Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytavani do AVI a prevod do MPEG

phracek (43)|29.6.2004 16:07
Ahoj vsichni,

rad bych se Vas zeptal na jednu malou drobnost.

ZAchytavam pomoci mencoderu do AVI (720x576 a zvuk PCM stereo) a po te bych chtel prevest tento soubor do MPEGu a vypalit na DVD.

Jaky SW pouzit?
Muzete mi poradit jak a co udelat?

Mam MDK 10, procesor Duron 900MHz a pamet 256 MB.
Nejedna se mi o to, ze to udela az za 10 hodin. Ted mi jde o to, aby to vubec udelalo.

Diky moc za odpovedi
Petr.
Baskervill (0)|2.7.2004 07:33
[quote=phracek]
ZAchytavam pomoci mencoderu do AVI (720x576 a zvuk PCM stereo) a po te bych chtel prevest tento soubor do MPEGu a vypalit na DVD.
Jaky SW pouzit?

Diky moc za odpovedi
Petr.[/quote]

Skus transcode z PLF ev. mpeg-tools pripadne existuju aj
nejake graficke nadstavby nad nimi.

Martin
svaca (49)|1.8.2004 00:21
Avidemux2 (zase), to Baskervill: Vis nejaky link se seznamem Gui pro transcode ???? Nikde jsem nic nenasel .....
Baskervill (0)|1.8.2004 06:55
[quote=svaca]Avidemux2 (zase), to Baskervill: Vis nejaky link se seznamem Gui pro transcode ???? Nikde jsem nic nenasel .....[/quote]

Srandujes? :-D
http://freshmeat.net/search/?q=transcode§ion=projects
svaca (49)|1.8.2004 17:30
[quote=Baskervill][quote=svaca]Avidemux2 (zase), to Baskervill: Vis nejaky link se seznamem Gui pro transcode ???? Nikde jsem nic nenasel .....[/quote]

Srandujes? :-D
http://freshmeat.net/search/?q=transcode§ion=projects[/quote]

Clovece nesranduju, ja znam DVD rip (ale ten nechci) a freshmeat me nenapadlo ....
Diky ....
Baskervill (0)|1.8.2004 20:02
Srandujes? :-D
http://freshmeat.net/search/?q=transcode§ion=projects[/quote]

Clovece nesranduju, ja znam DVD rip (ale ten nechci) a freshmeat me nenapadlo ....
Diky ....[/quote]

Aj tak je lepsie precitat dokumentaciu k transcode a robit v command
line. Na homepage transcode boli tusim aj nejake skripty. Fungovali velmi
dobre. :BB:
svaca (49)|1.9.2004 11:17
[quote=phracek]Ahoj vsichni,

rad bych se Vas zeptal na jednu malou drobnost.

ZAchytavam pomoci mencoderu do AVI (720x576 a zvuk PCM stereo) a po te bych chtel prevest tento soubor do MPEGu a vypalit na DVD.

Jaky SW pouzit?
Muzete mi poradit jak a co udelat?

Mam MDK 10, procesor Duron 900MHz a pamet 256 MB.
Nejedna se mi o to, ze to udela az za 10 hodin. Ted mi jde o to, aby to vubec udelalo.

Diky moc za odpovedi
Petr.[/quote]

Tak uz jsem rozchodil vse, od nahravky po Authoring ...

Potrebujes nahravku prevest do MPEG (transcode), pak udelat vob (transcode) a pak udelat autorizaci (dvdauthor) a pak vypalim K3B, na vsechno mam skpipty a muzu poslat .... jestli chces ...
Baskervill (0)|1.9.2004 19:42
[/quote]

Tak uz jsem rozchodil vse, od nahravky po Authoring ...

Potrebujes nahravku prevest do MPEG (transcode), pak udelat vob (transcode) a pak udelat autorizaci (dvdauthor) a pak vypalim K3B, na vsechno mam skpipty a muzu poslat .... jestli chces ...[/quote]

OK posli na mail. Dik.
svaca (49)|1.9.2004 20:21
jaky mas mail ??? V profulu ho nemas ....
Baskervill (0)|2.9.2004 10:15
[quote=svaca]jaky mas mail ??? V profulu ho nemas ....[/quote]

Sorry, antispam_zoznam_sk. Ked mas linux _ podoplnat vies :BB:
ODSakEda (2278)|1.12.2004 22:19
Lidi nic zdlouhavě a složitě nepřevádějte z AVI na DVD video kompatibilní formát! Nevíte co s časem nebo cooo???

To je jako by jste převáděli Mp3 na AudioCD s trac-ky!!!........

Vykašlete se na to Hollywoodske složité zaklinadlo, ještě porušujete i autorská práva s MPEG-2 i u vlastního videa z kamery!...
Stejně se brzo DVD video kompatibilní player bez podpory DivX/XviD a tedy AVI (jak já říkám: datové DVD videoplayery, co prostě vidí k nelibosti Hollywoodskýho monopolu na zábavu, přímo soubory i složky a podsložky se soubory jako PC (AVI, WAV, MPak v MP3. JPG a j.), nebude ani vyrábět, protože již i velké zvučné značky (i sám veliký SONY...) již vyrábí takové DivX/XviD playery. Stojí od 1500 s DPH tak at proboha nikdo nic jinýho ani nekupuje!
Když jej klient nemá, že už má za 20.000 co nic neumí..., tak mu doporičím at si koupí levný, ten mívá oproti tomu drahému krom DivX podpory třeba i VGA video OUT a pod! A odmítám to již renderovat do DVD video kompatibilní! Tak na to čumte třeba na PC či noutbuku, kdž jste koupily krám za 20 a ted nemáte 1500 na univerzální datovou čtečku, jakou DivX/XviD player je!
Stejně tak je nerozum kupovat dnes audio CD playery či diskmany bez podpory Mp3!...