Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak převést MP2 na AC3 zvuk a Dolby Prologic II ze sterea

jc_tvf (25)|23.3.2004 13:16
Jelikož jsem začátečník v DVD problematice, potřebuji poradit v kterém programu vytvořit AC3 zvuk z MP2 při zachování bitrate 224kb/s. Lze na to použít BESWEET? Po DVD authoringu s AC3 zvukem bude mi hrát zvuk ve všech repro?
Jelikož se rozhoduji o koupi domácího kina, zajímalo by mně zda, když má AV receiver Dolby prologic II dekodér a na vstup přivedu obyčejné stereo např. z TV budou mi hrát všechny bedničky?
Díky.
satman13 (7)|23.3.2004 14:35
K tomu prvnímu: :-)
softu je daleko víc,já používám Sonic plug 5.1 digital ajsem spokojený.
Ze sterea to udělá AC3 v jakémkoliv toku a složení.Slušně funguje i VEGAS 4.0 c,který má tento plug již integrovaný. Prostě jdi po produktech firmy SONIC (mají i trial verze) a výsledek Tě potěší.Ten první soft je spustitelný samostatně a enkoduje velmi rychle (2 hod. film za cca 12 min. na mé mašině).
k tomu druhému: :-)
je-li v prostém stereu "zakodovaná" prostorová informace, ProLogic I. nebo II´. ji dekoduje a "narve" do všech bedniček.ProLogic I. zezadu
má v obou bednách stejný signál (2xmono),ProLogioc II. hraje vzadu
STEREO (prostorově z každé bedny jinak).Mám zkušenost např.z TV NOVA,kde filmy hrajou z videokazet (vše dnes již ProLogicI.), že přes domácí kino prostorový efekt jde bez problémů v obou modech.Jen nesmíš
ve většině případů signál brát z televize z jejího SCARTvýstupu, ale např. ze stereofonního videa nebo analogového audio výstupu.
JohnXTC (3)|26.3.2004 11:43
A kde se da stahnout Sonic plug 5.1 digital Dik.