Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hromadna uprava fotek pro slideshow

millos (111)|28.6.2004 18:03
Chci vytvorit slideshow z fotek a tu vypalit na DVD. Potrebuji tedy fotky dostat do formatu DVD PAL, tedy 720*576 pixelu. Z tohoto pohledu mam 4 skupiny fotek, prvni tri maji rozmer vetsi nez 720*576, posledni jsou mensi:

1. Fotky, u kterych se provede pouha zmena (zmenseni) formatu na 720*576
2. Fotky, u kterych se udela vyrez (ruzny dle obsahu) a az ten se zmensi na 720*576
3. Fotky, u kterych bych chtel rovnou vybrat vyrez o velikosti 720*576
4. Fotky, ktere jsou mensi a nebudu s nimi delat nic, nebo je zvetsim na 720x576

Fotek jsou stovky a jedna se mi o to, jak to co nejelegantneji provest... Problem nevidim u skupiny 1. a 4. to umi hromadne v pohode udelat treba ACDSee... A ted muj dotaz - neresil jste presne toto uz nekdo nahodou a neznate The Best Way pro skupinu 2. a 3., Tj. jinou , nez takovou, ze kazdou fotku zvlast natahnu do nejakeho softu, nastavim vyber, orezu, resiznu, zadam nazev, cestu, odklikam kontrolni dotazy a ulozim...

Moje predstava je znruba takova, ze bych udelal vyber fotek se kterymi to chci udelat, nastavil kam se maji ukladat, ony by se mi jedna po druhe nabizely, ja bych udelal vyber, klikl na nejaky OK a ono by se to uz samo orizlo, upravilo na nastavenou velikost, ulozilo a uz by tam byla dalsi...atd. asi chci moc, co ?

Diky predem za pomoc. Jen prosim Vas nepiste rady typu: "zkus photoshop..." apod... diky za porozumeni...
BROWN (40)|28.6.2004 20:21
Nevím, jestli Tě moje odpověď uspokojí, ale tohle by mělo umět Irfan Wiew. Nemám to zrovna nainstalované, takže Ti to neřeknu přesně, ale jednou jsem cosi takového dělal a šlo mi to velmi dobře. Vím, že jsem do jednoho adresáře dal původní fotky, nastavil, co to má dělat a ono mi to samo všechny fotky upravilo a nacpalo do zadaného adresáře. Nechtěl bych kecat, protože už si přesně nepamatuji, co jsem s tím vyváděl (určitě to byla změna kontrastu, zaostření, jas) , ale zase obligátní zkus to, navíc je to free a dost user friendly.
millos (111)|28.6.2004 23:42
Diky za tip... divam se na to a i kdyz se zda, ze to neumi zcela to co potrebuji (umi to sice v davce i orezavat, ale musel bych to chtit vsechno stejne), tak je to pro hromadnou upravu fotek to nejlepsi co jsem videl!
Dik.
Whitejoker (616)|29.6.2004 08:32
Pokud budeš cokoliv chtít s fotkama dělat v dávce, tak asi v jakémkoliv programu to budeš muset dělat pro všechny fotky stejně. Ten program většinou nemůže myslet za uživatele, co vlastně chce udělat.
Jedině Mrkvosoft si myslí, že většinu uživatlů potěší, když programy rozhodují za ně.
Jinak nezbývá než souhlasit - za tu cenu :-D je Irfan to nejlepší, co se dá sehnat.
Mike (617)|29.6.2004 08:35
Tohle dělám v Pain Shop Pro, udělám si script pro ten ořez a pak v batch processing vyberu ty fotky a spustim to a za par vterin (minut) je pak vše hotovo :-) navíc můžeš přidat i filtry apod.
millos (111)|29.6.2004 11:36
Ahoj Zoliku, tomu samozrejme rozumim, ale myslim si, ze by uz nebyl velky problem dat tam volbu na zasteveni te davky vzdy v jednom miste, kde by uzivatel udelal to, co za nej program udelat nemuze, a pak by zase pokracovala davka.. a sem smeroval muj dotaz. :-)
LosPablos (119)|29.6.2004 17:37
No,řek bych,že dávka ve Photoshopu by měla tvůj problém řešit docala přesně.Kdysi sem něco podobnyho taky řešil a šlo to pěkně.Nastavil sem si přesně co a jak a pak už to jelo vlastně samo. :-D