Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s GOPy

duck (200)|2.12.2005 09:34
Nazdar lidi

Prosimvas mohl by mne nekdo zasvetit do toho co to vlastne GOPy jsou a jak vse spravne nastavit?

napriklad uzavirani GOPu:
-nejakej soft mi proste nabidne uzavrit GOPy a nazdar
-ale zase napriklad u MainMpeg mam polozku CLOSED GOP INTERVAL a nevim jake cislo tam vlozit abych vysledny MPG2 nijak nezmrsil

nebo nevite nejakej odkaz kde bych se o GOPech neco docetl? abych byl chytrejsi?

treba poradne rozebrat co je to GOP, kolik jich muze maximalne byt? atd atd

diky moc DUCK
stayman (12393)|2.12.2005 10:00
GOP je vlastne struktura snimkov I, P , B, kde iba I mas plne snimky a P a B su rozdielove. Nieco aj s nazornou ukazkou mas tu

http://www.stereomag.cz/read_clanek.php?id_cl=1173

alebo aj tu na TVfreaku.
exTNT (1421)|2.12.2005 11:46
Z praktické zkušenosti můžu jenom dodat, že v DVB-T se používá délka GOPu (Group of Pictures) 12, při nižších datových tocích je vhodnější struktura 1-3-2 (což se dá přeložit tak, že I-frejm je jeden, P-frejmy jsou 3 a za každým I a P frejmem následujou dva B-frejmy, tzn. IBBPBBPBBPBB).
Žádnej soft proti týhle struktuře a délce zatím neprotestoval, takže jí nechávám tak.
Pears (1027)|2.12.2005 20:45
exTNT
[quote]Žádnej soft proti týhle struktuře a délce zatím neprotestoval, takže jí nechávám tak[/quote]
Me obcas protestuje DVDLab, ale nevim v jakem poradi jsou ty vlozeny GOPy. Uz jsem se to naucil ve Vegasu. Pri Renderu je tam kouzelne zaskrtatko "closed GOPs" nebo tak nejak.