Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Otvorene GOPy - Intervideo WinDVR

pittrek (15)|1.12.2005 16:50
Konecne som sa zmohol na trochu lepsiu TV kartu a dostal som k nej ten asi najidiotskejsi program na svete - Intervideo WinDVR. Okrem miliona inych chyb, ma asi najviac stve jedna "malickost" - aj ked sice nahrava do MPG2 Pal DVD(co je mile), ale neuzatvara mi GOPY ! Bohuzial som si to vsimol az teraz ked uz mam 10 dielov Simpsnov, ktorych som chcel uz bachnut na DVD, no DVD-Lab Pro mi pri importe vyhodi varovanie ohladom otvorenych GOPov. Dve otazky

1: V com sa daju GOPy uzavret v uz existujucich suboroch ? Skusal som konvertovat do uncompressed avi a potom spat do mpg2, ale nepomohlo :-(

2:Kde sa da vo WinDVR nastavit, aby uzatvaral GOPy ?

Diky
Pears (1027)|1.12.2005 19:37
1. Womble by to mel umet

2. Nevim. Proc nepouzijes teda jinej program, kdyz se ti tento nelibi?

..apropo... DVDLab Ti sice vyhodi hlasku, ale DVD Ti necha udelat bez problemu, ale bude Ti na konci chybet asi 10 snimku :-((( .
pittrek (15)|5.12.2005 12:40
No cez vikend som sa hral s womblom, no zostal som sokovany - vypisal mi NO GOP errors ! Skusil som ten isty subor importovat do DLP, dostal som open GOP warning, zase womble - no gop errors ! A takto so vsetkymi subormi. Tak teraz neviem,co z toho si mam vybrat :-G
mirekv (7169)|5.12.2005 12:55
pittrek
No, nejsem si jistý, zda je nutno uzavírat GOPy. Navíc když jsi to měl v uncompressed AVI, tam přece GOPy nejsou. Udělal je znovu soft, kterým jsi to převáděl zpátky do MPEG-2. DVDLab neznám, tak nevím.
exTNT (1421)|5.12.2005 13:17
Pokud se nepletu, je to jenom varování kvůli některým archaickým stolním přehrávačům, které by s neuzavřeným GOPem mohly mít teoreticky problém.
Doporučil bych přejít z DLP na DVDA, je sice na první pohled složitější, ale dá se na něj rychle zvyknout (sám jsem si tou cestou taky prošel) a navíc je ve spoustě věcí podobnej Vegasu, takže co se člověk naučí v jednom, může se mu hodit v druhom... :-E
ai (2993)|5.12.2005 14:39
pittrek - takovou nejakou hlasku mi take daval DVD Lab Pro, ale stejny .m2v mi DVD Maestro vzal uplne vpohode, takze bych se tim moc netrapil, ten m2v byl ale z Procoderu, jestli tam byl nastaveny uzavreny GOP nebo ne uz si nepamatuju, snazim to mit nastavene vzdy jako zavrene, je tu sance, ze se DVD Lab Pro neco nelibi, i kdyz to je vpohode
mirekv (7169)|5.12.2005 15:53
Teď zjišťuji, že v Procoderu, který běžně používám, volba Use Closed GOP není ani defaultně zaškrtnutá.
Tean (410)|6.12.2005 10:57
[quote=exTNT]Doporučil bych přejít z DLP na DVDA, je sice na první pohled složitější, ale dá se na něj rychle zvyknout (sám jsem si tou cestou taky prošel) a navíc je ve spoustě věcí podobnej Vegasu, takže co se člověk naučí v jednom, může se mu hodit v druhom... :-E[/quote]

Osobne som mal opacny pocit, lahsi sa mi zdal DVDA nez DLP

pittrek
-a to ti na tom serialy tak bude vadit, ze ti chyba koniec z titulkov?
-Alebo pridaj kazdemu videu zopar ciernych snimkov na koniec

...ale pri opakovanom citani prispevkov mam pocit, ze si si myslel, ze to nepojde dokoncit - pojde, v pohode si vypal svoje DVD aj napriek hlaskam od DLP.
pittrek (15)|7.12.2005 10:55
OK, skusim ho ignorovat, len som sa bal kvoli svojmu shitnemu prehravacu.
petrzlen2 (3)|21.12.2005 15:54
Na tvorbu DVD používam Pinnacle Studio. Jednotlivé kapitoly najprv prevediem do mpeg2, CBR, 4000kb/s pre DVD>2hod. Po poskladaní kapitol pri rovnakom bitrate uz Studio mpegy neprepocitava (Verzia 8), takže rendering DVD je potom relatívne rýchly.

Problém je ale s mpeg2 vytvorenými kartou Leadtek TV2000XP RM, keď Pinnacle Studio po začatí tvorby DVD štruktúry vyhlási chybu a v logu je, že GOP>15 ...

Má niekto typ?

2.1.2006 Cez sviatky som experimentoval a "objavil som" postup, vhodný pre môj PC. Stiha nahrávať 720x576/25 fr XviD 4000kb/s. Po zostrihaní vo VD použijem free verziu DivXtoDVD, ktorý to prevedie do DVD formátu proti Pinnaclu závratnou rýchlosťou (u mňa cca 1,3x reál) a stačí len vypáliť...
ai (2993)|21.12.2005 16:29
DVD nejde vyrobit s GOP delsim jak 15 snimku (PAL, pro NTSC 18).
lacc (45)|10.3.2006 21:01
Petržlen - tak to musíš mať tie DVD fakt v super kvalite :-D :-D :-D
petrzlen2 (3)|13.3.2006 22:46
[quote=lacc]Petržlen - tak to musíš mať tie DVD fakt v super kvalite :-D :-D :-D[/quote]

Ďakujem za podporu; akú kvalitu DVD očakávaš z TV signálu?
Napíš adresu, pošlem Ti DVD, až potom kritizuj...

P.