Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s WinFast TV USB II Deluxe

FlyerCZ (19)|3.12.2005 10:08
Poridil jsem si TV tuner WinFast TV USB II Deluxe. Nainstaloval veskere ovladace, nastavil podle navodu a stejne mi nefunguji zvuky. TV tuner bezi - ovsem bez zvuku a radio to vubec nenajde: Winfast FM - FM rádio zařízení nenalezeno (chybný kód 800100071). Zvukovou kartu mam integrovanou stahnul jsem si na ni i nove ovladace (Realtek). Nemluve o tom, ze se zvuk. ovladace z tv tuneru navezly do nekterych programu napr. TeamSpeak a nefunguje mi v nem mikrofon... Pouzivam system XP (+SP1+SP2). Uz vazne netusim co s tim. Prosim o radu. :-((( :-((( :-(((
Ivo Mašek (10205)|3.12.2005 11:53
Nemluve o tom, ze se zvuk. ovladace z tv tuneru navezly do nekterych programu napr. TeamSpeak a nefunguje mi v nem mikrofon...
Pokud oživuješ tv tuner, tak na čistém OS, bez instalací jiných video-audio programů. Tam z toho může být spousty chyb a nikdo se v tom nevyzná.
FlyerCZ (19)|3.12.2005 14:22
No asi mi nic jineho nezbyde nez reinstall celeho systemu :-!!!
achjoo 9-) ...
Ale snad to vyresi problemy s nenalezenim radia a jine... BTW ten problem s programem TS se mi povedlo vyresit...
Ivo Mašek (10205)|3.12.2005 14:23
instaloval na cisty system a pod komunikacnim programem TeamSpeak mu take nefunguje mikrofon.
Tak se to asi spolu nesnáší. S tím těžko něco uděláš.
FlyerCZ (19)|3.12.2005 14:29
[quote=Ivo Mašek]instaloval na cisty system a pod komunikacnim programem TeamSpeak mu take nefunguje mikrofon.
Tak se to asi spolu nesnáší. S tím těžko něco uděláš.[/quote]

TS se mi povedlo vyresit, bylo pouze rozhozeno cele nastaveni diky tem novym ovladacum. No reinstall XP vola hola hola. Vubec se mi do toho nechce 9-) 9-) 9-)
FlyerCZ (19)|5.12.2005 15:01
Potreboval bych jeste poradit se zakladnim nastavenim karty, mam externi TV tuner (WinFast TV USB II Deluxe), televize bezi v pohode, ale nejdou mi u ni zvuky. Zkousel jsem to se zapojenim kabliku do zvukarny (line in) a bez nej - vysledek stejny, zvuky nejdou. Pripojuji obrazek meho nastaveni. Prosim o radu. diky

Ivo Mašek (10205)|5.12.2005 15:07
A u toho audio výstupu není roletové menu? I jiná nabídka?
FlyerCZ (19)|5.12.2005 15:09
Ano je tam vice moznosti, co mam tedy vybrat?
Ivo Mašek (10205)|5.12.2005 15:59
Zkus AUX, a potom CD (je to nelogické a zmateční - vím). Kdyby to nešlo, tak to ostatní.
Ideální by bylo, kdyby jsi ten audikablík mohl rovnou zastrčit do konektoru CD na motherboardu.
FlyerCZ (19)|5.12.2005 16:15
Tak jsem vyzkousel vsechny moznosti a zvuky stale nejedou. Jeste upresnim - zeleny synch mam pichnutej do tuneru a modrej do line in na zvukovce, coz by melo byt spravne...

obrazek nastaveni moji zvuk. karty (zapojeni kabliku)

FlyerCZ (19)|5.12.2005 17:07
Tak uz vazne nevim co s tim kramem je. Zapojil jsem ho pres audio kabel do hifi veze (klasicky pres synch kabel - tak jako je mozno propojit komp s vezi)) a zvuky z tv stejne nejdou :(( pritom je k tomu tento tuner sestaven - v nakresu je moznost zapojeni bud do zvukove karty nebo do reproduktoru ani jedno mi nejde. :-((
Ivo Mašek (10205)|5.12.2005 18:59
Musíš mít doporučené tovární zapojení.
FlyerCZ (19)|5.12.2005 20:11
Ano, tyhle nastaveni jsem odzkousel bohuzel stale bez zvuku.... zitra reinstaluju XP, jinou moznost uz nevidim... kazdopadne diky za rady. Napisu pak jak to dopadlo.
Ivo Mašek (10205)|5.12.2005 20:17
.... zitra reinstaluju XP,
To nech jako poslední možnost. Ještě si zkus pohrát v nastavení zvukovky. Aby pochopila, že má komunikovat s tunerem.
FlyerCZ (19)|6.12.2005 20:18
Reinstall XP problem nevyresil, mam to PRESNE podle navodu... NEFUNGUJE MI RADIO - vyhazuje chybu nenalezeno radio zarizeni a zvuk u TV take nejde. Vyborny... bych se z toho picnul B-) zasranej kram... :((
Ivo Mašek (10205)|6.12.2005 21:43
Nevím co s tím. Já mám také AC97 a neměl jsem problém ani s WinFastem, ani s Jetway. Jsou to sice interní karty, ten Winfast jsem měl propojen vnitřním audiokablíkem Jetwaye mám propojen vnějškem.
Faktem je, že pro AC97 jsem ponechal základní nastavení. Používám WinAmp.
Jediná možnost už je ve zvukovce. Ona prostě nechce pochopit, že mám jet přes tuner. A to ji musíš "nějak" donutit.
FlyerCZ (19)|6.12.2005 22:09
Vyzkousel jsem co se dalo, pes je zrejme zakopan ve zvukovce, ktera proste odmita spolupracovat s externim TV Tunerem pri jakemkoliv nastaveni a propojeni (viz reseni od vyrobce). Nezbyva mi nic jineho nez na to zavolat odborniky...
vladoc (456)|7.12.2005 08:23
FlyerCZ
Na WinFastTV2000XP sa zvuk tiež privádzal cez vonkajší vstup na MB vonkajším káblikom.
Urob toto:
"START"- "NASTAVENIA"-"OVLÁDACIE PANELY"-"ZVUKY A ZVUKOVÉ ZARIADENIA"-"Upresniť (hlasitosť zariadenia)"
Zobrazia sa ti panel "Ovládanie hlasitosti", kde sa nastavuje hlasitosť všetkých zariadení.
Medzi nimi i hlasitosť "Vstup vonkajšieho zdroja". Nesmie byť zašktnuté políčko "stlmiť". Posuvný potenciometer nesmie byť na minimume.
Ak tam nemáš všetky zariadenia, tak choď na "možnosti"-"vlastnosti" a potom zašktni políčko "Vstup vonkajšieho zdroja".
Tu si môžeš zvoliť, či budeš vidieť panel "Ovládania hlasitosti", alebo panel "Ovládania záznamu".

Vyskúšaj a daj vedieť!
FlyerCZ (19)|7.12.2005 10:38
To Vladoc - to co mi tu popisujes byla prvni vec na kterou jsem koukal, bohuzel se jedna o zavaznejsi problem... :-(
vladoc (456)|7.12.2005 16:26
FlyerCZ
Do koľkých vstupov na základnej doske sa Ti dá pripojiť zvuk z TV karty?
Mne sa ho podarilo vsunúť do audio out. Nesedeli farby. Ja som išiel podľa farieb a mal som radšej pozerať na značky, ktoré bolo treba lúštiť.

Podľa mňa zvuk z TV karty by sa mohol pripojiť rovno na aktívne repro bedne. Zistíš, kde je chyba.
FlyerCZ (19)|8.12.2005 15:54
Jojo, zvuk u tyhle karty by mel jit i rovnou pres bedny - NESEL. Takze jsem TV tuner vratil zpet do obchodu, kde jsem ho poridil. Otestujou to a uvidime...
FlyerCZ (19)|19.12.2005 18:31
Ovladace od vyrobce jsou stare, nekompatibilni... ale ani ty nove nevyresily problem se zvukem u TV... vyhodit to z okna :((
FlyerCZ (19)|19.12.2005 19:04
Upresnim situaci - Pres tyden byla karta testovana u prodejce a zkouselo ji neuspesne X techniku, nakonec kartu na Xty pokus rozchodili s novymi ovladaci...
Prinesl jsem si tedy nove ovladace a kartu domu, cca po 15 min instalaci a nastavovani jsem VSE rozchodil, behalo vsechno - RADIO, TV (se ZVUKEM!), i sem si nahraval video/audio... vse vypadalo jako happyend... JENZE - cca po 6 hod (PC stale bezelo - zadny restart) jsem si pustil TV a ejhle u TV nejde ZVUK! Pote vylitla modra smrt (dos. hlaska o chybe) a RESTART.... zkusil jsem tedy znova vse preinstalovat, postelovat a zvuk u TV proste nejde... MAM TOHO TAK AKORAT POKRK, BUDIZ TOTO ASPON VAROVANIM PRO OSTATNI, nekupujte tento nekvalitni smejd. Uz tu kartu nechci ani videt! Ted jen doufam, ze aspon uvidim sve vyhozene penize....
Ivo Mašek (10205)|19.12.2005 19:12
Ten tuner má více lidí i odsud z tvfreaku. A takové problémy nemají.
FlyerCZ (19)|19.12.2005 19:34
Jak si mam vysvetlit ty problemy s ovladaci??? Uz jsem vycerpal veskere moznosti, jsem totalne v pr... Zdejsi rady mi byly platne jak mrtvemu zimnik...
FlyerCZ (19)|19.12.2005 20:04
JA SE Z TOHO PICNU... sem to SNAD KONECNE rozchodil (reinstall)... to je o nervy... B-)
FlyerCZ (19)|20.12.2005 13:23
Kdyz je to tady samej "odbornik" prosim o vysvetleni problemu: proc musim pri kazdem zapnuti TV ladit znova kanaly a prepinat zvukove nastaveni, aby mi sel u TV ZVUK????? Mam nejnovejsi ovladace... (se starymi vubec nechodilo radio, zvuk u tv jakbysmet)
Ivo Mašek (10205)|20.12.2005 13:36
Zafajfkoval jsi je a dal jako oblíbené?
FlyerCZ (19)|20.12.2005 14:08
[quote=Ivo Mašek]Zafajfkoval jsi je a dal jako oblíbené?[/quote]

LOL, no to je to nejmensi... mam je samozrejme "zafajfkovane" a ulozene. Jenze kdyz po delsi dobe zapnu TV, nejde u ni zvuk, takze musim prohodit zvukovy nastaveni a preladit kanaly abych ho zpatky chytil... opravdu vynikajici software, no ale porad lepsi nez ty puvodni stare ovladace dodavane k vyrobku se kterymi neslo zaboha nic 9-) ...
Leonek (3)|30.12.2005 15:12
Zdravim odborniky,

chtel bych se zeptat cim je zpusoben problem, kdy se meni barvy na nejakem konstantne barevnem pozadi.

Mam Leadtek USB II Deluxe.
vladoc (456)|30.12.2005 17:52
Leonek
To je signálom.
Leonek (3)|31.12.2005 10:49
Normalni televize tohle ale nedela. Mel jsem i jinou tvkartu a ta to taky nedelala. Dela to i u stanic s dobrym signalem, pokud tam jsou treba nejake vetsi plochy vlozene umele v obraze - treba statistiky atd.
Ivo Mašek (10205)|31.12.2005 11:15
Zkus doladit ručně. Prostě posunout frekvenci jinam. Stačí o kousek.