Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hauppauge WinTV-NOVA-T PCI problemy

krahulik (109)|29.11.2005 13:31
Ahoj, potreboval bych poradit:
nova karta
Po nainstalovani driveru a WinTv z CD, jsem v pohode naladil mux A i B (signal velmi silny).
Problem: v preference mi chybi zalozka COLOR, nejde vybirat kvalitu MPEG (je tam default DVD 2048 bytes), tlacitko advanced nereaguje i AUDIO (std v pc ac97, codecsallin1).
problem: nelze nahravat (jak pres rec tak sheduler): objevuje se hned hlaska
Start DVB recorder Nespecifikovana chyba (0x80004005)
v logu pak jeste DShow ERROR StartEncoder : No Data from Encoder -- Nespecifikovaná chyba

reseni? dekuji za kazdou radu

co jsem jiz zkousel: odinstalovat HW, odinstalovat SW, cistit reg, new instal (asi 10 x) -negative
zmena v PCI slotu -negative
instalace driveru z dom. stranek (stejna verze jako na cd, ale hodne "orezana")- negative (navic chybna hlaska ze nemuze byt instalovana napoveda (jak csy atak i eng) - nekolikrat
instalace megacodeku (ACEMCP601PRO.exe)- ma tam snad uplne vsechno -negative

sestava: ASUS P4P800-E Deluxe, P4 2,6MHz + AC Freezer 4, 2x 512 DDR dual, ATI Radeon 9800Pro@XT + Zalman VF700-Cu, 120 GB SATA Seagate, 400W Chill Innovation, 4 case fan, WinXP SP1, Symantec antiv.
exTNT (1421)|29.11.2005 16:28
1. upgrade na XP SP2
2. pokud nelze dle bodu 1., zkusit doinstalovat nějaký záplaty k DVB od mrkvosoftu (psalo se o tom už i tady ve fóru, tuším vcelku logicky v sekci DVB-T, ale nechce se mi to hledat)
3. neinstalovat (odinstalovat) žádné all-in-one shit kodek paky
4. koupit si kvalitní DVB-T kartu s kvalitním SW (TS AS2 + DVBV)
5. ideálně přeinstalovat wokna, protože po laborování s různejma shitkodekpakama bych se divil, kdyby OS nevypadal jako Marsellus Wallace po návštěvě Maynardova sklepa... :-E
(hint: Butch Coolidge k Marsellusovi: Seš v pořádku? Marsellus: Ne... - zbytek si znalci jistě doplní... :-E )
krahulik (109)|30.11.2005 10:55
rad bych radu od nekoho kdo ma zkusenosti s touto kartou :-)

tak pod SP1, jsem uz zprovoznil nahravani, jak tv tak i fm (na default nastaveni)
naladil jsem vsechny 3 muxy

stale potrebuji vedet, jak je to s nastavenim videa a audia (lze to menit? nebo je jen jedna moznost?) - video je nastavene na quality level DVD 2048 bytes, audio (nastaveni nevim) Audio Mixer Inputs nastaveno na WinTV Wave

diky moc



ps: byvalytrinitrotoluen - moje win registry predpokladam si nevidel :-D , takze asi mas velke zkusenosti s allkodekem - beru to jako radu od zkusenejsiho, ktery varuje nas lamicky
exTNT (1421)|30.11.2005 11:18
krahulik
Co se týká toho nahrávání - z principu DVB karty nijak data neupravujou, prostě zaznamenaj co dostanou od broadcastera. V tom je zásadní rozdíl proti analogovým kartám, které musí analog převádět na digitál, u DVB už jsou data v (obvykle) MPEG2, takže žádná konverze není potřeba, ergo se nemusí nastavovat ani datový tok (BR).
Ta hodnota 2048 b je jenom velikost paketu, kompatibilní s DVD formátem, je divný, že to je pojmenovaný "quality level", ale asi to popisovali nějaký číňani... :-E Každopádně to není hodnota datovýho toku a nijak to neovlivňuje výslednou velikost souboru.
Takže odpověď je: na 99 % nejde měnit nastavení datového toku audia ani videa.
All-in-one codec pack bych si žádnej do kompu nedal, takže naštěstí s ním žádnou osobní zkušenost nemám. Ale až se budeš v téhle oblasti pohybovat nějakou chvíli, zjistíš, že 75 % problémů s přehráváním videa je způsobeno právě těmihle "zázračnými" kodekpaky, resp. BFU, kteří si nacpou do kompu cokoli, aniž by o tom něco věděli, a pak jsou překvapený.
(doufám, že Ti nevadí, že se k Tvým dotazům vyjadřuju, ačkoli s tou konkrétní kartou zkušenost nemám... :-E )
krahulik (109)|30.11.2005 14:03
:BB:
thx
Bobophon (43)|30.11.2005 18:23
S touhle kartou jsem jel na XP Pro bez SP, s SP1 a teď jedu s SP2. Mám tam orig. ovladače 2.17g a velikost souboru mám nastavenou na 4096 MB (víc ani nejde nastavit).Pokud je záznam větší,jede to dál do druhýho souboru. Samozřejmě nejde měnit nastavení datového toku audia ani videa. All-in-one codec pack nemám,mám jen to, co opravdu potřebuju.
Karta jede v pohodě.
krahulik (109)|1.12.2005 14:54
Bobophon


diky, tak jsem zas zesedivel
pod SP1 jsem to rozjel, nahravani taky v pohode
pod SP2 sekalo se to (neslo tedy nahravat, chybove hlasky viz vyse)

ted jeste upresneni:
1. velikost souboru mas 4096 MB (ja to nikde v nastaveni nevidim, pouze !quality level" DVD 2048 bytes, ten mi menit nejde)
2. jak je to se sledovanim napr. Novy (telenovely) CT2 E-news, kdy jedou 2 jazyky? Me to keca v levym cesky v pravem original - audio nastavit nelze, je zaskrtle pouze stereo
3. lze menit barvy, jas atd obrazu? (nejak mi tam stale chybi menu colour)

diky
Bobophon (43)|1.12.2005 18:25
krahulik
Možná jsem zapomněl dodat, že:

1) používám i orig. ovládací program a v tom jde velikost nastavit - viz obr. http://sweb.cz/BOBOPHON/obr%C3%A1zek%20%282%29.jpg

2) Na telenovely nekoukám, to co je v duálu a chci dát na DVD řeším při autorizaci případně dvěma mono zvuky - ale ještě jsem to prakticky nevyužil. Když náhodou koukám na nějaký pořad v duálu, zapnu si jen levej kanál-dabing.

3) Barvy a jas obrazu měnit nelze - to ale vůbec neřeším, protože si to pak stejně pouštím na TV z DVD playeru (ale zase toho tolik k archivaci nedávaj).
krahulik (109)|1.12.2005 20:17
Bobophon


safra ten soft je uplne jinej nez mam (EPG mi to tu vubec nenabizi atd., mas urco stejnou kartu?)
mi nerikej ze mi v softcomu prodali nejakej ksunt starej
info: Model 90002 Rev. C176
Tuner: Thompson DTT7592
Dekoder CX882

orig. CD je 2.1 (novejsi drivery jsem na netu hledal, byly ale stejne)
ted jsem koukal ze tu 2.17g davaj k USB, nasel jsem odkaz, jdu instalovat
Bobophon (43)|2.12.2005 11:16
krahulik
No, já mám kartu Hauppauge WinTV-NOVA-T do PCI - podle nálepky na krabici (nechce se mi pod stůl do bedny) je to typ 923, kupovaná je cca před 16 měsíci v Alzasoftu. Ovladače 2.5.0.0.V systému se tváří jako siťová karta.Orig.soft byl 2.17f.
Koukal jsem i na stránky Hauppauge, ale našel jsem jen ovladače nova-usb217g , já mám nova-pci217g a s těma to jede v pohodě (*.zip má 14,8MB).
krahulik (109)|2.12.2005 12:51
Bobophon


ja uz jsem tak zblblej, kupovana pred tydnem taky v alzaci, zkousel jsem vcera ty ovladace a s kartou vubec nekomunikuji, mam model 909 :-(

karte jsem dal tyden, asi bude do bazaru za polovicni cenu
exTNT (1421)|2.12.2005 13:19
krahulik
Proč do bazaru? To by snad mohlo jít ještě vrátit, ne? A pak by sis moh koupit něco, co Ti bude fungovat... :-)
krahulik (109)|2.12.2005 15:36
exTNT

no nevim jestli by v alzaci byli tak vstricni a vzali by si ji zpatky :-(
nabidka v bazaru je, uz mohla byt prodana, bohuzel u kamarada neni ani tuk signalu :-(

na bodu 4 (viz vyse) se pracuje, jeste dneska bude doma
exTNT (1421)|2.12.2005 16:09
krahulik
No, pokud jsi jí skutečně kupoval před týdnem, tak bys to měl zkusit - já jsem u nich jednou reklamoval základní desku a řekli mi, že kdybych s tím přišel cca do měsíce, tak by jí vzali zpátky, protože se klidně může stát, že si prostě nerozumí s ostatními komponenty a nedá se předpokládat, že si někdo koupí desku a hned ten den jí vymění - ofšem já tam byl asi po čtvrt roce, protože jsem celou dobu sbíral odvahu k rozborce a sborce svýho tehdy jedinýho kompu... :-E
Takže bych jí tam vodnes, řek bych, že jsem jí předevčírem vybalil a nechodila, tak jsem se snažil, ale nechodila ani na komplet přeinstalovaným systému a že jí prostě evidentně nelze s mým kompem rozchodit a že jí chci vrátit. Pokud budeš zdvořilej, měli by na to kejvnout, přece jenom je to druh zboží, kterej může v určitý konstelaci nefungovat...
Bobophon (43)|2.12.2005 17:12
krahulik
Jestli víš o nějakým místě pro 15 MB, tak já ti tam navalím ten program s ovladači pro pci 2.17g a ještě bys to mohl zkusit s nima.To by snad ještě za pokus stálo,ne ?
krahulik (109)|2.12.2005 17:53
Bobophon


2.17g jsem zkousel uz vcera, nerozumelo si to vubec s HW

dal jsem dotaz na prodejce, karta uz je naprodej, na stole mam AS2, akurat ctu navody od exTNT
Bobophon (43)|2.12.2005 21:45
krahulik


O.K.
krahulik (109)|5.12.2005 16:24
tak uz je z domu

pote co mi navic 2x restla pocitac, jsem ji vratil do alzace, kde behala skoro pul hodky v pohode. Byl jsem na ne hodny a oni na me tez.Penize mi se storno poplatkem vratili.


uz mam v kopu AS2
exTNT (1421)|5.12.2005 18:04
krahulik
No vidíš, jak Ti tady dobře poradíme... :-E :BB: :-E
krahulik (109)|5.12.2005 19:04
exTNT

jj, diky


btw: co jsem jeste nezjistil \/
krabice- model 909 (tj. UK verze, ovladace 2.1, bez EPG, teletextu atd!!!)
prelepena krabice na stitku na model 923 (EU verze, ovladace 2.16 a vyse, fce ktere by mela mit kazda karta)

v krabici 923 tedy karta 909, nevim jestli ze me chteli udelat manase (jestli mi dali za 2300 bazarovku? no nekupte to, ze jo :-k

tak a ted se soustredim jen AS2 (asi za chvili prispeju do jineho vlakna)
Nasty_tvf (568)|5.12.2005 20:21
S AS2 si taky určitě užiješ, ale když budeš dělat všechno, co se tu kde píše, povede se ti dobře :-D
krahulik (109)|5.12.2005 20:53
Nasty

AS2 mam v bedne od patku, problemy byly :-)

viz

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5675
nelze_521.gif