejsi-a-stabilnejsi-detailni-navod

"Zakázání / Disable Data Execution Prevention (DEP)!
DEP (Data Execution Prevention) je děsivý příklad toho, jak Microsoft na Windows XP neřeší příčiny problémů, ale jen jejich následky, a to tak, že tím otravuje uživatele a zpomaluje celý počítač. Místo aby byla uplatněna skutečná bezpečnostní koncepce, která znemožní virům dostat se do systému, tak byla napsána rutina, která neustále sleduje procesy v systému, a pokud usoudí, že daný proces je virus, tak jej bez milosti sestřelí. Zabírá to zdroje a výkon počítače, a způsobuje to nestabilitu.

Podobná děsivá „taky-koncepce“ je uplatněna při synchronizaci kontaktů Vašeho telefonu na MS Outlook, při každé jednotlivé synchronizaci Vás to otravuje o žádá o povolení. Mimořádně děsivé. I proto mnohem raději používám mobical.net, je zdarma, není od Microsoftu a funguje lépe (to mi připomíná, že Windows XP jsou jediný instalovaný program of Microsoftu na mém počítači).

DEP se naštěstí dá úplně zakázat, postačí, pokud do řádky, kterou se spouští Windows XP v boot.ini přidáte následující:

/NoExecute=AlwaysOffTímto se člověk zbaví, denifitivně, nepříjemnosti zvané DEP, kterou Microsoft zavedl v neslavném SP2 pro Windows XP. Počítač bude potom fungovat rychleji a spolehlivěji."
vladoc (456)|6.12.2005 16:06
DoomHammer
always - vždy s jedným l