Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Gif animace v Encore

petik (84)|4.12.2005 00:56
Ahoj všem, lze do DVD v Encore zakomponovat animaci ve formátu gif? Mě to nejde, po importu a vytvoření timeline zůstává pouze nepohyblivý obrázek. Poraďtě prosím soft, z kterým by to šlo udělat. Díky
Lubi (408)|4.12.2005 02:54
hmm, to je divne ze by to Encore neumel. Spis bych se ptal, jak to v tomhle softu udelat, nez po nejakem jinem (kazdopadne DVD Architect to umi :-) ), ale jak chces....

..pockej az prijde Modena, ten ti da ... :-D
Modena (1706)|4.12.2005 09:46
petik
Jestli myslíš *.gif do menu, vytvoř spojení a pak
File/Render Motion Menu - pak to půjde i Tobě ! :-)
petik (84)|4.12.2005 09:56
Nee, potřeboval bych to jako odkaz z menu na animaci
petik (84)|4.12.2005 09:57
Prostě mám v menu textové tlačítko animace, po jehož aktivaci bych rád viděl tu gifovou animaci. Jde to nějak udělat?
Modena (1706)|4.12.2005 10:09
petik
:-? Tu gif animaci chceš vidět přímo v menu, nebo se má rozbalit odkaz do timeline a spustit video ? Můžeš to nějak víc vysvětlit, případně hodit obrázek ?
petik (84)|4.12.2005 10:17
Ten druhý případ, rozbalení do timeline, ale je z toho stále still image.
Modena (1706)|4.12.2005 10:52
petik
Aha - no tak pro všechny authoringové softy platí, že nejlépe jim chutná na timeline MPEG připravený pro DVD, tzn. např. soubory *.m2v, lezoucí z Canopus ProCoder2, *.mpg. (je to v podstatě totéž) lezoucí z CCE ! To neznamená, že by tam nešlo dát cokoliv jinýho z A/V souborů, ale Encore si tyhle soubory sám stejně převede podle DVD specifikace na ten MPEG2 svým vnitřním kodérem od MainConceptu ! Problém je, že na timeline to udělá až před exportem na DVD ! Tzn., že dříve např. tu Tvou gifanimation tímto způsobem neuvidíš ! To si myslím, ale je možný, že taky kecám . . . :-E
Abys ten Tvůj gif na timeline rozpohyboval pro okamžitý náhled, bylo by dobré z toho udělat *.avi, *.m2v,*.mpg - krátkou videosekvenci ! Můžeš si na tenhle případ vytvořit i novou Timeline a linknout na ní odkaz z menu - to bude asi Tvůj případ, protože předpokládám, že na 1.Timeline bude nějaké hlavní videodílko ! Když ten gif použiješ přímo v menu, stačí dát Render Motion Menu způsobem, který jsem už popsal a náhled budeš mít hned ! Proč ? Protože to Encore vyrenderuje jako m2v ! :-)
petik (84)|4.12.2005 11:07
Aha díky za info, nenapadlo mě že ten gif převede až před exportem, tak jsem nevěděl, že jde z gifu normálně udělat m2v a teď vidim, že např. ve vegas žadný problem, myslel jsem, že je na to třeba spejšl soft. V každým případě Modena = guru of Encore :-E . Ještě jednou díky