Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s WinFast TV 2000 XP Deluxe

Sandokan (2)|28.11.2005 22:18
Zdravím všechny!
Potřeboval bych radu s jedním nepříjemným problémem. Uvedenou televizní kartu mám dva roky. Asi rok a půl pracovala bez problémů, ale od doby, kdy jsem v počítači zpracovával sestřihané video v programu Pinnacle Studio 9 (které z různých příčin selhalo) nastal čas neustálých problémů. Nejprve se při sledování televize deformoval obraz jakoby do potrhaných cárů a jednoho dne se přestal zobrazovat úplně, tak, že výsledkem je to, že jde pouze zvuk a obraz je černý (podobně jako třeba při přehrávání filmů bez potřebných kodeků). Od té doby se nic nezměnilo. Vyzkoušel jsem prakticky vše: reinstalaci nejprve karty, pak i celého systému, instalaci kodeků, aktuálních ovladačů. Kartu jsem zkoušel na dvou jiných PC,kde fungovala bez problémů. Norma televizního vysílání je nastavena správně. Nestalo se něco podobného někomu z vás? Už jsem docela zoufalý :-(
Sestava: Celeron 1,7 GH, 256 MB DDR RAM, deska Biostar M7SXF/H, graf. nVidia GeForce MX 440, Windows XP Proffesional SP2.
Moc děkuji za případné náměty. Sandokan
Ivo Mašek (10205)|28.11.2005 23:09
Takže po reinstalu OS jsi nainstaloval ovladače od karty, a přesto nešla?
Je docela možné, že se ti stalo to, co mě. Mě odešel jeden kanál barvonosné. Tobě možná odešly všechny. vypadá to na to, ale mohu se mýlit.
To zadrhávání s provozem Pinnacle by tomu odpovídalo.
vladoc (456)|29.11.2005 13:04
Sandokan píše: "Kartu jsem zkoušel na dvou jiných PC, kde fungovala bez problémů."
To znamená, že karta je OK.
Odinštaluj ovládače a aplikáciu PVR.
TV kartu premiestni do iného slotu.
Najprv nainštaluj ovládače a potom aplikáciu PVR.

Tu je utilita, ktorou spoľahlivo odinštaluješ staré ovládače.
http://www.leadtek.com.tw/eng/support/download.asp?downlineid=63&downline=WINFAST%20TV2000%20XP%20DELUXE
Whitejoker (616)|29.11.2005 18:17
A zahoď nebo rozšlapej Pinacle.
StD (8612)|30.11.2005 07:47
...pokud se chce definitivně zbavit Pi Studia, musí zcela reinstalovat OS (=Format C:). Ručně bych to z registru čistit nechtěl a nasazuje si kompletně svou paletu kodeků do MeritSystemu. \/
ssw (4)|3.12.2005 09:28
Mám stejný problém, ovšem s TV kartou TV2000XP Expert. Poprvé to pod Windows XP SP2 celkem fungovalo. Ovšem po několika dnech už mám jen zvuk a černé pole bez obrazu. Snad je to následkem instalace různých bezpečnostních záplat windows, nevím. Zkoušel jsem několik verzí ovladačů, různé verze WinFastPWR, přehození karty do jiného slotu, pořád nic. Také jsem kompletně přeinstaloval systém - beze změny. Systém nehlásí žádný konflikt. Občas se stane, že se objeví statický obrázek, nebo jeho část, který po chvíli zmizí - většinou po změně rozlišení okna, ve kterém by měl být televizní obraz vidět a místo toho je černé.
Když se pokusím pořídit záznam toho černého nic, tak se WinFast tváří, že ukládá data na disk, ale při pokusu o jejich přehrání obdržím hlášení "Nelze přehrát tento soubor ...!" Zdá se mi, že se datový proud, obsahující nagrabovaný obraz "ztrácí" někde v bludišti windows :-? Na můj dotaz, který jsem poslal výrobci, zatím nepřišla odpověď. Přitom pod Windows 98 SE všechno funguje bez problémů. A tak televizi sleduji pod Windows98.
Asi tuhle TV kartu zahodím, už mě to nebaví.
vladoc (456)|3.12.2005 10:10
ssw
Kde máš nainštalované operačné systémy?
Sú na rôznych HDD?
To máš Win98 a Win XP na jednom PC?

Ja mám HDD rozdelený na tri časti a na každej časti mám samostatne nainštalovaný WinXP+SP2+ďaľších 40 záplat. Na dvoch z nich používam TV kartu WinFast2000Exper. Zatiaľ to funguje OK.
Jeden OS používam čiste len na zachytávanie a spracovanie videa. Nemám tam žiadne iné kodeky. Zakázal som na ňom prístup na internet. Aktualizácie systému robím ručne.
Sandokan (2)|4.12.2005 22:03
Moc děkuji, zejména uživateli VLADOC! :-) Zkusil jsem pomocí té utility odinstalovat ty ovladače, přehodit kartu do jiného slotu a znovu jsem vše nainstaloval a problém je konečně vyřešen. Ještě jednou mnohokrát děkuji. :-)-
vladoc (456)|6.12.2005 08:56
Sandokan
Vďaka Ti, že si dal vedieť, že to už funguje. :-)-
ssw (4)|7.12.2005 09:07
Ahojte
Zkusil jsem se zařídit podle Vašich rad. Odinstaloval jsem všechno, přehodil jsem TV kartu do jiného slotu a nainstaloval jsem znovu ovladače a WinFastPWR. A ejhle - obraz se najednou zase objevil. Jo a taky okno přehrávače, ktré bylo předtím stále čené, je nyní při nepřítomnosti signálu modré. Asi se někde v systému "něco" propojilo.
Už jsem si myslel, že opravdu všechno funguje. ALE když jsem se pokusil přepnout na FM přijímač, tak pro změnu zase vyskočilo tohle:



No a nastavovací dialog FM přijímače vypadá takto:



Přitom standardní windowsovský "záznam zvuku" zaznamenává i přehrává zvuk bez problémů. 9-)
Ivo Mašek (10205)|7.12.2005 11:07
Nejde otevřít nějaký prostředek, který umožňuje spuštění audia. Něco není nainstalovaného.
vladoc (456)|7.12.2005 16:06
Ivo Mašek
Máš pravdu. Chýba mu tam audio zariadenie (názov zvukovej karty - to sa dáva automaticky) a linka pre nahrávanie audia (zadať názov konektora kde je pripojený zvuk z TV karty).
ssw
Nepíšeš, či si mal s obrazom i zvuk.
Mám dojem, že si nenainštaloval ovládače k zvukovej karte.
ssw (4)|7.12.2005 22:45
Ahojte
Podivné bylo, že ve WinFastPVR všechno fungoval OK - zvuk i obraz i záznam a bez chybových hlášení. No a WinFastFM trval na tom, že bude zticha.
Takže, našel jsem si na FTP LEADTEK pár verzí ovladačů a pár verzí PVR pozpátku a instaloval a mazal a zkoušel a instaloval a mazal ...
Po jednom celém dni pokusů jsem se zase dostal do výchozího, již dříve mnou popsaného stavu.
Verze ovladače ani PVR neměla na hlášení "Nelze otevřít záznamové zařízení" a následné velmi tiché :(( provozování WinFastFM vliv.
Při pečlivé prohlídce registrů jsem zjistil, že jsou v nich některé odkazy na jednotlivé části systému, související s videem s zvukem zdvojeny !!!
A tak jsem se nakonec odhodlal k přeinstalování systému následujícím způsobem:

- použil jsem LEADTEK utilitu uninstall
- pak jsem z ovládacích panelů odinstaloval WinFast PVR
- ručně jsem ještě z registru odstranil všechny klíče LEADTEK
- ručně jsem z adresáře "Program files" vymazal podadresář WinFast
a vyprázdnil jsem i systémový adresář TMP
- odistaloval jsem ve správci zařízení zvukovou kartu
- až nyní jsem provedl RESET systému
- v setupu jsem zakázal z integrovaných zařízení všechno, co se dalo
(zejména zvukovou kartu)
- nechal jsem systém zase normálně nastartovat
- do mechaniky jsem vložil instalační CD Windows
- a zpustil jsem instalaci systému
- z nabízených možností instalace jsem zvolil "inovaci"
- během instalace jsem na dotaz, zda mají být nainstalovány nepodepsané ovladače WinFast jsem odpověděl NE.

No, a asi za 3/4 hodiny bylo skoro hotovo. Po restartu systému jsem zjistil, že je zvuková karta znovu nainstalována i přes to, že v setupu jsem ji zakázal. Microsoftí "záznam zvuku" normálně pracoval, stejně jako před reinstalací Windows. Pouze jsem si všiml, že vpravo dole u hodin není zobrazena ikona rekulátoru hlasitosti. Během dalšího restartu Windows jsem v setupu povolil dříve zakázaná zařízení včetně zvukové karty. A ejhle, jakmile Windows znovu naběhly, ikonka regulátoru hlasitosti vpravo dole najednou zase byla. Ve zprávci zařízení jsem přeinstaloval ovladač "neznámého zařízení" na WinFastTV2000XPexpert.
a po dalším restartu systému jsem nainstaloval WinFastPVR.

A od té doby to zatím funguje. :-) Zatím píšu proto, že při přeinstalování Windows jsem přišel o 27 nainstalovaných kritických bezpečnostních záplat systému v celkovém objemu cca 50 MByte a asi jednoho pracovního dne, který budu muset znovu věnovat jejich opětnému nainstalování. :-((

technické údaje:

Mám Leadtek WinFastTV2000XPexpert na COMPAQ EN 650 SFF s WindowsXPpro SP2 ročníku 2002. Má to integrovanou zvukovku ES1869WDM. Teď mám nainstalované ovladače WinFastTV2000XPexpert 5.13.1.3310 ze dne 6.6.2005 a software WinFastPVR z 1.6.2005.

P.@. Přece jen se chybička vloudila - při scanu rozhlasového pásma
WinFastFM jaksi zapomíná ukládat nalezené stanice, takže je musím zadávat do tabulky ručně. Tímhle problémem se ale rozhodně už zabývat nehodlám. I tak mám dojem, že mi čas promrhaný pokusy s televizní kartou bude silně chybět...

Ať vám ty vaše televizní karty fungujou :-)